Brīvdienas Rīgā: kā kļūt par varoni, nezināmais Veidenbaums un raganu medības

25. Janvāris

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē, noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Mazā raganiņa”

Foto: publicitātes

26. janvārī Rīgas skolēnu pilī būs skatāma bērnu teātra “Zīļuks” izrāde “Mazā raganiņa”, kas radīta pēc Otfrīda Preislera tāda paša nosaukuma pasakas motīviem. Tas ir stāsts par mazu, taču labu raganiņu, kura iestājas pret visiem raganu sabiedrības noteikumiem, darot labus darbus un palīdzot cilvēkiem.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3-6 eiro

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

26. janvārī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Teātra izrāde “Kā kļūt par varoni?”

Foto: publicitātes

26. janvārī bērnus un viņu vecākus aicina uz izrādi “Kā kļūt par varoni?”. Mazajiem trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet kā to izdarīt? Un vai viegli par tādu kļūt? Pasākums paredzēts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

KUR? Duntes iela 19a

CIK? 10 eiro

Izrāde “Planēta nr. 85”

26. janvārī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

26. janvārī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo zemnieku saimniecību tirgu, kur būs iespējams iegādāties latviešu zemnieku audzētu produkciju. Tāpat tirgus apmeklētājus sagaida P. Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncerts. Bērnus aicina uz neparastu darbnīcu, kuru arī vadīs bērni – sākumskolas “Domdaris” skolēni.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Zinātniskais šovs bērniem „Īssavienojums”

26. janvārī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv aicina uz elpu aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Īssavienojums”. Kā jau priekšnesuma nosaukums liek noprast, bērniem pastāstīs par elektrību, elektrības pārraides veidiem, kā arī par drošības tehniku. Interaktīvais šovs ļaus mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem ne tikai skatīties, bet arī piedalīties eksperimentos profesoru Vladislava un Mārtiņa vadībā.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 8,50 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

Foto: publicitātes

27. novembrī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

27. janvārī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt 15:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

27. janvārī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos vistas kebabu, “Raffaello” konfektes un kakao dzērienu ar zefīriem. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Ziemas naktis zoodārzā

Līdz 27. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā atkal noritēs ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji varēs vērot dzīvniekus līdz plkst. 21.00 (kases strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izgaismotajām takām. 31. decembrī zooloģiskais dārzs strādā līdz plkst. 15.00.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 7 eiro, ar īpašu kuponu – 3 eiro

2.Ar draugiem

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

Foto: publicitātes

27. janvārī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Priekšnesums “Trīs dvīņi un es”

28. janvārī Kaņepes kultūras centrā noritēs teātra improvizācijas priekšnesums “Trīs dvīņi un es”. Pirmo reizi šajā sastāvā - Kaspars Breidaks, Kristers Ozols, Dzintars Rožkalns un Valdis Sils. Decembra vidū izmēģinājuši roku pirmajā šāda sastāva izrādē, kungi vēlas kopīgi uzspēlēt vēlreiz. Un tiem, kuri neatmin, kuri tad bija tie dvīņi, uzdevums paliks nemainīgs - censties uzminēt, kuri trīs no četriem ir dvīņi.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro

Grupas Galaktika koncerts

Foto: publicitātes

1. februārī mūzikas klubā 9. vilnis uzstāsies viena no populārākajām grupām šlāgermūzikas žanrā Latvijā – Galaktika. Programmā iekļautas gan grupas slavenākās dziesmas, gan arī jaunas kompozīcijas.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-60 eiro

3.Ar otro pusīti

Jevgēnija Djatlova koncerts

26. janvārī VEF Kultūras pilī ar programmu “Tu man esi viena” uzstāsies krievu aktieris un dziedātājs Jevgēnijs Djatlovs. Kopš 1990. gadu vidus Djatlovs ir pazīstams kā dziedošs teātra mākslinieks, krievu romanču un lirisko dziesmu izpildītājs. Dziesmas Jevgēnija izpildījuma skan izrādēs un kinofilmās. Viņš nebaidās savā repertuārā iekļaut dziesmas, kuras agrāk izpildījis Muslims Magomajevs, Eduards Hiļs, Jurijs Guļajevs, Jāks Joala. Jevgēnija Djatlova uzstāšanos pavadīs ansamblis “Akadem-kvintet” Nikolaja Krivoručko (Sanktpēterburga) vadībā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 34-51 eiro

Toma Odela koncerts

Foto: publicitātes

29. janvārī koncertzālē Palladium uzstāsies britu mūziķis Toms Odels. Pirms sešiem gadiem Odels ar savu pirmo singlu “Another Love” nokļuva Lielbritānijas pārdotāko dziesmu topā. Pēc gada mūziķis tika nominēts balvai “BBC Sound of 2013” un saņēmis prestižo “BRITs Critics' Choice Award”. Lielākā daļa Odela dziesmu ir klavieru balādes, kurās centrālā loma tiek piešķirta klavieru skanējumam un viņa balsij.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 39 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Nabuko”

27. janvārī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma opera “Nabuko”. Pats Džuzepe Verdi šo savu darbu novērtēja kā radošā uzplaukuma sākumu. Sajūsminātā publika un kritiķi šo izrādi uzskatīja par revolucionāru notikumu mūzikas pasaulē. Grandiozās masu ainas, konflikti un stipri raksturi, emocionāli spilgtas lūgšanu, pravietojumu un lāstu ainas ir Džuzepes Verdi radošo ideju iemiesojums. Ar šo darbu arī aizsākās komponista slava un tas vēl aizvien ir aktuāls un iedvesmojošs.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Opera “Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

30. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – Gaetano Doniceti komiskā opera Dons Paskvāle ir jautrs stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls. Opera buffa jeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā atpazīsiet commedia dell’arte raksturīgos tēlus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Baleta izrāde “Bolero…”

31. janvārī Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīti trīs viencēliena baleti ar Morisa Ravela un Modesta Musorgska mūziku: “Bolero” ar Krištofa Pastora horeogrāfiju, “Dafnīds un Hloja” ar Atilas Egerhazi horeogrāfiju un “Izstādes gleznas”, kuru veidojuši jaunie Latvijas horeogrāfi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Koncerts “Avilas Terēzes lūgšanas”

Foto: publicitātes

1. februārī Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris piedāvā sakrālās mūzikas programmu “Avilas Terēzes lūgšanas”. Tāpat koncertā piedalīsies mūziķi Matīšs Čudars (ģitāra) un Ivars Arutjunjans (sitaminstrumenti). Programmā - Tomass Luiss de Viktorija – “Missa pro defunctis”fragmenti, Džonatans Hāŗvijs – “Sobre un éxtasis de alta contemplación”, Gaļina Grigorjeva - The Dark Night Of The Soul, Matīss Čudars – fragmenti no cikla “Mīlestības vēstules Dievam” ar Sv. Terēzes dzeju.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 12 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”

27. janvārī Mūzikas namā “Daile” būs skatāma muzikāli poētiska izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”. Tas ir stāsts par slaveno dzejnieku Eduardu Veidenbaumu un mazāk pazīstamo, bet tikpat apdāvināto vecāko brāli Kārli, kurš arī rakstījis dzeju. Diemžēl no šīs dzejas saglabājies ir ļoti maz.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-20 eiro

Izrāde “Karš vēl nav sācies”

Foto: publicitātes

28. janvārī Mūzikas namā “Daile” būs skatāma izrāde “Karš vēl nav sācies”. Luga sastāv no 14 novelēm, kas sarakstītas kā skeči un monologi. Katrai no novelēm ir atsevišķs sižets, taču kopā tās veido vienotu dramatisko līniju. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Izrādē piedalās aktieri, kas pārstāv dažādas teātra skolas un dažādu valodu kultūrtelpas: latviete Guna Zariņa, lietuvietis Gitis Ivanauskas un Aleksandrs Maļikovs no Krievijas. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-25 eiro  

Izrāde “Salemas raganas”

1. februārī Dailes teātris piedāvā izrādes “Salemas raganas” pirmizrādi. Izrāde veidota pēc Artūra Millera lugas motīviem, savukārt luga balstīta uz patiesiem notikumiem un vēsta par bēdīgi slavenajiem Salemas tiesas procesiem, kuru gaitā Salemas iedzīvotāji tika apsūdzēti un sodīti par buršanos.

KUR? Brīvības iela 75 eiro

CIK? 5-22 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”

Foto: publicitātes

Līdz 27. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”. Šī ekspozīcija nebūs hronoloģisks stāsts par sasniegumiem simtgades griezumā – epizodes dizaina vēsturē tiks virknētas, meklējot kopīgās tēmas un izejas punktus dažādu paaudžu dizaineru darbībā. Līdz ar dizaina objektiem izstādē iekļauti videomateriāli, fotogrāfijas un citas liecības, kas atklās kontekstus, kuros šie priekšmeti tika radīti un lietoti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro

Izstāde “Viedais dārzs”

Līdz 26. janvārim galerijā RIXC noritēs Alvja Misjuna izstāde “Viedais dārzs”. Skatītājus aicina uz virtuālās realitātes dārzu ar zemnieku saimniecības elementiem, kur aug “viedie dārzeņi”. Izstāde atsaucas uz mūsdienu tendenci padarīt statiskus palīgrīkus domājošus un rīcībspējīgus. Elementu lemtspēja tiek darbināta ar  mākslīgo intelektu, veidojot situācijas un sniedzot vienkāršas instrukcijas. Alvis Misjuns ikdienā interesējas un nodarbojas ar virtuālās realitātes satura izstrādi, 3D skenēšanu un kustību tveršanas (motion capture) tehnoloģiju. Pasniedz Jaņa Rozentāla mākslas skolā 3D modelēšanu un animāciju.

KUR? Lenču iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Ievas Jurjānes personālizstāde “Gals & sākums”

Foto: publicitātes

Līdz 3. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē 5. stāvā būs skatāma Ievas Jurjānes personālizstāde “Gals & sākums”. Izstāe ir iekļauta Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu programmā un ir satelītprojekts izstādei “Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Valda Podkalne. Ideju kolekcija 1993+2018”

No 14. decembra līdz 30. janvārim Porcelāna muzejā apskatāma izstāde “Valda Podkalne. Ideju kolekcija 1993+2018”. Valda Podkalne ir aicinājusi 16 Latvijā pazīstamus jaunās paaudzes māksliniekus apgleznot porcelāna materiālā izgatavotus blokus, kas veidos dialogu ar Latvijas mākslinieku apgleznotajām krūzītēm pirms 25 gadiem. Valda Podkalne ir viena no spilgtākajām latviešu māksliniecēm, kas strādā ne vien ar keramiku, bet arī ar fotogrāfiju un konceptuālām instalācijām. Māksliniece ir atpazīstama gan Latvijas, gan eiropas laikmetīgās mākslas kontekstā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Izstāde “Dvēsele”

Foto: publicitātes

No 25. janvāra līdz 2. martam galerijā “MuseumLV” norit Igaunijā dzīvojošā mākslinieka Eduarda Zenstika darbu izstāde. Mākslinieks darbojas glezniecības, fotogrāfijas, grafikas, instalācijas, dizaina, muzikālo improvizāciju un performances jomās. Izstādē «Dvēsele» būs apskatāmas Zenstika jaunākās eļļas gleznas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas