Brīvdienas Rīgā: Meteņu svinības, mūzika mīlētājiem un sarunas par Stravinski

9. Februāris, 2018

Gaidāmajā nedēļā atzīmēsim uzreiz divus svētkus – Meteņus un Valentīna dienu. Savukārt tas nozīmē, ka mūsu afišā ir gan tautiskas aktivitātes, gan romantiski koncerti. Taču galvaspilsētā noritēs arī citi pasākumi, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Mazais princis”

Foto: publicitātes

10. februārī Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde “Mazais princis”. Skaistais un gudrais stāsts pie Latvijas skatītājiem nonācis smilšu animācijas tehnikā divu aktieru izpildījumā. Izrāde aicina kopā ar mazo princi vēlreiz doties izziņas un atklāsmju ceļojumā, no jauna ieraugot ne tik daudz pasauli ap mums, cik vienam otru. Plkst. 11.00 izrāde noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

10. februārī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats janvārī būs “Zemes nebeidzamais ceļojums”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)  

Meteņu svinības Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

10. februārī Kalnciema kvartālā noritēs Meteņu svinības un tradicionālais amatnieku tirgus. No plkst. 11.00 līdz 14.00 svētku ietvaros uzstāsies grupa “Teikas Muzikanti”.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Putni”

10. februārī VEF Kultūras pilī noritēs muzikālā teātra izrāde bērniem “Putni”. Tie ir seši stāsti par cilvēka satikšanos ar putniem un ne tikai. Kā balodis būvē ligzdu? Cik plats ir vanaga spārnu atvērums? Kurš putns iemainīja zelta spalvas pret skaistāko balsi pasaulē? Par to visu mazie skatītāji uzzinās izrādes gaitā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6 eiro

Izrāde “Lidojošais šķīvītis”

Foto: publicitātes

11. februārī Spīķeru kvartālā skolēnus gaida priekšnesums “Lidojošais šķīvītis”. Skatītāji kopā ar aktieriem dosies kosmiskā ceļojumā nepazīstamu planētu un to iemītnieku meklējumos. Bet pa ceļam uzzinās daudz interesanta par zinātniskiem atklājumiem.

KUR? Maskavas iela 12 k-2

CIK? 9-27 eiro

Meteņi Brīvdabas muzejā

11. februārī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Meteņu svinības pēc tautas tradīcijām. Tradīcijas vēsta, ka šajā dienā jāstaigā no sētas uz sētu, lai lini garāki augtu un jāmet bērni pāri žogam, lai tie nenoguļ skolā iešanu. Pirms lielā gavēņa galdā tiek likts arī bagātīgs mielasts.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70-2 eiro

Zinātniskais šovs „Skaņas noslēpumi”

Foto: publicitātes

11. februārī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv rādīs zinātnisko šovu skolēniem – „Skaņas noslēpumi”. Aizraujošajā izrādē būs iespēja ieraudzīt skaņu, izjust to un, protams, uzzināt daudz jauna: kā skaņa rodas, kā mainīt skaļumu netradicionālā veidā. Plkst. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

2.Ar draugiem

“Eirovīzijas” nacionālā atlase

10. februārī Rīgas kinostudijā tiks lemts “eirovīzijas” dziesmu konkursa atlases dalībnieku liktenis – noritēs otrais (no trim) nacionālās atlases “Supernova” fināliem. Bet par to, kurš mūziķis Latviju pārstāvēs lielajā finālā Portugālē, mēs uzzināsim pēc fināla 24. februārī.

KUR? Šmerļa iela 3

CIK? 5-10 eiro

Dīdžeja WestBam uzstāšanās

Foto: publicitātes

10. februārī koncertzālē Studio69 uzstāsies leģendārais vācu dīdžejs, komponists un producents Maksimiliāns Lencs, vairāk pazīstams ar savu pseidonīmu WestBam. Tāpat viņš ir viens no elektronikās mūzikas festivālu Love Parade un Mayday radītājiem.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 10-25 eiro

Grupas “Splin” koncerts

11. februārī Arēnā Rīga ar lielu koncertu uzstāsies grupa “Splin”. Programmā “The best” iekļautas grupas labās dziesmas no dažādiem tās albumiem. Ar šādu programmu grupa “Splin” Rīgā uzstājas pirmo reizi.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 25-35 eiro

Koncerts “Daudz laimes dzimšanas dienā, Nik!”

Foto: publicitātes

13. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī noritēs koncerts par godu mūziķim Nikam Matvejevam, kuram šajā dienā apritētu 60 gadi. Koncertā piedalīsies teātra aktieri, mūziķa draugi un kolēģi, kuri izpildīs viņa dziesmas.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-22 eiro

Grupas Milky Chance koncerts

Dzīvespriecīgas melodijas ar nedaudz rezignētu intonāciju, mūsdienīga folkmūzika ar regeja elementiem un izteiktiem elektroniskiem bītiem raksturo vācu nu-folk apvienību Milky Chance, kas 14. februārī uzstāsies Rīgā, koncertzālē Palladium. Sagrozījuši galvas miljoniem cilvēku eiropā un ārpus  tās ar savu debijas singlu Stolen Dance, Milky Chance šogad laiduši klajā jaunu albumu Blossom ar daudz nobriedušāku skanējumu, kas gan nav licis pazaudēt mūziķu radošo rokrakstu.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 35 eiro

Kavermūzikas festivāls

No 15. līdz 17. februāra klubā Neverlate noritēs festivāls “Coverfest 2.0” – otrais kavermūzikas festivāls. Skatītāji dzirdēs tādu grupu kā “t.A.T.u.” un “Ļeņingrad”, kā arī dziedātājas Zemfiras slavenākās dziesmas dažādu valstu mūziķu izpildījumā.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 5-20 eiro

Ghostpoet koncerts

Foto: publicitātes

16. februārī Mūzikas namā “Daile” uzstāsies britu mūziķis Obaro Ejimive, pazīstams kā Ghostpoet. Viņa mūziku raksturo alternatīvs skanējums, kurā hiphops sajaucas ar džeza un soula, deviņdesmito gadu pankroka un trophopa elementiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 29-44 eiro

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē norit tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicinātā mākslinieka dalību. 10. februārī deju cienītājiem spēlēs Mazās Ģildes Kvartets.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? 10 eiro

Kolektīva “Los Vivancos” koncerts

Foto: publicitātes

12. februārī uz Dailes teātra skatuves uzstāsies spāņu kolektīvs “Los Vivancos” ar deju priekšnesumu “Aeternum”. „Los Vivancos” – tie ir brāļi, kuriem jau no bērnības piemīt izcili talanti – viņi gan dzied, gan dejo, gan spēlē dažādus mūzikas instrumentus. Izrāde „Aeternum” („Mūžība”) sastāv no dejas, cirka un teātra elementiem. Tajā lieliski savijas flamenko, mūsdienu balets, akrobātikas un cīņas mākslu elementi. „Aeternum” - tas ir stāsts par labo un ļauno, metafora par nemirstību, ko cilvēkam dāvā māksla.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 24,50-63 eiro

Dona koncerts

14. februārī Arēnā Rīga uzstāsies populārais latviešu mūziķis Dons. Programmā – klausītājiem jau labi pazīstamas dziesmas, kā arī kompozīcijas no jaunā albuma “Pa Ceļam”, kas oficiāli tiks izdots koncerta dienā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-40 eiro

“Bage Duo” un Raimonda Macata koncerts

Foto: publicitātes

14. februārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar koncertu, kas veltīts Valentīna dienai, uzstāsies “Bage Duo” (ģitāristi Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks) un čellists Raimonds Macats. Programmā – populāras džeza melodijas un mūziķu pašsacerēti skaņdarbi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-10 eiro

Koncerts “La guitarra flamenca”

14. februārī VEF Kultūras pilī par godu Valentīna dienai skanēs flamenko mūzika projekta “Unión flamencana” dalībnieku Aurelio Martinez (Katalonija) , Velasques da Silva (Andalūzija), Jean-Pierre Perpignan (Francija), Jakofa Pavļičenko (Ukraina), Madam Sofi (Bulgārija) un grupas “Gipsymania” (Latvija) izpildījumā.

ГДЕ? Ул. Ропажу, 2

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-28 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Jeruzaleme”

Foto: publicitātes

10. februārī Dailes teātrī – izrādes “Jeruzaleme”, kas radīta pēc angļu dramaturga un scenārista Džeza Batervērta lugas, pirmizrāde. Luga stāsta par Džonija Bairona, skvotera un narkotiku tirgotāja, kurš dzīvo treilerī Anglijas mežos, dzīvi. Viņš ir nelīdzsvarots un neparedzams, bet viņa personība nevar nesimpatizēt. Tāpēc viņam vienmēr apkārt ir cilvēki, kurus pievelk viņa dumpinieciskais gars un primitīvā mežonība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Izrāde “Aizvakar vienmēr”

12. februārī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Aizvakar vienmēr”. Jauns lietuviešu žurnālists Deimants, kas atvaļinājumu pavada klaiņojot pa eiropu, lai sarakstītu savu debijas romānu "Aizvakar",tiek aplaupīts uz vientuļa Sicīlijas lauku ceļa. Viņš nokļūst Sortīno apgabala vēja ģeneratoru administratores Marijas Terēzes un viņas brāļa Džuzepes aprūpē. Starp Mariju Terēzi un Deimantu rodas simpātijas. Uzbrukuma laikā gūtās rētas ar laiku sadzīst un eiropa vairs nešķiet tik bīstama dzīvībai, taču visu izjauc draugam no Lietuvas pakaļ atbraukušais Vigass un vulkāna izvirdums.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 5-9 eiro

Izrāde “Persiešu valodas stundas”

Foto: publicitātes

12. februārī Žaņa Lipkes memoriālā noritēs izrādes “Persiešu valodas stundas” pirmizrāde – tā veidota pēc dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska lugas motīviem. Izrādes darbība notiek koncentrācijas nometnē, kuras uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kurš varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos, un viņš melo Ginteram, ka var iemācīt viņam šo valodu. Izrāde vēsta par Bruno un viņa slepkavu. Dzīvē, kuru dramaturgs viņiem izdomājis pēc liktenīgā šāviena.

KUR? Mazais Balasta dambis 9

CIK? 10-15 eiro

Izrāde “Benzīnvīrs”

13. un 14. februārī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā piedāvā izrādi “Benzīnvīrs”. Agrāk viņu sauca par Kasparu G. Tagad viņš ir Benzīnvīrs. Netīrs, ģērbies vienās skrandās, viņš klaiņo pa dažādiem Latvijas benzīntankiem, elpo benzīnu un ļoti daudz smejas. Dažkārt viņu arestē kādas pašvaldības policija, aizved ārstēties, bet viņš vienmēr izbēg. Viņš izbēg, lai atgrieztos savā pasaulē, pilnā pārsteidzošu tēlu un notikumu.

KUR? Maskavas iela 12 k-2

CIK? 5-9 eiro

Izrāde „Ak, tētīt...”

Foto: publicitātes

14. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja noskatīties izrādi „Ak, Tētīt...”, kas radīta pēc mūsdienu franču dramaturga Floriana Zellera lugas „Tēvs” motīviem – luga ieguvusi atzinību lērumu. Tēvu un bērnu attiecības nekad nav vieglas, taču lugas autors cenšas parādīt tās no veca vīra skatupunkta. Vīra, kurš saprot, ka bērniem ir sava dzīve – spilgta un aizņemta. Un viņam šajā dzīvē nav atvēlēts tik daudz laika, kā agrāk.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Sarunas pirms pirmizrādēm. “Izvirtības hronika”

12. februārī Latvijas Nacionālajā operā noritēs cikla “Sarunas pirms pirmizrādēm” pasākums. Šoreiz saruna būs veltīta gaidāmajai Igora Stravinska operas “Izvirtības hronika” pirmizrādei. Skatītāji varēs dzirdēt par iestudējuma vēsturi, tās ideju un nolūku, kā arī tikties ar radošo grupu. Iestudējuma pirmizrāde – 15. februārī.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro

Koncerts “Vīnes klasika. Šūberts un Bēthovens”

Foto: publicitātes

14. februārī Mazajā ģildē noritēs cikla “Vīnes klasika” koncerts, kurā piedalīsies Trio Palladio: Eva Bindere (vijole), Kristīne Blaumane (čells), Reinis Zariņš (klavieres).

KUR? Amatu iela 5

CIK? 12 eiro

Koncerts “Sarkisjans. Bēthovens. Pārskaitļa sonātes”

15. februārī Lielajā ģildē uzstāsies Georgs Sarkisjans (Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars, vijole) un Keigo Mukava (klavieres). Kopā saspēlējušies Japānā, tagad viņi uzstāsies Latvijā. Programmā – Ludvigs van Bēthivens: Otrā, Ceturtā, Sestā un Astotā vijolsonāte.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-23 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Mākslinieku grupas “Akroma” zīmējumu izstāde

Foto: publicitātes

No 9. februāra līdz 11. martam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma eiropas mākslinieku grupas “Akroma” zīmējumu izstāde. “Akroma” ir eiropas mākslinieku apvienība, kurā darbojas ap piecdesmit biedru, pārstāvot plašu mākslas mediju spektru – glezniecību, tēlniecību, video, instalācijas, grafiku, grafisko dizainu, performances, skaņu.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-4 eiro

Izstāde “Suns mākslā - no jūgendstila līdz mūsdienām”

No 9. janvāra līdz 18. martam Rīgas Jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi, kas veltīta suņu tematikai mākslas priekšmetos. Tā veltīta jaunajam dzeltenā zemes suņa gadam, kas, atbilstoši ķīniešu kalendāram, sākas februārī. Izstāde iepazīstina ar cilvēka labākā drauga - suņa - atveidojumu porcelānā, metālā, kokā, izšuvumos, interjera priekšmetos un citur.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50 – 5 eiro

Ekskursija uz Rīgas Centrāltirgu

Foto: publicitātes

11. februārī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem apskates objektiem mūsu pilsētā. Par to, ka kādreiz tirgus paviljoni bijuši dirižabļu angāri, zina teju ikviens. Bet vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu – piemēram, par to, kā piena paviljonu apmeklējis Staļins, par tumšo pazemes tuneļu pagātni, un citus. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Stacijas laukuma pulksteņa

CIK? 10 eiro  

Izstāde “Daina Riņķe. Glezniecība”

No 26. janvāra līdz 31. martam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā cikla “Paaudze” ietvaros būs skatāma Dainas Riņķes gleznu izstāde no LNMM kolekcijas. 1965. māksliniece gadā beigusi Latvijas Valsts Mākslas akadēmiju. Izstādēs piedalās kopš 1966. gada. Autores darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, kā arī privātkolekcijās.

KUR? Kr. Valdemāra iela 10

CIK? 2-6 eiro