Brīvdienas Rīgā: Lieldienas, sikhu dziesmas un akustiskie “Līvi”

30. Marts, 2018

Nav svarīgi, kāds ārā būs laiks – noteikti dodieties ārā no mājas uz kādām no Lieldienu svinībām, kas gaidāmajās garajās brīvdienās noritēs galvaspilsētā. Mūsu tradicionālajā afišā atradīsiet dažādus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Lieldienas Rīgas Centrāltirgū

30. un 31. martā Rīgas Centrāltirgus teritorijā noritēs vērienīgas svinības, kas veltītas Lieldienām. Programmā: zemnieku produktu un amatnieku izstrādājumu tirgus, atrakcijas, meistarklases visai ģimenei, trušu pagalmiņš, šūpoles un muzikālas uzstāšanās.

KUR? Rīgas Centrāltirgus

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde „Sarkangalvīte un vilks”

31. martā uz Latvijas Leļļu teātra Mazās skatuves – marionešu teātris „Sarkangalvīte un vilks” pašiem mazākajiem skatītājiem. Saglabājot pasakas klasiskosižetu, autori un mākslinieki centušies darīt tā, lai izrādi varētu noskatīties vienā elpas vilcienā, savukārt lai mazie skatītāji justu līdzi tās varoņiem. 11:00 izrāde būs latviešu valodā, savukārt 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Pilsētas Lieldienu pasākumi

Lieldienu brīvdienu laikā galvaspilsētas pašvaldība ir sagatavojusi vērienīgu kultūras programmu, kurā iekļauti ne tikai garīgās mūzikas koncerti, bet arī dažādi aizraujoši tematiskie pasākumi ģimenēm ar bērniem, kuros varēs šūpoties, krāsot olas un baudīt citas izklaides.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Lieldienu svinīgas Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

31. martā Kalnciema kvartālā noritēs Lieldienām veltīti svētku pasākumi. Apmeklētājus sagaida koncerts ar dažādu nacionālo apvienību dalību, kas iepazīstinās ar dažādu tautu – jakutu, tatāru, krievu un vācu – tradīcijām. Tāpat programmā iekļauta olu krāsošanas, vācu “gogelmogeļa” pagatavošanas no olām un vīna darbnīcas, tatāru izšūšanas darbnīca, olu ripināšanas sacensības un citas izklaides.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Zinātnes šovs “Gudrā Rīga. Ķīmijas laboratorija”

31. martā un 1. aprīlī projekts “Gudrā Rīga” aicina uz jauno šovu “Ķīmijas laboratorija”. Programma tiem, kuri jau sen vēlējušies ieskatīties ķīmijas laboratorijā ar tās neparasto aprīkojumu un, protams, eksperimentiem. Divu stundu laikā bērns uzzinās, kā ķīmiķi sintezē vielas un pārvalda to īpašības, iepazīsies ar ķīmijas laboratorijas darba noteikumiem, uzstādīs ierīces šķidruma destilēšanai, kristālu sublimācijai un gāzu sintēzei, kā arī veiks četrus eksperimentus, bez kuriem neiztiek neviena ķīmijas laboratorija, un iedziļināsies ķīmisko procesu būtībā.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 30 eiro

Lieldienu svinības Brīvdabas muzejā

Foto: publicitātes

1. un 2. aprīlī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Lieldienu svinības, kuru programmā iekļautas tautas, kristīgās un mūsdienu tradīcijas. Apmeklētājus sagaida tradicionālais amatnieku tirgus, radošās darbnīcas, šūpošanās, spēles un iepazīšanās ar senlatviešu tradīcijām.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 2-4 eiro

Grupas “Iļģi” Lieldienu koncerts

2. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs Lieldienu koncerts ar grupu “Iļģi”. Skatītājus sagaida neparasts koncerts – grupas dalībnieki ne tikai dziedās un spēlēs, bet arī iepazīstinās ar saviem mūzikas instrumentiem, kā arī rīkos mīklu spēli.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Muzikāli māksliniecisks pasākums bērniem

2. aprīlī kinoteātrī Splendid Palace noritēs ģimenes pasākums “Latvijas ainavas krāsās un skaņās”. Dalībniekus sagaida meistarklase mākslinieka Jāņa Anmaņa vadībā un orķestra “Rīga” uzstāšanās. Labāko darbu autori tiks apbalvoti.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? Bezmaksas

Bērnu svētki ar transformeriem

Foto: publicitātes

2. aprīlī Studio 69 noritēs bērnu svētki “Transformers Show” ar gigantisku robotu – transformeru piedalīšanos. Ikviens bērns saņems superdiplomu un iespēju nofotografēties ar saviem gigantiskajiem elkiem.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 7-15 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Līdz septembrim “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 6 eiro

2.Ar draugiem

Snatam Kaur koncerts

Foto: publicitātes

31. martā Kongresu namā tūres “Light of the Beloved” ietvaros viesosies sakrālās mūzikas izpildītāja Snatam Kaur ir amerikāņu dziedātāja, kas augusi sikhisma tradīcijās. Viņai ir apbrīnojamas spējas transformēt tradicionālos Indijas sikhu dziedājumus laikmetīgos skaņdarbos. “Koncerts ir īpaši veidots, lai atmodinātu cilvēkus mantras spēkam, lai viņi mantras iemīļotu un pieredzētu tās to tīrākajā veidolā,” stāsta dziedātāja.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 25-75 eiro

Cīņu šovs One on One Fight Show

31. martā Arēnā Rīga noritēs turnīrs – “R-1, One on One FIGHT SHOW, GP. Leģendu atgriešanās”. Cīnītāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Lielbritānijas, Zviedrijas un Norvēģijas tiksies ringā K-1, kikboksa, Kik-Tai boksa, MMA un boksa disciplīnās. Skatītājus gaida profesionāli režisēts šovs, iespaidīgs gaismas un skaņas pavadījums, ka arī Latvijas baleta “Todes” un aģentūras “Miss and Mr Latvia” modeļu uzstāšanās. Visi, kas vēlēsies, varēs turpināt vakaru klubā "Studio 69". Uzrādot biļeti uz turnīru, ieeja bez maksas.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-100 eiro

Kvarteta “Harmonija Rīgai” koncerts

Foto: publicitātes

31. martā VEF Kultūras pilī ar jubilejas koncertu uzstāsies kvartets “Harmonija Rīgai”, kas šogad atzīmēs savu 25 gadu jubileju. Pirmajā koncerta daļā izskanēs kolektīva iecienītas un tam nozīmīgas dziesmas, kas skanējušas grupas sniegumā dažādos pasākumos. Otrajā dāļā skatītāji redzēs priekšnesumu “Tā nav dzīve, tas ir kino”, kurā iekļautas dziesmas no populārām kinofilmām.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Stāvizrāde “Humors pa latviski”

31. martā klubā Kaļķu vārti komiķis Maksims Trivaškevičs piedāvās jauno programmu “Humors pa latviski”, kurā viņš pastāstīs savus labākos jokus, kas uzrakstīti pēdējo divu gadu laikā. Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem latviešu komiķiem. Viņš ir daudz uzstājies visā Latvijā, lielos mūzikas un radošajos festivālos, kā arī ārzemēs.

KUR? Kaļķu iela 11a

CIK? 5 eiro

Oļega Mitjajeva koncerts

Foto: publicitātes

1. aprīlī Kongresu namā noritēs autora un mākslinieka Oļega Mitjajeva koncerts “Turaties, ļaudis, drīz vasara!”. Oļegs Mitjajevs izpildīs savas slavenākās dziesmas.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15-55 eiro

Koncerts “VEF Jazz club. Mišels Pipokinja”

4. aprīlī džeza cienītāji tiek aicināti uz VEF Kultūras pili, kur uzstāsies brazīliešu basģitārists Mišels Pipokinja. Viņa mūziķa karjera aizsākās 13 gadu vecumā burtiski “uzspridzinot” internetu ar mājās ierakstītiem mūzikas video, šobrīd Mišela uzstāšanās savaldzina lielāko eiropas un Dienvidamerikas džeza festivālu auditorijas. VEF Kultūras pilī mūziķis uzstāsies kopā ar latviešu - brazīliešu dziedātāju Lauru Rizzotto un latviešu mūziķiem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-10 eiro

Starptautiskais konkurss Riga Jazz Stage 2018

Foto: publicitātes

No 5. līdz 7. aprīlim galvaspilsētā noritēs ikgadējais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2018”. Šogad konkurss noritēs divās nominācijās “Džeza vokāls” un “Dzeza bass”. Kinoteātrī Splendid palace džeza cienītāji varēs vērot jauno talantu uzstāšanās trīs vakarus pēc kārtas.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10-60 eiro

Grupas “Opus Pro” koncerts

6. aprīlī klubā “9. vilnis” uzstāsies grupa Opus Pro, viena no populārākajām un cienījamākajām rokgrupām Latvijā. Koncertprogrammā iekļautas kolektīva slavenākās kompozīcijas.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-90 eiro

Postfolkloras festivāls “Gaviles”

6. aprīlī Spīķeru koncertzālē noritēs 7. postfolkloras festivāls “Gaviles”, kurā uzstāsies grupas Svīres, Bur mani, Rikši, Kalnejas, Tandēms trijatā un Daba San.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 7-12 eiro

Grupas “Līvi” koncerts

6. aprīlī Kongresu namā ar akustisko programmu “Bez štepseļiem” uzstāsies grupa “Līvi”. Pagājušajā gadā tika ierakstīts tāda paša nosaukuma albums, kurš iznācis šī gada marta sākumā un tagad seko tam veltītu koncertu sērija.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

31. martā uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Sieviete”

Foto: publicitātes

3. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Sieviete”, pēc Andreja Upīša tāda paša nosaukuma lugas Ināras Sluckas režijā. Izrāde par atriebību un tās mistisko bumeranga dabu. Mariannas kundzes pansijā mitinās jautra četru vecpuišu kompānija, kas savu dzīvi vada bezbēdīgā uzdzīvē. Par viņu iekāres objektu kļūst arī pie brāļa atbraukusī Elza. Pazemota un pievilta, sieviete nolemj slepus atriebt pāridarītājiem, bet neviens, kas iesaistīts šai spēlē, nenojauš, ka likme būs... pašu spēlmaņu dzīvība.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 1,50-9 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Tanheizers”

31. martā Latvijas Nacionālajā operā – opera “Tanheizers”. Riharda Vāgnera meistardarbā Tanheizers kā mākslinieks iedvesmu gūst ekstrēmos pretstatos: baudā, kuru piedzīvo pazemes grotā un askēzē savā svētceļojumā uz Romu. Viņš tāpat mīl ekstrēmi atšķirīgas sievietes, vienlaicīgi meklējot pilnību šo pretstatu vienotībā: jutekliskās Venus personībā Tanheizers grib atrast Elizabetes šķīstumu, bet šķīstajā Elizabetē – Venus jutekliskumu. Režisors Vilpu Kiljunens par ieceri saka: Galvenais jautājums manā iestudējumā: kā iespējams mīlēt un iemīlēties tādā kulturālā kontekstā, kas varmācīgi nošķir sievietes būtību un lomu starp svēto un netikli?

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

1. aprīlī Rīgas Domā noritēs ērģeļmūzikas koncerts, kurā izskanēs Baha, Hendeļa, Grinjī un Bukstehūdes skaņdarbi. Koncertā piedalīsies Jānis Porietis (trompete), Egils Upatnieks (oboja) un Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles).

KUR? Herdera iela 6

CIK? 10-20 eiro

Hiblas Gerzmavas koncerts

2. aprīlī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves kāps Hibla Gerzmava – viena no pieprasītākajām Krievijas dziedātājām uz pasaules operas skatuves. Koncertā Latvijas simfoniskā orķestra pavadījumā un Itālijas diriģenta Fabio Mastrandželo vadībā izskanēs slavenas ārijas un ainas no Verdi, Doniceti un Pučīni operām.

KUR? Aspazijas Bulvāris 3

CIK? 50-200 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts

3. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Jura Vizbuļa koncerts

Foto: publicitātes

5. aprīlī Mazajā ģildē uzstāsies tenors Juris Vizbulis. Solo koncertam viņš ir izvēlējies sev tuvus Emīla Dārziņa skaņdarbus, kuros, pēc mākslinieka domām, ir dzirdamas komponista jūtas – mīlestība, ilgas, cerība un viņa sapņi.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10-20 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija Latvijas Nacionālajā Operā

31. martā LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs latviešu valodā, bet 15:00 – angļu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Romāna Korovina personālizstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 13. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā būs skatāma Romāna Korovina personālizstāde “Meistara Vu un Meistara Lī satori”- tāda paša nosaukuma fotogrāfiju cikls. Tas stāsta par divu iztēlotu dzenbudisma meistaru dzīvi no dzimšanas brīža līdz nāvei, par viņu draudzību, skološanos jeb ceļu uz apgaismību, sāncensību šī procesa laikā, tēliem, ko tie sastop savā ceļā, kā arī rezultātu.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro

Izstāde “Nākotnes valsts”

Līdz 20. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma Latvijas simtgadei veltīta laikmetīgās mākslas izstāde “Nākotnes valsts”. Mākslinieki ir aicināti iztēloties, kāda varētu būt pasaule vai Latvija tuvākā vai tālākā nākotnē, un radīt izstādei jaunus darbus – tēlniecību un glezniecību, instalācijas, videofilmas, animāciju.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-4 eiro