Brīvdienas Rīgā: iemīlējies Šekspīrs, dziesmas par ziemu un mākslas gadatirgus

27. Novembris, 2019

Ja vēl neesat nolēmuši, ko darīt gaidāmajās brīvdienās, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Leļļu izrāde “Dakteris Aikāsāp”

Foto: publicitātes

Latvijas Leļļu teātrī 30. novembrī mazos skatītājus sagaida tikšanās ar pasakas “Dakteris Aikāsāp” varoņiem. Pēc režisora teiktā, ļaunums, kas būs redzams izrādē, būs nevis bailīgs, bet gan smieklīgs. Tas centīsies iejaukties Aikāsāp darīšanās, taču daktera draugi viņam palīdzēs. Tas ir mūzikls visai ģimenei, kas paredzēts skolas un pirmsskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem. Izrāde ir krievu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Izrāde “Zinātnes pasaules paradoksi”

1. decembrī Rīgas mazajā teātrī zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu “Zinātniskās pasaules paradoksi”. Izrādes laikā skatītāji būs liecinieki zinātniskiem eksperimentiem, kas sagriezīs viņu priekšstatus par pasauli ar kājām gaisā! Garantējam - tas būs ļoti interesanti un elpu aizraujoši! Izrāde ieteicama skatītājiem no 12 gadu vecuma.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 8,50 eiro

Izrāde „Putnu opera”

Foto: publicitātes

1. decembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs bērnu uzveduma „Putnu opera” izrāde. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 30 eiro

Izrāde “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums”

3. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz izrādi “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums”, kas stāsta par apburta zēnu ceļojumu zosu valstībā, kurā viņš saprot, cik svarīga ir draudzība, labsirdība un gatavība palīdzēt citiem.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 14-20 eiro

2.Ar draugiem

Apvienības “Comedy Latvia” stāvizrāžu vakars

Foto: publicitātes

30. novembrī kinoteātrī K.Suns apvienība “Comedy Latvia” sniegs priekšnesumu vislatvijas tūres “Tas nav nopietni” ietvaros. Tūres hedlaineris būs pieredzējušākais apvienības dalībnieks – Rūdolfs Kugrēns. Tāpat skatītāji uz skatuves redzēs Aleksandru Guzenko, Jāni Kreičmani, Denisu Tulpi, Kalvi Trosku un britu komiķi Džeku Everetu.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 12-15 eiro

Koncerts “Ziema”

1. decembrī Mūzikas namā “Daile” noritēs vokālistu Kristīnes Kalniņas un Marta Kristiāna Kalniņa koncerts. Programmā izskanēs latviešu komponistu skaņdarbi, kā arī dažādu tautu dziesmas, kas veltītas ziemai.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-22 eiro

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

Foto: publicitātes

2. decembrī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Koncerts “Vienā elpā”

2. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts ar slavenu estrādes mākslinieku – Aijas Andrejevas, Agneses Rakovskas, Ievas Kerēvicas, Igo, Ata Ieviņa, Ingus Pētersona un Vidzemes kamerorķestra piedalīšanos. Programmā – latviešu komponistu hiti.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Meta Saimonsa koncerts

Foto: publicitātes

4. decembrī uz koncertzāles Palladium skatuves kāps amerikāņu mūziķis, dziedātājs un multiinstrumentālists Mets Saimonss. Koncerts Rīgā noritēs mākslinieka jaunākā studijas albuma “After the Landslide” atbalsta tūres ietvaros un tas būs viens no 37 koncertiem 16 Eiropas valstīs.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 24-60 eiro

3.Ar otro pusīti

Portugāļu mūzikas koncerts

2. decembrī klubā Austrumu Robeža ar programmu “O Amor Portugal” uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Muzikālais priekšnesums “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”

Foto: publicitātes

4. decembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” varēs redzēt muzikālu priekšnesumu “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”. Izskanēs dziesmas par mīlestību no dažādām valstīm un dažādās valodās – kaislīgas, skumjas un priecīgas. Koncertā piedalīsies mūziķi Laimis Rācenājs, Ilze Grunte, Andris Grunte.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

6. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50-20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Asins kāzas”

Foto: publicitātes

30. 30. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī izrādīs uzvedumu „Asins Kāzas”, kura režisors ir Vladislavs Nastavševs. Izrāde veidota pēc Frederiko Garsija Lorkas tāda paša nosaukuma poēmas. Traģēdija par neiespējamu mīlestību un kaisli norit skatītāju tuvumā – viņi sēž uz skatuves, lai labāk izjustu greizsirdības karstumu, zaudējuma sāpes un aizvainojuma rūgtumu, ar ko pildīta spāņu dzejnieka poēma.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 25 eiro

Izrāde “Karalis Līrs”

30. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz izrādi “Karalis Līrs”, kas balstīta uz slaveno Šekspīra lugu. ““Karalis Līrs” ir universāla luga. Tā ir piemērota jebkuram laikam, jebkuram politiskajam slānim, jebkuram teātrim. Kāpēc šāds fenomens? Atbildes nav, bet fakts ir tāds, ka cilvēciskais aklums ir mūžīgs: cilvēks neko neredz vai nevēlas redzēt. Izrāde būs ne par karaļu un galma intrigām, bet par mums – cilvēkiem un cilvēka būtību,” stāsta režisors Viesturs Kairišs.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-17 eiro

Izrāde “Iemīlējies Šekspīrs”

Foto: publicitātes

1. decembrī Dailes teātris piedāvā izrādi “Iemīlējies Šekspīrs”, kas iestudēta pēc tāda paša nosaukuma filmas scenārija, ko sarakstījuši dramaturgi Marks Normans un Toms Stopards. Jaunais dramaturgs Viljams Šekspīrs ir saskāries ar radošo krīzi, bet, kad varētu šķist, ka rakstniekam vairs nav nekādu iespēju radīt ko jaunu, viņa dzīvē parādās mīlestība – apburošā aristokrāte Viola.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Sapņi par romantiku”

30. novembrī Rīgas Reformātu baznīcā noritēs starptautisku konkursu laureāta, Sanktpēterburgas pianista Staņislava Solovjova koncerts. Programmā – F. Šūberts, R. Šūmanis, F. Lists.

KUR? Mārstaļu iela 10

CIK? 15-40 eiro

Koncerts “Pēdas sniegā”

Foto: publicitātes

1. decembrī kokles mūzikas festivāla ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs koncerts “Pēdas sniegā”. Programmā – Lauras Jēkabsones, Ērika Ešenvalda, Georga Pelēča, Valda Zilvera un Jāņa Lūsēna skaņdarbi.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 3-6 eiro

Eliso Virsaladzes koncerts

1. decembrī Lielajā ģildē ar vienīgo koncertu Latvijā uzstāsies pasaulslavenā pianiste Eliso Virsaladze. Viņa sniedz koncertus kopš 1966. gada, tāpat viņa uzstājas kopā ar pasaulē atzītiem orķestriem. Pianistes repertuārā nozīmīgu vietu ieņem arī kamermūzika. Piedalās starptautiskos un prestižos konkursos žūrijas sastāvos.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-50 eiro

Dueta “AnNo” koncerts

Foto: publicitātes

1. decembrī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā XIX Baha kamermūzikas festivāla ietvaros uzstāsies Antras un Normunda Vīkšņu duets “AnNo”. Dueta uzstāšanās vienmēr izsauc publikas interesi ar tieši ar savu atraktīvo, šķietami spontāno, tomēr izsvērto, loģiski pamatoto spēli. Koncertā skanēs gan 18. gadsimta, gan mūsdienu komponistu opusi.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 7 eiro

Opera „Fausts”

4. decembrī Latvijas Nacionālajā operā – operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Teo Fušenerē koncerts

Foto: publicitātes

4. decembrī koncertzālē “Artissimo” ar Forē, Franka, Debisī un Šopēna skaņdarbiem uzstāsies franču pianists Teo Fušenerē. Koncerts “Artissimo” noritēs neparastā formātā – skatītāji varēs ne tikai klausīties mūziku, bet arī parunāt ar izpildītāju un apspriest savus iespaidus pie vīna glāzes.

KUR? Vaļņu iela 9

CIK? 15 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Starptautiskais mākslas gadatirgus “Art Riga Fair”

No 27. novembra līdz 1. decembrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā noritēs jau sestais mākslas gadatirgus “Art Riga Fair”. Tas pulcēs dalībniekus no Vācijas, Francijas, Šveices, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Islandes. Šogad īpašais viesis būs fotogrāfs Džordano Morganti.

KUR? Uzvaras bulvāris 2a

CIK? 2,50 – 8 eiro

Jura Dimitera izstāde “Mana laika zīmes”

Foto: publicitātes

No 22. novembra līdz 4. janvārim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Dimitera personālizstāde. Šoreiz, atklājot savas mākslinieciskās personības slepenās šķautnes, Dimitera alterego vai avatars stāsta par savu attieksmi pret pasauli un laiku, kurā dzīvojam, lietojot jaunus izteiksmes līdzekļus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

Foto: publicitātes

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Maijas Tabakas jubilejas izstāde

No 30. oktobra līdz 7. decembrim galerijā “Daugava” noritēs vienas no slavenākajām Latvijas māksliniecēm – Maijas Tabakas – jubilejas izstāde. Māksliniecei šogad aprit 80 gadi. Sastapšanās ar Maijas Tabakas radīto tēlu pasauli iedvesmo ikvienu – tie ir krāšņi un noslēpumaini personāži, viņu eksotiskā apkārtne, putni, ziedi un gaisma. Izstādē apskatāmi arī reti izstādīti mākslinieces audekli.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas