Brīvdienas Rīgā: kaķu teātris, mikrobu mednieki un pērļu metamorfozes

12. Oktobris, 2018

Ja jums nav plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tur jūs atradīsiet tuvāko dienu interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Dzīvnieku dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Foto: publicitātes

13. un 14. oktobrī galvaspilsētas Zooloģiskajā dārzā noritēs ikgadējās Dzīvnieku dienas. Par šī pasākuma tradīciju ir kļuvusi neoficiāla sacensība starp apmeklētājiem – kurš dzīvnieks ir vispopulārākais vārdos un uzvārdos? Tāpēc, ja jūsu vārdā vai uzvārdā ir sastopams kāds dzīvnieka nosaukums jebkurā valodā, par to ir jāziņo zooloģiskā dārza kasierim – jums tiks piešķirta 50% atlaide. Dzīvnieku nosaukumus svešvalodās var pierādīt, ņemot sev līdzi kopiju no vārdnīcas. Un neaizmirstiet par personu apliecinošu dokumentu!

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni )

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

13. oktobrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Kā veidojas kalni?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Zinātniskais šovs “Gudrā Rīga. Mikrobu mednieki”

Foto: publicitātes

13. oktobrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvās jauno šovu “Mikrobu mednieki”. Jaunā bioloģijas programma ir paredzēta tiem, kuri jau sen vēlējušies uzzināt, kā rūgst piens, kāpēc mikrobi mēdz būt ne tikai kaitīgi, bet arī veselīgi, un kā mēs ar tiem sadzīvojam. Un, protams, kā to visu pēta mikrobiologi.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 30 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

13. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku saimniecību un amatnieku tirgus. Pusdienlaikā bērnus aicina uz grāmatas “Zelta laiki” prezentāciju, kuras laikā viņi varēs iemācīties izcept kliņģeri un piešūt pogu, par ko pastāstīts arī grāmatā.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

Foto: publicitātes

14. oktobrī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt 15:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

14. oktobrī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Priekšnesums “Klauns un kaķi”

Foto: publicitātes

14. oktobrī Kongresu namā noritēs Kuklačova Kaķu teātra izrāde “Klauns un kaķi” ar divu pūdeļu un 40 kaķu piedalīšanos. Izrāde veltīta pasaules klaunādes zvaigznēm: klaunam ar pseidonīmu Groks, Leonīdam Jengibarovam un Čārlijam Čaplinam

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-40 eiro

Koncerts “Stīgu vertikāle”

14. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koklētāju ansambļu lielkoncerts. Koklētāju ansambļu izpildījumā izskanēs mūsdienu komponistu skaņdarbi īpašos aranžējumos.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Izstāde bērniem “Kurš kuram draugs?”

No 15. septembra līdz 28. oktobrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norit izstāde “Kurš kuram draugs?”, kas aicina muzeja mazākos apmeklētājus iepazīt dzīvnieku attēlojumu mākslas darbos, rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, uzticība, līdzjūtība, mīlestība un atbildība. Izstādē aplūkojami darbi no Latvijas Nacionāla mākslas muzeja glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijām, kas aptver laika periodu no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimtam.

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

2.Ar draugiem

Grupas GusGus koncerts

Foto: publicitātes

13. oktobrī koncertzālē Palladium sava jaunākā albuma “Lies Are More Flexible” atbalsta tūres ietvaros uzstāsies islandiešu grupa GusGus. Kopš dibināšanas 90.gados apvienības piedzīvojusi vairākas sastāva maiņas. Patlaban GusGus kodolu veido komponists, producents un programmētājs Birgirs Torarinsons un harizmātiskais vokālists Daniels Augusts Haraldsons. Starp citu, pagājušajā gadā Daniels atzīts par Islandes izcilāko popdziedātāju.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 29-35 eiro

Grupas “Baccara” koncerts

13. oktobrī uz mūzikas kluba “9. Vilnis” skatuves kāps 70. un 80. gados populārais spāņu duets Baccara. Tagad duets izpilda grupas darbības laikā sarakstītās populārākās dziesmas, tostarp arī superhitu “Yes Sir, I Can Boogie”.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 10 eiro

Festivāls “Bardu rudens 2018”

No 13. līdz 18. oktobrim galvaspilsētā noritēs ikgadējais starptautiskais festivāls “Bardu rudens”. Festivāla ietvaros noritēs jauno bardu salidojums un vairāki koncerti. Bet noslēgsies festivāls ar vērienīgu koncertu Sv. Pētera baznīcā, kur uzstāsies mākslinieki no dažādām valstīm.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Līdz 5 eiro

Priekšnesums “(Ne)pareizie Dziesmu svētki”

Foto: publicitātes

17. oktobrī VEF Kultūras pilī būs skatāma muzikāli komisks priekšnesums “(Ne)pareizie Dziesmu svētki”. Skatītāji varēs redzēt slavenu latviešu mākslinieku parodētu dziesmu priekšnesumus aktieru izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-16 eiro

Muzikālais uzvedums „Salidojums”

17. oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Salidojums”. Par to, kas notiek absolventu un bijušo skolotāju tikšanās reizēs. Izrāde notiek divās valodās – latviešu un krievu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Rīgas starptautiskais kinofestivāls

18. oktobrī galvaspilsētā tiks atklāts Rīgas starptautiskais kinofestivāls, kas norisināsies līdz 31. oktobrim. Šogad festivālā tiks demonstrētas vairāk kā 150 mākslas, dokumentālās un īsfilmas no visas pasaules. Bez plašas filmu programmas festivāls piedāvā arī izglītojošus un izklaidējošus pasākumus. Seansi un pasākumi noritēs kinoteātros Splendid Palace, KSuns, Kino Bize, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes kultūras centrā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3-10 eiro

Ivo Fomina jubilejas koncerts

19. oktobrī uz VEF Kultūras pils skatuves ar jubilejas koncertu kāps rokmūziķis Ivo Fomins. Koncerts veltīts mākslinieka 50. dzimšanas dienai. Programma kļūs par mūziķa radošās dzīves retrospekciju, uz kuru apsveikt viņu ieradīsies draugi un kolēģi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-20 eiro

Grupas “Billy’s Band” koncerts

19. oktobrī Lielajā ģildē uzstāsies grupa “Billy’s Band” ar programmu “Laime ir”. Billy’s Band” ir unikāla grupa. Tai izdevies kļūt populārai ļoti plašā auditorijā un patīk pat cilvēkiem, kuri džezu nekad nav klausījušies un vienmēr to ir uzskatījuši par garlaicīgu. “Billy’s Band” izpildīs kompozīcijas, kurās sajaucas dažādi stili: diksilends, „alkodžezs”, blūzs, svings un krievu roks. Mūziķu uzstāšanās vairāk līdzinās uzvedumam ar Billiju Noviku galvenajā lomā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-40 eiro

3.Ar otro pusīti

Rudens balle

Foto: publicitātes

13. oktobrī Mazajā ģildē noritēs ikgadējā Rudens balle. Deju cienītājiem spēlēs grupa “Mazā Ģilde”. Vakara programmā – Vīnes valsis, tango, samba, ča-ča-ča, rumba, fokstrots, rokenrols.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10 eiro

Operete „Balle Savojā”

15. oktobrī VEF Kultūras pilī notiks operetes izrāde „Balle Savojā”. Tas ir jau trešais Sižets – stāsts par jautriem jaunā pāra piedzīvojumiem pēc medusmēneša. Jauns pāris – Aristīds un Madlēna nesen atgriezušies no gadu ilga medusmēneša. Aristīds negaidot saņem telegrammu no savas senas mīļākās, daiļās džeza dziedātājas Tangolitas, kurai reiz apsolījis, ka atsauksies, kad vien viņa aicinās. Ko darīt? Madlēna saprot, ka tiek krāpta un nolemj doties uz balli incognito un piekrāpt vīru ar pirmo pretimnācēju.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 2-32 eiro

Fado mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

16. oktobrī Kultūras pilī Ziemeļblāzma uzstāsies portugāļu dziedātāja Kuka Rozeta. Viņa pārstāv tradicionālā portugāļu mūzikas žanra fado jauno paaudzi. Viņas pirmo albumu izveidoja viens no izcilākajiem producentiem pasaulē – Gustavo Santaolalla, kurš ieguvis arī vairākas “Oskara” balvas. Albums tika izdots 2011. gadā un sasniedza milzu panākumus. Turpmākie trīs Kukas Rozetas izdotie albumi padarījuši viņu par pasaules līmeņa fadu žanra mākslinieci.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10-20 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Divas vijoles – divas pasaules”

15. oktobrī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā noritēs koncerts “Divas vijoles – divas pasaules”. Koncertprogrammas ietvaros vijoles divu Latvijas Nacionālās operas orķestra vijolnieku rokās kļūs par atslēgām uz divām dažādām pasaulēm – diviem radošiem Visumiem. Jūs atklāsiet, cik neparedzama un daudzpusīga var būt vijole, uz kādām neticamām žanra un stila pārvērtībām tā ir spējīga: no klasikas līdz folkam, līdz pat populārajai mūzikai. Koncertā piedalīsies Gideons Grīnbergs (vijole), Leonards Antonevics (vijole), Silvija Krauze (alts) un Rihards Štrauss (čells).

KUR? Palasta iela 4

CIK? 15 eiro

Koncerts “Trīs Latvijas tenori”

Foto: publicitātes

16. oktobrī VEF Kultūras pilī ar jubilejas koncertu uzstāsies trīs latviešu tenori – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Ruņģis. Koncerts veltīts radošās apvienības 20. jubilejai. Koncerta viesi – grupa Tautumeitas, komponists Juris Kulakovs, dziedātāji Sonora Vaice, Laimis Rācenājs, Dainis Skutelis, un daudzi citi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-30 eiro

Vokālās grupas “VOCES8” koncerts

17. septembrī uz Lielās ģildes skatuves uzstāsies britu vokālā grupa “VOCES8” – viena no slavenākajām a capella žanra grupām. Koncertprogrammā izskanēs dažādu laikmetu un stilu mūzika – no Renesanses polifonijas līdz populāru hitu aranžējumiem.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 16-28 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

Foto: publicitātes

17. oktobrī Doma baznīcā noritēs ērģeļmūzikas koncerts. Programmā – Johana Sebastiana Baha skaņdarbi ērģelnieces Jeļenas Privalovas - Epšteinas izpildījumā.

KUR? Herdera iela 6

CIK? 10-20 eiro

Mihela Borstlapa koncerts

17. oktobrī VEF Kultūras pils aicina uz slavenā holandiešu pianista un komponista Mihela Borstlapa koncertu. Pianists virtuozi izpildīs gan džeza, gan klasisko, gan populāro mūziku.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 19 eiro

Koncerts “Rīts ar LNSO. Vasks un Čaikovska Patētiskā”

Foto: publicitātes

18. oktobrī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris piedāvā ekskluzīvu iespēju noklausīties koncertprogrammu, daļa no kuras tiks izpildīta Parīzes filharmonijā LNSO tūres laikā. Koncertu atklās Pētera Vaska opuss “Musica appassionata”. Jaunās un apņēmīgās vijolnieces Magdalēnas Gekas solo izpildījumā skanēs Sergeja Prokofjeva Pirmais vijolkoncerts. Vainagojumā – Čaikovska Sestā simfonija.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 3-7 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Harolds un Moda”

13. oktobrī uz Dailes teātra skatuves – komēdija “Harolds un Moda”, kas veidota pēc Kolina Higinsa lugas motīviem. 18 gadus vecais Harolds cieš no mātes uzmanības trūkuma un cenšas pievērst viņās uzmanību ar pašnāvību inscinējumiem. Viņam patīk apmeklēt bēres. Vienās no tām viņš iepazīstas ar Modu, kas iedvesmo viņu uz dzīves mīlestību. Harolds iemīlas un ir gatavs viņai dāvāt savu roku un sirdi. Bet viņai ir 80 gadu!

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde “Mīla zem gobām”

Foto: publicitātes

13. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mīla zem gobām”, veidota pēc slavenās tāda paša nosaukuma Jūdžina O’Nīla lugas motīviem. Izrāde par mīlestību, naidu un kaislībām visos izpausmes veidos.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro   

Amatierteātru festivāls

Līdz 14. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais starptautiskais amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri”. Skatītāji varēs vērot vairāk kā desmit muzikālus, deju un klasiskos uzvedumus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Future Freak”

Foto: publicitātes

17. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī noritēs izrādes “Future Freak” pirmizrāde. Izrādē uzburtas trīs no tūkstošiem iespējamajām versijām, kā ekoloģiskais piesārņojums, informācijas blīvums, vēsturiskā bagāža, kanonizētā māksla, vēlme būt mūžīgi jaunam un veselam varētu ietekmēt nākotnes cilvēku. Neviens nezina, kā būs. Šī ir tikai izrādes autoru spekulācija.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās”

No 19. oktobra līdz 13. novembrim mākslas galerijā “Putti” noritēs izstāde “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās”. Izstādē piedalīsies rotu dizaineri no visas pasaules, kā arī mākslinieki no Latvijas.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”

Foto: publicitātes

No 25. augusta līdz 30. novembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”. Izstāde ir stāsts par 16. un 17. gadsimta kuģniecības sakariem ar Nīderlandi vai konkrēti – no Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām aizvestajiem ozoliem. No Baltijas tika eksportēts izcilas kvalitātes kokmateriāls, bet Nīderlandē no tā izgatavoja gleznu pamatnes, t.s. paneļus, ko senie meistari apgleznoja. Šobrīd, pēc daudziem gadsimtiem, tie ir miljonus vērti mākslas darbi. Ekspozīcijai atlasīti darbi, kas iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja “Zelta fondā”.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Brīvības šiks”

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro