Brīvdienas Rīgā: grila festivāls, Latvijas simtgade un neona sapņotāji

27. Aprīlis, 2018

Gaidāmās garās brīvdienas valsts pavadīs, gatavojoties savai simtgadei. Tas nozīmē, ka rīdziniekus sagaida vērienīga izklaidējošu un svinīgu pasākumu programma. Interesantākos no tiem atradīsiet mūsu afišā. Izvēlieties savai gaumei, un dodieties uz tiem kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Lolitas brīnumputns”

Foto: publicitātes

28. aprīlī uz Rīgas skolēnu pils skatuves teātris “Zīļuks” piedāvās izrādi “Lolitas brīnumputns”, kas veidota pēc Annas Brigaderes tāda paša nosaukuma darba motīviem. Tas ir stāsts par labo un ļauno, un brīnumiem, kurus rada labais.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3 eiro

Grila festivāls

No 27. līdz 29. aprīlim Ķīpsalā, izstādes “Dārzs un dzīvesstils” ietvaros noritēs Grila un alus festivāls. Svētku programmā – aprīkojuma demonstrācijas, konkursi, degustācijas un meistarklases, tostarp arī bērniem.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 2 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Bērnu popgrupas “Podziņas” koncerts

28. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs bērnu popgrupas “Podziņas” koncerts. Šogad kolektīvs atzīmē savu 25 gadu jubileju. Aizvadītajos gados grupa aktīvi sadarbojusies ar slaveniem Latvijas mūziķiem un izpildītājiem, kā arī daudzkārt piedalījusies dažādos vērienīgos koncertos.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

Foto: publicitātes

28. aprīlī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, taču 13:00 – latviešu. Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Gaismas šovs “Sapņotāji”

28. aprīlī rīdziniekiem pirmo reizi būs iespēja redzēt ģimenes gaismas šovu, kuru izpildīs aktieri ar programmētiem kostīmiem. Tāpat izrāde izmantos vairāk nekā 1000 metrus neona un LED lentes.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-22 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

28. aprīlī Kalnciema kvartālā noritēs latviešu zemnieku un amatnieku produkcijas tirgus. Apmeklētājiem tiks piedāvāti produkti, kas gatavoti no ogām un sulām, ārstniecības augi, augļu vīni un cidoniju, un pat burkānu saldējumi. Bērnus tirgus laikā gaida uz radošo darbnīcu, kurā viņi veidos senu rotaļlietu – dūceni – kas tiek gatavota no diega un pogas. Tāpat darbosies sveču gatavošanas darbnīca.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Orhidejas un citi eksotiskie augi”

No 25. līdz 29. aprīlim Latvijas dabas muzejā noritēs orhideju un eksotisko augu izstāde. Ekspozīcijā tiks izstādītas tilandsijas, augi – kukaiņēdāji, kā arī LU Botāniskā dārza un Lietuvas studijas Orchidejos.lt orhidejas un hibrīdi. 29. aprīlī speciālisti aicina uz orhideju audzēšanas meistarklasi.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1-3 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

29. aprīlī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos ceptas gaļas konfektes ar karsto siera mērci un kartupelīšiem un ceptus saldos Filo mīklas groziņus ar putukrējumu, ogām un šokolādes krēmu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Brīvdabas muzeja sezonas atklāšana

1. maijā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz vasaras sezonas atklāšanu. Pēc ziemas tiks atvērtas mājas un pagalmi, kā arī darbosies tirgus, kurā amatnieki demonstrēs savu meistarību.

KUR? Brīvības gatve 440

CIK? 2-4 eiro

Festivāla “Street Food” atklāšana

Foto: publicitātes

2. maijā Kalnciema kvartālā tiks atklāts festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Pasākuma ietvaros rīdziniekus un pilsētas viesus aicina nogaršot labāko galvaspilsētas restorānu ēdienus.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Latvijas simtgades svinības

4. maijā par godu Latvijas simtgadei, kas tiek atzīmēta šogad, Rīgā ieplānota daudzveidīga svētku programma. Iedzīvotājus un pilsētas viesus gaida uz koncertiem, latviešu filmu maratonu, izstādēm, kā arī svētku galveno pasākumu – “Brīvības ielas stāsti”.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Grupas “Dzelzs Vilks” koncerts

Foto: publicitātes

28. aprīlī uz mūzikas kluba “9. Vilnis” skatuves kāps populārā latviešu grupa Dzelzs Vilks, kura pagājušajā gadā atzīmēja savu 25. jubileju, un kurai ir izdevies saglabāt savu aktualitāti dažādu paaudžu publikām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-90 eiro

Starptautiskais horeogrāfu konkurss “Best Show”

1. maijā koncertzālē “Studio69” noritēs spilgts deju šovs, kurā piedalīsies horeografi no dažādām valstīm – starptautiskais horeogrāfijas konkurss “International Choreographers Competition Best Show 2018”. Konkursā nav stilu vai novirzienu ierobežojumu. Šova kulminācijā gaidāms īpašs kopīgs pārsteigums no īpašajiem viesiem.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 15 eiro

Laikmetīgās dejas izrādes

Foto: publicitātes

2. maijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs divas Francijas deju skolas “Coline” un Latvijas Kultūras akadēmijas kopīgi veidotās laikmetīgās dejas izrādes.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Šimasa Bleika un Denisa Paškeviča koncerts

2. maijā Rīgas mākslas telpas zālē uzstāsies slavenais džeza mūziķis Šaimass Bleiks – kanādiešu saksofonists un komponists. Šeimass Bleiks tiek uzskatīts par vienu no slavenākajiem Ņujorkas džeza māksliniekiem. Viņš uzstāsies kopā ar Latvijas džeza mūziķi Denisu Paškeviču.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 15 eiro

Braiena Adamsa koncerts

3. maijā Arēnā Rīga uzstāsies viens no slavenākajiem kanādiešu roka māksliniekiem – Braiens Adamss. Rīgu Adamss un viņa grupas mūziķi apmeklē jaunākā albuma “Ultimate” atbalsta tūres ietvaros. Programma veidota tā, lai koncertā izskanētu gan jaunas dziesmas, gan neskaitāmi hiti.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 49 – 149 eiro

Deju uzvedums “Vēstījums rakstos”

4. maijā muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” aicina uz Ķīpsalas izstāžu halli, uz deju lieluzvedumu “Vēstījums rakstos”, kas radīts, sadarbojoties slaveniem Latvijas horeogrāfiem un deju kolektīviem. Priekšnesumā piedalīsies vairāk nekā 750 dejotāji.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 15–32 eiro

3.Ar otro pusīti

Izbrauciens ar kuģīti

Foto: publicitātes

Iestājoties pavasarim, savu sezonu atklās kuģīši, ar kuriem iespējams doties izbraucienā pa Rīgas kanālu un Daugavu. Ja nekad neesat redzējuši mūsu pilsētu no šāda skatu punkta, noteikti izmēģiniet, tas ir ļoti interesanti

KUR? Piestātne skvērā pie Bastejkalna

CIK? 6-12 eiro

Spāņu mūzikas koncerts “Canciones”

29. aprīlī Mazajā ģildē ar programmu “Canciones” uztāsies duets “IM duo” – Ludmila Ignatova (soprāns, Latvija) un Andrea Monarda (ģitāra, Itālija). Programmā iekļauti spāņu komponista M. De Falla un J. Rodrigo skaņdarbi, kā arī itāliešu komponista Džordžo Kolombo Takani darbu “Ali”, kuru viņš sarakstījis īpaši “IM duo”.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 5-10 eiro

Koncerts “Ielūdz Maestro Raimonds Pauls”

Foto: publicitātes

30. aprīlī VEF Kultūras pilī būs iespējams redzēt Raimonda Paula jauno programmu ar jaunajiem vokālistiem– Kristīni Prauliņu, Mārtiņu Ruski un Dināru Rudāni. Koncertprogrammā – komponista sarakstītie teātra izrāžu hiti un viņa zelta klasika, kā arī vairākas jaunas dziesmas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-35 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Doriana Greja portrets”

28. aprīlī Dailes teātrī – izrāde “Doriana Greja portrets”, kas veidota pēc Oskara Vailda tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Angļu literatūras klasikas darbs par morālo pagrimumu un par noziegumiem saņemto pelnīto sodu, ir kļuvis par vienu no populārākajiem ne tikai teātra uzvedumiem, bet arī kinofilmām. Tagad arī režisores Lauras Grozas-Ķiberes versija.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Izrāde “Āda”

Foto: publicitātes

29. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Āda” – stāsts par Ādamu un Ievu mūsdienu Rīgā, kurā varoņu mīlestības meklējumus pilsētas, naudas un slavas kārdinājumu džungļos izspēlē aktieri Ivars Krasts un Anta Aizupe. Dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes oriģināllugas pirmiestudējums Andreja Jarovoja režijā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Izrāde “Mīla zem gobām”

2. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mīla zem gobām”, veidota pēc slavenās tāda paša nosaukuma Jūdžina O’Nīla lugas motīviem. Izrāde par mīlestību, naidu un kaislībām visos izpausmes veidos.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Turaidas roze”

Foto: publicitātes

Latvijas Nacionālā opera 28. aprīlī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-33 eiro

Opera „Traviata”

2. maijā Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “Šišona un Šimkus paralēles”

Foto: publicitātes

3. maijā Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris noslēgs sezonu ar koncertu, kurā piedalīsies diriģents Karels Marks Šišons un pianists Vestards Šimkus. Programmā: Andris Dzenītis – Langsam (pirmatskaņojums), Klods Debisī – Fantāzija klavierēm un orķestrim, Rihards Štrauss – Nāve un apskaidrība; Dons Žuans.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 30-85 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Narcises”

No 27. aprīļa līdz 3. jūnijam Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi “Narcises”. Ekspozīcijā būs apskatāmi sadzīves un dekora priekšmeti, kā arī atklātnītes un pastmarkas, uz kurām attēlotas narcises.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50-5 eiro

Izstāde “Zelta divdesmitie”

28. aprīlī Rīgas modes muzejā tiks atvērta izstāde, kas veltīta pagājušā gadsimta 20. gadiem. Izstādes uzmanības centrā būs izsmalcināti Art Deco stila apavi, ko papildinās ārkārtīgi efektīgie 20. gadu tērpi – slaikas, pērlītēm un akmentiņiem izšūtas zīda kleitas. Unikālie eksponāti, kas būs apskatāmi izstādē, iekļauti kaislīga apavu kolekcionāra, izstāžu rīkošanas lietpratēja Nazima Mustafajeva plašajā kolekcijā, kura ar šo izstādi piedzīvo savu pirmizrādi Eiropā. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja apskatīt brīnišķīgus tērpus un apavus, kas tikuši izstādīti Ermitāžā.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Lekcija “Modes notikumi un preses ietekme”

Foto: publicitātes

2. maijā Latvijas Modes palāta sadarbībā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju aicina uz sarunu ciklu “Modes procesi Latvijā 1920.–1930. gados”. Tikšanās būs veltīta tēmai “Modes notikumi un preses ietekme”. Vakara dalībnieku uzmanības centrā nonāks balles, citi izklaides un atpūtas pasākumi, kas norisinājās XX gadsimta sākumā un to atspoguļojums presē.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? Bezmaksas

Sietspiedes apdrukas darbnīca

3. maijā izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs sietspiedes apdrukas darbnīca, kurā būs iespējams apgūt auduma apdrukas tehnikas pamatus. Līdzi jāņem savs apģērba gabals vai aksesuārs no gluda dabīga auduma, ko apdrukāt. Attēla izmērs atbilst A4 formātam. Muzejs piedāvā auduma krāsas un sietus apdrukai. Pasākums noritēs latviešu valodā (nepieciešamības gadījumā – ar tulkojumu krievu valodā).

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2 eiro par katru apdruku