Brīvdienas Rīgā: Lielais Kristaps, “Staro Rīga” un Mārtiņdiena

7. Novembris, 2019

Neskatoties uz drūmajiem novembra laika apstākļiem, noskaņojums galvaspilsētā solās būt ļoti svinīgs. Un ne tikai Lāčplēša dienas (kuru šogad atzīmēs jo īpaši vērienīgi) dēļ. Tuvojas arī skaistākais rudens pasākums – gaismas festivāls “Staro Rīga”. Bet tas vēl nav viss. Tāpēc noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Foto: publicitātes

Latvijas Leļļu teātrī 14. septembrī mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

9. novembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats novembrī būs “ Zivis, kas senākas par dinozauriem”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1 – 3 eiro (biļetes uz muzeju) + 5 eiro (nodarbība)

Mūzikls „Mūzikas skaņas”

Foto: publicitātes

9. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – slavenais mūzikls „Mūzikas skaņas” LNO uzvedumā. Mūzikla pamatā – Marijas fon Trapas grāmata par dziedošo fon Trapu ģimeni. Mūziklā iekļautas tādas populāras dziesmas kā Edelweiss, My Favorite Things, Climb Ev’ry Mountain, Do-Re-Mi, un citas.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 9 eiro  

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Mārtiņdiena Brīvdabas muzejā

Foto: publicitātes

10. novembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Mārtiņdienas svinības. Latviešu tradīcijās Mārtiņdiena ir visu pēdējo lauku darbu noslēguma svētki, auglības un pārpilnības svētki. Svētku programmā noritēs masku parāde, dažādas spēles, uzstāsies tautiskie kolektīvi, kā arī noritēs radošās darbnīcas.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40-4 eiro

Priekšnesums “Māja zem varavīksnes”

10. novembrī K. Suns noritēs jautrs priekšnesums pirmsskolas un jaunāko klašu vecuma bērniem “Māja zem varavīksnes”. Kopā ar izrādes varoņiem skatītāji uzzinās, kas ir draudzība un kāpēc tā vispār ir vajadzīga, kāpēc ir svarīga kārtība un kāpēc ir jāmācās.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 7 eiro

Lāčplēša dienas pasākumi

Foto: publicitātes

Šogad ir Brīvības cīņu simtā gadadiena un šo notikumu 11. novembrī, Lāčplēša dienā, Rīgā atzīmēs ar dažādiem piemiņas pasākumiem, sākot ar militāro parādi līdz izstādēm un tematiskām ekskursijām. Tāpat noritēs dažādi koncerti pilsētā, kultūras centros, koncertzālēs un baznīcās.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Staro Rīga”

15. novembrī galvaspilsētā sāksies jau 12. festivāls “Staro Rīga”. Festivālā tiks pārstāvētas visdažādākās mākslas formas – no vienkāršiem objektiem līdz procesuālajai mākslai. Kopumā būs apskatāmi mākslinieku veidoti 35 objekti no 6 valstīm un šie objekti tiks sadalīti divās programmās. Pamata programmā iekļauti darbi, kas izvēlēti konkursa kārtībā, otrajā programmā – “Staro Rīga” partneru objekti.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Festivāla “Porta” koncerts

Foto: publicitātes

9. novembrī mūzikas namā “Daile” ikgadējā etniskās mūzikas festivāla “Porta” ietvaros uzstāsies Izraēlas indie popgrupa “Lola Marsh”. Grupa savās dziesmās kombinē nostalģiskus vokālus, siltas harmonijas un Tuvo Austrumu melodijas.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 25 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

9. novembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Davida Gazarova trio koncerts

Foto: publicitātes

9. novembrī Lielajā ģildē uzstāsies Davida Gazarova džeza trio. Būdams gan izcils džeza, gan klasiskās mūzikas izpildītājs, Gazarovs pamatoti tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem savas paaudzes pianistiem, nebeidzot pārsteigt klausītājus ar virtuozitāti un neticamu spēju smalki apvienot stilus, kas padara Gazarovu par unikālu mūziķi. Viņam izdodas apvienot klasisko un džeza mūziku kā nevienam citam.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-50 eiro

Koncerts “Laika vārti”

10. novembrī Arēnā Rīga noritēs koncertuzvedums “Laika vārti”, kas veltīts Lāčplēša dienai. Koncertā piedalīsies Daumants Kalniņs, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, komponists Mārtiņš Brauns ar Rīgas Doma zēnu kori, koris “Anima”, un citi mākslinieki. Koncerta otrajā daļā uzstāsies grupas “Pērkons” un “Skyforger”.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 10-30 eiro

Koncerts “Rīgas sargi mūzikā un kino”

Foto: publicitātes

10. oktobrī orķestris “Rīga” aicina uz koncertu, kas ir veltīts Rīgas atbrīvošanas no Bermonta karaspēka simtgadei. Programmā iekļauta mūzika no kinofilmām, kas veltītas mūsu pilsētas un valsts aizstāvēšanai dažādos laikos – “Rīgas sargi”, “Vella kalpi”, “Baiga vasara” un “Nameja gredzens”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem

Horeogrāfiskā ansambļa “Berjozka” koncerts

10. novembrī Rīgas Kongresu namā noritēs starpatautiski atzītā Krievijas valsts horeogrāfiskais ansambļa “Berjozka” koncerts. Leģendārais kolektīvs 2018. gadā atzīmējis savu 70. gadadienu. Savas pastāvēšanas laikā ansamblis “Berjozka” iemantojis pasaules atpazīstamību un ar viesizrādēm apceļojis visu zemeslodi, izpārdodot biļetes uz visiem saviem priekšnesumiem.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 25-50 eiro

Koncerts “Sirdspuksti”

Foto: publicitātes

12. novembrī uz VEF Kultūras pils skatuves noritēs koncerts “Sirdspuksti”. Priekšnesuma temats būs četras dabas stihijas, kuras iemiesos četri solisti un četri horeogrāfi. Izskanēs slavenu latviešu komponistu – Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, un citu – dziesmas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-30 eiro

Stāvizrāde “Latviešu komiķis”

12. novembrī “Cartel Bar” komiķis Maksims Trivaškevičs piedāvās savu jauno programmu “Latviešu komiķis”, kurā viņš piedāvās savus jaunākos jokus. Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem latviešu komiķiem. Viņš ir daudz uzstājies visā Latvijā, lielos mūzikas un mākslas festivālos, kā arī ārvalstīs.

KUR? Torņa iela 4

CIK? 6 eiro

“Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonija

Foto: publicitātes

12. novembrī “Splendid Palace” noritēs nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pasniegšanas ceremonija. Pasākumā tiks nosauktas labākās filmas un kino jomas profesionāļi 23 kategorijās.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 6,50 – 9 eiro

Glena Millera orķestra koncerts

13. novembrī Rīgas Kongresu namā uzstāsies pasaulslavenais Glena Millera orķestris. Orķestris uzstājas spīdošā mūziķa, pianista Vila Saldena vadībā. Pieci saksofoni, četras trompetes, četri tromboni, bass, sitaminstrumenti un klavieres veido Glena Millera mūžīgās mūzikas brīnišķīgo skanējumu.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 21-60 eiro

Izrāde – improvizācija “Divas kļūdās”

Foto: publicitātes

14. novembrī “Cafe Film Noir” Anete Bendika un Elīna Geida piedāvās izrādi – improvizāciju “Divas kļūdās”. Tā ir saruna par kļūdām, kuras mēs visi pieļaujam, izrāde balstīta uz dueta personīgajiem stāstiem, kā arī skatītāju stāstiem.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 8 eiro

Koncerts “Igo – pirmie 40”

14. novembrī VEF Kultūras pilī mūziķis Igo piedāvās savu jubilejas programmu “Igo – pirmie 40”, kas veltīta viņa radošās karjeras 40 gadu jubilejai. Programmā izskanēs dziesmas, kuras viņš radījis sadarbībā ar citiem mūziķiem, kā arī “zelta hiti”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Čārlija Hantera un Lūsijas Vudvardas koncerts

Foto: publicitātes

15. novembrī Latvijas Radio pirmajā studijā sērijas “Art of Riga Jazz” ietvaros uzstāsies ģitārists Čārlijs Hanters, dziedātāja Lūsija Vudvarda un perkusionists Dereks Flipss. Mūziķi ir labi pazīstami džeza profesionāļu un cienītāju vidū, sadarbojoties ar dažādām zvaigznēm, tādām kā Nora Džounsa, Džons Maiers, Džo Kokers, Bārbra Streisande, un citiem. Koncertprogrammā izskanēs kompozīcijas no albuma “Music! Music! Music!”, kuru Hanters un Vudvarda izdevuši šā gada pavasarī.

KUR? Doma laukums 8

CIK? 30 eiro

Festivāls “Bildes”

No 21. oktobra līdz 16. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais festivāls “Bildes”. Tradicionāli festivāla ietvaros norit blūza mākslinieku, mūziķu un viņu bērnu, jauno grupu un veterānu koncerti. 

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 6-20 eiro

3.Ar otro pusīti

Vīna degustācijas vakars

Foto: publicitātes

9. novembrī “Chez Olivier Café” aicina uz vīnu degustāciju ar restorāna “Italissimo” someljē Reini Sniedzi. Apmeklētājiem tiks piedāvāti 6 vīni un šampanietis.

KUR? Kalēju iela 23

CIK? 25 eiro

Priekšnesums “Vīnes balle”

10. novembrī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz programmu “Vīnes balle” – teātra uzvedumu balles garā – ar parūkām un svinīgām kleitām. Muzikālo noskaņojumu radīs “Latvian Sound Quartet”.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8-10 eiro

Muzikālās vakariņas

Foto: publicitātes

11. novembrī uz kuģa “Rīgas Pērle” klāja noritēs romantiskas vakariņas ar mūziķu Riharda Lībieša (ģitāra) un Ernas Daugavietes (čells) piedalīšanos. Mūziķi izpildīs populāras melodijas. Viesiem tiks piedāvātas vakariņas furšeta formātā.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā

CIK? 20 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

12. novembrī klubā Austrumu Robeža ar programmu “O Amor Portugal” uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Ances Krauzes un Raimonda Paula koncerts

Foto: publicitātes

13. novembrī Mūzikas namā Daile komponists Raimonds Pauls un dziedātāja Ance Krauze piedāvās savu jauno programmu, kuras pirmatskaņojums noritēs 1. novembrī. Izskanēs tautasdziesmas Paula skanējumā, melodijas no teātra izrādēm “Kabīrijas naktis” un “Marlēna”, kā arī slavenas kompozīcijas, kuras komponists ir radījis sadarbībā ar dziedātāju.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-29 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Svina garša”

9. 9. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Svina garša”, kas veidota pēc Māra Bērziņa tāda paša nosaukuma romāna motīviem par vienkāršu Rīgas puisi varas maiņas laikā 1940-tajos gados. Viņš nevēlas būt nevienā no pusēm, bet tas nav iespējams – un viņam nākas sastapties ar nodevību un nelietību. Bet dzīve viņam ir sagatavojusi arī patīkamas atklāsmes – pirmo mīlestību un apkārtējo cilvēku dāsnumu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-15 eiro

Izrāde “Alvas sieviete”

Foto: publicitātes

9. novembrī Dailes teātra Mazajā zālē būs skatāma izrāde “Alvas sieviete”, pēc Šona Grenana lugas motīviem. Pēc sirds pārstādīšanas Džoju nomoka jautājums par to, vai viņa ir pelnījusi otro iespēju, tāpēc uzmeklē donora Džeka ģimeni, kas nespēj samierināties ar zaudējumu.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 23-25 eiro

Izrāde “Pēc grāmatas motīviem”

9. novembrī Dirty Deal Teatro aicina uz izrādi “Pēc grāmatas motīviem”. Galvenais varonis ir aktieris. Viņš velk paralēles starp lugu, pie kuras strādā, un savu dzīvi, gremdējoties atmiņās par pagātni. Ko viņš tajā meklē? Un vai šie meklējumi palīdzēs tieksmē pēc mākslas?

KUR? Talsu iela 1

CIK? 15 eiro  

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

Foto: publicitātes

9. novembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro  

Koncerts “Vivaldi. Gadalaiki”

9. novembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs viens no slavenākajiem skaņdarbiem pasaulē – Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki”. Šajā vakarā skaņdarbs izskanēs neierastā instrumentu sastāvā – vijole, čells un ērģeles. Koncertā piedalās Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra orķestra pirmā vijole Jurijs Savkins, čelliste Irina Viļegžaņina un ērģelniece Jeļena Privalova-Epšteina.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-20 eiro

Kora “Gaudeamus” koncerts

Foto: publicitātes

11. novembrī Rīgas tehniskās universitātes Lielajā aulā ar īpašu Lāčplēša dienai veltītu programmu uzstāsies RTU vīru koris “Gaudeamus”. Tāpat koncertā piedalīsies RTU jauktais koris “Vivere”, jauktais koris “Cantus Fortis”, grupa “Iļģi”, komponisti Uģis Prauliņš un Mārtiņš Brauns, un citi.

KUR? Kaļķu iela 1

CIK? 10 eiro

Koncerts “Par zemi, ko mīlam”

11. novembrī Mazajā ģildē noritēs koncerts ar trīs tenoru – Raimonda Bramaņa, Mihaila Čuļpajeva un Jura Vizbuļa koncerts. Tāpat uz skatuves kāps Ilze Ozoliņa (klavieres), Inita Āboliņa (akordeons), Mareks Auziņš (kontrabass). Izskanēs latviešu strēlnieku un slavenu komponistu dziesmas.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Ieeja bez maksas

Opera “Spēlēju, dancoju”

Foto: publicitātes

14. novembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāma 1977. gadā komponista Imanta Kalniņa un libreta autora Imanta Ziedoņa pēc Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju” veidotā opera. Tagad LNO radošā komanda to interpretē mūsdienu Latvijas vidē un sabiedrībā. Jaunais “Spēlēju, dancoju” uzvedums veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Koncerts “Bahs un fantāzijas”

15. novembrī Rīgas Domā izskanēs programma “Bahs un fantāzijas” Lienes Andretas Kalnciemas (ērģeles) un Oskara Petrauska (saksofons) izpildījumā.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Balets “Antonija #Silmači”

Foto: publicitātes

15. novembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 9. līdz 15. novembrim (izņemot 10. novembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija “Alus ceļš Rīga”

Foto: publicitātes

14. novembrī ikvienu interesentu aicina uz ekskursiju “Alus ceļš Rīga”. Tas ir stāsts par to, kā izmantots un gatavots alus, kā arī ekskursijas laikā būs iespējams degustēt dažādas dzēriena šķirnes un apmeklēt alus darītavas.

KUR? Dalībnieku pulcēšanās – Republikas laukumā 1 (restorāns “Stargorod”)

CIK? 17,99 - 21,99 eiro

Izstāde “Brīnumi no papīra”

No 19. oktobra līdz 13. janvārim Etnomuzejā “Cepures Pasaule” noritēs izstāde, kurā būs apskatāmi unikālas papīra rotaļlietas un citi priekšmeti no dažādiem vēstures periodiem – izstāde radīta no leļļu meistares, kolekcionāres un mākslinieces Tamāras Čudnovskas kolekcijā esošajiem priekšmetiem. Ekspozīcijā būs apskatāmas lelles, teātri, mājiņas, transportlīdzekļi, rotaļlietas, grāmatas, atklātnītes, kā arī priekšmeti ar Ziemassvētku tematiku no papīra un kartona. Daļa kolekcijas ir oriģināli priekšmeti, kas izdzīvojuši līdz mūsdienām. Otra daļa ir mūsdienu reprodukcijas un seno papīra rotaļlietu kopijas, kas sagatavotas izstādei par godu.

KUR? Vīlandes iela 7

CIK? 3-4 eiro

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

Foto: publicitātes

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Academia”

No 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”. Izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Foto: publicitātes

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 7. septembra līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starpdisciplināra izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”. Izstāde caur Latvijai nozīmīgas dzimtas – Grosvaldu ģimenes – stāstu iepazīstina auditoriju gan ar ievērojamās rīdzinieku ģimenes likteni, gan ar svarīgām epizodēm Latvijas valsts vēsturē gadsimta garumā.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Jura Jurjāna izstāde “Mīlestības vēstījums”

Foto: publicitātes

No 11. oktobra līdz 13. novembrim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde “Mīlestības vēstījums”. Mākslinieks apmeklētājiem piedāvā vēl neizrādītus darbus un jau pazīstamas gleznas jaunā kontekstā. Jurjāns ir estēts dzīvē un mākslā un dod citu jēgu ikdienišķām lietām, paceļot tās sakrālā līmenī.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Mīlestība un kompetence”

Foto: publicitātes

No 25. oktobra līdz 19. novembrim galerijā “Putti” apskatāma divu Somijas rotu mākslinieku - Chao-Hsein Kuo un Eero Hintsanen – izstāde. Ekspozīcijā iekļautie darbi atspoguļo Somijas dabas skaistumu. Rotas radītas, izmantojot dārgmetālus un dārgakmeņus, balstoties uz juveliermākslas tradicionālajām zināšanām un tās visas ir rūpīgs roku darbs.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Multimediju instalācija “77 miljoni gleznu”

No 31. oktobra “Rīgas mākslas telpā” būs iespēja redzēt leģendārā britu mūziķa, producenta un multimediju mākslinieka Braiena Īno audiovizuālo instalāciju “77 miljoni gleznu”. Tas ir digitālais mākslas darbs, kas radīts pirms vairākiem gadiem un tas turpina attīstīties pats ar mākslinieka radīta algoritma palīdzību un laiku pa laikam šis darbs vēl aizvien pārsteidz savu radītāju. Gaismas spēles un skaņa bez mākslinieka iejaukšanās ir Braiena Īno dzīves sapņa piepildījums.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 30. novembrim galerijā “RIXC” turpinās izstāde “Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”. Mākslinieki Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis piedāvā objektu sēriju, kas veltīta cilvēka dabiskiem uztveres ierobežojumiem, kalpo kā metofora vispārīgai cilvēka dzīves ierobežotībai un pesimistiskām, bet stoiciskām pārdomām par to.

KUR? Lenču iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Dāma krinolīnā”

No 25. oktobra līdz 19. aprīlim Rīgas Modes muzejā būs apskatāma izstāde “Dāma krinolīnā”. Izstādē apskatāmi krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Tāpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri. Tērpus papildina izsmalcināti aksesuāri, rotas un interjera priekšmeti.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Maijas Tabakas jubilejas izstāde

Foto: publicitātes

No 30. oktobra līdz 7. decembrim galerijā “Daugava” noritēs vienas no slavenākajām Latvijas māksliniecēm – Maijas Tabakas – jubilejas izstāde. Māksliniecei šogad aprit 80 gadi. Sastapšanās ar Maijas Tabakas radīto tēlu pasauli iedvesmo ikvienu – tie ir krāšņi un noslēpumaini personāži, viņu eksotiskā apkārtne, putni, ziedi un gaisma. Izstādē apskatāmi arī reti izstādīti mākslinieces audekli.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas