Brīvdienas Rīgā: Lāčplēša diena, iepazīšanās ar Pēru Gintu un Līvi jaunā skanējumā

10. Novembris, 2017

Ja plānojat pavadīt gaidāmās brīvdienas ar ģimeni, nepalaidiet garām mūsu afišu. Taču gaidāmā nedēļas nogale ir bagātīga ne tikai ar pasākumiem visai ģimenei – galvaspilsētā norit dažādi pasākumi jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “LeNeSOns” un Grīga “Pērs Gints”

11. novembrī Lielajā ģildē noritēs kārtējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra priekšnesums no cikla pašiem mazākajiem klausītājiem, kas radīts, lai iepazīstinātu bērnus ar klasiskās mūzikas pasauli. Šoreiz mazos sagaida iepazīšanās ar Edvarda Grīga “Pēru Gintu”. Plkst. 11.00 priekšnesums noritēs krievu valodā, bet plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 1,50 – 13 eiro

Mūzikls „Mūzikas skaņas”

11. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – slavenais mūzikls „Mūzikas skaņas” LNO uzvedumā. Mūzikla pamatā – Marijas fon Trapas grāmata par dziedošo fon Trapu ģimeni. Mūziklā iekļautas tādas populāras dziesmas kā Edelweiss, My Favorite Things, Climb Ev’ry Mountain, Do-Re-Mi, un citas.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 8 eiro

Lāčplēša dienas tirdziņš

Foto: publicitātes

11. novembrī Kalnciema Kvartālā noritēs tirdziņš, kas veltīts Lāčplēša dienai un kurā būs atrodami tradicionāli cienasti – svaigi cepta maize, medus, rudens augļi un citi vietējo zemnieku saimniecību produkti. Bērnus tirgus laikā sagaida putnu barotavu izgatavošanas radošā darbnīca (dalības maksa – 3 eiro).

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Toma Sojera piedzīvojumi”

11. novembrī Dailes teātrī būs skatāma režisora Dmitrija Petrenko “Toma Sojera piedzīvojumi”. Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis. Un ļoti ziņkārīgs. Tieši šī rakstura īpašība Tomu un viņa draugus ievelk neparastos piedzīvojumos.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-15 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

11. novembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats novembrī būs “Kas mīt mūsu alās?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

Foto: publicitātes

11. novembrī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs latviešu valodā, bet 15:00 – angļu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Zinātniskais šovs “Gudrā Rīga. Ķirurģija”

11.-12. novembrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvā jaunu šovu – “Ķirurģija”. Galvenā programmas ideja: pastāstīt, kas ir ķirurģija – tā nav tikai griešana, skalpeļi un asiņošana, bet arī dziļas cilvēka fizioloģijas un anatomijas zināšanas. Bērnus sagaida četras laboratorijas, katrā no kurām tiks veiktas dažādas ķirurģiskās operācijas.

KUR? Lomonosova iela 1, k-7

CIK? 27 eiro

Lāčplēša dienas koncerti

11. novembrī galvaspilsētas kultūras centros, koncertzālēs un baznīcās noritēs koncerti, kas veltīti Lāčplēša dienai. Laba mūzika skanēs Latvijas Universitātes Lielajā aulā, koncertā “Īstens latvietis”, Doma baznīcā noritēs koncerts “Latvju rekviēms”. Tāpat svētku pasākumi noritēs Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un kultūras centrā “Ritums”, Rīgas Latviešu biedrības namā, kultūras centrā “Iļģuciems” un Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Strazdumuižā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Mārtiņa diena Brīvdabas muzejā

Foto: publicitātes

12. novembrī Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā zem klajas debess noritēs Mārtiņa dienas svinības. Latviešu tradīcijās Mārtiņa diena ir svētki, ar kuriem tiek atzīmēts pēdējo rudens darbu noslēgums, tie ir auglības un bagātības svētki. Svētku programmā – masku balle, dažādas spēles, tautas kolektīvu uzstāšanās, kā arī radošās darbnīcas.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40 – 4 eiro

Līnijdeju čempionāts

12. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs Latvijas Nacionālais līnijdeju čempionāts. Tradicionāli līnijdejas tiek saistītas ar kantrimūzikas žanru, kas Latvijā ir ļoti iecienīts.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 3 eiro

Gaismas festivāls “Staro Rīga”

17. novembrī galvaspilsētā sāksies ikgadējais festivāls “Staro Rīga”, kas turpināsies līdz pat 20. novembrim. Šogad tas noritēs jau desmito reizi. Jubilejas festivālā tiks piedāvātas 4 programmas ar vairākiem desmitiem objektu, kas atradīsies dažādās pilsētas vietās.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Grupas “Elektrofolk” koncerts

Foto: publicitātes

11. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar programmu “Aiz Daugavas vara dārzs” uzstāsies latviešu grupa “Elektrofolk”, kas apvieno tautas un elektronisko mūziku. Kolektīvs ir ieguvis “Zelta mikrofona” balvu par savu albumu “Elektro”. Tāpat grupa ir piedalījusies “eirovīzijas” nacionālās atlases finālā, kur ieguvusi trešo vietu.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Kas notiks rītdien?”

11. novembrī Spīķeru kvartālā Dirty Deal Teatro radošā komanda piedāvā izrādi “Kas notiks rītdien?”. To veido četru cilvēku no Latvijas, Polijas, Beļģijas un Sīrijas, video dienasgrāmatas, kurās katru dienu tiek mēģināts atbildēt uz jautājumu – kas notiks rītdien, uzdodot to tuviniekiem.

KUR? Maskavas iela 12 k.2

CIK? 12 eiro

Grupas “Līvi un Buks” koncerts

Foto: publicitātes

11. novembrī klubā “9. vilnis” uzstāsies grupa “Līvi un Buks”. Vārds “Līvi” Latvijas mūzikā ir pazīstams jau aptuveni 4 desmitgades – un kluba viesi dzirdēs leģendārā kolektīva dziesmas. Taču grupas līderis Ainars Virga atzīmē - par spīti tam, ka “Līvi ir dzīvi”, kolektīva atdzimšana nav gaidāma un uz skatuves viņš kāps ar jaunu komandu – tādu, kas glabā Līvu mantojumu, bet rada arī jaunu mūziku.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-50 eiro

Pāvela Kašina jubilejas koncerts

11. novembrī Kongresu namā ar programmu, kas veltīta viņa 50 gadu jubilejai, uzstāsies krievu dziedātājs Pāvels Kašins. Rīgā viņš piedāvās savu jauno albumu “Talismans”. Koncertprogrammā iekļauti arī viņa slavenākie hiti.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15-40 eiro

Hiphopa meistarklase no Rochka Noel

Foto: publicitātes

11. novembrī festivāla “Rudens Pērle 2017 Motion” ietvaros pirmo reizi Latvija noritēs hiphopa meistarklase no Rochka Noel – Criminalz Crew (NWA Hip-hop). Rochka Noel ir dejotājs un horeogrāfs no Francijas, kurš piedalījies tādos populāros pasākumos kā Juste devout (Francija), Fusion Concept (Francija), WOD (Japāna), Area 57 (Vācija).

KUR? Lāčplēša iela 87f

CIK? 25 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

12. novembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Festivāla “Bildes 2017” blūza koncerts

14. novembrī mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” koncertu sērijas ietvaros Mūzikas namā “Daile” noritēs blūza koncerts. Tas ir viens no retajiem gadījumiem, kad vienuviet sapulcējas labākie vietējie blūza mūziķi. Koncertā uzstāsies “Big Eye Bee”, Ainars Pūpols un “π Blues”, Jānis Vanadziņš, “The Blues Gang”, “Vocada”, “Lavrix Blues Band”, Ieva Kākule un “B.B.Max Band”, “RMO Trio”, Vjačeslavs Mitrohins, Ieva Sutugova, “Exile in Brussels”, “Rahu the Fool”, u.c.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-15 eiro

3.Ar otro pusīti

Šovs “Gruzijas leģendas”

Foto: publicitātes

12. novembrī uz Arēnas Rīga skatuves būs iespējams redzēt deju šovu “Gruzijas leģendas”, kurā tiks stāstīts par Gruzijas vēsturi un tās leģendām, tās tautu un mīlestību pret dzimteni, kara uzvarām un par mīlestību un cieņu pret sievieti. Jaunā priekšnesuma pamatā ir gruzīnu leģenda par to, ka, kad Dievs dalīja zemi starp pasaules tautām, gruzīni sēdēja pie galda, dziedāja un dejoja, dzēra un līksmoja. Un kad beidzot atnāca pie Dieva, Viņam zemes vairs nebija atlicis. Tad gruzīni aicināja Viņu pie sava galda un Dievs tik labi pavadīja laiku, ka bez liekām pārdomām atdeva gruzīniem zemi, ko bija atstājis sev.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 26-80 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

13. novembrī klubā Austrumu Robeža ar programmu O Amor Portugal uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Dināras Rudānes un Raimonda Paula koncerts

Foto: publicitātes

15. novembrī Mūzikas namā “Daile” dziedātāja Dināra Rudāne un komponists Raimonds Pauls piedāvās programmu “No klasikas līdz…”, kurā iekļauti pasaules operas šedevri un Maestro skaņdarbi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-30 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Mīļākais”

11. novembrī Dailes teātrī – izrāde “Mīļākais”, kas veidota pēc Genādija Ostrovska lugas motīviem. Tas ir dramatisks mīlasstāsts par diviem vīriešiem un vienu sievieti. Viens no viņiem ir profesors, lingvists. Otrs – izbijis karavīrs. Šos divus pilnīgi dažādos cilvēkus vieno kopīga traģēdija: mīļotās sievietes nāve, kas netīši saistījusi viņu abu likteņus.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 14-16 eiro

Izrāde „Uguns un nakts”

12. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Uguns un nakts”, pēc tāda paša nosaukuma Raiņa lugas latviešu režisora Viestura Kairiša režijā. Uz skatuves atdzīvosies Andreja Pumpura eposa „Lāčplēsis” tēli, iemiesojot latviešu tautas alkas pēc brīvības. Ceļā uz to lugas tēli saskaras ar dažādiem pārbaudījumiem un cīnās ne tikai ārējiem ienaidniekiem, bet arī ar saviem iekšējiem dēmoniem.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-17 eiro

Izrāde “Persiešu valodas stundas”

12. novembrī Žaņa Lipkes memoriālā noritēs izrādes “Persiešu valodas stundas” pirmizrāde – tā veidota pēc dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska lugas motīviem. Izrādes darbība notiek koncentrācijas nometnē, kuras uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kurš varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos, un viņš melo Ginteram, ka var iemācīt viņam šo valodu. Izrāde vēsta par Bruno un viņa slepkavu. Dzīvē, kuru dramaturgs viņiem izdomājis pēc liktenīgā šāviena.

KUR? Mazais Balasta dambis 9

CIK? 12-15 eiro

Izrāde „Pēdējais pionieris”

17. novembrī Dirty Deal Teatro izrādīs vienu no pēdējiem režisora Dmitrija Petrenko darbiem – izrādi „Pēdējais pionieris”. Izrādi sarakstījis jaunais dramaturgs Jānis Balodis, satiekot un uzklausot vairākus "pēdējos pionierus", aptuveni četrdesmit gadus vecus mūsdienu Latvijas iedzīvotājus, kuri pieredzējuši perestroiku un PSRS norietu. No viņu atmiņām dzimis stāsts par trīs draugiem – pusaudžiem, kuru pieaugšana sākusies lielu pārmaiņu laikā.

KUR? Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12/k2

CIK? 12 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Festivāla “Winterfest” atklāšana

Foto: publicitātes

12. novembrī Lielajā ģildē Vjačeslavs Ganelins (klavieres), Deniss Paškevičs (saksofons) un Arkādijs Gotesmans (sitaminstrumenti) atklās festivālu “Winterfest”. Unikāli meistari, katrs ar savu rokrakstu, kļūs par vienu veselu. Klausītāju acu priekšā viņi pārvērtīsies par Gaņeļina trio. Koncertā Rīgā Arkādijs Gotesmans ir saistošais posms starp diviem saviem seniem skatuves partneriem – Vjačeslavu Gaņeļinu un pazīstamo Rīgas saksofonistu, multistilistu un džeza entuziastu Denisu Paškeviču

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-50 eiro

Opera „Traviata”

12. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-35 eiro

Kamermūzikas festivāla atklāšana

Foto: publicitātes

16. novembrī Mazajā ģildē baroka orķestris Les Ambassadeurs (Francija) atklās 17. starptautisko kamermūzikas festivālu. Starp dažādiem projektiem, atskaņojot Ramo (Rameau), Pērsela (Purcell), Mocarta un Rosīni darbus, Les Ambassadeurs īpaši interesējas par no jauna atklāto ansambli Dresden Hofkapelle, kas J.S. Baha laikā tika raksturots kā „visskaistākais orķestris pasaulē”, pateicoties tā priekšzīmīgajai disciplīnai, mūziķu virtuozitātei un spēles krāsu bagātībai, kuras dēļ tas tika uzskatīts par pirmo „moderno” orķestri.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 7-20 eiro

Balets „Bajadēra”

17. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Bajadēra” ar Ludviga Minkusa mūziku un Mariusa Petipā horeogrāfiju. Izrāde LNO pirmo reizi uzvesta 2012. gadā. Ar horeogrāfiski sarežģīto uzvedumu, kas no māksliniekiem pieprasa visaugstāko tehnisko un māksliniecisko meistarību, ir aizņemta gandrīz visa baleta trupa. Uzvedums ir romantisks stāsts par tempļa dejotāju, graciozo bajadēru Nikiju. Viņas mīlestība pret drosmīgo karotāju Soloru iet bojā izšķērdīgajā austrumu galmā, kur kaislības un intrigas dzeļ nāvējošāk par indīgām čūskām.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Ziedu burvība Herendas porcelānā”

Foto: publicitātes

Līdz 3. decembrim Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma Herendas porcelāna izstāde, kas veidota sadarbībā ar Herendas porcelāna manufaktūru (Ungārija) un Ungārijas vēstniecību Latvijā. Īpaši izstādei veidotā kolekcija iepazīstina ar vairāk nekā 150 porcelāna priekšmetiem no plašā Herendas produktu klāsta un demonstrē neskaitāmus dekoratīvos elementus un formas – rozes, tulpes, margrietiņas, pulkstenītes un citus ziedus, kas izdzīvo savu dzīvi porcelānā un apbur ikvienu skatītāju. Izstādi papildina Herendas plakātu kolekcija un filma par manufaktūras vēsturi.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro

Ekskursija “Pazemes Rīga”

12. novembrī Žaņa Lipkes memoriāls aicina uz stundu garu ekskursiju cauri Rīgas centram – tiks apmeklētas vietas, kurās nacistu okupācijas laikā drosmīgie rīdzinieki, riskējot ar savu dzīvību, slēpuši ebrejus, kuri bijuši nāves briesmās. Ekskursiju vadīs memoriāla vēsturniece Guna Vainovska. Plkst. 12.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – krievu. Pierakstīties ekskursijai var, rakstot uz e-pastu info@lipke.lv.

KUR? Tikšanās vieta – pie Raiņa pieminekļa Esplanādē

CIK? Bezmaksas

Ekskursija uz Rīgas Centrāltirgu

12. novembrī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem apskates objektiem mūsu pilsētā. Par to, ka kādreiz tirgus paviljoni bijuši dirižabļu angāri, zina teju ikviens. Bet vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu – piemēram, par to, kā piena paviljonu apmeklējis Staļins, par tumšo pazemes tuneļu pagātni, un citus. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Stacijas laukuma pulksteņa

CIK? 10 eiro

Lekcija “Globālais popārts”

Foto: publicitātes

17. novembrī muzeja “Rīgas birža” konferenču zālē noritēs mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas publiskā lekcija, kas veltīta pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu popārtam. Īpaša uzmanība tiks pievērsta autoriem un darbiem, kuri ir ietekmējuši mākslas attīstību, tostarp arī Baltijas valstīs.

KUR? Doma laukums 6

CIK? Bezmaksas