Brīvdienas Rīgā: Luna, “Komēta” un Argentīnas tango

17. Jūlijs, 2019

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē, neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties Bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

24. jūlijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Komēta”

No 26. līdz 28. jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī noritēs trešais festivāls “Komēta”. Tas ir brīvdabas kultūras un mūzikas festivāls ar dzīvo mūziku, mūsdienu cirku, kino, darbnīcām, lekcijām, izstādēm un performancēm. Pēdējā festivāla dienā – Ieeja bez maksas.

KUR? Daugavgrīvas cietoksnis

CIK? 25-30 eiro

2.Ar draugiem

Dziedātājas Luna koncerts

Foto: publicitātes

20. jūlijā Laska Bar uzstāsies populārā ukraiņu dziedātāja Luna (Kristīna Garasimova). Luna savu mūziku apraksta kā “dvēseles popu” ar deviņdesmito un divtūkstošo gadu nostaļģiju.

KUR? E. Briznieka-Upīšā 8B

CIK? 23 eiro

Diskotēka Party Like a Russian

20. jūlijā uz kuģa-restorāna “Rīgas Pērle” noritēs diskotēka ar krievu hitiem. Apmeklētājus sagaida trīs stundas garš kruīzs pa Daugavu, dejas pie iemīļotām dziesmām, spēles un konkursi no dīdžejiem un šova programma.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10 eiro

Improvizācijas šovs

Foto: publicitātes

24. jūlijā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais improvizācijas projekta trešās sezonas šovs, kurā piedalīties var ikviens, kurš prot un kuram patīk uzstāties. Improvizācijas “cīņas” noritēs četras nedēļas, katru trešdienu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Snūkera turnīrs Riga Masters 2019

No 26. līdz 28. jūlijam Arēnā Rīga noritēs starptautiskais snūkera reitingu turnīrs “Kaspersky Riga Masters 2019”. Šī sporta veida cienītājiem būs reta iespēja pavērot labākos spēlētājus dzīvē.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 21-101 eiro

Sieviešu stendapa vakars

Foto: publicitātes

25. jūlijā galerijā Noass noritēs sieviešu stendapa vakars, kurā ar smieklīgiem stāstiem uzstāsies Džemma Sudraba, Sanita Grīna, Aiva Bribele, Una Rozenbauma, un citas.

KUR? AB dambis 2

CIK? 4 eiro

3.Ar otro pusīti

Brančs ar izbraucienu ar kuģi

21. jūlijā kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vēlajām brokastīm ar izbraucienu ar kuģīti. Programmā – ne tikai ēdiens un dzēriens, bet arī mūzika, kā arī īpašas izklaides bērniem ar animatoru.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10-25 eiro

Kino seanss Spīķeros

Foto: publicitātes

24. jūlijā Spīķeru kvartāls aicina uz brīvdabas kino seansu – tiks demonstrēta komēdija “Foršie džeki” (“Nice guys”, galvenajās lomās – Rasels Krovs un Raiens Goslings). Izsitējam Džeksonam Heilijam un privātdetektīvam Holandam Mārčam ir jāstrādā kopā, lai atrisinātu lietu ar pazudušu meiteni, kas tiek pārvērsta par gadsimta noziegumu. Vai puiši varēs atrisināt sarežģīto mīklu, ja katram no viņiem ir savas visnotaļ īpatnējās metodes?

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Argentīnas tango vakars

25. jūlijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz Argentīnas tango vakaru, kas tiek rīkots sadarbībā ar Argentīnas tango federāciju.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas

Džeza koncerts Vecrīgā

Foto: publicitātes

25. jūlijā skvērā pie Mazās ģildes noritēs vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas festivāls

No 7. līdz 21. jūlijam Rīgā noritēs ērģeļmūzikas festivāls “Rīgas Doms” 2019. Septiņos festivāla koncertos piedalīsies slaveni latviešu ērģelnieki – Ligita Sneibe, Vita Kalnciema, Ilze Reine, Larisa Bulava, Aigars Reinis un solisti – soprāns Inga Šļubovska Kancēviča, flautistes Ilona Meija un Ieva Pudāne, kā arī citi mūziķi. Stilistiski dažādas nokrāsas festivāla programmai piešķirs koncerti, kas veltīti komponistu jubilejām, Platona Buravicka skaņdarba pirmatskaņojums, neparasti mūziķu sastāvi un ērģeļu repertuāra robežu paplašināšana.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro  

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

Foto: publicitātes

25. jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Festivāls “Rīga Jūrmala”

Vasaras otrajā pusē Rīgā noritēs simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”, kura ietvaros būs iespējams dzirdēt labākos kolektīvus un pasaulē atzītus mūziķus.

KUR? Dažādās Rīgas vietās

CIK? 12-175 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 20. līdz 26. jūlijam (izņemot 21. jūliju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro    

5.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”

Foto: publicitātes

No 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Ekspozīcijā apskatāmas vairāk nekā 150 ikonas, kuras savācis un restaurējis igauņu mākslinieks un kolekcionārs Nikolajs Kormašovs, kuram dzīves laikā izdevies savākt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-3,50 eiro

Ekskursija “Spoku nakts”

20. jūlijā rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Sv. Pētera baznīcas galvenās ieejas

CIK? 16,99 eiro

Ekskursija “Alus ceļš Rīga”

Foto: publicitātes

25. jūlijā ikvienu interesentu aicina uz ekskursiju “Alus ceļš Rīga”. Tas ir stāsts par to, kā izmantots un gatavots alus, kā arī ekskursijas laikā būs iespējams degustēt dažādas dzēriena šķirnes un apmeklēt alus darītavas.

KUR? Dalībnieku pulcēšanās – Republikas laukumā 1 (restorāns “Stargorod”)

CIK? 21,99 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

Foto: publicitātes

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Spēka avots”

Foto: publicitātes

No 5. jūnija līdz 27. jūlijam galerijā “MuseumLV” noritēs konkursa izstāde “Spēka avots”. Tā ir jau par tradīciju kļuvusi vērienīga vasaras konkursa izstāde, kurā aicināti padalīties visu nozaru profesionāli mākslinieki, lai sacenstos par “Grata balvu” vizuālajā mākslā. 

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

No 15. jūnija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Hildas Vīkas (1897–1963) gleznu un zīmējumu izstāde. Mākslinieces radošais mantojums ir visai plašs: filigrāni izstrādātie melnbaltie zīmējumi un smalkie, daudzkrāsainie akvareļi, īpatnēji stilizētie ainavu, portretu un aktu gleznojumi. Viņa rakstīja arī dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrēja.

KUR? J. Rozentāla 1

CIK? 1,50-6 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Foto: publicitātes

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “Alus kausi un trauki”

No 14. jūnija līdz 8. augustam Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Alus kausi un trauki”, kas veltīta Līgo svētkiem. Ekspozīcijā apskatāmi priekšmeti, kas saistīti ar alus tradīcijām – krūzes un kausi, kas gatavoti XX gadsimtā, pudeles, glāzes, mucas, kā arī tematiskas pastmarkas un afišas.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

Foto: publicitātes

No 7. jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro  

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro