Brīvdienas Rīgā: Melnbārža klans, aizkustinošais klauns un revolucionārais vijolnieks

26. Janvāris, 2018

Ja jums vēl nav plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus galvaspilsētā, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Makss un Morics”

27. janvārī Latvijas leļļu teātrī būs skatāma izrāde “Makss un Morics”. Maksam un Moricam ir ievērojama nedarbu pieredze. Reiz viņi apmuļķoja gandrīz visus sava ciema miermīlīgos iedzīvotājus. Šoreiz viņi ir pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki. Slavenie delveri pat ir piekrituši mums visiem izstāstīt septiņus neparastākos savas dzīves atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14.00 - latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Bērnu vokālās grupas “Poppy” koncerts

27. janvārī mazie skatītāji tiek aicināti uz VEF Kultūras pili, uz bērnu vokālās grupas “Poppy” koncertu “Uz meža taciņām”. Kolektīvs ir sagatavojis koncertu divās daļās un tajā ir iekļautas labākās dziesmas, ar kurām ansamblis un tā solisti ir veiksmīgi piedalījušies dažādos konkursos.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro

Koncerts un tirdziņš Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

27. janvārī Kalnciema kvartāls aicina uz tirdziņu un P. Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncertu, kas sāksies pusdienlaikā. Koncertprogrammā – Baha, Pērsela, Hendeļa un citu komponistu darbi, kā arī tautasdziesmas. No plkst. 13.00 līdz 15.00 noritēs spēles “Fliiper” čempionāts, kurā varēs piedalīties ikviens interesents.

KUR? Kalnciema kvartāls 35

CIK? Bezmaksas  

Ģimenes diena Dabas muzejā

27. janvārī Davas muzejs aicina uz Ģimenes dienu, kas veltīta vāverēm – tieši šī izveicīgā skaistule ar kuplo asti ir pasludināta par Latvijas gada dzīvnieku. Pasākumā, kas noritēs no plkst. 11.00 līdz 16.00, speciālisti pastāstīs par vāveru dzīvi un to “tuvākajiem radiniekiem”, kāpēc tai ir tik kupla aste, ko tā ēd un kā to atrast dabā.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 2 eiro + muzeja biļete (0,71-2,13 eiro)

Radošā darbnīca “Ābece un mīklas”

Foto: publicitātes

28. janvārī Dailes teātris aicina bērnus vecumā no 5 līdz 10 gadiem uz radošo darbnīcu “Ābece un mīklas”, kas sagatavota kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Bērni uzzinās, cik dažādas var būt ābeces, būs iespēja iepazīties ar LNB ābeču kolekciju un uzzinās par lielāko šādu kolekciju Latvijā, kas pieder Jurim Cibulim – tajā ir vairāk nekā 9,5 tūkstoši ābeču 1121 valodā no 219 valstīm. Dalības pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu pasakumi@dailesteatris.lv (nepieciešams norādīt vārdu un uzvārdu, kā arī bērna vecumu). Vietu skaits ierobežots.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? Bezmaksas

Zinātniskais šovs bērniem „Īssavienojums”

28. janvārī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv aicina uz elpu aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Īssavienojums”. Kā jau priekšnesuma nosaukums liek noprast, bērniem pastāstīs par elektrību, elektrības pārraides veidiem, kā arī par drošības tehniku. Interaktīvais šovs ļaus mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem ne tikai skatīties, bet arī piedalīties eksperimentos profesoru Vladislava un Mārtiņa vadībā.

11:00 priekšnesums notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Ziemas naktis Zooloģiskajā dārzā

Līdz 28. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā norit ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji var vērot dzīvniekus līdz pat plkst. 21.00 (kase strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izrotātajiem un izgaismotajiem celiņiem.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni), iegādājoties biļeti no plkst. 16.00 līdz 19.00, cena – 2 eiro   

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Līdz septembrim “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 6 eiro

2.Ar draugiem

Deju grupas Ritms koncerts

Foto: publicitātes

28. janvārī VEF Kultūras pilī deju grupa “Ritms” piedāvā priekšnesumu “Klasiskā ziema”, kurā apvienota klasiskā mūzika un modernās dejas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3-5 eiro

Melnā komēdija “Bārdas”

28. janvārī Dirty Deal Teatro aicina uz Spīķeru kvartālu, uz izrādi “Bārdas”. Izrāde vēsta par izdomātu pasauli, kurā varu ir sagrābuši bārdaņi – un pār viņiem visiem valda Melnbārža klans, kas ir brutāls un nežēlīgs. Viņam kalpo slepenā policija, kas atmasko mākslīgo, rudo, sirmo un citu “nepareizo” bārdu īpašniekus.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? 7-12 eiro

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

Foto: publicitātes

30. janvārī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Koncertšovs “Sniega simfonija”

30. janvārī uz Dailes teātra skatuves notiks pasaulslavenā klauna Slavas Poluņina un diriģenta Gidona Krēmera kopprojekts SnowShow Symphony. Svinīgi koncerta tērpi, nošu turētāji, lielisko instrumentu dzīvā skaņa līdzās Amati vijolei, uz kuras spēlē viens no mūsdienu izcilākajiem vijolniekiem Gidons Krēmers. Un viņam līdzās - saburzīti zaļi mēteļi, nokārti sarkani deguni un sejas, kas līdzīgas viena otrai savā bērnišķīgajā izbrīnā. Bet pašā vidū – skumjš un smieklīgs, aizkustinošs un maigs cilvēks dzeltenā kombinezonā – Slava Poluņins.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 35-90 eiro

Kaspara Zemīša koncerts

Foto: publicitātes

31. janvārī Mūzikas namā Daile ģitārists Kaspars Zemītis prezentēs savu jauno solo albumu “Vētra klusumā”, kurā iekļautas mūziķa pašsacerētās dziesmas, tautasdziesmas un Emīla Dārziņa “Melanholiskā valša” sava versija.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 20 eiro

Repa izpildītāja Bones koncerts

1. februārī klubā “First Mir” pasaules tūres “DeadBoy Tour” ietvaros uzstāsies repa mākslinieks no ASV Bones (īstajā vārdā – Elmo Kenedijs O”Konors). 2011. gadā pāris mēnešu laikā no praktiski nevienam nezināma puiša viņš kļuva par kulta mākslinieku. Kā viņu nereti dēvē medijos, Bones ir “viens no ievērojamākajiem underground māksliniekiem”, jo, neskatoties uz neskaitāmiem piedāvājumiem, viņš ir atteicies sadarboties ar ierakstu kompānijām. Mākslinieks ir atpazīstams ar savu unikālo stilu.

KUR? Andrejostas iela 2k-3

CIK? 30 eiro

Grupas “Klaidonis” koncerts

Foto: publicitātes

2. februārī mūzikas klubā 9. vilnis uzstāsies viena no populārākajām Latvijas kantri mūzikas grupām – Klaidonis. Grupa ne reizi vien ir iekļuvusi vietējo mūzikas topu virsotnēs un piedalījusies kantrimūzikas festivālos, savukārt pagājušajā gadā ieguvusi Zelta Mikrofona balvu “Kantri un šlāgermūzikas” nominācijā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

3.Ar otro pusīti

Naidžela Kenedija koncerts

28. janvārī Kongresu namā pirmo reizi Latvijā uzstāsies britu vijolnieks – virtuozs Naidžels Kenedijs. Mākslinieks piedāvā programmu “The New Four Seasons”, kā arī koncertā izskanēs viņa radītas kompozīcijas no albuma “My World”, kas veltīts viņa skolotājiem. Naidžels Kenedijs nav vienkārši mūziķis - ģēnijs, bet gan revolucionārs ar skandalozu reputāciju akadēmiskajās aprindās. Viņš sarīkojis apvērsumu mūzikas pasaulē ar savu rokenrola attieksmi pret klasiskajiem skaņdarbiem un ar klasisko pieeju rokmūzikai.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 20-70 eiro

Koncerts “LPSR romantika. 70-tie”

Foto: publicitātes

28. janvārī teātra klubā Austrumu Robeža ar programmu “LPSR romantika. 70-tie.” uzstāsies aktrise Karīna Tatarinova un ģitāras virtuozs Ivars Hermanis. Programmā iekļautas Latvijā populāras 70. gadu latviešu komponistu dziesmas, kuras ir pazīstamas gandrīz ikvienam.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

Komēdija „Sex Guru”

28. janvārī Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē būs iespējams noskatīties interaktīvo monoizrādi „Sex Guru”, kurā attiecību eksperta lomu izpildīs Valdis Melderis. Ar veselīga humora devu, taču visai pikanti un atklāti viņš runās ar mums par seksu, atbildot uz skatītāju jautājumiem.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 13-15 eiro

Operete “Jautrā atraitne”

Foto: publicitātes

2. februārī VEF Kultūras pilī noritēs operetes „Jautrā atraitne” izrāde. Šis ir stāsts par bagāto un jauno atraitni Hannu un vēstniecības atašeju Danilo, viņu savstarpējo mīlestību un šķēršļiem, kas rodas viņu ceļā uz laimi. Francis Lehārs ir sarakstījis daudz izrāžu, taču pasaules slavu viņam atnesusi tieši „Jautrā atraitne”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-32 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Jaunā ārsta piezīmes”

28. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Jaunā ārsta piezīmes”, kas balstīts uz Mihaila Bulgakova autobiogrāfisko stāstu ciklu, kurā viņš aprakstījis savus jaunības gadus, kad strādājis par ārstu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

Izrāde “Jeruzaleme”

Foto: publicitātes

28. janvārī Dailes teātrī – izrādes “Jeruzaleme”, kas radīta pēc angļu dramaturga un scenārista Džeza Batervērta lugas, pirmizrāde. Luga stāsta par Džonija Bairona, skvotera un narkotiku tirgotāja, kurš dzīvo treilerī Anglijas mežos, dzīvi. Viņš ir nelīdzsvarots un neparedzams, bet viņa personība nevar nesimpatizēt. Tāpēc viņam vienmēr apkārt ir cilvēki, kurus pievelk viņa dumpinieciskais gars un primitīvā mežonība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Monoizrāde “Facebook. Post Scriptum”

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 30. janvārī ar monoizrādi “Facebook. Post Scriptum” uzstāsies aktieris Andris Bulis. Izrādes režisore – Gaļina Poliščuka, lugas autore - Nargiza Baghirzade. Skatītāji iepazīsies ar izrādes varoni, tipisku “ofisa planktonu” Tomasu Bertansonu brīdī, kad viņš izveido savu Facebook profilu. Tomass ironizē par cilvēka sociālā statusa atkarību no “patīk” un komentāru skaita pie viņa darbībām, un visvairāk par to, kā cilvēks, apsēsts ar vēlmi dzīvot mākslīgi radītā vidē, zaudē saikni ar reālo pasauli.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8-10 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Orķestra Sinfonietta Rīga un vijolnieka Koļas Blahera koncerts

Foto: publicitātes

27. janvārī Lielajā ģildē noritēs orķestra Sinfonietta Rīga koncerts. Īpašais viesis un koncerta vadītājs – vijolnieks Koļa Blahers. Teju desmit gadu Klaudio Abado vadībā muzicējis pie “Berlīnes filharmoniķu” un Lucernas festivāla orķestra pirmās pults, šobrīd savu radošo pilnbriedu vijolspēles meistars izdzīvo solomākslinieka un kamermūziķa ampluā. Programmā: Jeļenas Firsovas “Leaving”, kā arī Bēthovena “Koncerts vijolei” un Sestā simfonija.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

Operete „Sikspārnis”

28. janvārī Latvijas Nacionālajā operā būs iespējams noskatīties Johana Štrausa opereti „Sikspārnis”. Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā... Johana Štrausa populārākā operete vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes jauniestudējumā tiks dziedāts vācu valodā un runāts latviski.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Ķīnas Nacionālās operas kora koncerts

Foto: publicitātes

28. janvārī Lielajā ģildē uzstāsies Ķīnas Nacionālās operas koris. Rīgā šis kolektīvs, kura sastāvā dzied veiksmīgi solisti un starptautisku koncertu laureāti, piedāvās programmu, kurā iekļauti operu fragmenti un tautasdziesmas.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-40 eiro

Opera “Tanheizers”

1. februārī Latvijas Nacionālajā operā – operas “Tanheizers” pirmizrāde. Riharda Vāgnera meistardarbā Tanheizers kā mākslinieks iedvesmu gūst ekstrēmos pretstatos: baudā, kuru piedzīvo pazemes grotā un askēzē savā svētceļojumā uz Romu. Viņš tāpat mīl ekstrēmi atšķirīgas sievietes, vienlaicīgi meklējot pilnību šo pretstatu vienotībā: jutekliskās Venus personībā Tanheizers grib atrast Elizabetes šķīstumu, bet šķīstajā Elizabetē – Venus jutekliskumu. Režisors Vilpu Kiljunens par ieceri saka: Galvenais jautājums manā iestudējumā: kā iespējams mīlēt un iemīlēties tādā kulturālā kontekstā, kas varmācīgi nošķir sievietes būtību un lomu starp svēto un netikli?

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”

Foto: publicitātes

Līdz 4. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”. Izstāde iezīmē šī brīža aktualitātes, mākslinieku darbības virzienus un radošos meklējumus gan eksperimentālās, gan klasiskās formveidēs rotu mākslā, objektos un dizaina priekšmetos. līdz šim Latvijā izstādes, kas aktualizētu laikmetīgās tendences metālmākslā un sniegtu plašāku ieskatu tās pārstāvju lokā, ir iztrūkušas. Ekspozīcija veidota ar mērķi vērst uzmanību metālmākslai kā mākslas nozarei, izcelt kopsakarības un atšķirīgo dialogā starp māksliniekiem.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 2-5 eiro

Ekskursija uz Rīgas Centrāltirgu

28. janvārī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem apskates objektiem mūsu pilsētā. Par to, ka kādreiz tirgus paviljoni bijuši dirižabļu angāri, zina teju ikviens. Bet vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu – piemēram, par to, kā piena paviljonu apmeklējis Staļins, par tumšo pazemes tuneļu pagātni, un citus. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Stacijas laukuma pulksteņa

CIK? 10 eiro

Artūra Bērziņa personālizstāde

2. februārī galerijā MuseumLV tiks atklāta viena no spilgtākajiem jaunajiem māksliniekiem Latvijā – Artūra Bērziņa – personālizstāde. Ekspozīcijā iekļauti darbi, kuros autors izpēta mūsdienu parādības – vērtību maiņu, manipulāciju ar sabiedrības viedokli un populismu.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas