Brīvdienas Rīgā: mode un laika apstākļi, melu zeme un mīlestības svētki

14. Februāris

Vai jau esat noguruši no drūmajām februāra debesīm un asā vēja? Tas nozīmē, ka ir laiks kaut kur doties un izklaidēties. Tuvākajās dienās galvaspilsēta piedāvā daudz dažādu pasākumu jebkurai gaumei un rocībai – no meistarklasēm visai ģimenei un tirdziņiem līdz operas pirmizrādēm un džeza koncertiem. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

16. februārī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats februārī būs “Garākās upes un lielākie ezeri pasaulē”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

“Aukstās modes” izpārdošanas tirgus Kalnciema kvartālā

16. februārī Kalnciema kvartāls aicina uz “aukstās modes” izpārdošanu, kurā būs iespējams iegādāties vairāk kā simts Latvijas zīmolu ziemas kolekciju apģērbus, apavus, aksesuārus un rotaslietas. No plkst. 11.00 līdz 15.00 bērnus un viņu vecākus gaida uz krāsaino stikla brošu darbnīcu.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Izrāde „Baltā grāmata”

Foto: publicitātes

16. februārī uz Dirty Deal Teatro skatuves būs vērojama izrāde bērniem „Baltā grāmata”, pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas. ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem. Tā saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī nominēta “Spēlmaņu nakts 2014″ balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 9-27 eiro   

Bērnu kulinārijas meistarklase

17. februārī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos gaļas pīrāgu – kulebjaka, karameļu kēksiņus un ilto piparmētru dzērienu ar kanēli. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Zinātniskais šovs “Uguns”

Foto: publicitātes

17. februārī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz zinātnes centra “Zinoo” priekšnesumu “Uguns”. Bērni uzzinās, kā rodas uguns, kāpēc tas tā izskatās, kā tas palīdz cilvēkiem, ar ko tas ir bīstams un citus šīs parādības noslēpumus.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Dželsomīno melu zemē”

18. februārī VEF Kultūras pilī būs skatāma izrāde pēc Džanni Rodāri pasakas “Dželsomīno melu zemē” motīviem. Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas. Viņš nokļūst Melu zemē, kur maize tiek saukta par tinti, bet īsta nauda un patiesība nevienu neinteresē. Skaidrs, ka Dželsomīno kopā ar tālajā zemē sastaptiem draugiem mainīs Melu zemes paradumus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5-12 eiro

Interaktīvā izstāde “Dzīvās sistēmas”

Foto: publicitātes

No 25. janvāra tirdzniecības centrā “Elkor” apskatāma interaktīva izstāde “Dzīvās sistēmas”. Tā ir unikāla izstāde, kurā tiešā nozīmē varēs pieskarties sarežģītākajiem objektiem dabā – dažādiem dzīviem organismiem. 60 interaktīvi eksponāti ļaus saprast un izjust, kā izveidots viss dzīvais.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 6-35 eiro

2.Ar draugiem

Priekšnesums “Trīs dvīņi un es”

17. februārī Kaņepes kultūras centrā noritēs teātra improvizācijas priekšnesums “Trīs dvīņi un es”. Pirmo reizi šajā sastāvā - Kaspars Breidaks, Kristers Ozols, Dzintars Rožkalns un Valdis Sils. Decembra vidū izmēģinājuši roku pirmajā šāda sastāva izrādē, kungi vēlas kopīgi uzspēlēt vēlreiz. Un tiem, kuri neatmin, kuri tad bija tie dvīņi, uzdevums paliks nemainīgs - censties uzminēt, kuri trīs no četriem ir dvīņi.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro

J.J. Thames koncerts

Foto: publicitātes

1. februārī Latvijas 1. Rokkafejnīcā uzstāsies amerikāņu dziedātāja J. J. Thames. Viņas mūzika ir blūza, gospeļu, fanka un R&B sajaukums, kuros jaušami regeja ritmi. Uz skatuves J. J. Thames pirmo reizi kāpa 9 gadu vecumā, bet 17 gadu vecumā jau uzstājās kā Outlaw Nation, Fishbone un Bad Brains fona dziedātāja. Dziedātāja ne reizi vien uzstājusies uz vienas skatuves kopā ar leģendāriem mūziķiem, starp kuriem ir Pegija Skota Adamsa, Villijs Kleitons, un citi.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 17 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

19. februārī klubā Austrumu Robeža ar programmu O Amor Portugal uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

Foto: publicitātes

20. februārī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Stāvizrāde “Humors pa latviski”

2. jūnijā klubā “Paldies Latiņam” komiķis Maksims Trivaškevičs piedāvās jauno programmu “Humors pa latviski”, kurā viņš pastāstīs savus labākos jokus, kas uzrakstīti pēdējo divu gadu laikā. Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem latviešu komiķiem. Viņš ir daudz uzstājies visā Latvijā, lielos mūzikas un radošajos festivālos, kā arī ārzemēs.

KUR? Grēcinieku iela 11a

CIK? 5 eiro

Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts

Foto: publicitātes

21. februārī Mūzikas namā “Daile” uzstāsies komponists un mūziķis Raimonds Pauls un izpildītājs Daumants Kalniņš. Pirmajā koncerta daļā izskanēs dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem no jaunā cikla, otrajā – dziesmas ar latviešu dzejnieku vārdiem. Koncertā piedalīsies stīgu orķestris Kaspara Adamsona vadībā un mūziķi Raimonds Macats, Oskars Sproģis un Artis Orubs.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-35 eiro

Muzikālais uzvedums „Salidojums”

22. februārī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Salidojums”. Par to, kas notiek absolventu un bijušo skolotāju tikšanās reizēs. Izrāde notiek divās valodās – latviešu un krievu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Mārča Auziņa koncerts

22. februārī Rīgas domā ar programmu “Miers” uzstāsies ģitārists Mārcis Auziņš. Programmā iekļauti gan paša izpildītāja radīti skaņdarbi, gan Leonarda Koena un Georga Fridriha Hendeļa skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 15 eiro

3.Ar otro pusīti

Mīlestības svētki ar Andri Ērgli

Foto: publicitātes

16. februārī klubs 9. vilnis piedāvā Mīlestības svētkus ar Andri Ērgli. Apmeklētājus sagaida īpaša programma, kas veltīta Valentīndienai: dzīvā mūzika, konkursi, balvas un pārsteigumi.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-60 eiro

Dueta “Marocuba” koncerts

16. februārī Spīķeru koncertzālē uzstāsies džeza duets Marocuba (kubiešu pianiste Mariali Pačeko un marokāņu perkusionists Rani Krija). Abi mūziķi ir labi pazīstami džeza cienītājiem, kuriem ir reta iespēja redzēt viņus Rīgā, kur Mariali Pačeko un Rani Krija pirmo reizi uzstājas duetā.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 25-35 eiro

Valērija Meladzes koncerts

Foto: publicitātes

17. februārī Arēnā Rīga ar vērienīgu solo koncertu uzstāsies Valērijs Meladze. Nepārspējama balss un talants māksliniekam ir atnesuši ne mazums balvu un prēmiu. Vairāk kā 25 radošās darbības gadu laikā viņš vairākas reizes atzīts par gada labāko izpildītāju Krievijā. Valērija Meladzes izpildīto dziesmu vārdu un mūzikas autors ir viņa brālis Konstantīns.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 31-86 eiro

Priekšnesums “Alu cilvēks”

18. februārī Kiwi Diwi zālē būs skatāma populārā izrāde “Alu clvēks”, kas radīta pēc amerikāņu rakstnieka un komiķa Roba Bekera lugas motīviem. Monoizrādes pamatā ir asprātīgi novērojumi par vīriešu un sieviešu attiecībām no akmens laikmeta līdz mūsdienām.

KUR? Līksnas iela 9a

CIK? 20-25 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

Foto: publicitātes

19. februārī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50-25 eiro

Jeļenas Vaengas koncerts

19. februārī Arēnā Rīga uzstāsies slavenā krievu dziedātāja Jeļena Vaenga. Koncertprogrammā – balādes, romances, dziesmas ar klasiķu dzeju un pašsacerētas kompozīcijas.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 13-51 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Festivāla Saxophonia koncerts

Foto: publicitātes

16. februārī Lielajā ģildē festivāla Saxophonia ietvaros uzstāsies orķestris Sinfonietta Rīga un austriešu saksofonists Kristiāns Maurers. Tāpat uz skatuves kāps saksofonists Aigars Raumanis un Rīgas saksofonu kvartets. Programmā: Džons Adamss, Platons Buravickis, Pēteris Butāns, Edijs Soters.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

Sarunas pirms pirmizrādes. “Burvestība. Pajaci”

18. februārī Latvijas Nacionālajā operā noritēs cikla “Sarunas pirms pirmizrādes” pasākums. Šoreiz saruna būs veltīta divām operām, kas apvienotas vienā priekšnesumā – “Burvestība. Pajaci”. Skatītāji varēs noklausīties par izrādes vēsturi, tās ideju un galveno domu, kā arī satikties ar radošo grupu. Pirmizrāde – 21. februārī.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro

Orķestra “Maskavas virtuozi” koncerts

Foto: publicitātes

21. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” noritēs slavenā orķestra “Maskavas virtuozi” koncerts. Uzstāšanās notiks leģendārā kolektīva 40 gadu jubilejai veltītas lielas eiropas tūres ietvaros. skanēs klasiskie šedevri – Pētera Čaikovska, Antonio Vivaldi un Astora Pjacollas "Gadalaiki". Kopā ar orķestri uzstāsies talantīgais jaunais vijolnieks no Latvijas – Daniils Bulajevs, kuram, pēc Vladimira Spivakova domām, ir liela nākotne.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 35-75 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Cilvēki, lietas un vietas”

16. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Cilvēki, lietas un vietas”, kas radīta pēc britu dramaturga Dankana Makmillana tāda paša nosaukuma lugas. Galvenā varone ir talantīga māksliniece, kura nespēj sadzīvot ar apkārtējo pasauli. Bēgšana no dzīves ar narkotiku palīdzību atnes jaunas problēmas, viņai nākas pamest skatuvi – un tad sākas ilgais ceļš uz atveseļošanos un sevis saprašanu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 7 eiro

Izrāde “Ivanovs!”

Foto: publicitātes

16. februārī Dailes teātrī noritēs izrāde “Ivanovs!” pirmizrāde, kas radīta pēc Antona Čehova lugas par zemes īpašniekiem, kuri garlaikojas provincē. Parādi, tuberkuloze un sievas nāve, laulības pārkāpšana, vilšanās un mēģinājumi visu sākt no jauna – neviens nevar atrunāt Nikolaju Ivanovu, vīrieti pašā mūža plaukumā, no viņa sāpēm un izmisuma. Jo, lai ko tu arī nedarītu un lai kur tu arī nedotos, no sevis neizbēgsi.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Saruna par sevi”

No 26. janvāra līdz 2. martam galerijā MuseumLV noritēs mākslinieka Vadima Markeviča izstāde “Saruna par sevi”. Izstādē apskatāmi hiperreālistiskas eļļas un pasteļu gleznas, ko mākslinieks radījis pēdējo gadu laikā.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”

Foto: publicitātes

No 7. februāra līdz 31. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā viesosies izstāde “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”, piedāvājot ziemeļu dabas skaistuma un skarbo laikapstākļu iedvesmotu Islandes, Grenlandes un Fēru salu mākslinieku skatījumu uz mūsdienu modi. Izstāde ir tālu no tradicionālās modes pasaules ar tai raksturīgajām sezonālajām tendencēm. Ekspozīcija aktualizē jautājumu par mākslinieka radošumu un faktoriem, kas to ietekmē – kultūras identitāte, tradīcijas, vide, dabas ainava, laikapstākļi, kā arī Ziemeļvalstu inovatīvā pieredze ilgtspējīgas modes radīšanā, izmantojot vietējos resursus. Projekta ietvaros apmeklētājiem būs iespēja tikties ar dažiem no izstādē pārstāvētajiem māksliniekiem.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro

Laimas Bikšes izstāde “Tuvāk”

No 13. februāra līdz 9. martam galerijā “Daugava” būs apskatāma mākslinieces Laimas Bikšes izstāde “Tuvāk (Un vienmēr liekas, ka nokļūstu tuvāk)”. Tās ir 10 gleznas par attiecībām ar sevi, ar citiem, ar atmiņām; daudz personīgās realitātes, pārdomu un jautājumu Vai eksistē ideālā mana pasaule? Vai ir iespējams notvert tagadnē sekundes, kad esam absolūti laimīgi? Vai tajā pašā mirklī tās jau nepielūdzami pārvēršas pagātnē, pievienojas kaudzei ar laimīgām atmiņām?

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Foto: publicitātes

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro

Izstāde “Johanam Valteram - 150”

No 22. februāra līdz 14. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā izstādītas mākslinieka Johana Valtera gleznas restaurētā XX gadsimta sākuma interjerā. Izstādes temats ir mūzika – mājas koncerti, muzicēšana kopā ar draugiem. Muzikālie motīvi pavadījuši mākslinieku visas dzīves garumā. Izstādē apskatāmi mākslas darbi no privātajām kolekcijām un citiem muzejiem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3-5 eiro

Gunāra Bindes personālizstāde

Foto: publicitātes

No 18. janvāra līdz 10. martam Sv. Pētera baznīcā noritēs fotogrāfa Gunāra Bindes jubilejas izstāde. Autors izstādē "Noveles" apvieno 10 stāstus par dažādām filozofiskām, laicīgām un pārlaicīgām tēmām. Gunāra Bindes vārds saistās ar klasiski izcilu aktu attēlojumu - tomēr šajā izstādē atklāsies autora daudzšķautņainā valoda un vizuālā estētika citu tēmu griezumā.

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? 1-3 eiro

Izstāde “Stikla labirintā”

No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa” būs skatāma mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā”. Starptautisku atzinību guvušais stikla mākslinieks pārvērtīs izstāžu zāli stikla labirintā, kurā tiks izstādītas četras lielformāta stikla skulptūras, kas veidotas stikla krāvumu tehnikā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Melos”

Foto: publicitātes

No 18. janvāra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs skatāma izstāde “Melos”. Izstāde ir sadarbības projekts starp māksliniecēm Annu Ceipi, Viku Ekstu un Līgu Spundi. Grieķu vārda “melos” saknes jāmeklē indoeiropiešu valodu saimes vārdā “mel”, kas norāda uz daļu no veseluma. Vēlāk to sāka attiecināt uz melodiju vai lirisku dzejoli, kas paredzēts izdziedāšanai. Tieši šī vārda skanīgā nozīme saistāma ar melodrāmas jēdzienu, kas savukārt zināma kā specifisks, emocijām un jūtām piesātināts žanrs. Izstādes pamatā ir pētnieciska vēlme dekonstruēt kino melodrāmu pamatelementus, un, apvienojot tos telpiskā kompozīcijā, ļaut apmeklētājam būt melodrāmas pasaulē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro