Brīvdienas Rīgā: Karlsons, dziedošie aktieri un tūkstoš ērģeļu mēles

22. Marts, 2018

Ja vēl neesat izplānojuši gaidāmo nedēļas nogali, mūsu afiša jums palīdzēs. Tajā, kā vienmēr, atradīsiet lērumu pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Visai ģimenei

Leļļu teātra izrāde „Pepija Garzeķe”

Foto: publicitātes

24. martā Latvijas Leļļu teātrī būs iespējams noskatīties izrādi par slaveno Pepiju Garzeķi, kuru radījusi rakstniece Astrīda Lindgrēna. Viņa nēsā stilīgas zeķes un smagus zābakus. Viņai ir miljons vasaras raibumu, rudi mati, nenormāli stipras rokas un baigi foršā sirds! Un tas nekas, ka tā meitene ir izdomāta!

11:00 izrāde būs skatāma latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

24. martā galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Ģimenes diena Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

Foto: publicitātes

24. martā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā noritēs Ģimenes diena. Dalībnieki varēs ne tikai iepazīties ar izstādi “100 priekšmeti no Somijas”, bet arī piedalīties dažādos izklaidējošos un radošos pasākumos. Darbnīcas, spēles, uzdevumi un mīklas ļaus ikvienam sev atklāt somu dizaina pasauli veselu 100 gadu garumā un uzzināt par interesantāko objektu vēsturi.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 5 eiro

Sporta deju sacensības

24. un 25. martā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs starptautiskās sporta deju sacensības “Mirada Cup 2018”, kurā piedalīsies dejotāji no dažādām pasaules valstīm.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10 eiro  

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

24. martā Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku un amatnieku tirgus. Savukārt bērnus šajā laikā gaida uz radošo darbnīcu “Izkrāso Latviju”, kurā būs iespējams radīt savu latviešu tautasdziesmas ilustrāciju.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Priekšnesums “Zinātniskās pasaules paradoksi”

25. martā uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu “Zinātniskās pasaules paradoksi”. Izrādes laikā skatītāji būs liecinieki zinātniskiem eksperimentiem, kas sagriezīs viņu priekšstatus par pasauli ar kājām gaisā! Garantējam - tas būs ļoti interesanti un elpu aizraujoši! Izrāde ieteicama skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Plkst. 11.00 priekšnesums tiks izrādīts krievu valodā, bet 13.00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Jāņa Špikēvica mūzikas koncerts “Zenīts”

Foto: publicitātes

25. martā Lielajā ģildē noritēs koncerts, kurā izskanēs Jāņa Šipkēvica dziesmas, kuras viņš ir sarakstījis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra ansamblim “Zenītsansamblis” un diviem zēniem – solistiem. Pēc autora vārdiem, šis cikls radīts par piemiņu gadiem, kas pavadīti Rīgas Doma kora skolā, un tas ir veidots tā, it kā to būtu sarakstījis bērns.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 11 eiro  

Koncertlekcija “Roberts un Klāra Šūmani. Lovestory”

25. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs cikla “Jaunā filharmonija” koncertlekcija. Cikls radīts Hermaņa Brauna fondam sadarbojoties ar fondu „Atklātā pasaule”. Skatītāji – skolēni un viņu vecāki – koncertlekcijās iepazīsies ar mūzikas vēstures izcilākajiem laikmetiem, uzzinās leģendas un noslēpumus par mūziķiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5 eiro

Muzikāla piedzīvojumu spēle “Karlsons”

Foto: publicitātes

29. martā VEF Kultūras pilī bērni tiek gaidīti uz muzikālu piedzīvojumu spēli “Karlsons”. Tā ir asprātīga luga par bērnības fantāziju pasauli. Un mēģinājums atbildēt uz jautājumu – kas gan ir Karlsons? Brālīša izdomājums vai arī viņš tomēr ir īsts?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-15 eiro

2.Ar draugiem

Aktieru ansambļa “Ilga” koncerts

24. martā klubā 9. vilnis uzstāsies aktieru apvienība “Ilga” - Gundars Silakaktiņš, Lauris Subatnieks un Aldis Siliņš. Dziedošo aktieru trio izpilda asprātīgus muzikālos numurus ar dziesmām un teātra ainām, kā arī Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa un Imanta Kalniņa hitiem.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-90 eiro

Grupas Tequilajazzz koncerts

Foto: publicitātes

24. martā klubā Neverlate uzstāsies krievu grupa Tequilajazzz. Kolektīvs uzstāsies ar akustisko programmu “Klusums un brīnums”, kurā iekļautas vecas dziesmas, kas pārveidotas akustiskam izpildījumam.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 14-25 eiro

Muzikāls priekšnesums “Lai sasaucamies, lai dziedam!”

25. martā VEF Kultūras pilī būs skatāms muzikāli teatrāls šovs “Lai sasaucamies, lai dziedam!” Priekšnesumā izskanēs Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa un citu latviešu komponistu dziesmas operetes mākslinieku izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-32 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

25. martā Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

Blūza vakars

Foto: publicitātes

25. martā Rīgas rokkafejnīcā noritēs kārtējais sērijas “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” koncerts. Šoreiz skatītāji tiksies ar grupu no Somijas “Dr. Helander & Third Ward”.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 8 eiro

Dziesmu svētkiem veltītas radošās nodarbības

26. martā Mazajā ģildē noritēs tikšanās ar diriģentu Intu Teterovski un kori “Balsis”. Radošajā nodarbībā ikvienam interesentam piedāvās iepazīties ar Dziesmu svētku repertuāru.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas  

Trio “Balkardions” koncerts

Foto: publicitātes

28. martā VEF Kultūras pilī uzstāsies akordeonistu trio “Balkardions”. Koncertprogrammā – klasiski franču komponistu darbi akordeonam, Balkānu tautu mūzika, franču estrādes dziesmas, kā arī pasaules hiti akordeona izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 20 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

29. martā teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

24. martā teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Filipa Kirkorova koncerts

24. martā Arēnā Rīga ar šovu “Es” uzstāsies krievu dziedātājs Filips Kirkorovs. Šovs “Es” ir tapis sadarbībā ar pasaulslaveno "Cirque du Soleil" režisoru Franko Dragoni.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-40 eiro

Muzikāls deju šovs “Pēc pusnakts”

29. martā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāms šovs “Pēc pusnakts”. Džezs, katntri, bugi-vugi, blūzs, kino un mūzikli ir iedvesmojuši pianistu Andreju Osokinu, dziedātāju Katrīnu Gupalo, moderno deju izpildītāju Gaiju Bīriņu un sitaminstrumentu meistaru Elviju Endeli Latvijas klausītājiem no jauna atklāt amerikāņu mūziku. Neparastās interpretācijās izskanēs Kola Portera, Reja Čārlza, Merilinas Monro, Ninas Simones, Džordža Gēršvina, Džūlijas Londonas un Ellas Ficdžeraldas dziesmu melodijas.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-15 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Būt Kejai Gondai”

Foto: publicitātes

24. martā Dailes teātrī – izrādes “Būt Kejai Gondai, kas radīta pēc Ainas Rendas lugas “Ideāls” motīviem, pirmizrāde. Keja Gonda ir galvenā kinostudijas zvaigzne. Viņu dievina miljoni. Pēkšņi viņa pēc vakariņām pazūd ar ļoti bagātu piekritēju, kuru pēc tam atrod mirušu. Bet šajā stāstā nekas nav tik vienkārši, kā izskatās.”

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Būt nacionālistam”

26. martā Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Maskavas iela 12, k-2

CIK? 7-12 eiro

Izrāde “Āda”

Foto: publicitātes

27. martā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Āda” – stāsts par Ādamu un Ievu mūsdienu Rīgā, kurā varoņu mīlestības meklējumus pilsētas, naudas un slavas kārdinājumu džungļos izspēlē aktieri Ivars Krasts un Anta Aizupe. Dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes oriģināllugas pirmiestudējums Andreja Jarovoja režijā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro  

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē”

27. martā Rīgas Domā noritēs koncerts, kas veltīts mūzikas pētnieces Ilmas Grauzdiņas 70 gadu atcerei ar Larisas Bulavas, Kristīnes Adamaites, Tālivalža Dekšņa, Vitas Kalnciemas un Aivara Kalēja piedalīšanos.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Kamermūzikas koncerts

28. martā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs kamermūzikas koncerts “Trio/Sempre Musica” ar Annas Salnitas (vijole), Tatjanas Gašimovas (čells) un Pāvela Račika (klavieres) piedalīšanos.

KUR? Ziemeļblāzmas 36

CIK? Bezmaksas  

Balets „Bajadēra”

Foto: publicitātes

28. martā Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Bajadēra” ar Ludviga Minkusa mūziku un Mariusa Petipā horeogrāfiju. Izrāde LNO pirmo reizi uzvesta 2012. gadā. Ar horeogrāfiski sarežģīto uzvedumu, kas no māksliniekiem pieprasa visaugstāko tehnisko un māksliniecisko meistarību, ir aizņemta gandrīz visa baleta trupa. Uzvedums ir romantisks stāsts par tempļa dejotāju, graciozo bajadēru Nikiju. Viņas mīlestība pret drosmīgo karotāju Soloru iet bojā izšķērdīgajā austrumu galmā, kur kaislības un intrigas dzeļ nāvējošāk par indīgām čūskām.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Opera “Manona Lesko”

29. martā Latvijas Nacionālajā operā noritēs Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” koncertuzvedums. Savulaik draugi centušies atrunāt komponistu rakstīt vēl vienu operu par skaistules Manonas traģēdiju, jo to jau bija izdarījis Žils Masnē. Taču Pučīni visas atrunas atspēkojis: “Masnē jūt kā francūzis, ar pūderi un menuetiem. Es jūtu kā itālis – nežēlīgi un kaislīgi”.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 17-100 eiro

Koncerts “Bahs un Forē. Miera formula”

29. martā Lielajā ģildē noritēs koncerts “Bahs un Forē. Miera formula”. Koncertā piedalīsies Gunta Gelgote (soprāns), Johanness Helds (baritons), Latvijas Radio koris. Diriģents – Andris Poga. Programmas centrā – franču garā ieturētais Gabriela Forē “Rekviēms” solistiem, ērģelēm, korim un orķestrim.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-45 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija uz Rīgas Centrāltirgu

Foto: publicitātes

25. martā rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem apskates objektiem mūsu pilsētā. Par to, ka kādreiz tirgus paviljoni bijuši dirižabļu angāri, zina teju ikviens. Bet vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu – piemēram, par to, kā piena paviljonu apmeklējis Staļins, par tumšo pazemes tuneļu pagātni, un citus. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Stacijas laukuma pulksteņa

CIK? 10 eiro

Izstāde “Lieldienu olas” Jūgendstila muzejā

No 23. marta līdz 22. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā atvērtā dekoratīvu lieldienu olu izstāde. Interjeru papildinās svētku rotājumi, kurus radījusi māksliniece Tamāra Čudnovska, par pamatu ņemot vēsturiskus piemērus.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50- 5 eiro  

Izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi”

Foto: publicitātes

Līdz 2018. gada 15. aprīlim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi” no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas. Izstāde tiek rīkota par godu Polijas neatkarības atgūšanas un Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienām. Oroņsko Tēlniecības centra skulptūru un vides mākslas darbu krājums veidojies vēsturiski, īpaši pēdējos 30 gadus apzināti domājot par kolekcijas papildināšanu gan ar klasiķu, gan pavisam jaunu autoru darbiem: sākot ar modernistiem tipisko formas stilizāciju, abstrakciju, ekspresiju līdz laikmetīgiem telpiskiem objektiem, instalācijām, video un neona gaismas projektiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Alekseja Naumova personālizstāde “Nebeidzamā ainava”

Līdz 2018. gada 8. aprīlim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Alekseja Naumova personālizstāde “Nebeidzamā ainava”. Aleksejs Naumovs līdzšinējā četrdesmit gadu radošajā darbībā ir nostiprinājis pārliecinošu rokrakstu, kas atpazīstams ikvienam aktīvam mākslas interesentam. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapusī izstāde “Nebeidzamā ainava” ir apjomīgākā Alekseja Naumova retrospekcija. Tajā apmeklētāji ieraudzīs gan autora agrīnās kompozīcijas, gan darbus no privātkolekcijām. Ekspozīcijā iekļautas arī darbu grupas, kas dažiem skatītājiem varētu būt jaunatklājumi, iepazīstot klātienē mākslinieka virtuozā rokraksta izpausmes citos medijos, piemēram, keramikā, ilustrācijā vai iespiedgrafikā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 10

CIK? 2-6 eiro