Brīvdienas Rīgā: Lāčplēša diena, Mārtiņdiena un jaunais Ozols

8. Novembris, 2018

Tuvojoties Latvijas simtgades svētkiem, pilsētā norit arvien vairāk pasākumu, kas veltīti mūsu valsts dzimšanas dienai. Jūs tos varat atrast mūsu afišā, kurā esam apkopojuši interesantus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

10. novembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats novembrī būs “Ko visu gadu dara vāveres?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Varonības tirgus

10. novembrī Kalnciema kvartāls aicina uz Varonības tirgu, kas tiek rīkots par godu Lāčplēša dienai. Apmeklētāji varēs iegādāties amatnieku preces, kā arī piedalīties lāpu darbnīcā, lai ar izgatavoto lāpu varētu doties svinīgajā gājienā.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Koncerts “Sirdsgaisma”

Foto: publicitātes

10. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs Rīgas mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu koncerts, kas veltīts Latvijas simtgadei. Koncertā piedalīsies kolektīvi Līvlist, Olūteņš, Morgenrot, Kokle, un citi. Īpašie viesi – dziedātāja Zane Šmite un pianists Māris Žagars.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Zinātniskais šovs “Gudra Rīga. Ģeoloģija”

10.-11. novembrī projekts “Gudra Rīga” piedāvās jaunu zinātnisko šovu “Ģeoloģija”. Jaunā programma bērniem pastāstīs, kā veidojušies mūsdienu kontinenti, kādas mēdz būt ģeoloģiskās profesijas, kur meklēt derīgos izrakteņus laukos, kā norit vulkānu izvirdumi un zemestrīces. Vecākiem, kā jau vienmēr, ir atsevišķa programma – interaktīva lekcija – viktorīna.

KUR? Lomonosova iela 1, k-7

CIK? 30 eiro

Pasākumi par godu Lāčplēša dienai

Foto: publicitātes

11. novembrī galvaspilsētā noritēs dažādi pasākumi par godu Lāčplēša dienai – ekumēniskais dievkalpojums, militārā parāde, koncerti, radošās darbnīcas un daudz kas cits.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Mārtiņa diena Brīvdabas muzejā

11. novembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Mārtiņdienas svinības. Pēc latviešu tradīcijām Mārtiņdiena ir pēdējo lauku darbu nobeiguma svētki, auglības un pārpilnības svētki. Svētku programmā ietilpst masku parāde, dažādas spēles, tautas kolektīvu uzstāšanās, kā arī radošās darbnīcas.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40-4 eiro

Lāčplēša diena “Ziemeļblāzmā”

Foto: publicitātes

11. novembrī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz pasākumu visai ģimenei, kas veltīts Lāčplēša dienai. Bērni un pusaudži varēs uzzināt par armiju, apskatīt ieročus un ekipējumu, nogaršot āra virtuves ēdienus un uzzināt, kā rīkoties ekstremālās situācijās.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Festivāla “Bildes” koncerts

11. novembrī klubā “Kaļķu Vārti” noritēs festivāla “Bildes” tradicionālais koncerts, kurā latviešu mūziķi uzstāsies kopā ar saviem bērniem. Uz skatuves varēs redzēt veselas mākslinieku ģimenes, kurās mūzika ir tradīcija vairākās paaudzēs.

KUR? Kaļķu iela 11a

CIK? 7 eiro

Gaismas festivāls “Staro Rīga”

Foto: publicitātes

16. novembrī galvaspilsētā sāksies ikgadējais festivāls “Staro Rīga”, kas turpināsies līdz pat 19. novembrim. Šogad tas noritēs jau vienpadsmito reizi. Festivālu pārstāvēs trīs programmas un vairāki desmiti objektu, kas izvietoti dažādās pilsētas vietās.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Grupas “Apvedceļš” koncerts

10. novembrī uz mūzikas kluba 9. vilnis skatuves kāps latviešu grupa Apvedceļš, kas pārstāv Latvijā tik ļoti populāro šlāgermūzikas žanru. Koncertprogrammā – Latvijas un pasaules hiti, kā arī dziesmas no kinofilmām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5 eiro

Festivāla “Porta” koncerts

10. novembrī Mūzikas namā Daile ikgadējā etniskās mūzikas festivāla “Porta” ietvaros uzstāsies britu dziedātājs Sems Lī un grupa Shishani & the Namibian Tales.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 18-28 eiro

Grupas “Skyforger” koncerts

Foto: publicitātes

10. oktobra pusnaktī VEF Kultūras pilī uzstāsies slavenā latviešu grupa Skyforger. Koncertu, kas veltīts Lāčplēša dienai, papildinās gaismas instalācijas ar vēsturisku cīņu tematiku.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Koncertuzvedums “Tālavas taurētājs”

11. novembrī Sv. Jāņa baznīcā latviešu mūziķis Arnis Mednis piedāvā koncertuzvedumu “Tālavas taurētājs”, kas radīts pēc senas latviešu leģendas, kas pēcāk pārstāstīta Rūdolfa Blaumaņa balādē, motīviem. Tas ir stāsts par drosmīgo taurētāju, kurš upurē savu dzīvību savas zemes un tās iedzīvotāju vārdā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 20 eiro

Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

16. novembrī VEF Kultūras pils aicina uz Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas koncertu “Gandrīz tautasdziesma”, kas veltīts abu izpildītāju 60 gadu jubilejai. Koncertprogrammā iekļautas gan akustiskās kompozīcijas, gan jau par klasiku kļuvušie “Pērkona” hiti.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Ozola koncerts

16. novembrī Riseba Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 ar jauno koncertprogrammu “Stils” uzstāsies “Ozols”, kas piedāvā savu sesto studijas albumu “Neona pilsēta”. Koncerta īpašie viesi – Dj Niklāvz un Viņa.

KUR? Durbes iela 4

CIK? 12 eiro

Grupas “Bumboks” koncerts

16. novembrī naktsklubā Studio 69 uzstāsies grupa “Bumboks”. Galvenokārt grupas dziesmas skan ukraiņu valodā, taču ir arī dziesmas krievu un angļu valodās. 2018. gadā grupa uzstājas tūrē pa Poliju un Baltiju. Koncertā Rīgā izskanēs gan jaunas kompozīcijas, gan jau labi pazīstamas dziesmas.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 19-45 eiro

3.Ar otro pusīti

Svētku balle

10. novembrī Mazajā ģildē noritēs Svētku balle. Deju cienītājiem spēlēs grupa “Mazā ģilde” un dziedās Žoržs Siksna.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

17. maijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 20-33 eiro

Izrāde „Stokholmas smukulis”

Foto: publicitātes

13. novembrī teātra klubā Austrumu Robeža izrādīs komēdiju „Stokholmas smukulis”. Ja tu esi skaists, tad nokļūt uz žurnāla vāka vai iekarot sievietes sirdi ir tīrais nieks. Bet ko gan darīt tiem, kas nav tik izskatīgi? Cīnīties! Un viena no labākajām metodēm – izlikties par smukuli, turklāt – gudru smukuli.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts

No 13. līdz 16. novembrim Mūzikas namā “Daile” noritēs komponista un pianista Raimonda Paula koncertu sērija, kas radīta īpaši dziedātājam Daumantam Kalniņam.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-35 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Izvirtības hronika”

Foto: publicitātes

10. novembrī Latvijas Nacionālā opera piedāvā Igora Stravinska operas uzvedumu “Izvirtības hronika”. Opera pirmo reizi iestudēti 1951. gadā uz Teatro La Fenice skatuves Venēcijā. Pieņemts uzskatīt, ka Stravinskis iedvesmojies no angļu mākslinieka Viljama Hogārta astoņām morālistiskām gleznām, kuru izstāde noritēja 1947. gadā Čikāgā. LNO šī opera ir iestudēta pirmo reizi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Kamermūzikas vakars “Mīlas madrigāli”

10. novembrī Mencendorfa namā noritēs kamermūzikas vakars “Mīlas madrigāli”. Koncertā piedalīsies Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Ieva Nīmane (flauta), Ainārs Paukšēns (viola da gamba), Pēteris Vaicovskis (klavesīns). Programmā – itāļu komponistu renesanses un agrīnā baroka laika skaņdarbi.

KUR? Grēcinieku iela 18

CIK? 7 eiro

Koncerts “Veltījums Latvijai”

Foto: publicitātes

13. novembrī Lielajā ģildē noritēs koncerts “Veltījums Latvijai” ar stīgu kvarteta “3+1”, Ditas Krenbergas (flauta), Mārtiņa Circeņa (klarnete) un Agneses Egliņas (klavieres) piedalīšanos. Programmā: Georgs Pelēcis – “Rundāles kvintets” klarnetei un stīgu kvartetam, Marina Gribinčika - “Plenērs rožudārzā” flautai un stīgu kvartetam (jaundarbs), Tālivaldis Ķēniņš - "Sarunas ar dzimteni" un Concerto da camera flautai, klarnetei, klavierēm un stīgu kvartetam

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5-25 eiro

Opera “Turandota”

14. novembrī Latvijas Nacionālā opera aicina uz izrādi “Turandota” ar Džakomo Pučīni mūziku. Vai uzradīsies drosminieks, kurš spēs uzminēt apbrīnojami skaistās, taču ledusaukstās ķīniešu princeses Turandotas trīs mīklas? Turandota ir gatava sūtīt nāvē katru, ko pārspēs viltībā. Princis Kalafs ir gatavs viņu mīlēt... 1973. gadā tapušais Pučīni pēdējās operas iestudējums LNO piedzīvojis jau vairākus atjaunojumus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Būt Kejai Gondai”

Foto: publicitātes

10. novembrī Dailes teātrī – izrādes “Būt Kejai Gondai, kas radīta pēc Ainas Rendas lugas “Ideāls” motīviem, pirmizrāde. Keja Gonda ir galvenā kinostudijas zvaigzne. Viņu dievina miljoni. Pēkšņi viņa pēc vakariņām pazūd ar ļoti bagātu piekritēju, kuru pēc tam atrod mirušu. Bet šajā stāstā nekas nav tik vienkārši, kā izskatās.”

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-7 eiro

Izrāde „Mollija saka jā!”

13. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mollija saka jā”. Tā ir monoizrāde pēc Džeimsa Džoisa „Ulisa” motīviem. Stāsts par Molliju ir stāsts par sievieti, kuras galvā haotiski, paradoksāli, spilgti , brīžiem melīgi, bet brīžiem līdz pēdējam dvēseles plikumam skarbi un neķītri lēkā viņas dzīves kumosi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 10 eiro

Izrāde “Taņas dzimšanas diena”

14. novembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Taņas dzimšanas diena”. Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros. Kad liela ģimene sapulcējas, klātesošie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam. Izrāde latviešu valodā, epizodiski skan krievu un vācu valoda

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu vai vēsturi

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Foto: publicitātes

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro

Izstāde “Krāsu alķīmija”

Līdz 11. novembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” ir skatāma Gruzijas mūsdienu mākslas izstāde “Krāsu alķīmija”. Ekspozīcijā iekļauti 43 mākslinieku - Apollona Kuteladzes Tbilisi Valsts mākslas akadēmijas sudentu – darbi.

KUR? Kungu iela 4

CIK? 2,50 – 5 eiro

Monētu izstāde “Kvalitātes etalons”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 2. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma projekta “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” otrā satelītizstāde “Kvalitātes etalons”, kas iepazīstinās ar Latvijas naudas monētām, veltītām izciliem notikumiem un kultūras personībām. Katra kolekcijas monēta atšķiras ar oriģinālo dizainu. Būtībā tie ir miniatūri mākslas darbi, kuros pamatidejas savītas ar filigrānu izpildījumu. Līdzās klasiskajai apaļajai formai monētas top četrstūra, sešstūra, ovāla un vēl dažādos citos veidolos. Bieži vien dizaina risinājumā izmantots sudraba un zelta apvienojums, zeltījums, krāsojums, cēlmetālā tiek iestrādāts Latvijas dabai tik raksturīgais granīts, dzintars, kā arī pielietoti citi, ļoti specifiski materiāli, piemēram, keramiskais materiāls perlukors.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro  

Izstāde “Dvēseles skumjas”

No 10. oktobra līdz 10. novembrim mākslas galerijā “MuseumLV” apskatāma Agates Apkalnes personālizstāde “Dvēseles skumjas”. Māksliniece savus jaunos darbus apkopojusi ciklā “Dvēseles skumjas”, dodot iespēju skatītājam pašam interpretēt gan nosaukumu, gan darbus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās”

Foto: publicitātes

No 19. oktobra līdz 13. novembrim mākslas galerijā “Putti” noritēs izstāde “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās”. Izstādē piedalīsies rotu dizaineri no visas pasaules, kā arī mākslinieki no Latvijas.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas