Brīvdienas Rīgā: līgošana Daugavas krastā, brīvdabas kino un Rīgas cirka brīnumi

19. Jūnijs

Lai svinētu Jāņus, nav obligāti jāpamet pilsēta – dziesmas, dejas, ugunskuri un gardi cienasti pilsētā būs bagātīgi pieejami vairākās vietās. Un vēl mūs sagaida brīvdabas kino seansi, koncerti un citi pasākumi, kurus apmeklēt kopā ar…


1. ...visu ģimeni

Zāļu tirgus Āgenskalna tirgū

No 21. līdz 23. jūnijam Āgenskalna tirgū noritēs vērienīgs tirgus, kas veltīts gaidāmajiem Līgo svētkiem. Būs siers, alus, šašliks un smaržīgas Jāņa zāles.

KUR? Nometņu iela 64

CIK? Ieeja bez maksas 

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Līnijdeju cienītāju salidojums

22. jūnijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina ikvienu interesentu uz līnijdeju cienītāju “Zaļo salidojumu”.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas 

Jāņu svinības

Foto: f64

23. jūnijā 11. novembra krastmalā plkst. 17.00 sāksies Jāņu svinības. Apmeklētājus sagaida vērienīgs svētku koncerts, par kura kulmināciju kļūs Raimonda Paula joku dziesmu programma. Uz skatuves kāps Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Andris Ērglis un citi. Tāpat krastmalas teritorijā tiks izdalītas tematiskās zonas ar dažādām izklaidēm un mazākiem koncertiem. Svētki noritēs līdz plkst. 4.30 rītā.

KUR? 11. novembra krastmala

CIK? Ieeja bez maksas 

Dzegužkalna parkā svētku programma sāksies plkst. 18.00. Kopā ar rīdziniekiem Līgo svētkus svinēs grupas Suitu sievas un Suitu dūdelnieki, Rīgas Danču klubs, Iļģi, Jauno Jāņu orķestris, Ducele. Tāpat programmā – lielais ugunskurs, Jāņu godināšana, īpaši tautas rituāli.

KUR? Dzegužkalna parks

CIK? Ieeja bez maksas 

Tāpat uz ballīti par godu svētkiem aicina izklaides kuģītis “Rīgas pērle”. Programmā iekļautas ne tikai tradicionālās Jāņu dziesmas, bet arī mūsdienu deju hiti. Kruīzs noritēs no plkst. 20.00 līdz 1.00 naktī. Tos, kuri ieradīsies tematiskā apģērbā, sagaida dzēriens – pārsteigums no bārmeņa.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 15 eiro   

23. un 24. jūnijā sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas, tiks nodrošināti papildreisi

23. jūnijā 11. novembra krastmalā tiks izrādīta Raimonda Paula joku dziesmu programma “Viena tante teica...”

Festivāls “Street Food”

26. jūnijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas 

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

Foto: publicitātes

27. jūnijā Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 16,20-18 eiro 

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2. ar draugiem

Improvizācijas šovs

Foto: publicitātes

26. jūnijā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais improvizācijas projekta trešās sezonas šovs, kurā piedalīties var ikviens, kurš prot un kuram patīk uzstāties. Improvizācijas “cīņas” noritēs četras nedēļas, katru trešdienu. Katra šova uzvarētājs saņems naudas balvu 50 eiro apmērā un, protams, skatītāju aplausus.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas 

Nakts diskotēka uz kuģa

22. jūnijā uz kuģa – restorāna “Rīgas pērle” noritēs pirmā vasaras sezonas nakts diskotēka. Apmeklētājus sagaida 3 stundu ilgs kruīzs pa Daugavu, dejas pie mīļākajām dziesmām, spēles un konkursi no dīdžejiem un šova programma. Īpašais viesis - Katy Tindemark.  

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 12 eiro 

Grupas “Rahu the Fools” koncerts

Foto: publicitātes

27. jūnijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā noritēs vasaras brīvdabas priekšnesumu sezonas koncerts. Skatītājus sagaida tikšanās ar grupu “Rahu the Fools”, kuras repertuārā ir dažādu stilu un žanru 20.-50. gadu mūzika.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas 

Grupas “Sub Scriptum” koncerts

27. jūnijā Kalnciema kvartālā noritēs latviešu grupas “Sub Scriptum” koncerts. Kolektīva sastāvā ir četri jaunie mūziķi no Madonas. Par sevi viņi saka, ka ir “izkāpuši no orķestra bedres un ir nolēmuši spēlēt roku”.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas 

Brīvdabas kino

Foto: publicitātes

28. jūnijā kultūras centrs “Autentika” un projekts “Kino kults” aicina uz vasaras brīvdabas kino seansiem, kas noritēs līdz pat augusta beigām. Šoreiz skatītājiem būs iespēja redzēt brāļu Koenu kinolenti “O Brother, Where Art Thou?” (2000).

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? Bezmaksas 

3. ar otro pusīti

Džeza koncerts Vecrīgā

27. jūnijā skvērā pie Mazās ģildes noritēs vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas 

Kinoseanss Spīķeros

Foto: publicitātes

27. jūnijā Spīķeru kvartāls aicina uz brīvdabas kinoseansu – tiks demonstrēta komēdija “Salidojums” (režisors – Andrejs Ēķis). 25 gadus pēc skolas absolvēšanas no dzīves noguris ģimenes galva, mežonīgs rokeris un trešais, kuru tikko pametusi sieva - saņem ielūgumu doties uz klases salidojumu. Un sākas neprātīga ballīte. Filma tiks demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodās.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Džeza un folka trio “Kle2Go” koncerts

28. jūnijā Latvijas 1. rokkafejnīcā uzstāsies krievu džeza un folka trio “Kle2Go” – Sergejs Klevenskis (pūšamie tautas instrumenti), Vladimirs Golouhovs (vibrofons, perkusijas) un Antons Gorbunovs (bass, basģitāra, klarnete). Mūziķi neatkarīgi viens no otra ir sadarbojušies ar tādām mūzikas zvaigznēm kā Iens Andersons, Tonijs Levins, Deivids Senborns, Ričards Bona, un citiem. Koncertā izskanēs pašsarakstītas kompozīcijas un improvizācijas, kuras sevī iekļauj dažādus stilus un pasaules mūzikas žanrus.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 10-35 eiro 

4. ar nemirstošas klasikas cienītājiem

.

Koncerts “Ad Lucem: Bahs un Krētas lira”

26. jūnijā Sv. Pētera baznīcā ar Jorga Kalouda koncertu tiks atklāts intravertās mūzikas festivāls “Ad Lucem”. Kaloudis ir slavens grieķu mūziķis, improvizators un komponists. Festivālam viņš ir sagatavojis Baha skaņdarbu programmu, pielāgojot mūziku tautas instrumentam – Krētas lirai. Savukārt 27. jūnijā turpat uzstāsies Laima Jansone (kokle) un koklētāju ansamblis “Austras koks”.

KUR? Skārņu iela 9

CIK? 12-15 eiro 

Ērģeļmūzikas koncerts

Foto: publicitātes

26. jūnijā Rīgas Domā noritēs ērģeļmūzikas koncerts “Dīvišķō Rūze”. Pie ērģelēm – Guna Kise. Programmā izskanēs Marsela Diprē, Romualda Jermaka un Riharda Dubras skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro 

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 22. līdz 28. jūnijam (izņemot 23. jūniju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5. ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Skroderdienas Silmačos”

22. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma leģendārā izrāde “Skroderdienas Silmačos”, kas balstīta uz Rūdolfa Blaumaņa lugu. Bez šīs izrādes nav iedomājami galvenie latviešu svētki – Jāņi. Un, ja pilsētā parādās afiša ar šo izrādi, tad tas nozīmē, ka ir laiks gatavoties īsākajai gada naktij.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-30 eiro 

6. ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

 

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Foto: publicitātes

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

“Līgo darbnīca”

22. jūnijā Porcelāna muzejs aicina uz radošo “Līgo darbnīcu”, kurā apmeklētājiem būs iespēja apgleznot keramisku flīzi. Nodarbību vadīs muzeja pedagogi Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Darbā tiks izmantota saulgriežu tematika, ziedu un augļu ornamenti un attēli.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 5,60 eiro 

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

Foto: publicitātes

27. jūnijā LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm. Ilgums: 45 minūtes. 16:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 17:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Izstāde “Alus kausi un trauki”

No 14. jūnija līdz 8. augustam Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Alus kausi un trauki”, kas veltīta Līgo svētkiem. Ekspozīcijā apskatāmi priekšmeti, kas saistīti ar alus tradīcijām – krūzes un kausi, kas gatavoti XX gadsimtā, pudeles, glāzes, mucas, kā arī tematiskas pastmarkas un afišas.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro 

Izstāde “Euro Femmes”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 14. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma izstāde “Euro Femmes. Tā ir grupas izstāde, kurā piedalās sešas jaunās paaudzes starptautiskas un Latvijas feminisma mākslinieces Elīna Brasliņa, Vivianna Marija Staņislavska, Mētra Saberova, Daria Bluma, Kirstina Barnsa, un Kamila Gonzalesa Korea. Projektu papildinās programmu sērija: lekcijas, performances, meistarklases.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-1,50 eiro 

Laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit 10.1”

No 23. maija līdz 30. jūnijam Rīgā noritēs laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit 10.1”. Festivāla rīkotāji turpinās pētīt turpinās pētīt jēdzienu outlands (ārpuszemes, svešzemes), apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus.

KUR? Zeļļu iela 25

CIK? 1-5 eiro 

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā?Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas 

Izstāde “Porcelāna deja”

No 17. maija līdz 7. jūlijam Rīgas porcelāna muzejā apskatāma Rimmas Pancehovskas personālizstāde “Porcelāna deja”. Tēlnieces Pancehovskas daiļradē darbs ar porcelānu ieņem pietiekoši nozīmīgu vietu. Izstādē būs skatāmi galvenokārt mākslinieces autordarbi, kā arī rūpnieciski tiražētie darbi Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kur R. Pancehovska strādāja tūlīt pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro 

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

No 10. maija Rīgā apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro 

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

Foto: publicitātes

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro 

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro 

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro 

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas 

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro