Brīvdienas Rīgā: Jaungada piedzīvojumi, muzikālais skudrupūznis un gastronomiskais teātris

29. Decembris, 2017

Kur visjautrāk atzīmēt Jaunā gada iestāšanos? Tiem, kuri gadu no gada svētku šampanieša glāzi paceļ pašā Rīgas centrā kopā ar vēl 30 tūkstošiem cilvēku, atbilde ir viena – protams, ka 11. novembra krastmalā! Taču ir kur doties arī tiem, kuri Jaunā gada sagaidīšanai priekšroku dod izsmalcinātākai videi. Un vēl mūsu tradicionālajā afišā atradīsiet citus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Priekšnesums „Skaistākā lieta pasaulē”

Foto: publicitātes

30. decembrī Kaņepes kultūras centrā noritēs Zīmējumu teātra izrāde „Skaistākā lieta pasaulē” par to, kāpēc tiek iedegta Ziemassvētku eglīte. Priekšnesumā aktīvi iesaistās arī skatītāji. Pasākums norit latviešu valodā.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro, ģimenes biļete – 21 eiro

Ziemas naktis Zooloģiskajā dārzā

No 15. decembra līdz 28. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā norit ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji var vērot dzīvniekus līdz pat plkst. 21.00 (kase strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izrotātajiem un izgaismotajiem celiņiem. 31. decembrī Zooloģiskais dārzs strādās līdz plkst. 15.00.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni), iegādājoties biļeti no plkst. 16.00 līdz 19.00, cena – 2 eiro  

Šovs “Ķepu patruļa un Baltie Lāči izglābj Jauno gadu”

30. decembrī bērni un viņu vecāki tiek aicināti uz tikšanos ar slavenā multiplikācijas seriāla “Ķepu patruļa” varoņiem. Šoreiz drosmīgie un atjautīgie četrkājainie glābēji dosies palīgā Salatētim, Tukānam, Pandai un lielajam polārlācim. Priekšnesums noritēs latviešu valodā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 4-25 eiro, bērniem līdz 5 gadu vecumam – Bezmaksas, neaizņemot atsevišķu vietu

Ziemassvētku preču tirgus

Foto: publicitātes

Decembrī sestdienās un svētdienās Kalnciema Kvartāls aicina apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus. Apmeklētājus sagaida ne tikai amatnieku svētku preces un īpaši cienasti, kā arī radošās darbnīcas bērniem, bērnu grāmatu prezentācijas, un daudz kas cits.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Jaunā gada sagaidīšana 11. novembra krastmalā

31. decembrī 11. novembra krastmalā noritēs jau par tradīciju kļuvušās Jaungada sagaidīšanas svinības. Programma ar mūziķu un dīdžeju piedalīšanos sāksies jau plkst. 21.00, tieši pusnaktī visus sagaida salūts, pēc kura gaidāmais koncerts turpināsies līdz plkst. 3.00 rītā.

KUR? 11. novembra krastmala

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Gaismas spēles muzeja sētās”

Foto: publicitātes

No 25. decembra līdz 14. janvārim Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs vērojama īpaša dekoratīvā apgaismojuma ekspozīcija, lai izkrāšņotu tumšos vakarus. Taču ieskatoties muzeja tradicionālajās senlatviešu mājiņās, būs iespējams redzēt, kā mūsdienu iedzīvotāju senči atzīmējuši Ziemassvētkus.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70-4 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

No 15. decembra “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 8 eiro

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

8. decembrī Rīgā startējis jau 8. mākslas objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivāla ekspozīcijā izstādīti labākie profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un mākslas nozares darboņu darbi, kas radīti pēdējo gadu laikā. Objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un daudzveidīgi izmantotiem materiāliem – no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Koncerts “Mūzikas skaņas”

Foto: publicitātes

30. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs svētku koncertu sērija “Mūzikas skaņas”, kurā piedalīsies simfoniskais orķestris un Liepājas, Valmieras un Latvijas Nacionālā teātra, kā arī Dailes teātra mākslinieki. Koncertprogrammā – fragmenti no populārajiem mūzikliem “Mamma Mia”, “Nožēlojamie”, “Operas spoks”, “Kabarē”, “Kaķi”, un citiem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-20 eiro

Igo un Tomasa Kleina koncerts

30. decembrī Melngalvju namā ar jauno programmu uzstāsies latviešu mūziķi Igo un Tomass Kleins. Viņi abi savulaik bijuši cieši saistīti ar grupu Līvi un tieši šī laika dziesmas izskanēs šajā vakarā. Gaidāms arī īpašs pirmatskaņojums – Kleina un Igo kopdziesma ar nosaukumu “12”, pie kuras abi pašlaik strādā ierakstu studijā.

KUR? Rātslaukums 7

CIK? 14-25 eiro

Šovs “Savādi gan!”

Foto: publicitātes

31. decembrī uz VEF Kultūras pils skatuves būs iespējams redzēt kādreiz viena no populārākajiem Latvijas televīzijas šoviem – “Savādi gan!” – dalībniekus, kuri uzstāsies ar īpašu Jaungada programmu. Šovs, kā sola mākslinieki, noritēs “Savādi gan!” labākajās tradīcijās – ar asprātīgiem jokiem un aktuālām parodijām.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-25 eiro

Jaungada svinības

Atzīmēt Jauno gadu jautrā kompānijā ar šovu programmām un svētku ēdienkartēm aicina dažādi galvaspilsētas restorāni un klubi. Piedāvājumi ir ļoti dažādi – no “Venēcijas karnevāla” līdz ballītēm roka stilā. Un vēl – Jaungada kruīzs pa Daugavu, elegantais “Bonjour 2018” vakars, neprātīgā nakts Melngalvju namā, hiphopa ballīte, eglīte pieaugušajiem Stand-Up stilā, teatrālā tematiskā ballīte “Bagātību sala”, Jaungada “Piena svētki” un pat Gastronomiskais teātris ar “Alises Brīnumzemē” tematiku.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 7-200 eiro

Grupas “Keksi” koncerts

2. janvārī grupa “Keksi” aicina uz Lielo ģildi, uz “Muzikālo skudrupūzni”, kurā izskanēs dziesmas no nesen izdotā albuma “New Guy in Town”. Īpašie koncerta viesi – The Swamp Shakers, The Johny band, Gipsy Mania un Raimonda Macata kvintets. Ar uzstāšanos Lielajā ģildē grupa noslēgs koncertu sēriju, kas veltīta grupas 20 gadu jubilejai.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-18 eiro

Grupas “Opus Pro” koncerts

5. janvārī klubā “9. Vilnis” uzstāsies “Opus Pro”, viena no populārākajām un ietekmīgākajām latviešu rokgrupām. Koncertprogrammā iekļautas slavenākās grupas kompozīcijas.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-7 eiro

3.Ar otro pusīti

Jaungada koncerts “in Blue”

Foto: publicitātes

30. decembrī Kultūras pilī Ziemeļblāzma noritēs operetes mākslinieku Jaungada koncerts “in Blue”. Koncertā piedalīsies Harijs Bašs (klavieres), Anta Jankovska (soprāns), Laura Purena (soprāns), Nauris Indzeris (baritons) un operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Programmā – Johana Štrausa, Džordža Geršvina, Leonarda Bernstaina skaņdarbi un muzikālie pārsteigumi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 9-35 eiro

Koncerts “Frenks Sinatra Ziemassvētkos”

31. decembrī Mūzikas namā “Daile” ar Ziemassvētku dziesmu programmu no Frenka Sinatras repertuāra uzstāsies dziedātājs Daumants Kalniņš un Jelgavas bigbends.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-28 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Aktieru Vecgada koncerts

Foto: publicitātes

30. decembrī Dailes teātra aktieri uzstāsies ar vecgada koncertu, kura programmā iekļautas dziesmas, kuras ir izpildītas ļoti reti vai iepriekš nav izpildītas vispār. Koncertā piedalīsies Ieva Segliņa, Ērika Eglija, Lelde Dreimane, Sarmīte Rubule, Olga Dreģe, Artūrs Skrastiņš, Jānis Paukštello, Gints Andžāns, Artis Robežnieks, Gints Grāvelis, Aija Dzērve, Ivars Auziņš

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Nacionālā teātra aktieru koncerts

30. decembrī uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves izskanēs Raimonda Paula dziesmas aktieru izpildījumā. Svētku koncertā piedalīsies Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Madara Botmane, Zane Jančevska, Uldis Anže, Raimonds Celms, Jurģis Spulenieks, un citi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 4-25 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Vecgada koncerts Latvijas Nacionālajā operā

30. decembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs tradicionālais Vecgada koncerts ar LNO mākslinieku dalību. Koncertā piedalīsies Dana Bramane, Ilona Bagele, Inga Šļubovska-Kanēviča, Margarita Vilsone, Ramona Zaharija, Raimonds Bramanis, Iraklijs Kahidze, Kalvis Kalniņš, Rihards Mačanovskis, Andris Ludvigs.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Koncerts “Zelta griezumā”

Foto: publicitātes

30. decembrī Lielajā ģildē noritēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerti ar diriģenta Tadeuša Voicehovska un soprānes Latonijas Moras piedalīšanos. Latoniju Moru Latvijā atceras pēc spilgtā Besas lomas izpildījuma Geršvina operā, ko skatītāji varēja vērot pagājušā gada Cēsu mākslas festivālā. Programmā: Džordže Enesku, Imre Kālmāns, Voicehs Kilars, Francis Lehārs, Emanuels Šabrijē, Francis Supē, Johans Štrauss, Džuzepe Verdi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 20-60 eiro

Jaungada ērģeļmūzikas koncerts

2. janvārī Rīgas domā ar jaunu programmu uzstāsies itāļu ērģelnieks Paolo Bačanella. Programmā iekļauta divu nozīmīgāko ērģeļu skolu – vācu un franču – mūziku, piedāvājot skaņdarbus no spilgtākajiem abu posmiem – Baroka laika un XIX gadsimta otrās puses – XX gadsimta sākuma laika.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10-30 eiro

Opera “Karmena”

4. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – opera “Karmena” ar Žorža Bizē mūziku, režisore – Marija Eva Sinjerola. Režisores mūsdienu versijā Karmenas stāsts norisinās priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Mēģinājumi un kļūdas”

Foto: publicitātes

Līdz 21. janvārim izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs skatāma fotogrāfa Reiņa Lismaņa personālizstāde “Mēģinājumi un kļūdas”. Tā ir jaunā mākslinieka pirmā personālizstāde. Ietverot dažādus medijus un paņēmienus, izstāde fokusējas uz specifiskiem elementiem, kas veido plašāku izpratni par fotogrāfijas un vizuālo mediju piedāvātajām iespējām. 2018. gada sākumā gaidāms Reiņa Lismaņa katalogs, kas iekļaus izstādē redzamos darbus.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro

Izstāde “Latvijas baleta leģenda Arvīds Ozoliņš Aleksandras Beļcovas gleznojumos un zīmējumos”

Līdz 7. aprīlim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma trešā un mākslinieces 125. jubilejas gadu noslēdzošā izrāde. Arvīdu Ozoliņu un Aleksandru Beļcovu draudzība saistīja no 30. gadiem. Tieši tad parādījās pirmie Beļcovas veidotie Ozoliņa portreti. Arī visus turpmākos gadus, līdz pat savai nāvei (viens no Beļcovas pēdējiem mākslas darbiem ir bijis Arvīda Ozoliņa portrets), māksliniece gleznoja un zīmēja baletdejotāju mēģinājumu laikā, aizkulisēs, grimēšanas telpā, skatuviskajos tēlos un arī mājīgi nepiespiestā atmosfērā. Šie darbi atklāj gan dejotāja personības šķautnes, gan ilustrē Aleksandras Beļcovas daiļrades izmaiņas un attīstību.

KUR? Elizabetes iela 57a, 26. dzīvoklis

CIK? 0,50-2 eiro