Brīvdienas Rīgā: melnais teātris, čigānu džezs un igauņu gariņš

23. Februāris, 2018

Sals galvaspilsētā ir lielisks iemesls saģērbties siltāk un doties, piemēram, uz vienu no pilsētas slidotavām vai kalniem. Ja tomēr dodat priekšroku laika pavadīšanai ne tik aktīvi, bet tomēr lietderīgi, mūsu afiša ir tieši tas, kas jums nepieciešams. Tajā jūs atradīsiet dažādus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

Foto: publicitātes

24. februārī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt 15:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Mūzikls „Mūzikas skaņas”

24. februārī Latvijas Nacionālajā operā – slavenais mūzikls „Mūzikas skaņas” LNO uzvedumā. Mūzikla pamatā – Marijas fon Trapas grāmata par dziedošo fon Trapu ģimeni. Mūziklā iekļautas tādas populāras dziesmas kā Edelweiss, My Favorite Things, Climb Ev’ry Mountain, Do-Re-Mi, un citas.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 8 eiro

Izrāde „Baltā grāmata”

Foto: publicitātes

24. februārī Spīķeros būs vērojama izrāde bērniem „Baltā grāmata”, pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas. ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem. Tā saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī nominēta “Spēlmaņu nakts 2014″ balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

KUR? Maskavas iela 12 k-2

CIK? 9-27 eiro   

Izrāde “Putni”

24. februārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs muzikālā teātra izrāde bērniem “Putni”. Tie ir seši stāsti par cilvēka satikšanos ar putniem un ne tikai. Kā balodis būvē ligzdu? Cik plats ir vanaga spārnu atvērums? Kurš putns iemainīja zelta spalvas pret skaistāko balsi pasaulē? Par to visu mazie skatītāji uzzinās izrādes gaitā.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 6 eiro  

Deju kolektīvu skate

Foto: publicitātes

No 23. līdz 25. februārim VEF Kultūras pilī noritēs deju kolektīvu skate, gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem. Skatē piedalīsies vairāk nekā 90 Rīgas deju kolektīvi, tostarp arī bērnu kolektīvi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

24. februārī Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais latviešu zemnieku un amatnieku tirgus. No plkst. 11.00 līdz 15.00 ikviens interesents tiek aicināts uz mezglu siešanas darbnīcu, kuru vadīs Ilze Vainovska – liepājniece, kas ir pazīstama ar savu amuletu un rotu izgatavošanas darbnīcu – šīs lietas viņa rada, izmantojot neapstrādātu dzintaru un jūrnieku mezglus.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Ģimenes dienas Dabas muzejā

24. februārī Dabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem uz pasākumu “Vaļi un roņi”. Muzeja speciālisti pastāstīs aizraujošus faktus par jūras zīdītājiem. Apmeklētājus sagaida arī izklaidējoši uzdevumi.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90-1,80 eiro (biļeti uz izstādi) + 2 eiro (nodarbība)

Koncertlekcija “Bēthovens 360 grādu panorāmā”

25. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs cikla “Jaunā filharmonija” lekcija – koncerts. Cikls radīts Hermaņa Brauna fondam sadarbojoties ar fondu „Atklātā pasaule”. Skatītāji – skolēni un viņu vecāki – koncertlekcijās iepazīsies ar mūzikas vēstures izcilākajiem laikmetiem, uzzinās leģendas un noslēpumus par mūziķiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem. Par mūziku stāsta Inna Davidova.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

Foto: publicitātes

25. februārī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, taču 13:00 – latviešu. Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Izrāde “Vai otrā grupa mani dzird?”

25. februārī Spīķeros būs skatāma teātra izrāde bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?”. Tas ir stāsts dzejoļos par to, kā bērniem dzīvot un būt laimīgiem pasaulē, kuras noteikumi nav paredzēti viņiem. Mazie skatītāji varēs iepazīties viens ar otru un mūsdienu latviešu dzeju.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? 9 – 27 eiro

Dzintara Čīčas jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

25. februārī Rīgas Latviešu biedrības namā uzstāsies Dzintars Čīča, kurš nu ir pieaudzis un uzkrājis pieredzi. Viņš uz skatuves kāps ar programmu “Bučas visiem”, kas veltīta viņa 25 gadu jubilejai. Tajā iekļautas viņa populārākās dziesmas un čigānu romances.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 15 eiro

2.Ar draugiem

“Eirovīzijas” nacionālā atlase

24. februārī Rīgas kinostudijā tiks lemts “Eirovīzijas” dziesmu konkursa atlases dalībnieku liktenis – noritēs pēdējais nacionālās atlases “Supernova” posms. Uz skatuves kāps astoņi finālisti, kuru likteni lems skatītāji un žūrija.

KUR? Šmerļa iela 3

CIK? 7-12 eiro

Grupas “Līvi un Buks” koncerts

Foto: publicitātes

24. februārī klubā “9. vilnis” uzstāsies grupa “Līvi un Buks”. Vārds “Līvi” Latvijas mūzikā ir pazīstams jau aptuveni 4 desmitgades – un kluba viesi dzirdēs leģendārā kolektīva dziesmas. Taču grupas līderis Ainars Virga atzīmē - par spīti tam, ka “Līvi ir dzīvi”, kolektīva atdzimšana nav gaidāma un uz skatuves viņš kāps ar jaunu komandu – tādu, kas glabā Līvu mantojumu, bet rada arī jaunu mūziku.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7-70 eiro

Festivāls “Metenis 2018”

23.-24. februārī K.K. fon Stricka villā noritēs muzikāls alus festivāls “Metenis 2018”. Festivāls pulcēs 20 alus darītavas no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Krievijas. Tāpat apmeklētājus sagaidīs tematiski Meteņu ēdieni un folkmūzika latviešu un lietuviešu mūziķu izpildījumā.

KUR? Briāna iela 9

CIK? 15-30 eiro

Prāgas melnā gaismas teātra uzstāšanās

Foto: publicitātes

27. februārī VEF Kultūras pilī ar izrādi “Antologia” uzstāsies Prāgas melnā gaismas teātra trupa. Tas ir teātris, kura pamatā ir melnā teātra, modernās dejas, modernās mūzikas un pantomīmas sintēze. Antologia ir teātra labākais šovs, kuru ir novērtējuši skatītāji daudzās pasaules valstīs.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-45 eiro

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

27. februārī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde “Dienesta romāns”

25. februārī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slavveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti. Kā saka režisors, laiki mainās, bet cilvēki nē. Un viņi tāpat iemīlas un ir neaizsargāti savu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Ģitārista Džošo Stefana koncerts

Foto: publicitātes

2. martā Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies slavenais ģitārists Džošo Stefans no Vācijas. Mūziķis ir viens no labākajiem tā saucamā čigānu džeza izpildītājiem. Uzstājies ar daudziem slaveniem džeza mūziķiem.

KUR? Doma laukums 8

CIK? 30 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Trīs māsas. Refleksija”

24. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs redzama izrāde “Trīs māsas. Refleksija”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Antona Čehova lugas, kas uz teātra skatuvēm redzama jau vairāk nekā gadsimtu. Šoreiz savu redzējumu piedāvās kritiķu cienītais un prēmijām apbalvotais Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Naudas gars”

Foto: publicitātes

27. februārī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves – balets “Naudas gars” ar Eduarda Tubina mūziku Igaunijas Nacionālā baleta iestudējumā. Izrāde balstīta uz folkloras tēlu Naudas garu, kurš palīdz alkatīgam zemniekam iedzīvoties bagātībā un par zemnieka meitas mīlestību pret kalpu, kuru meitenes tēvs noraidījis viņa nabadzības dēļ.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Kamermūzikas koncerts

28. februārī VEF Kultūras pilī noritēs ansambļa “Brokastis četratā” koncerts no cikla “Come Prima”. Koncertā piedalīsies Mārtiņš Zilberts (klavieres), Andis Klučnieks (flauta), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). Ansamblis izpilda mūziku, kas apvieno klasiku un džezu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 9 eiro

Koncerts “Čaikovska un Fedosejeva paradigma”

Foto: publicitātes

28. februārī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz koncertu “Čaikovska un Fedosejeva paradigma” Lielajā ģildē. Koncertprogrammā – Čaikovska “Vijolkoncerts” un Šostakoviča “Desmitā simfonija”. Solists – Jui Čeņs Cens (vijole), diriģents – Vladimirs Fedosejevs.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 20-60 eiro

Koncertuzvedums “Dod, Dieviņi”

28. februārī uz Dailes teātra skatuves noritēs svētku koncertuzvedums, kura programma veltīta Latvijas Republikas simtgadei. Etniski stilizētajā koncertuzvedumā satiksies Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Uģis Roze un citi. Programmā – tautasdziesmas un slaveni latviešu komponistu darbi.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 12-30 eiro

Igaunijas Nacionālās operas Galā koncerts

Foto: publicitātes

28. februārī Latvijas Nacionālajā operā noritēs Igaunijas Nacionālās operas Galā koncerts. Operas un baleta trupas mākslinieki rīdziniekiem rādīs labāko, kas radīts šajā teātra sezonā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro

Koncerts “Tigrans Mansurjans. Rekviēms”

1. martā Sv. Jāņa baznīcā noritēs koncerts ar Latvijas Radio kora un orķestra Sinfonietta Rīga piedalīšanos. Programmā – armēņu komponista Tigrana Mansurjana “Rekviēms”, kas veltīts armēņu genocīda upuriem. Pagājušajā gadā šis darbs tika nominēts Grammy balvām “Labākā laikmetīgās mūzikas kompozīcija” un “Labākais izpildījums”.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Nākotnes valsts”

No 23. februāra līdz 20. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma Latvijas simtgadei veltīta laikmetīgās mākslas izstāde “Nākotnes valsts”. Mākslinieki ir aicināti iztēloties, kāda varētu būt pasaule vai Latvija tuvākā vai tālākā nākotnē, un radīt izstādei jaunus darbus – tēlniecību un glezniecību, instalācijas, videofilmas, animāciju.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-4 eiro

Alekseja Naumova personālizstāde “Nebeidzamā ainava”

Foto: publicitātes

No 24. februāra līdz 8. aprīlim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Alekseja Naumova personālizstāde “Nebeidzamā ainava”. Aleksejs Naumovs līdzšinējā četrdesmit gadu radošajā darbībā ir nostiprinājis pārliecinošu rokrakstu, kas atpazīstams ikvienam aktīvam mākslas interesentam. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapusī izstāde “Nebeidzamā ainava” ir apjomīgākā Alekseja Naumova retrospekcija. Tajā apmeklētāji ieraudzīs gan autora agrīnās kompozīcijas, gan darbus no privātkolekcijām. Ekspozīcijā iekļautas arī darbu grupas, kas dažiem skatītājiem varētu būt jaunatklājumi, iepazīstot klātienē mākslinieka virtuozā rokraksta izpausmes citos medijos, piemēram, keramikā, ilustrācijā vai iespiedgrafikā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 10

CIK? 2-6 eiro