Brīvdienas Rīgā: motocikli un drifts, dziedošie aktieri un neatvairāmais Harmss

26. Aprīlis, 2019

Rīgu priecē siltums un ilgi gaidītais pavasaris, un līdz ar sauli arī kultūras dzīve un izklaide pārceļas brīvā dabā. Par to varat pārliecināties, apskatot mūsu iknedēļas afišu. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, ko varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izstāde “Bērnu pasaule”

Foto: publicitātes

No 26. līdz 28. aprīlim izstāžu zālē “Ķīpsala” norit izstāde “Bērnu pasaule 2019”, kurā skatāms plašs bērnu preču klāsts no vairāk nekā 150 Latvijas un Baltijas valstu uzņēmumiem. Izstādē vecāki var satikties ar dažādu nozaru profesionāļiem un saņemt informāciju par pirmsskolas izglītību un interešu pulciņiem. “Bērnu pilsētiņā” mācību centri, studijas un skolas piedāvās dažādas izglītojošas nodarbības.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 3−12 eiro

“LeNeSOns un Britena muzikālie vakari”

27. aprīlī Lielajā ģildē notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertcikla pašiem jaunākajiem klausītājiem pēdējais pasākums.  Koncertcikls veidots, lai iepazīstinātu bērnus ar klasiskās mūzikas pasauli. Programmā: Bendžamina Britena “Muzikālie vakari” un “Vienkāršā simfonija”.

Plkst. 11 pasākums notiks krievu valodā, plkst. 14 – latviešu valodā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5−13 eiro

Motosezonas atklāšana

Foto: publicitātes

27. aprīlī galvaspilsētā būs motociklu sezonas atklāšana, kas pulcēs vairākus tūkstošus motociklistu no Latvijas un ārzemēm. Plkst. 13.00 motociklu kolonna sāks ceļu no tirdzniecības centra “Mols” un virzīsies pa maršrutu: Dienvidu tilts – Ziepniekkalna iela – Mūkusalas iela – Kuģu iela – Trejādības iela – Raņķa dambis – Balasta dambis – Vanšu tilts – K. Valdemāra iela – Kalpaka bulvāris – Pulkveža Brieža iela – Hanzas iela – Eksporta iela – 11. novembra krastmala. Plkst. 13.45 krastmalā būs Marko Mendosa (ex White snake) bezmaksas rokkoncerts.

KUR? Krasta iela 46

CIK? Bez maksas

Izrāde “Pepija Garzeķe”

27. aprīlī Latvijas Leļļu teātrī skatāma izrāde par slaveno Pepiju Garzeķi, ko radīja rakstniece Astrīda Lindgrēna. Pepija valkā stilīgas zeķes un smagus zābakus. Viņai ir miljons vasaras raibumu, sarkani mati, neticami spēcīgas rokas un lieliska sirds. Un tas nekas, ka meitene ir tik neprognozējamas izdomas bagāta, – viņa ir neticami jautra un atjautīga.

Plkst. 11 izrāde notiks krievu valodā, plkst. 15 – latviešu valodā.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 5−13,50 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem, un tā laikā norit koncerti, izstādes, brīvdabas izrādes, bērnu grāmatu atklāšanas un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Drifta sezonas atklāšana

27. aprīlī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē oficiāli sāksies drifta sezona. Sacīkstēs piedalīsies labākie piloti, tostarp Latvijas un Baltijas čempioni.

KUR? Eizenšteina iela 16

CIK? 3−15 eiro

“Spīķeru” krāmu tirgus

Foto: publicitātes

27. aprīlī Spīķeru kvartālā notiks pirmais jaunās vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā, kā ierasts, varēs iegādāties mājsaimniecības priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Mūzikls “Karlsons”

28. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks muzikāla izrāde “Karlsons”. Ar šo vīrieti labākajos gados nav nepieciešams īpaši iepazīstināt, jo visi pazīst šo vienmēr draiskulībām gatavo saldumu cienītāju ar propelleru uz muguras. Šoreiz jautro stāstu par parasta zēna un Astrīdas Lindgrēnas radītā Karlsona, kas dzīvo uz jumta, draudzību varēs skatīties operetes teātra iestudējumā.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 6−15 eiro

Urbānās kultūras festivāls

Foto: publicitātes

28. aprīlī Āgenskalna tirgū notiks Urbānās kultūras festivāls, kas pulcēs BMX, skeitborda un kendamas entuziastus un atbalstītājus. Ar šo festivālu Latvijā tiks atklāta ekstrēmā sporta vasaras sezona Latvijā. Visu dienu notiks sacensības, kurās aicināti piedalīties gan pieredzējuši profesionāļi, gan tie, kas tikai apgūst braukšanu uz dēļa vai BMX savā pagalmā.

KUR? Nometņu iela 64

CIK? Ieeja bez maksas

Restorānu nedēļa

Kopš 22. aprīļa Rīgā notiek galvaspilsētas gardēžu iecienītā restorānu nedēļa, kas ilgs līdz 28. aprīlim. Tās laikā labākie restorāni par 15 vai 20 eiro piedāvās īpašu triju ēdienu maltīti.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 15−20 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

Foto: publicitātes

29. aprīlī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas radīta, balstoties uz norvēģu bērnu rakstnieces Marijas Parras  grāmatas motīviem, un stāsta par meitenes Lēnas un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, dažreiz pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? K. Barona iela 31а

CIK? 7−21 eiro

Konkursa “Rīgas pavasaris 2019” galā koncerts

29. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks XV Bērnu un jauniešu starptautiskā horeogrāfijas konkursa “Rīgas pavasaris 2019” galā koncerts, kurā piedalīsies dažādu valstu baleta un mākslas skolu dalībnieki un deju kolektīvu pārstāvji.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 7−35 eiro

2.Ar draugiem

Koncerts “Marhils un draugi. Brīnišķīga satikšanās”

Foto: publicitātes

27. aprīlī Mūzikas namā “Daile” komponists Uldis Marhilēvičs aicina visus uz savu jauno dziesmu programmu “Brīnišķīga tikšanās” ar Guntara Rača vārdiem. Koncertā piedalīsies dziedātāja Antra Stafecka, Gints Grāvelis un Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu koris.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 10−20 eiro

Teātra dienas koncerts “Divi vienā”

27. aprīlī Nacionālais teātris priecēs ar koncertu, kas veltīts Starptautiskajai teātra dienai, kura tiek svinēta 27. martā. Koncertu veido divas daļas. Pirmajā daļā skanēs fragmenti no teātra iecienītākajām izrādēm, otrajā daļā būs izklaides programma.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 5−25 eiro

Humoršovs “Jūsu pelmeņi”

Foto: publicitātes

27. aprīlī Kongresu namā ar jaunu programmu “Jūsu pelmeņi” uzstāsies duets Vjačeslavs Mjasņikovs un Andrejs Rožkovs, kas ir slaveni ar piedalīšanos KVN komandā  “Urālu pelmeņi” un tāda paša nosaukuma TV šovā.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 14−49 eiro

Koncerts “Pie romu telts”

27. aprīlī Maskavas namā notiks koncerts, kurā piedalīsies romu deju teātra  un grupa “Shatritsa” (Sanktpēterburga), šova teātris “Jagori”, Sergejs Voronovs (Igaunija) un eksotisko deju studija “Janin studio” (Rīga).

KUR? Marijas iela 7

CIK? 10−20 eiro

Denisa Paškeviča jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

28. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks slavenā latviešu saksofonista Denisa Paškeviča jubilejas koncerts par godu viņa radošās darbības 25. gadadienai. Kopā ar viņu uzstāsies seni draugi un kolēģi – amerikāņu džeza mūziķi Nefs Irizari (Neff Irizarry), Braiens Melvins (Brian Melvin) un trompetists Anderss Bergkrancs (Anders Bercgrantz).

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 7−20 eiro

Izrāde “Trīs māsas un neatvairāmais HARMS”

29. aprīlī teātra klubā “Austrumu Robeža” uz vienas skatuves satiksies trīs pazīstamas latviešu mākslinieces: Ieva Akuratere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Satiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un izcilā prozaiķa un dzejnieka Daniila Harmsa darbiem. Tiks izpildītas dziesmas no Grebenščikova un Okudžavas repertuāra, teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Dejas balvas pasniegšanas ceremonija

Foto: publicitātes

29. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks pirmās Dejas balvas pasniegšanas ceremonija. Kopumā 13 balvas tiks piešķirtas dažādās kategorijās – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā utt.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10−20 eiro

Starptautiskās džeza dienas koncerts

30. aprīlī VEF Kultūras pilī VEF Jazz Club pasākumu ietvaros notiks koncerts, kas veltīts Starptautiskajai džeza dienai, kurā piedalīsies kontrabasiste un vokāliste Kristin Korb(ASV/Dānija) un grupa Jazzatomy(Latvija). Koncerta turpinājums būs lielā Jam sesija VEF Kultūras pils vestibilā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10−12 eiro

“Pusnakts šovs septiņos”

Foto: publicitātes

1. maijā Mūzikas namā “Daile” stand-up mākslinieks Jānis Skutelis prezentēs savu “Pusnakts šovu septiņos ar Jāni Skuteli”. Izrāde veidota Rietumu televīzijas programmu populārajā autorformātā, ironiskā gaisotnē diskutējot par aktuāliem notikumiem, mūzikas numuriem, parodijām un viesiem studijā.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 15−20 eiro

“Comedy Latvia” koncerts

1. maijā “Comedy Latvia” aicina uz Vislatvijas tūres noslēguma pasākumu Rīgā, kinoteātrī “K. Suns”. Programmā būs jauni numuri ar jauniem jokiem un aizraujošām situācijām – no mīlīga humora visai ģimenei līdz pat melnajam humoram.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 13 eiro

Starptautiskais horeogrāfu konkurss “BestShow”

Foto: publicitātes

1. maijā “Studio 69” notiks piektais starptautiskais horeogrāfu konkurss “BestShow”. Konkursu vērtēs titulēti dejotāji horeogrāfi, kā arī sabiedrībā pazīstamas personas un Latvijas pašu ietekmīgāko masu mediju pārstāvji.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 20 eiro

Latviešu dziedošo aktieru salidojums

3. maijā VEF Kultūras pilī notiks Latvijas dziedošo aktieru salidojums. Uz šīs skatuves satiksies aktieri no dažādiem teātriem: Mārtiņš Egliens, Dita Lūriņa-Egliena, Zane Jančevska, Varis Vētra, Lauris Subatnieks, Karīna Tatarinova, Zane Dombrovska un daudzi citi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10−30 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde “Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

27. aprīlī teātra klubā “Austrumu Robeža” – padomju romantiskā klasika “Dienesta romāns” pēc Emīla Bragniska un Eldara Rjazanova lugas “Darba biedri” motīviem. Tas pats “Dienesta romāns”, bet šoreiz Kārļa Anitena iestudējumā un latviešu aktieru izpildījumā. Kā uzskata režisors: “Laiki mainās, bet cilvēki – ne.” Un viņi joprojām iemīlas un joprojām ir bezspēcīgi patiesu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Jakova Rafalsona radošais vakars

27. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī būs aktiera Jakova Rafalsona radošais vakars “Rafalsonāte stīgu instrumentu pavadījumā”. Izrādē skan Ludvika Aškenazi, Borisa Slucka, Nauma Korzavina, Federiko Garsias Lorkas, Volta Vitmena, Maksimiliana Vološina, Pjotra Čādajeva un daudzu citu dzejnieku un rakstnieku darbi.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50−15 eiro

Marijas Naumovas koncerts

Foto: publicitātes

28. aprīlī “Splendid Palace” Marija Naumova iepazīstinās ar programmu “Līdz gaišām asarām”. Tas ir muzikāls koncerts-izrāde, kurā Marija pastāstīs par romanču muzikālā stila rašanos un attīstību dažādās kultūrās. Koncertā muzicēs Rolands Beļēvičs (taustiņi), Ingus Feldmanis (ģitāra), Jegors Kovaiko (ģitāra), Norberts Skraucis (bass) un Andris Buiķis (bungas). Kā īpašais viesis visos koncertos piedalīsies pazīstamais Latvijas vijolnieks Raimonds Ozols.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 15−40 eiro

Komēdija “Labākā vecpuišu ballīte”

29. aprīlī kinoteātrī “K. Suns” tiks rādīta komiska versija par to, ko dara un par ko runā vecpuišu ballītēs. Tās dalībnieki atklās pašus intīmākos faktus par savām bijušajām un sieviešu dzimti kopumā, vīrieši uzzinās, ko nevajag teikt un darīt, esot līdzās sievietēm, un ko šīs noslēpumainās sievietes tomēr vēlas. Un ko vīrieši? Par viņiem, kā sola izrādes autori, jūs uzzināsiet pat to, ko nevēlaties zināt.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 19−27 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Jubilejas koncerts “Divreiz svētki”

Foto: publicitātes

27. aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā diriģents Juris Kļaviņš un koncertmeistare Ilze Dzērve svinēs kopīgās radošās darbības 50. gadadienu ar koncertu “Divreiz svētki”. Koncertā piedalīsies kori “Jubilate” un “Juventus”, čellists Ēriks Kiršfelds, ģitārists Kaspars Zemītis, baritons Kristians Krievāns un ērģelniece Vita Kalnciema. Programmā skanēs Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Ērika Ešenvalda, Valda Zilvera dziesmas, kā arī fragmenti no Karla Orfa kantātes “Carmina Burana” un citi skaņdarbi.

KUR? Raiņa bulv. 19

CIK? 4 eiro

Kamermūzikas vakars “Vīrišķais un sievišķais”

27. aprīlī Mencendorfa namā notiks vakars, kas veltīts Franča Šūberta daiļradei. Koncertā piedalīsies Latvijas Radio kora solisti un pianiste Agnese Eglīte.

KUR? Grēcinieku iela18

CIK? 10 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts “Concerto Piccolo”

No 27. aprīļa līdz 3. maijam (izņemot 28. aprīli) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla “Concerto Piccolo”. Rīgas Doma ērģeles pieder pie vēlīnā romantikas perioda ērģeļbūves mākslas augstākajiem sasniegumiem – izcils mūzikas vēstures piemineklis. Tās ir saistītas ar pēdējo 120 gadu izcilākajiem Latvijas ērģelniekiem un komponistiem, ietekmējot Latvijas mūzikas un ērģeļu mākslas attīstību vairāk nekā jebkurš cits instruments. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās viņiem piešķirto godu muzicēt uz šī unikālā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)   

Koncerts Jautrītes Putniņas piemiņai

Foto: publicitātes

28. aprīlī Mazajā ģildē notiks koncerts, kas veltīts izcilās latviešu pianistes un skolotājas Jautrītes Putniņas piemiņai un kas vienlaikus sakrīt ar viņas 90. dzimšanas dienu. Koncertā piedalīsies Jautrītes Putniņas domubiedri un skolēni, tagad jau atzīti mākslinieki. Skatītāji varēs noskatīties arī dokumentālus videofragmentus ar Jautrītes Putniņas uzstāšanos.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 12 eiro

Jevgēņijas Ļisicinas koncerts

30. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā uzstāsies slavenā latviešu ērģelniece Jevgēņija Ļisicina ar Baha un Vivaldi skaņdarbu programmu. J. Ļisicina muzicējusi vairāk nekā tūkstoš koncertos dažādās valstīs, vairākkārt piedalījusies starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos. J. Ļisicinas repertuārs ir ārkārtīgi plašs: visi J. S. Baha skaņdarbi, kā arī daudzi M. Rēgera, S. Franka, F. Mendelsona-Bartoldi, F. Lista, O. Mesiāna, L. Vjerna, krievu un latviešu komponistu darbi. Pati Jevgēņija Ļisicina gan neraksta mūziku, taču veido lieliskus orķestra darbu pārlikumus ērģelēm.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 7−10 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts “Dimensija. Laiks”

Foto: publicitātes

1. maijā Doma baznīcā uzstāsies ērģelniece Ilona Birģele. Koncerta programmā iekļauti P. Vaska, R. Jermaka, A. Krilovas-Bērziņas darbi.

KUR? Herdera lauk. 6

CIK? 10−20 eiro

Starptautiskais koru konkurss “Rīga dzied"

No 1. līdz 5. maijam Rīgā notiks pirmais Starptautiskais koru konkurss “Rīga dzied’’, kurā piedalīsies kori no 11 valstīm – kopumā 31 koris. Latviju pārstāvēs pieci kori. Konkursa atklāšanas un noslēguma koncertos ieeja tikai dalībniekiem, pārējie pasākumi pieejami visiem interesentiem Bez maksas.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bez maksas

Opera “Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

3. maijā Latvijas Nacionālajā operā skatāma Gaetano Doniceti komiskā opera “Dons Paskvāle”. Tas ir stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls Paskvāle. Opera buffajeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā iedzīvināti commedia dell’arteraksturīgie tēli.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 5−33 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Reāli sliktie puiši”

27. aprīlī Dailes teātrī skatāma komēdija “Reāli sliktie puiši”, kurā izmantota slavenā britu dramaturga Reja Kūnija luga, ko viņš uzrakstījis kopā ar savu dēlu Maiklu. Toms un Linda gatavojas adoptēt bērnu un dara visu, lai atbildīgie dienesti neatrastu pat vismazāko iemeslu, lai atteiktu viņiem adopciju. Vienlaikus “palīgā” ierodas Toma brāļi – un notikumi vairs nav kontrolējami.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5−17 eiro

Izrāde “Jūras vējš”

Foto: publicitātes

27. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris gaida skatītājus uz izrādi “Jūras vējš”, kas radīta pēc slavenās latviešu dramaturģes Ingas Ābeles lugas. Krievu valodā tā tiek iestudēta pirmo reizi. Kopā ar teātra māksliniekiem izrādē piedalās populāri aktieri Andris Bulis un Mārtiņš Vilsons, kā arī jaunā aktrise Anna-Nele Āboliņa.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50−25 eiro

Izrāde “Pēc grāmatas motīviem”

27. aprīlī Dirty Deal Teatro aicina uz izrādi “Pēc grāmatas motīviem”. Galvenais varonis ir aktieris. Viņš velk paralēles starp izrādi, ko viņš spēlē, un savu dzīvi, iegremdējoties pagātnes atmiņās. Ko viņš atmiņās meklē? Vai šie meklējumi palīdzēs viņa alkās pēc mākslas?

KUR? Talsu iela 1

CIK? 12 eiro

Izrāde “Tjūringa tests”

Foto: publicitātes

27. aprīlī Jaunatnes teātris “Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz izrādi “Tjūringa tests” pēc Igora Jakimova darba motīviem. Tā ir komēdija par to, kā pagājušā gadsimta 50. gados angļu matemātiķis Alans Tjūrings, izvirzot sev mērķi noskaidrot, vai mašīna var domāt, izstrādāja īpašu testu, kurā cilvēkam ir jānosaka, ar ko viņš sazinās – ar cilvēku vai datorprogrammu.

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? 8−12 eiro

Izrāde “Taņas dzimšanas diena”

28. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī iespējams noskatīties izrādi “Taņas dzimšanas diena". Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros. Kad kopā sapulcējas liela ģimene, klātesošie neapzināti atceras dažādus atgadījumus no ģimenes vēstures un sarunājas ne tikai par pagātni, bet arī par sabiedrības, kurā mēs dzīvojam, nākotni. Izrāde notiek latviešu valodā, bet dažbrīd aktieri runā krievu un vācu valodā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7−11 eiro

Izrāde “Ak, tētīt...”

Foto: publicitātes

30. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī tiks rādīta izrāde “Ak, tētīt...” pēc mūsdienu franču dramaturga Floriana Zellera daudzkārt apbalvotās lugas “Tēvs” motīviem. Tēvu un bērnu attiecības nekad nav vienkāršas, bet lugas autors cenšas parādīt tās no novecojoša vīrieša skatupunkta, kurš saprot, ka bērniem ir sava dzīve – gaiša un mērķtiecīga. Un viņam šajā dzīvē vairs nav tik daudz vietas kā senāk.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 20 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

“Safari” pa Mangaļsalas bunkuriem

Foto: publicitātes

27. aprīlī Mangaļsalā notiks pārgājiens pa nocietinājuma līnijas objektiem, kas atrodas teritorijā pie Daugavas ietekas. Dalībnieki redzēs bunkurus, noliktavas, lielgabalu baterijas, torpēdas un citus militārus objektus no Padomju Savienības, nacistiskās Vācijas, 20. gadu Latvijas, Krievijas impērijas un pat Zviedrijas laikiem. Lielākā daļa no iespaidīgās aizsardzības līnijas ir saglabājusies līdz pat šai dienai – objektus var redzēt gan kāpās, gan apkārtējos mežos.

KUR? Dalībnieku tikšanās vieta –  Mangaļsalā, 24. maršruta autobusu pieturā “Stāvvadu iela”

CIK? 8 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Roberta Koļcova personālizstāde “Sienāža dziesmu gaidot”

Foto: publicitātes

No 26. aprīļa līdz 18. maijam mākslas galerijā “Putti” notiks mākslinieka grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde. Izstādes pamatu veido četras gleznas, kas ir cikls par Citronu. Paralēli tam ir iecerēts keramiskais meitenes tēls un vairākas neliela izmēra gleznas.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Jaunības avots”

No 17. aprīļa līdz 18. maijam galerijā “Daugava” ir  iespēja skatīt Aijas Jurjānes piemiņas izstādi “Jauniešu avots”, kas saskan ar mākslinieces 75. gadu jubileju. Izstāde ir veltījums mākslinieces atstātajam radošajam mantojumam, viņas idejām, kas ir dzīvas ne tikai viņas darbos, bet arī viņas skolēnos un sekotājos.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bez maksas

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro

Izstāde “Manas pārvērtības”

No 18. aprīļa līdz 18. maijam galerijā “MuseumLV” atvērta Vivitas Zuzules personālizstāde “Manas pārvērtības”. Izstādē eksponētas daudzu gadu garumā tapušas eļļas tehnikā gleznotas gleznas, kurās māksliniece spēlējas ar krāsu, formu un simboliem. Māksliniecei patīk pievērsties dažādiem glezniecības žanriem – ainavai, klusajai dabai un portretam –, mainot mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bez maksas

Sandras Strēles izstāde “Nostalģija”

Foto: publicitātes

No 29. marta līdz 19. maijam Rīgas Mākslas telpā skatāma jaunās un perspektīvās mākslinieces Sandras Strēles gleznu sērija “Nostalģija”, kas turpina iepriekšējo ciklu “Melanholija”. Skatītājiem tiek piedāvāta vērotāja loma svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50−5 eiro

Izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”

No 30. marta līdz 9. jūnijam mākslas muzejā “Rīgas birža” ir skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltītā izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstādē apskatāmas unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2−6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa “Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60−3,50 eiro

Līgas Skariņas personālizstāde “Viena forma”

No 8. marta līdz 12. maijam Rīgas porcelāna muzejā ir apskatāma Līgas Skariņas darbu izstāde. Līga Skariņa porcelānā un citos keramikas materiālos strādā ne vien ar jutīgu virsmas apstrādi, bet arī ar gaismu. Līga Skariņa ilgus gadus strādā par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā, savās kompozīcijās ietver ažūru elementu ritmus, kā arī abstraktus un stilizētus tēlus.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1−2,50 eiro

Lidijas Auzas izstāde – retrospekcija

Foto: publicitātes

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” norit mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām utt.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50−3,50 eiro