Brīvdienas Rīgā: Latvijas simtgade, ģeoloģija laukos un dievišķais Vivaldi

16. Novembris, 2018

Šajā nedēļas nogalē visa valsts svin lielu jubileju – Latvijas simtgadi. Par godu tik nozīmīgam datumam galvaspilsētā notiks daudz tematisku pasākumu. Bet mūsu afišā atradīsiet arī citus interesantus notikumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā...


1.Ar visu ģimeni

Latvijas 100 gadu jubilejas svinības

Visa valsts šiem svētkiem gatavojas vairāk nekā gadu, tāpēc svētku programma ir ļoti piesātināta un daudzveidīga. Galvenie pasākumi notiks triju dienu – no 17. novembra līdz 19. novembrim – laikā. Tās ir izstādes, filmas, militārā parāde, koncerti un daudz citu pasākumu.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Lielākā daļa pasākumu ir bez maksas

Izrāde “Gulivera ceļojumi”

17. novembrī Latvijas Leļļu teātrī mazie skatītāji varēs satikties ar lugas “Gulivera ceļojumi” varoņiem. Izrādes pamatā ir rakstnieka Džonatana Svifta slavenā grāmata. Izrādes notikumus aktieri izspēlēs ar miniatūrām marionetēm un milzīgiem objektiem, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas – animāciju un 3D tehnoloģijā drukātas silikona figūras, kuru prototips ir Gulivera lomas aktieris. Izrāde paredzēta ģimenēm ar bērniem no 6 gadu vecuma.

Plkst. 11.00 izrāde notiks krievu valodā, plkst. 14.00 – latviešu valodā.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 11 eiro

Neatkarīgais tirgus

Foto: publicitātes

17. novembrī Kalnciema kvartāls aicina uz tirgu par godu Neatkarības dienai. Apmeklētāji varēs iegādāties amatnieku darinātus tautiskus aksesuārus, nobaudīt uzkodas valsts karoga krāsās un iegādāties zemnieku produktus svētku galdam.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bez maksas

Gaismas festivāls “Staro Rīga”

16. novembrī galvaspilsētā sāksies ikgadējais festivāls “Staro Rīga”, kas turpināsies līdz pat 19. novembrim. Šogad festivāls norisināsies jau vienpadsmito reizi. Festivālā būs trīs programmas ar vairākiem desmitiem objektu, kas izvietoti dažādās pilsētas vietās.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bez maksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

17. novembrī Latvijas Dabas muzejā notiks kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Novembrī informatīvo lekciju temats būs “Ko visu gadu dara vāveres?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Interesentiem lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039. Nodarbības notiek latviešu un krievu valodā.

KUR? K. Barona iela 4

CIK? 0,90-1,80 eiro (muzeja ieejas biļete) + 5 eiro (nodarbības)

Koncerts “Sanāciet sadancojiet”

Foto: publicitātes

17. novembrī VEF Kultūras pilī norisināsies deju kolektīvu apvienības “Liesma” ansambļu koncerts. Tajā piedalīsies ansambļi “Liesma”, “Dzirkstis”, “Dzirkstelīte”, “Dzīpariņš”, “Oglīte” un viesi no Lietuvas – ansamblis “Pinymelis” (Panevēža).

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8 eiro

Zinātniskais šovs “Gudra Rīga. Ģeoloģija”

17.–18. novembrī projekts “Gudra Rīga” piedāvās jaunu zinātnisko šovu “Ģeoloģija”. Jaunā programma bērniem pastāstīs, kā veidojušies mūsdienu kontinenti, kādas mēdz būt ģeologu profesijas, kur meklēt derīgos izrakteņus laukos, kā notiek vulkānu izvirdumi un zemestrīces. Vecākiem, kā jau vienmēr, paredzēta atsevišķa programma – interaktīva lekcija viktorīna.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 30 eiro

Kinofestivāls “Maskavas pirmizrāde Rīgā"

No 16. līdz 22. novembrim Maskavas namā notiek ikgadējais labāko krievu filmu festivāls “Maskavas pirmizrāde Rīgā”. Gandrīz visas filmas ir Krievijas vai starptautisko festivālu laureātes. Būs skatāms autorkino, asa sižeta filmas, komēdijas un filmas visai ģimenei.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 2,50-7 eiro

Lielizrāde “Abas malas”

Foto: publicitātes

17., 18. un 19. novembrī “Arēnā Rīga” būs skatāma vērienīga dejas izrāde “Abas malas”. Mūzika un deja satiek mūsdienu mākslas tehnoloģijas, radot iespēju piedzīvot Latvijas stāstu vēl nebijušā gaismā. Tas ir vēstures stāsts, ko uz 2000 kvadrātmetru lielās mākslas projekciju skatuves izdejos vairāk nekā 450 baleta, laikmetīgās un tautas deju dejotāju.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 5-38 eiro

Salūts un gaismas šovs

18. novembrī 11. novembra krastmalā Rīgas iedzīvotājus un galvaspilsētas viesus gaida neierasts gaismas priekšnesums “Saules mūžs”. Gaismas šovs ar mūziku un pirotehnikas efektiem būs Latvijas simtgades notikumu kulminācija.

KUR? 11. novembra krastmala

CIK? Bez maksas

Reina Zariņa koncerts

Foto: publicitātes

18. novembrī VEF Kultūras pilī uzstāsies Latvijas pianists Reinis Zariņš. Koncertprogramma veltīta Latvijas simtgadei, tajā iekļauti labākie Latvijas komponistu darbi, būs dzirdami arī klausītāju izvēlētie skaņdarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bez maksas

Līnijdeju čempionāts

19. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks Latvijas nacionālais līnijdeju un kantri vesterna deju čempionāts. Līnijdejas tradicionāli ir saistītas ar kantri stila mūziku, kas ir ļoti populāra arī Latvijā.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 3 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

20. novembrī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis” pēc norvēģu bērnu rakstnieces Marijas Parras tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnas un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, dažreiz pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? K. Barona iela 31а

CIK? 7-21 eiro

2.Ar draugiem

Ozola koncerts

Foto: publicitātes

17. novembrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 ar jaunu koncertprogrammu “Stils” uzstāsies Latvijā populārais reperis Ozols, kas piedāvās savu sesto studijas albumu “Neona pilsēta”. Koncerta īpašie viesi – Dj Niklāvz un Viņa.

KUR? Durbes iela 4

CIK? 12 eiro

Izstādes atklāšana “Latvijas humors”

17. novembrī bārā “Noliktava No3” komiķis Maksims Trivaškevičs piedāvās stand-up komēdijas izrādi “Humors pa latviski”, kuras ietvaros autors pastāstīs savus labākos pēdējos divos gados sarakstītos jokus. Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem Latvijas komiķiem, daudz uzstājies visā Latvijā, lielākajos mūzikas un radošajos festivālos, kā arī ārzemēs.

KUR? Andrejostas iela 4а

CIK? 5 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

19. novembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” notiks humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”. Skatītājus gaida labāko skeču izlase no iepriekšējās programmas “Mūsu pašu republika”  un jauni stāsti Janas Kalniņas, Kārļa Anitena un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Koncertstāsts “Pūt, vējiņi”

Foto: publicitātes

20. novembrī VEF Kultūras pilī notiks koncertuzvedums “Pūt, vējiņi”. Tas ir muzikāls stāsts par Latviju, jūru, Daugavu un šīs zemes iedzīvotāju likteņiem, kas izskanēs izcilu Latvijas komponistu melodijās populāru dziedātāju izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-30 eiro

Koncerts “Igo – pirmie 40”

22. novembrī mūzikas namā “Daile” dziedātājs Igo klausītājus pulcēs uz savu jubilejas programmu “Igo – pirmie 40”, atzīmējot savus 40 radošos gadus uz skatuves. Programmā iekļautas dziesmas, kas radītas sadarbībā ar citiem mūziķiem, kā arī zelta repertuāra dziesmas.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

MØ koncerts

Foto: publicitātes

23. novembrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies dāņu dziedātāja MØ. Kritiķi viņas daiļradi raksturo kā inteliģenta elektropopa, stratosfēriskas melodijas un neticama vokāla apvienojumu. Dabsteps, soulmūzikas, pankroks – MØ rada savu žanru, kas ir komerciāls, bet ne banāls.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 29 eiro

Kat Baloun koncerts

23. novembrī Mazajā ģildē uzstāsies slavenā amerikāņu blūza dziedātāja Kat Baloun. 13 gadu vecumā viņa jau bija apguvusi klavierspēli, vijoli un mutes harmonikas. Perfektā mutes harmoniku spēle kļuva par Kat Baloun vizītkarti. Kopš 2014. gada viņa ir pasaulē slavenā mūzikas instrumentu ražošanas uzņēmuma “Hohner Harmonica” oficiālā pārstāve.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 17 eiro

3.Ar otro pusīti

Svētku vakariņas ar grupu “Duende”

17. novembrī uz kuģa “Rīgas Pērle” klāja notiks svinīgas vakariņas par godu Latvijas simtgadei un Latvijas grupas “Duende” koncerts. Mūziķi spēlē rumbas-flamenko un latino stilā. Kolektīva repertuārā ir arī grupas “Gipsy King” hīti.  Grupas “Duende” izveidotājs un līderis Jegors Kovaikovs ir pazīstams ģitārists un vokālists, kurš dzied spāņu, arābu, turku, krievu un romu valodā.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (Muitas ielas stūrī)

CIK? 25 eiro

Latvijas simtgades balle

Foto: publicitātes

18. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks krāšņa un svinīga Latvijas simtgades balle. Koncertprogramma veidota no populārāko Latvijas komponistu radītajiem skaņdarbiem, ko izpildīs solisti Ieva Kerēvica, Andris Ērglis, Diāna Pīrāgs, kā arī “Mirage Jazz Orchestra”. Mazajā zālē būs iespēja skatīties svētku salūta tiešraidi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 25-80 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Antonio Vivaldi. Dievišķais un pasaulīgais”

17. novembrī Lielajā ģildē uzstāsies Sanktpēterburgas simfoniskais orķestris Ļeva Dunajeva vadībā ar programmas “Antonio Vivaldi. Dievišķais un pasaulīgais” otro daļu. Antonio Vivaldi mūziku varēsiet dzirdēt arī Marijas teātra solistes Jekaterinas Šimanovičas izpildījumā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 35-50 eiro

Balets “Dons Žuans”

Foto: publicitātes

21. novembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāms balets “Dons Žuans”. Izrādi ar Volfganga Amadeja Mocarta un Frederika Šopēna mūziku iestudējis ievērojamais franču horeogrāfs Hulio Arosarena, sadarbojoties ar dramaturģi Valentīnu Turku, kas Latvijas skatītājiem pazīstama kā baleta "Romeo un Džuljeta" horeogrāfe.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 5-33 eiro

Opera “Karmena”

22. novembrī Latvijas Nacionālajā operā skatītāji varēs redzēt operu “Karmena” ar Žorža Bizē mūziku, ko iestudējusi Marija-Eva Sinjerola. Modernajā iestudējuma versijā režisore pārcēlusi Karmenas sižeta notikumus uz priekšpilsētu, lielpilsētas nomali: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi…

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 7-40 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Prezentācija”

Foto: publicitātes

17. novembrī Dailes teātra Kamerzālē – izrāde “Prezentācija”. Tās ir pārdomas par to, ka mēs visi kaut ko pārdodam un kaut ko pērkam. Un nokļūstam neveiklās situācijās, kurās esam atkarīgi no tiem, kam sniedzam pakalpojumu vai pārdodam preci. Teātris nav izņēmums, tas balansē starp mākslu un izklaidi. Ko darīt?!

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 14 eiro

Izrāde “Karalis Līrs”

17. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz izrādi “Karalis Līrs” pēc Viljama Šekspīra populārās lugas. ““Karalis Līrs” ir universāla luga. Tā der jebkuram laikam, jebkurai politiskajai iekārtai, jebkuram teātrim. Kur slēpjas šīs lugas fenomens? Atbildes nav, bet cilvēka aklums ir nemirstīgs. Cilvēks neko neredz vai negrib redzēt. Varbūt cilvēka aklums ir vienīgā civilizācijas izdzīvošanas iespēja? Kāpēc cilvēks neredz acīm redzamas lietas? Izrāde būs nevis par karaļiem un galma intrigām, bet par mums – cilvēkiem, par cilvēcisko būtību,” stāsta režisors Viesturs Kairišs.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 12-20 eiro

Izrāde “Tjūringa tests”

17. novembrī biedrība “Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz lugas “Tjūringa tests" izrādi pēc Igora Jakimova darba motīviem. Tā ir komēdija par to, kā pagājušā gadsimta 50. gados angļu matemātiķis Alans Tjūrings, izvirzījis mērķi noskaidrot, vai mašīna var domāt, nāca klajā ar īpašu testu, kurā cilvēkam ir jānosaka, ar ko viņš sazinās – ar cilvēku vai datorprogrammu.

KUR? A. Čaka iela 67/69

CIK? 8-12 eiro

Izrāde “Dzimšanas dienas nakts"

Foto: publicitātes

19. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde “Dzimšanas dienas nakts”. Uzvedums veidots kā četri gadalaiki, ko poētiski var salīdzināt ar katra cilvēka iekšējo sajūtu gammu – no pavasara sajūsmas un vasaras tveices līdz eksistenciālām domām rudenī un ilgām pēc siltuma ziemā.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 10 eiro

Izrāde “Nebaidies būt laimīgs”

21. novembrī VEF Kultūras pilī būs skatāma izrāde “Nebaidies būt laimīgs” pēc slavenās Alekseja Arbuzova lugas "Mans nabaga Marats" motīviem. Galvenajās lomās slavenie krievu aktieri Ivans Stebunovs, Ivans Židkovs un Olga Kuzmina.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-45 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu vai vēsturi

Izstāde “Kopīgā vēsture”

Foto: publicitātes

No 22. septembra līdz 30. novembrim Mākslas muzejā “Rīgas birža” skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā izstāde “Kopīgā vēsture”,  kurā līdztekus vietējo un ārvalstu mūsdienu mākslinieku darbiem apmeklētājiem atklāsies muzeja arhīva liecības par starptautisko sadarbību un kultūras sakariem padomju periodā.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Fotoizstāde “Krāsainā saules gaisma”

No 11. oktobra līdz 2. decembrim Rīgas Jūgendstila muzejā aplūkojama fotoizstāde “Krāsainā saules gaisma. Mikšas Rota vitrāžas un mozaīkas”. Mikša Rota (1865−1944) ir viens no slavenākajiem Ungārijas vitrāžu un mozaīkas meistariem. Pēc viņa skicēm veidotas vitrāžas sabiedriskajām ēkām un privātmājām Ungārijā un ārzemēs. Darbus veidojis autortehnikā, izmantojot daudzkrāsainu stiklu un “Tiffany” stiklu. Izstādē var apskatīt jūgendstilā veidoto vitrāžu fotogrāfijas un skices.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50-5 eiro

Izstāde “1918. Brīvības šiks”

Foto: publicitātes

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Rīgas Modes muzejā skatāma muzeja un Aleksandra Vasiļjeva fonda, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam, organizētā izstāde “1918. Brīvības šiks”. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: Worth, Redfern, Cheruit. kas pārstāv klasisku un aristokrātisku greznību, savukārt izcilais kuturjē Pols Puarē aizrāvies ar antīko kultūru un Austrumiem, bet Žanna Lanvēna un māsas Kallo atklājas kā spožas sava laika modes dizaineres.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro

Monētu izstāde “Kvalitātes etalons”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 2. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma projekta “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” otrā satelītizstāde “Kvalitātes etalons”, kas iepazīstina ar Latvijas naudas monētām, veltītām izciliem notikumiem un kultūras personībām. Katra kolekcijas monēta atšķiras ar oriģinālo dizainu. Būtībā tie ir miniatūri mākslas darbi, kuros pamatidejas savītas ar filigrānu izpildījumu. Līdzās klasiskajai apaļajai formai monētas top četrstūra, sešstūra, ovāla un vēl dažādos citos veidolos. Bieži vien dizaina risinājumā izmantots sudraba un zelta apvienojums, zeltījums, krāsojums, cēlmetālā tiek iestrādāts Latvijas dabai tik raksturīgais granīts, dzintars, kā arī tiek lietoti citi ļoti specifiski materiāli, piemēram, keramiskais materiāls perlukors.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro

Labdarības izstāde “Art helps vision”

No 10. oktobra mākslas galerijā “MuseumLV” notiek izstāde, kurā skatāmi 12 Latvijas mākslinieku darbi. Daļa no gleznām pēc 30. novembra tiks pārdota labdarības izsolē, lai palīdzētu cilvēkiem ar redzes problēmām. Izstādē piedalās mākslinieki Dita Lūse, Jūlija Jeresjko, Kristīne Kvitka, Inga Jurova, Patrīcija Tiknuss, Silvija Meškone, Līga Ķempe, Aldis Kļaviņš, Andris Vītols, Agnija Ģērmane, Kārlis Siliņš un Ieva Liepiņa.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bez maksas