Brīvdienas Rīgā: Lieldienu prieki, klasika tumsā un gardēžu laime

17. Aprīlis, 2019

Mūs gaida gara Lieldienu nedēļas nogale, kuras laikā nevienam nebūs garlaicīgi – galvaspilsētā notiek daudz interesantu pasākumu. Tāpēc neaizmirstiet apskatīt mūsu iknedēļas afišu, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, ko varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Lieldienu pasākumi galvaspilsētā

Foto: publicitātes

Lieldienu brīvdienās galvaspilsētas pašvaldība sagatavojusi plašu kultūras programmu, kurā būs ne tikai garīgās mūzikas koncerti, bet arī daudzi interesanti tematiski pasākumi ģimenēm ar bērniem – gan Lieldienu izšūpošanās, gan olu krāsošana, gan citas izklaides.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Atkarīgs no pasākuma  

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

20. aprīlī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Aprīlī izzinošo lekciju temats būs “Kā atnāk pavasaris?”. Lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 67356039.

KUR? K. Barona iela 4

CIK? 0,90–1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Izrāde “Slavenais pīlēns Tims”

Foto: publicitātes

20. aprīlī Latvijas Leļļu teātris gaida ciemos pašus mazākos skatītājus. Izrāde “Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo pīlēnu paredzēta skatītājiem no divu gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. Plkst. 11 izrāde notiks latviešu valodā, plkst. 14 – krievu valodā.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 5−13,50 eiro

Ansambļa “Dzīpariņš” jubilejas koncerts

20. aprīlī VEF Kultūras pilī ar koncertu “Dzīparoti deju raksti” tiks atzīmēta bērnu deju ansambļa “Dzīpariņš” 25 gadu jubileja. Kolektīvu svētkos sveiks draugi un bijušie dalībnieki.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 7 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem, un tā laikā norit koncerti, izstādes, brīvdabas izrādes, bērnu grāmatu atklāšanas un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja Bez maksas

“Golden Dancer 2019” festivāls

Foto: publicitātes

20. aprīlī Maskavas namā notiks deju festivāls konkurss “Golden Dancer”. Pasākums notiek jau ceturto reizi. Uz vienas skatuves satiksies dažādu vecumu grupas un solisti, kas pārstāv dažādus deju stilus: no klasiskās dejas līdz hiphopam. Būs arī cirka, estrādes, bērnu un citu žanru dejas.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 5 eiro, bērniem un pensionāriem ieeja Bez maksas

Lieldienu svinības Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Foto: publicitātes

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina 21. un 22. aprīlī svinēt Lieldienas. Divu dienu laikā šeit notiks daudz dažādu pasākumu – olu krāsošana un ripināšana, kārtīga šūpošanās, radošās darbnīcas, spēles un danči kopā ar folkloras kopām. Apmeklētājus gaida arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kā arī tradicionālie Lieldienu cienasti.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70−2 eiro

Lieldienu kulinārijas meistarklase bērniem

21. aprīlī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas “Culinarium” šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos pildītus “burkāniņus” no mīklas un siera salātiem, slinko siera kūku “Vēršacs” un Lieldienu kokteili. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz e-pastu: culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits ierobežots. Nodarbības notiek latviešu un krievu valodā.

KUR? Maskavas iela 12, 1. korp.

CIK? 20 eiro

 

Pasaka “Nabaga, nabaga Peters Munks”

21. aprīlī Rīgas Mazais Teātris izrādīs pasaku “Nabaga, nabaga Peters Munks” pēc Vilgelma Gaufa motīviem. Tā ir viena no aizraujošākajām vācu romantisma pasakām, jautra, bet tajā pašā laikā arī nedaudz baisa! Pasaka par nabaga ogļracēju Peteru Munki, kurš tā gribēja kļūt bagāts, ka pārdeva par to savu sirdi. Uzveduma režisors Boriss Dragiļevs (Sanktpēterburga), aktieri: Ksenija Drovnikova, Igors Tereško. Vecuma ierobežojums – 6+.

KUR? Stabu iela 18C

CIK? 7,56 eiro

Restorānu nedēļa

Foto: publicitātes

22. aprīlī Rīgā sāksies galvaspilsētas gardēžu iecienītā restorānu nedēļa, kas ilgs līdz 28. aprīlim. Tās laikā labākie restorāni par 15 vai 20 eiro piedāvās īpašu trīs ēdienu maltīti.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 15−20 eiro

Izrāde “Planēta Nr. 85”

26. aprīlī Dailes teātris aicina uz Dmitrija Petrenko iestudēto “Planētu Nr. 85”. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš iemanto brīnumainu iespēju ceļot laikā. Un, satiekot savu pagātni un savus senčus, viņš saprot, cik brīnišķīga patiesībā ir viņa pašreizējā dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5−17 eiro

Leļļu izrādes “Lapsēns Blēdis” pirmizrāde

Foto: publicitātes

26. aprīlī Latvijas leļļu teātra krievu trupā gaidāma pirmizrāde pašiem mazākajiem skatītājiem – izrāde “Lapsēns Blēdis” par bērnu rotaļlietu piedzīvojumiem. Tas ir stāsts par attiecībām starp visparastākajām rotaļlietām mājās, kurās dzīvo mazi bērni. Tur starp bērnu gultiņu, naktsskapīti un galda lampu norit notikumiem bagāta Lācēna, Zaķēna un Lapsēna dzīve. Lapsēns nevar pretoties kārdinājumam apmānīt savus draugus. Bet vai tas ir tik nekaitīgi un vai drīkst apmānīt savus draugus? Lācēns un Zaķēns nolemj pārmācīt viltnieku.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 12 eiro

2.Ar draugiem

“Kvarķirņiks” ar aktieri Aleksandru Malikovu

20. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Aleksandrs Malikovs aicina uz savu radošo vakaru  “Kvarķirņikā” ar nosaukumu “Amorālais Blūzs”. Tajā piedalīsies arī akordeoniste Anna Marija Ivana. Vakarā skanēs aktiera sacerētās dziesmas. Vecums – +18 gadi.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 14−20 eiro

Svetlanas Lobodas koncerts

Foto: publicitātes

21. aprīlī “Arēnā Rīga” uzstāsies populārā ukraiņu dziedātāja Svetlana Loboda. Koncerts notiks starptautiskās tūres “Superstar tour” ietvaros. Kopā ar dziedātāju uz skatuves strādās viņas 20 cilvēku komanda: mūziķi, balets, bekvokāla dziedātāji.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 26−131 eiro

Muzikālā izrāde “Man 30 gadu”

23. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī varēs skatīties muzikālu izrādi “Man 30 gadu” ar Raimonda Paula piedalīšanos. Šai lugai jau ir 56 gadi. 1962. gadā to uzrakstīja dramaturgs Pēteris Pētersons, kura 95. gada jubilejai par godu tā atgriezās uz skatuves. Izrādē skan 60. gadu mūzika, ko tolaik spēlēja vēl jaunais Maestro.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 3−25 eiro

Iestudējums “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi.”

Foto: publicitātes

26. aprīlī Mūzikas namā “Daile” būs skatāms muzikāli poētisks iestudējums “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”. Tas ir stāsts par slaveno dzejnieku Eduardu Veidenbaumu un viņa mazāk pazīstamo, bet tieši tāpat apdāvināto vecāko brāli Kārli, kurš arī rakstīja dzeju. Diemžēl no viņa rakstītā ir saglabājies pavisam maz.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 12−20 eiro  

Šeilas Bonnikas koncerts

26. aprīlī Kongresu namā uzstāsies dziedātāja Šeila Bonnika (Sheila Bonnick), viena no agrīnajām “Boney M” grupas dalībniecēm. Dziedātāja iepazīstinās ar savu koncertšovu “The Sounds of Boney M”, kurā ietverti grupas lielākie hiti.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 40−70 eiro  

Dima Bilana koncerts

Foto: publicitātes

26. aprīlī “Arēnā Rīgā” uzstāsies krievu dziedātājs Dima Bilans ar jaunu programmu “Planēta Bilans”. Tas būs šovs, kurā sastopas mūzika, performance, kino un varoņu komiksi. Speciāli šim šovam Dima ieraksta epizodes – atklāsmes par savu dzīvi. Skatītāji varēs vērot milzīgu skatuvi−kosmosa kuģi, ar kuru varonis ceļo pa savu Visumu mūziķu un dejotāju pavadībā. 

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 21−81 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija “Labākā vecpuišu ballīte”

23. aprīlī kinoteātrī “K. Suns” tiks rādīta komiska versija par to, ko dara un par ko runā vecpuišu ballītēs. Tās dalībnieki atklās pašus intīmākos faktus par savām bijušajām un sieviešu dzimti kopumā, vīrieši uzzinās, ko nevajag teikt un darīt, esot līdzās sievietēm, un ko šīs noslēpumainās sievietes tomēr vēlas. Un ko vīrieši? Par tiem, kā sola izrādes autori, jūs uzzināsiet pat to, ko nevēlaties zināt.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 19−27 eiro

Komēdija “Padomi precētiem pāriem”

Foto: publicitātes

23. aprīlī teātra klubs “Austrumu Robeža” rādīs komēdiju “Padomi precētiem pāriem” pēc itāļu dramaturga Dario Fo lugas “Brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var būt brīva? Un vai brīvās attiecības var izārstēt ģimenes krīzi sen laulātam pārim? Un ja tas viss notiek realitātes šovā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Jakova Rafalsona radošais vakars

26. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī būs aktiera Jakova Rafalsona radošais vakars “Rafalsonāte stīgu instrumentu pavadījumā”. Izrādē skan Ludvika Aškenazi, Borisa Slucka, Nauma Korzavina, Federiko Garsias Lorkas, Volta Vitmena, Maksimiliana Vološina, Pjotra Čādajeva un daudzu citu dzejnieku un rakstnieku darbi.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50−15 eiro

Koncerts "Mīlestības atskaņas"

Foto: publicitātes

26. aprīlī Rīgas Mazais Teātris aicina uz koncertu “Mīlestības atskaņas”, kas veltīts Annas German piemiņai. Dziesmas no dziedātājas repertuāra izpildīs krievu tautas orķestra “Sadko” un ansambļa “Slavjanočka” soliste un starptautisko vokālo konkursu laureāte Irina Morgunova.

KUR? Stabu iela 18C

CIK? 10,80 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas koncerts “Concerto Piccolo”

20., 22. un 24. aprīlī tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla “Concerto Piccolo”. Rīgas Doma ērģeles pieder pie vēlīnā romantikas perioda ērģeļbūves mākslas augstākajiem sasniegumiem – izcils mūzikas vēstures piemineklis. Tās ir saistītas ar pēdējo 120 gadu izcilākajiem Latvijas ērģelniekiem un komponistiem, ietekmējot Latvijas mūzikas un ērģeļu mākslas attīstību vairāk nekā jebkurš cits instruments. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās viņiem piešķirto godu muzicēt uz šī unikālā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)   

Operete “Silva. Čardaša karaliene”

Foto: publicitātes

20. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs Imres Kālmāna slavenās operas izrāde “Silva. Čardaša karaliene”. Galvenā varone Silva ir spilgta, talantīga kabarē zvaigzne, kurā iemīlējies princis Edvīns. Un viņa, šķiet, atbild viņam ar to pašu, lai gan vairāk par dzīvi viņa mīl skatuvi. Bet princim jau ir paredzēta līgava no aristokrātiskās pasaules.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 11−30 eiro  

Lieldienu koncerts “Cum jubilo”

21. aprīlī Doma baznīcā notiks Lieldienu koncerts “Cum jubilo”. Piedalās Jānis Pelše (ērģeles), Rīgas Tehniskās Universitātes vīru koris “Gaudeamus”, Ivars Cinkuss (diriģents). ProgrammāJ. S. Baha, D. Bukstehūdes, M. Diriflē, Š. Turnemīra skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10−20 eiro  

Koncerts “Šnitke, Čaikovskis. Fedosejevs”

Foto: publicitātes

24. aprīlī Lielajā Ģildē uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un vijolnieki Darja Smirnova un Sandis Šteinbergs. Pie diriģenta pults – Vladimirs Fedosejevs. Programmā: Alfrēda Šnitkes Pirmais Concerto grosso divām vijolēm un orķestrim un Pētera Čaikovska Sestā simfonija (“Patētiskā”).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15−44 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

24. aprīlī Doma baznīcā notiks ērģeļmūzikas koncerts “Soli Deo Gloria”, kurā piedalīsies ērģelniece Larisa Carjkova. Programmā izskanēs Baha, Franka, Mesiāna darbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10−20 eiro

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

Foto: publicitātes

24. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma jauna baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Elza Leimane un Antons Freimans.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 7−40 eiro  

Opera “Dzirnavniece”

24. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Džovanni Paizjello komiskās operas “Dzirnavniece” pirmizrāde. Daiļā dzirnavniece uzreiz iekaro triju vīriešu sirdis un rada nopietnas intrigas, bet, pateicoties savai attapībai, skaistule pratīs atrast sev vīru, izglābt pasauli un izjaukt viena pielūdzēja kāzas.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 10 eiro

Sanktpēterburgas gubernatora simfoniskā orķestra koncerts

Foto: publicitātes

25. aprīlī Kongresu namā uzstāsies Sanktpēterburgas gubernatora simfoniskais orķestris. Programmā izskanēs Johana Štrausa un Arama Hačaturjana darbi – valši, polkas, operešu uvertīras, mūzika no baletiem un Ļermontova drāmas “Maskas”.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 10−40 eiro

“Burvestība. Pajaci”

25. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā varēs noskatīties jauno operas iestudējumu “Burvestība. Pajaci”, kurā apvienota Leonkavallo slavenā opera “Pajaci” un nezināmā Italo Montemeci un dramaturga Sema Benelli viencēliena opera “Burvestība”, tās sižets ir līdzīgs “Pajaci” – mīlestības trijstūris, nodevība un greizsirdība, stāsts, kurā romantika mijas ar fantāzijām.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 6−45 eiro

Festivāla Avanti! koncerts

Foto: publicitātes

25. aprīlī Lielajā ģildē Avanti! festivāla ietvaros uzstāsies Sergeja Kazarnovska skolas “Класс-Центр” jauniešu bigbends. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados dibinātais bigbends ir uzstājies ar tādiem izciliem mūziķiem kā Arkādijs Šilklopers, Vladimirs Čekasins, Georgijs Garanjans un pat ar Oļegu Lundstrēmu. Bigbends izpilda džeza klasiku un mūsdienīgus aranžējumus, ieskaitot savējos.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5−20 eiro

Šovs “Mūzika tumsā”

26. aprīlī Lielajā ģildē notiks koncerts “Mūzika tumsā” – multimediju šovs, kurā apvienota 3D grafika un virtuoza klasikas darbu izpilde. Koncertā piedalīsies ansamblis “Pēterburgas virtuozi”, solisti Marija Litke (soprāns, Mihailovska teātris) un Romans Arndts (tenors, Mihailovska teātris), starptautisko konkursu laureāts Aleksejs Strelko (saksofons), Jevgeņijs Krasiļņikovs (Indijas sārods), Arturs Bočkivskis (ģitāra). Idejas autore un mākslinieciskā vadītāja Jevgēņija Zima.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15−70 eiro  

Koncerts “Latviešu klasika”

26. aprīlī Mencendorfa namā ar koncertu “Latviešu klasika” uzstāsies baritons Uldis Leiškalns. Programmā izskanēs tautasdziesmas, kā arī Emīla Dārziņa, Jānis Mediņa, Viļņa Salaka, Eduarda Rozenštrauha, Jāzepa Vītola un paša U. Leiškalna darbi.

KUR? Grēcinieku iela 18

CIK? 5−10 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Kareņins”

Foto: publicitātes

20. aprīlī Dailes teātrī būs skatāma izrāde “Kareņins”, kuras pamatā ir Vasīlija Sigareva luga, kas rakstīta pēc Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem. Šajā izrādē stāsts tiks parādīts no maldinātā Annas vīra skata punkta. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5−22 eiro

Mūzikls “Mana skaistā lēdija”

20. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz mūziklu “Mana skaistā lēdija”. Balstoties uz Džordža Bernarda Šova lugu “Pigamalions”, Alana Džeja Lernera librets un Frederika Lou mūzika stāsta ļoti smieklīgu, reizēm maigu un aizkustinošu stāstu par mīlestību, azartu... un angļu valodu. Jaunas puķu meitenes Elīzas Dulitlas, lingvista un fonētikas skolotāja Henrija Higinsa un pulkveža Hjū Pikeringa nejaušās satikšanās rezultātā sākas neparasts eksperiments: Higinss uzņemas sešu mēnešu laikā ievest meiteni no zemākajiem slāņiem augstākajā sabiedrībā...

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 14−25 eiro

Izrāde “Viņa ir bez mīlestības un nāves”

Foto: publicitātes

20. aprīlī uz Rīgas Mazā Teātra skatuves art-platforma STADIA slēgs savu sezonu ar izrādi “Viņa ārpus mīlestības un nāves” pēc Edvarda Radzinska lugas motīviem. 2017. gada aprīlī lugas autors noskatījās un augstu novērtēja šo izrādi. Izrādes tēliem nav vārdu, gandrīz nav dzīvesstāstu, viņi eksistē vienā telpā, kur neizskaidrojamā veidā savijušās viņu domas un likteņi. Un šajā “mazgabarīta dzīvoklī” ir ļoti daudz ieeju, bet viņiem tik izmisīgi gribas atrast izeju, kas viņiem šķiet kā vienīgā pareizā, tāda, kas sniegs laimi… Un viss, kā ierasts, sākas pirmdien. Pazīstama situācija.

KUR? Stabu iela 18C

CIK? No 12 eiro  

Izrāde “Mans un tavs noslēpums”

21. aprīlī Jaunatnes teātris “Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz lugu “Mans un tavs noslēpums”, kuru teātrī dēvē par joku par ģimenes tēmu. Ģimenes dzīvē briesmas uzglūn ik solī. Šķiet, kas varētu būt vēl nekaitīgāks par kino apmeklējumu? Taču filmas izvēle var kļūt pat par laulības šķiršanas iemeslu, ģimenes svinības var pārvērsties karā un kopīgs gājiens uz veikalu ir salīdzināms ar Herkulesa 12 varoņdarbiem.

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? No 10 eiro

Teātra dienas koncerts “Divi vienā”

Foto: publicitātes

22. aprīlī Nacionālais teātris aicina uz koncertu, kas veltīts Starptautiskajai teātra dienai, kura tiek svinēta 27. martā. Koncertu veido divas daļas. Pirmajā daļā skanēs fragmenti no teātra iecienītākajām izrādēm, otrajā daļā būs izklaides programma.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 5−25 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija pa Rīgas Centrāltirgu

20. aprīlī rīdziniekus un pilsētas viesus aicina ekskursijā pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no mūsu pilsētas ievērojamākajām vietām. Par to, ka tirgus paviljoni reiz kalpojuši par dirižabļu angāriem, zina gandrīz visi. Taču vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu, piemēram, par Staļina viesošanos Piena paviljonā, par pazemes tuneļu tumšo pagātni un daudz ko citu. Pēc ekskursijas dalībniekiem tiks piedāvāta tirgū nopērkamās produkcijas degustācija.

KUR? Dalībnieku tikšanās – autoostā pie informācijas centra

CIK? 24,99 eiro

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā ir skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro

Izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”

Līdz 21. aprīlim Sv. Pētera baznīcā ir apskatāma izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Mākslinieks Jāzeps Pīgoznis (1934−2014) ir viens no slavenākajiem latviešu ainavu gleznotājiem, kura darbos Latvijas daba tiek atainota visā tās krāšņumā un dažādībā. J. Pīgožņa balva tika nodibināta 2015. gadā, lai uzsvērtu ainavu glezniecības lomu mūsdienu mākslā. Izstādē Sv. Pētera baznīcā apskatāmi labākie šī žanra darbi, kurus radījuši latviešu 21. gadsimta gleznotāji.

KUR? Skārņu iela 19

CIK? 1−3 eiro

Izstāde “Jūgendstila Lieldienas”

Foto: publicitātes

Līdz 21. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma izstāde “Jūgendstila Lieldienas”. Ekspozīcijā redzami jūgendstilam raksturīgie Lieldienu dekori, kā arī muzeja kolekcijas 20. gadsimta sākuma priekšmeti, kas saistīti ar dabas pamošanos pavasarī. Interjeru papildina svētku rotājumi, kurus radījusi māksliniece Tamāra Čudnovska, balstoties uz vēsturiskiem paraugiem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3−5 eiro

Daiņa Trumpja izstāde “Nojauta”

No 29. marta līdz 21. aprīlim Rīgas mākslas telpā skatāma lietuviešu mākslinieka Daiņa Trumpja izstāde. Dainis Trumpis ir viens no slavenākajiem mūsdienu konceptuālās mākslas pārstāvjiem Lietuvā. Izstādi nevar saukt par ekspozīciju klasiskā šī vārda izpratnē. Par gleznu kalpo visa izstāžu zāles telpa, kurā ikkatrs elements, krāsas laukums vai stieples gabals ietilpst kopējā kompozīcijā tā, lai tas izskatītos kā triepiens vai švīka.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50−5 eiro

Izstāde “Manas pārvērtības”

Foto: publicitātes

No 18. aprīļa līdz 18. maijam galerijā “MuseumLV” atvērta Vivitas Zuzules personālizstāde “Manas pārvērtības”. Izstādē eksponētas daudzu gadu garumā tapušas eļļas tehnikā gleznotas gleznas, kurās māksliniece spēlējas ar krāsu, formu un simboliem. Māksliniecei patīk pievērsties dažādiem glezniecības žanriem – ainavai, klusajai dabai un portretam –, mainot mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bez maksas

Sandras Strēles izstāde “Nostalģija”

No 29. marta līdz 19. maijam Rīgas Mākslas telpā skatāma jaunās un perspektīvās mākslinieces Sandras Strēles gleznu sērija “Nostalģija”, kas turpina iepriekšējo ciklu “Melanholija”. Skatītājiem tiek piedāvāta vērotāja loma svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50−5 eiro

Izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”

Foto: publicitātes

No 30. marta līdz 9. jūnijam mākslas muzejā “Rīgas birža” ir skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltītā izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstādē apskatāmas unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2−6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60−3,50 eiro

Līgas Skariņas personālizstāde “Viena forma”

Foto: publicitātes

No 8. marta līdz 12. maijam Rīgas porcelāna muzejā ir apskatāma Līgas Skariņas darbu izstāde. Līga Skariņa porcelānā un citos keramikas materiālos strādā ne vien ar jutīgu virsmas apstrādi, bet arī ar gaismu. Līga Skariņa ilgus gadus strādā par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā, savās kompozīcijās ietver ažūru elementu ritmus, kā arī abstraktus un stilizētus tēlus.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1−2,50 eiro

Lidijas Auzas izstāde – retrospekcija

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” norit mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām utt.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50−3,50 eiro