Brīvdienas Rīgā: Latvijas simtgade, cosplay un nezināmais Imants Ziedonis

12. Janvāris, 2018

Visi ziemas svētki jau ir aiz muguras, bet tas nepavisam nenozīmē, ka arī galvaspilsētas kultūras dzīve ir apstājusies. Gaidāmajās brīvdienās rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida lērums pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 13. janvārī mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

13. janvārī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats janvārī būs “Kas uzzīmēts kartē?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Popkultūras pasākums WinterCon III

Foto: publicitātes

13. janvārī Rīgas Latviešu biedrības namā noritēs popkultūras un tehnoloģiju pasākums WinterCon. Tas ir pasākums ar festivāla un izstādes elementiem, kurā pasākumi ar dažādiem hobijiem un interesēm var dalīties pieredzē ar citiem un atklāt sev kaut ko jaunu. Programmā: galda un datorspēles, cosplay, deju priekšnesumi, izklaides tehnoloģiju izstāde, komiksi un literatūra, un daudz kas cits.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 15 eiro

Jāņa Špikēvica mūzikas koncerts “Zenīts”

13. janvārī Lielajā ģildē noritēs koncerts, kurā izskanēs Jāņa Šipkēvica dziesmas, kuras viņš ir sarakstījis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra ansamblim “Zenītsansamblis” un diviem zēniem – solistiem. Pēc autora vārdiem, šis cikls radīts par piemiņu gadiem, kas pavadīti Rīgas Doma kora skolā, un tas ir veidots tā, it kā to būtu sarakstījis bērns.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 11 eiro

Izrāde „Baltā grāmata”

Foto: publicitātes

13. janvārī Spīķeros būs vērojama izrāde bērniem „Baltā grāmata”, pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas. ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem. Tā saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī nominēta “Spēlmaņu nakts 2014″ balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

KUR? Maskavas iela 12 k-2

CIK? 9-27 eiro

Ziemas naktis Zooloģiskajā dārzā

Līdz 28. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā norit ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji var vērot dzīvniekus līdz pat plkst. 21.00 (kase strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izrotātajiem un izgaismotajiem celiņiem.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni), iegādājoties biļeti no plkst. 16.00 līdz 19.00, cena – 2 eiro   

Draudzīgo cenu diena Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

13. janvārī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo tirdziņu, kas šeit norit jau gandrīz 10 gadus. Gaidāmajās brīvdienās apmeklētājus sagaida īpašas cenas vietējo izstrādātāju precēm – sieriem, gaļas un zivju produktiem, maizei un konditorejas izstrādājumiem. Par atlaidēm un akcijām liecinās īpašs marķējums tirdzniecības vietās. Bērnus vecumā no 11 līdz 15 gadiem sagaida radošā darbnīca, kurā viņi varēs apgūt mūzikas teorijas pamatus ar izklaidējošas spēles palīdzību.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Gaismas spēles muzeja sētās”

Līdz 14. janvārim Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs vērojama īpaša dekoratīvā apgaismojuma ekspozīcija, lai izkrāšņotu tumšos vakarus. Taču ieskatoties muzeja tradicionālajās senlatviešu mājiņās, būs iespējams redzēt, kā mūsdienu iedzīvotāju senči atzīmējuši Ziemassvētkus.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70-4 eiro

Bērnu deju kolektīvu koncerts

Foto: publicitātes

14. janvārī VEF Kultūras pilī noritēs bērnu deju kolektīvu “Zelta sietiņš” un “Vēja zirdziņš” koncerts.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Līdz septembrim “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 8 eiro

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Līdz 14. janvārim Rīgā noritēs jau 8. mākslas objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivāla ekspozīcijā izstādīti labākie profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un mākslas nozares darboņu darbi, kas radīti pēdējo gadu laikā. Objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un daudzveidīgi izmantotiem materiāliem – no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Grupas “Apvedceļš” koncerts

Foto: publicitātes

7. janvārī uz mūzikas kluba 9. vilnis skatuves kāps latviešu grupa Apvedceļš, kas pārstāv Latvijā tik ļoti populāro šlāgermūzikas žanru. Koncertprogrammā – Latvijas un pasaules hiti, kā arī dziesmas no kinofilmām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5 eiro

“Gaismas raksti”

18. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar multimediju izrādi “Gaismas raksti” tiks atklāts Latvijas simtgadei, kas tiks atzīmēta šogad, veltītu pasākumu cikls. Kā saka izrādes autori, “izrāde būs laikmetīgs stāsts par to, kur savu spēku smelties mūsdienīgam latvietim, par mūsu valsti, kuru ar katru nodzīvoto brīdi radām mēs paši, un par kultūras elpu, kuru saņemam no iepriekšējām paaudzēm un, tulkotu sava laika toņkārtā, iepūšam savos bērnos.”

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 30 eiro

Kavermūzikas festivāls

Foto: publicitātes

No 18. līdz 20. janvārim klubā Neverlate noritēs festivāls “Coverfest” – Latvijā pirmais kavermūzikas festivāls. Skatītāji dzirdēs tādu grupu kā Kino, Gr-Ob, Sektor Gaza, Bi-2 slavenas dziesmas dažādu valstu mūziķu izpildījumā.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 5-15 eiro

Grupas Keksi koncerts

19. janvārī klubā 9. vilnis uzstāsies viena no slavenākajām latviešu grupām, kas darbojas rokenrola žanrā – Keksi. Grupa izpilda tādu slavenu hitu kā Americano, New York, New York, Horny, What A Wonderful World, Strangers In The Night, Twist Again, un citu kaverversijas.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Pjotra Jelfimova koncerts

Foto: publicitātes

19. janvārī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 pirmo reizi Latvijā ar programmu “No roka līdz romancēm” uzstāsies populārā televīzijas šova “Balss” finālists Pjotrs Jelfimovs. Viņa repertuārs ir ļoti daudzveidīgs, tajā ir gan pašsacerētas dziesmas, gan citu autoru darbi – no klasikas līdz rokam.

KUR? Durbes iela 4

CIK? 15 eiro

Festivāls Latinomānija

19. janvārī VEF Kultūras pilī noritēs deju festivāls Latinomānija. Programmā – spilgtas dejas profesionālu dejotāju izpildījumā, kubiešu mūzika, krāšņas dekorācijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 9-12 eiro

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

Foto: publicitātes

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē norit tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicinātā mākslinieka dalību. 13. janvārī deju cienītājiem spēlēs Mazās Ģildes Kvartets.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? 10 eiro

Ivara Kalniņa radošais vakars

16. janvārī uz kuģa “Rīgas pērle” klāja noritēs slavenā aktiera Ivara Kalniņa radošais vakars. Skatītājus sagaida izklaidējoši stāsti, kas notikuši filmēšanas laikā, dziesmas un dzejoļi. Programmā tiks iekļauti filmu fragmenti.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā

CIK? 25 eiro

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

17. janvārī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti. Skatītājus gaida pavisam neparasta izrāde – šoreiz mākslinieciskā grupa piedāvā lugas lasījumu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Koncertuzvedums “Citādas debesis, tā pati dvēsele”

18. janvārī Mūzikas namā “Daile” noritēs koncertuzvedums “Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kas balstīta uz neizdotām dzejnieka Imanta Ziedoņa dienasgrāmatām. Fragmentus no dienasgrāmatām lasīs literāta dzīvesbiedre Ausma Kantāne un aktieris Vilis Daudziņš, savukārt muzikālo atmosfēru radīs ģitārists – virtuozs Kaspars Zemītis.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-22 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”

13. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”, kas veidots pēc britu rakstnieka Marka Hedona romāna motīviem. Galvenajam varonim Kristoferam ir 15 gadi, viņš lieliski prot matemātiku, taču nepavisam neprot komunicēt ar cilvēkiem – viņam ir autisms. Dārzā atrodot nogalinātu kaimiņu suni, zēns, kurš nekad nav bijis tālāk par savas ielas galu, nolemj šo lietu izmeklēt, un tas viņu aizvedīs ne tikai uz Londonu, bet arī izmainīs visu viņa dzīvi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro

Izrāde „Laulības dzīves ainas”

13. janvārī Dailes teātrī – „pasaka par laulības dzīvi” pēc tāda paša nosaukuma Ingmara Bergmana filmas scenārija. Inteliģenti, veiksmīgi un izskatās jaunāki par saviem gadiem, ir māja un mašīna – kas gan vēl nepieciešams Johana un Mariannas laimei? Lai saprastu, ka viņi viens otru vēl mīl, viņiem nākas piedzīvot pārmaiņas, strīdu, šķiršanos, jaunu laulību – un atkal satikties. Taču šoreiz jau kā mīļākajiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-7 eiro

Izrāde “Noziegums un sods”

Foto: publicitātes

14. janvārī uz Kinoteātra Splendid Palace Cafe Film Noir skatuves noritēs izrāde, kas veidota pēc F. Dostojevska darba “Noziegums un sods” motīviem. Drosmīgās un ambiciozās idejas autori ir radošu cilvēku komanda – režisore Viktorija Mihailova, kurai šī būs debija teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri Igors Nazarenko un Ivans Kločko, Vladimirs Tuzovs, kurš veidojis izrādes muzikālo noformējumu, kā arī citi profesionāļi. Dostojevska romāns teātrī iestudēts kā divu aktieru – Nazarenko un Kločko – un viņu varoņu - Porfīrija Petroviča un Rodiona Raskoļņikova – pretnostatījums.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 13-15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Ziemassvētku tikšanās”

13. janvārī VEF Kultūras pilī noritēs krievu tautas instrumentu orķestra “Sadko” koncerts. Programmā “Ziemassvētku tikšanās” izskanēs Ziemassvētku kompozīcijas un mūzika no filmām.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro

Opera “Ernani”

Foto: publicitātes

14. janvārī Latvijas Nacionālajā operā noritēs Džuzepes Verdi operas “Ernani” koncertuzvedums ar zvaigžņu sastāva piedalīšanos: pie diriģenta pults – slavenais Daniels Orens (Izraēla), galvenajās lomās – Lielā teātra soliste Dināra Alijeva, kā arī baritons Franko Vasallo un tenors Liks Robērs.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 20-150 eiro

Opera „Fausts”

17. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – jaunais operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

Izrāde “Bolero…”

18. janvārī Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīti trīs viencēliena baleti ar Morisa Ravela un Modesta Musorgska mūziku: “Bolero” ar Krištofa Pastora horeogrāfiju, “Dafnīds un Hloja” ar Atilas Egerhazi horeogrāfiju un “Izstādes gleznas”, kuru veidojuši jaunie Latvijas horeogrāfi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Burtiskā māksla”

Foto: publicitātes

Līdz 27. janvārim galerijā “Museum LV” mākslinieku grupas izstāde – tie ir mākslinieki, ar kuriem jaunā galerija ir sadarbojusies tās pirmā darbības gada laikā. Izstādītie darbi ir izstrādāti dažādās tehnikās, bet tos visus vieno burtu izmantojums.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Ekskursija “Nepazīstamā Vecrīga”

Vecrīga ir senākā mūsu galvaspilsētas daļa, kas vēl aizvien glabā dažādus noslēpumus par pagātni. Ekskursija piedāvā ieskatīties Vecrīgas ielu vēsturē no cita skatu punkta. Ekskursijas garums – 2 stundas, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija pa tālruni 25121500.

KUR? Tikšanās vieta – pie Latviešu strēlnieku pieminekļa

CIK? 16,99 eiro

“Sarunas muzejā”: izstāde “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”

Foto: publicitātes

14. janvārī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz cikla “Sarunas muzejā” pasākumu, kas veltīts izstādei “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”. Pasākumā piedalīsies kulturologs Deniss Hanovs. Plkst. 13.00 tikšanās noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 15.00 – latviešu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro