Brīvdienas Rīgā: Itālijas šedevri, ballīte zem tilta un jūgendstila pirmsākumi

8. Jūnijs, 2018

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajās brīvdienās, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tajā atradīsiet interesantākos pasākumus galvaspilsētā, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Foto: publicitātes

Latvijas Leļļu teātrī 9. jūnijā mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Deju grupas “Ritms” koncerts

9. jūnijā deju grupa “Ritms” aicina uz VEF Kultūras pilī, uz sezonas noslēguma koncertu. Programmā “Kinomānija” tiks izdejotas visiem zināmas kino mūzikas un dejā izdzīvotas kino scenāriju vērtas situācijas un notikumi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

9. jūnijā Spīķeru kvartālā noritēs otrais jaunās vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Starptautiskā suņu un kaķu izstāde

9. un 10. jūnijā Ķīpsalas hallē noritēs suņu un kaķu izstāde “Latvijas uzvarētājs 2018”. Tajā piedalīsies suņi un kaķi gan no dažādām Latvijas pilsētām, gan no ārvalstīm. Katru dienu tiks prezentētas visu desmit Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas grupu suņu sugas. Izstādes gaitā noritēs dažādi paraugdemonstrējumi. Tāpat ieplānota vērienīga zoopreču ekspozīcija: barība, veterinārie piederumi, aksesuāri un kopšanas līdzekļi. Tāpat ikviens interesents varēs saņemt speciālistu konsultācijas.

KUR? Ķīpsalas iela 36

CIK? 3-4,50 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

9. jūnijā Kalnciema kvartāls aicina uz iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgu. No plkst. 11.00 līdz 15.00 bērnus un pieaugušos gaida uz Brain Games izklaidējošo pasākumu, kurā noritēs galda spēļu sacensības.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Grupas Mondial koncerts

10. jūnijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs mūsdienu dejas studijas “Mondial” jubilejas koncerts, kas veltīts kolektīva piektajai gadadienai.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Īrisi”

No 6. līdz 10. jūnijam Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Īrisi”, kurā būs apskatāmas vairāk nekā 200 šķirnes un hibrīdi. Izstādē būs ne tikai iespēja apskatīt ziedus, bet arī iegūt pieredzējušu speciālistu un selekcionāru konsultācijas.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80 – 1,50 eiro

2.Ar draugiem

Ballīte “The Bridge”

Foto: publicitātes

9. jūnijā zem Dienvidu tilta noritēs trešā reiva ballīte “The Bridge”. Pasākums pirmo reizi noritēja 2016. gadā. Divu gadu laikā pasākums ir ievērojami izaudzis un ieguvis noteiktu reputāciju. Šogad mākslinieku komanda sastāvēs no 10 dīdžejiem, kuri spēlēs setus dzīvajā un izmantojot vinilplates.

KUR? Daugavas krastmala zem Dienvidu tilta

CIK? 5-12 eiro

Muzikāla izrāde – pārgājiens “Mārupīte”

10. jūnijā Dirty Deal Teatro aicina uz neparastu izrādi – pārgājienu gar Mārupīti. Kādreiz upes piesārņojums gandrīz kļuva par ekoloģisku katastrofu un izrādes autori aicina skatītājus apskatīt piesārņojuma sekas, padomāt par piesārņojuma vaininiekiem, un, iespējams, atrast vēl kaut ko. Un padomāt par savu atbildību.

KUR? Tikšanās vieta – Talsu iela 1

CIK? 15 eiro

Olgas Dreģes jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

12. jūnijā VEF Kultūras pilī noritēs aktrises Olgas Dreģes jubilejas vakars. Martā aktrisei apritēja 80 gadi. Šim notikumam par godu tiek rīkoti vērienīgi aktrises jubilejas koncerti, kuros piedalīsies mākslinieces skatuves partneri no neskaitāmām filmām un teātra izrādēm, kas šajos gados nospēlētas. Koncerts būs kā saruna par piedzīvoto, pārdzīvoto sapni - no pagātnes līdz šodienai. Uz skatuves ar leģendāro aktrisi kāps arī viņas kolēģi un atbalstītāji.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Kinomānu viktorīna

13. jūnijā bārā Vertigo noritēs viktorīna visiem, kuriem patīk kino un labi to pārzina. Komandu spēle notiek 7 kārtās, katra no tām veltīta atsevišķai tēmai. Komandā drīkst būt ne vairāk kā 4 cilvēki.

KUR? 13. janvāra iela 8

CIK? 12,40 eiro no komandas

Brīvdabas kino vakars

Foto: publicitātes

15. jūnijā Kalnciema kvartāls aicina uz brīvdabas kino vakaru – šoreiz skatītājus sagaida Holivudas 1953. gada klasika “How to Marry a Millionaire” ar Merilinu Monro, Lorēnu Bekolu un Betiju Greiblu. Trīs skaistules – modeles īrē dzīvokli elitārā Ņujorkas rajonā, lai medītu bagātus līgavaiņus. Paiet pāris mēneši un no dzīvokļa ir pārdotas pēdējās mēbeles un tuvumā joprojām nav neviena piemērota kandidāta…

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? 6-45 eiro

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē norit tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicinātā mākslinieka dalību. 9. jūnijā deju cienītājiem spēlēs grupa Mazā Ģilde.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? 10 eiro

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Foto: publicitātes

15. jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs skatāma izrāde, bez kuras Līgo svētki nav iedomājami – “Skroderdienas Silmačos”, kas radīta pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas motīviem.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 10-22 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Dailes teātra sezonas noslēgums

9. jūnijā Dailes teātris atzīmēs sezonas noslēgumu ar tradicionālo aktieru koncertu “Spanovska ballīte – 4. sērija”. Koncertā piedalīsies aktieru komanda un grupa Mirāža Laura Amantova vadība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro  

Muzikāla izrāde “Man 30 gadu”

9. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja redzēt muzikālu izrādi “Man 30 gadu” ar Raimonda Paula piedalīšanos. Šai izrādei ir jau 56 gadi. 1962. gadā to sarakstījis dramaturgs Pēteris Pētersons, kura 95 gadu jubilejai arī veltīta tās atgriešanās uz skatuves. Izrādē skanēs 1960. gadu mūzika, kuru spēlējis toreiz vēl jaunais Maestro.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-25 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Turaidas roze”

Latvijas Nacionālā opera 9. jūnijā piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Latviešu klasiskās mūzikas koncerts

9. jūnijā Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā noritēs koncerts, kura programmā iekļauti slavenu latviešu komponistu darbi talantīgu latviešu mūziķu – Ilzes Kirsanovas (vijole) un Jāņa Karpoviča (ērģeles) - izpildījumā. Biļetes var iegādāties Tūristu informācijas centrā Rātslaukumā 6 un baznīcā pirms koncerta.

KUR? Anglikāņu iela 2

CIK? 20 eiro

Opera “Valentīna”

Foto: publicitātes

10. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā – izrāde “Valentīna”. Artura Maskata opera veltīta Latvijas kultūras leģendai – kino zinātniecei Valentīnai Freimanei. Opera ataino Latvijas vēsturei, kultūrai un dažādām Latvijā dzīvojošām tautām būtiskas, dramatisma pilnas lappuses laika posmā no 1939. līdz 1944. gadam. Valentīnas mūža dramatiskākie mirkļi sakrituši ar zīmīgajiem 20. gadsimta vēstures notikumiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “Bolero”

9. jūnijā Spīķeros Rīgas festivāla ietvaros ar programmu “Bolero” uzstāsies trio “Art-i-Shock”: Guna Šnē (čells), Agnese Egliņa (klavieres), Elīna Endzele (sitaminstrumenti). Programmā: Moriss Ravels, Manuels de Falja, Īzaks Albenis.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 10 eiro

Koncerts “Bahs un Šimkus”

Foto: publicitātes

13. jūnijā Lielajā ģildē ar programmu “Bahs un Šimkus” uzstāsies slavenais latviešu pianists Vestards Šimkus. Koncerta pirmajā daļā izskanēs deviņas no Johana Sebastiāna Baha daudzajām korāļprelūdijām, kurām itāļu pianists un komponists Feručo Buzoni izveidojis klavieru transkripcijas, kuras apvienojos dramaturģiski vienotā ciklā. Koncerta otrajā daļā skanēs Vestarda Šimkus komponēta mūzika – klavierdarbu cikls “Sapņu ainas. Deviņas etīdes klavierēm”

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-35 eiro

Koncerts “Itālijas šedevri”

15. jūnijā Sv. Jāņa baznīcā noritēs koncerts ar soprāna Jekaterinas Novikovas un ērģelnieces Jevgēnijas Ļisicinas piedalīšanos. Koncertā izskanēs slavenu itāļu komponistu – Vivaldi, Albinioni, un citu, darbi.

KUR? Skārņu iela 24

CIK? 15 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Mangaļsalas bunkuru “safari”

Foto: publicitātes

10. jūnijā Mangaļsalā noritēs ekskursija Daugavas grīvas nocietinājumu līnijas objektos. Ekskursijas dalībnieki varēs apskatīt bunkurus, noliktavas, lielgabalu baterijas, torpēdas un citus militāros objektus no padomju, vācu okupācijas, Latvijas brīvvalsts, cara un pat zviedru laikiem. Mūsdienās liela daļa no šīs iespaidīgās aizsardzības līnijas ir saglabājusies un apskatāma kāpās un blakus esošajā mežā starp augstajiem kokiem.

KUR? Dalībnieku pulcēšanās – Mangaļsalā, 24. autobusa pieturā “Stāvvadu iela”

CIK? 7 eiro

Izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”

No 6. jūnija līdz 30. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”. Izstāde “Gobelēnu krāsas” piedāvā ieskatu Francijas “Mobilier national” (Nacionālā mēbeļu fonda) tekstiliju kolekcijā, kur Gobelēnu manufaktūra, kopš tās dibināšanas 17. gadsimtā, arvien kultivē izcilas amatniecības tradīcijas un uztur pastāvīgu saikni ar moderno mākslu. Līdzās darbiem, kas tapuši pēc daudzu slavenu mākslinieku skicēm, izstādē būs eksponēti arī pavisam nesen “Mobilier national” manufaktūrās Parīzē un Bovē izaustie latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga divi lielformāta gobelēni.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”

Foto: publicitātes

Līdz 10. jūnijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” noritēs izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, kas veltīta slavenā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga daiļradei. “Kalpotāja” tēma atklājas gleznās, grafiskajos darbos un dažādu materiālu skulptūrās. Ekspozīcija Intro zālē veltīta ilgajai Blumberga sadarbībai ar kori “Kamēr…” – mākslinieks radījis kora māksliniecisko tēlu.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 5 eiro

Izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”

Līdz 5. augustam mākslas muzejā Rīgas birža ir skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”. Projekts tapis sadarbībā ar Orsē muzeju Parīzē, Viktorijas un Alberta muzeju Londonā, Seinsberija Vizuālās mākslas centru Noridžā, Karalisko mākslas un vēstures muzeju Briselē, Pompidū centru – Nacionālo modernās mākslas muzeju Parīzē, Mikolaja Konstantīna Čurļoņa Nacionālo mākslas muzeju Kauņā. Izstāde norit Latvijas simtgades programmas ietvaros.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Elles ķēķis. Ņujorka - Latvija”

Foto: publicitātes

No 15. maija līdz 17. jūnijam VEF Kultūras pils izstāžu zālē būs apskatāmi latviešu mākslinieku – 1950.-1960. gadu emigrantu darbus. Tie ir mākslinieki, kas darbojās Ņujorkas ostas rajonā “Elles ķēķis” (Hell’s Kitchen). Tāpat izstāde pastāstīs plašākai publikai iepriekš nezināmus faktus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas