Brīvdienas Rīgā: gladiolas, izbraucieni ar kuģīšiem un vegānfests

10. Augusts, 2018

Laika apstākļi pagaidām vēl nevēsta par tuvojošos rudeni, taču teātru trupas jau atgriežas no vasaras brīvdienām un aicina skatītājus uz izrādēm. Vēl viens rudens vēstnesis ir gladiolas, kurām veltīta viena no pilsētā apskatāmajām izstādēm. Un tas nebūt vēl nav viss. Noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tajā atradīsit interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.... visu ģimeni

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: Riga.lv

11.augustā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas 

Kalnciema kvartāla tirgus

11.augustā Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo zemnieku saimniecību tirgu, kur apmeklētāji varēs iegādāties Latvijas zemnieku audzētu produkciju. Bērnus no plkst. 11.00 līdz 15.00 gaida uz Brain Games LV galda spēļu darbnīcu.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Pelnrušķīte”

Foto: publicitātes

12.augustā Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde „Pelnrušķīte”. Klasiskā leļļu izrāde atgriežas uz teātra skatuves ar jaunām lellēm, kas katru personāžu apvelta ar spilgtu raksturu. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Vegānfestivāls 2018

12. augustā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā noritēs festivāls tiem, kuri izvēlējušies vegānisku uzturu vai interesējas par to. Apmeklētājus sagaida kulinārijas darbnīcas un degustācijas, intelektuālas spēles, mākslinieku priekšnesumi un tirdziņš.

KUR? Kandavas iela 2

CIK? Bezmaksas 

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

15.augustā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas 

Bērnu un jauniešu teātru festivāla atklāšana

17.augustā Mazajā ģildē ar jauniešu teātra “Vinnijs” izrādi “Vaidelote” tiks atklāts 9. Bērnu un jauniešu teātru festivāls. Izrāde, kas paredzēta bērniem no 12 gadu vecuma, stāsta par uzticību, nodevību un varu. Režisori – Karīna Šišlo un Ingūna Gremze.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas 

Rīgas svētki

Foto: publicitātes

17.augustā sāksies Rīgas svētki, kas turpināsies līdz pat 19. augustam. Savu 817. dzimšanas dienu galvaspilsēta atzīmē ar vērienīgu pasākumu programmu, kurā iekļauti koncerti, priekšnesumi, sporta sacensības, gaisa šovs, izstādes, ārvalstu kolektīvu uzstāšanās un, protams, uguņošana. Tajā pašā laikā norisināsies Ostas svētki.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas 

Gladiolu izstāde

No 15. līdz 19. augustam Latvijas Dabas muzejā noritēs gladiolu izstāde. Skaistie, lielie ziedi, ko nereti sauc par pirmajiem pavasara vēstnešiem, savu skaistumu var saglabāt ilgstoši, ja savlaicīgi tiek noņemti jau novītušie ziedi. Šogad Latvijas selekcionāru biedrība un gladiolu kolekcionāri izstādē piedāvās apskatīt vairāk kā 150 šo ziedu šķirnes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80 – 1,50 eiro 

Izstāde “United Buddy Bears

Foto: Riga.lv

No 12. jūlija līdz 22. augustam Doma laukumā būs iespējams apskatīt 149 kolekcijas “United Buddy Bears” lāčus, kuri simbolizē labas attiecības starp tautām. Divus metrus augstie lāči pirmo reizi izstādīti Berlīnē 2002. gadā. Kopš tā laika tie ir pabijuši jau 30 pilsētās. Katra figūra simbolizē noteiktu valsti, un katru no tiem apgleznojis savā dzimtenē slavens mākslinieks. Latviešu lāci apgleznojis Kaspars Zariņš. Kolekcijā ir arī pieci īpaši lāci, kas radīti pēc bērnu skicēm – “Rīgas lāči”, kuri pēc izstādes paliks Rīgā.

KUR? Doma laukums

CIK? Bezmaksas 

2.ar draugiem

Muzikālais uzvedums „Salidojums”

14.augustā teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Salidojums”. Par to, kas notiek absolventu un bijušo skolotāju tikšanās reizēs. Izrāde notiek divās valodās – latviešu un krievu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Brīvdabas lielkoncerts

Foto: publicitātes

15.augustā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras brīvdabas muzikālo pasākumu sērijas koncerts. Šoreiz skatītājus sagaida tikšanās ar slavenajiem izpildītājiem Chris Noah, Kārli Kazāku un Goran Gora. Pasākums norit ar Rīgas domes atbalstu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

3.... ar otro pusīti

Zaļumballes par godu Latvijas simtgadei

11.augustā galvaspilsētā noritēs veselas divas zaļumballes, kas veltītas Latvijas simtgadei – Mežaparka zaļajā teātrī un Brīvdabas muzejā. Balle Mežaparkā aicina uz retrospektīvu ar melodijām, kas skanējušas zaļumballēs pēdējo gadsimtu, ko spēlēs retro orķestris Bellacord Tanzorchester, grupas Rumbas kvartets, Laika upe un Kantoris 04. Zaļumballe brīvdabas muzejā noritēs ar Olgas Rajeckas, Uģa Rozes, grupas Eolika, dziedošo aktieru ansambļa Ilga un citu mūziķu piedalīšanos.

KUR? Mežaparka Zaļais teātris un Brīvdabas muzejs

CIK? 5-7 eiro

Džeza koncerts Vecrīgā

Foto: publicitātes

16.augustā skvērā pie Mazās ģildes noritēs šīs sezonas pirmais vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

Izbraucieni ar kuģi par godu Latvijas simtgadei

No 17. līdz 19. augustam ikviens interesents tiek aicināts uz izbraucienu pa Daugavu ar vienu no trim kuģiem – Delfin, Libava vai Sailor Jerry. Izbrauciens, kas tiek rīkots par godu Latvijas simtgadei, ilgst pusotru stundu.

KUR? Ķīpsala, Balasta dambis 36

CIK? 10-20 eiro

Izbrauciens ar kuģīti

Foto: publicitātes

Ikvienu interesentu uz klāja aicina kuģīši, ar kuriem iespējams doties izbraucienā pa Rīgas kanālu un Daugavu. Ja nekad neesat redzējuši mūsu pilsētu no šāda skatu punkta, noteikti izmēģiniet, tas ir ļoti interesanti

KUR? Piestātne skvērā pie Bastejkalna

CIK? 9-28 eiro 

4.... ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Paolo Bačanellas koncerts

11.augustā Rīgas domā noritēs ērģeļmūzikas vakars “Vasaras vakars ērģeļu skaņās”. Viens no labākajiem Eiropas ērģelniekiem Eiropā, itālietis Paolo Bačanella izpilda divu ērģeļmūzikā nozīmīgāko vēstures periodu mūziku – baroka un romantisma. Itāļu mākslinieks Paolo Bačanella ir plaši pazīstams ērģeļmūzikas cienītāju aprindās. Šis talantīgais mūziķis, kas vienlīdz virtuozi pārvalda ērģeles un klavieres, klausītājiem spēj piedāvāt dažādu stilu un laikmetu mūzikas interpretācijas.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 12-30 eiro

Latviešu klasiskās mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

11.augustā Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā noritēs koncerts, kura programmā iekļauti slavenu latviešu komponistu darbi talantīgu latviešu mūziķu – Ilzes Kirsanovas (vijole) un Jāņa Karpoviča (ērģeles) - izpildījumā. Biļetes var iegādāties Tūristu informācijas centrā Rātslaukumā 6 un baznīcā pirms koncerta.

KUR? Anglikāņu iela 2

CIK? 20 eiro 

Orķestra “Rīga” koncerts

15. augustā Rīgas domā uzstāsies orķestris “Rīga”, kas piedāvās programmu “Bahs, Ravēls, Respīgi”. Diriģents – Ainars Rubiķis, ērģelniece – Vita Kalnciema.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 5-20 eiro 

Balets “Gulbju ezers”

Foto: publicitātes

16.augustā Latvijas Nacionālajā operā – baleta izrāde “Gulbju ezers” ar Pētera Čaikovska mūziku un klasisko Mariusa Petipā un Ļeva Ivanova horeogrāfiju, kas ir viena no labākajām baleta mākslas izrādēm pasaulē.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro 

Opera „Traviata”

17.augustā Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro 

5.... ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Identitāte”

Foto: publicitātes

No 7. jūnija līdz 16. septembrim izstāžu zālē “Arsenāls” ir apskatāma izstāde “Identitāte” - galvenā ekspozīcija 6. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” daudzo pasākumu klāstā. Izstāde atspoguļo inovatīvās laikmeta parādības un tendences tekstilmākslas un šķiedras mākslas nozarē Eiropā un pasaulē, veicinot Latvijas mākslas prestižu ārpus valsts robežām. 2018. gada triennāles tēma ir identitāte – nacionālā, sociālā, politiskā, mākslinieciskā. Jo īpaši uzsvērts Baltijas meistaru ieguldījums tekstila mākslas attīstībā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-3,50 eiro 

Izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 30. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”. Izstāde “Gobelēnu krāsas” piedāvā ieskatu Francijas “Mobilier national” (Nacionālā mēbeļu fonda) tekstiliju kolekcijā, kur Gobelēnu manufaktūra, kopš tās dibināšanas 17. gadsimtā, arvien kultivē izcilas amatniecības tradīcijas un uztur pastāvīgu saikni ar moderno mākslu. Līdzās darbiem, kas tapuši pēc daudzu slavenu mākslinieku skicēm, izstādē būs eksponēti arī pavisam nesen “Mobilier national” manufaktūrās Parīzē un Bovē izaustie latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga divi lielformāta gobelēni.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro 

Izstāde “Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi”

No 30. jūnija līdz 9. septembrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi”. Līdzās mākslinieka kanoniskajiem darbiem “Galvas konstrukcija”, “Ivo Pannadži portrets”, “Sorento”, “Cilvēks, kas ieiet istabā” un “Florencietis ziemā”, ekspozīcijā iekļauti citi Itālijā radīti darbi no LNMM, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas krājuma, Zuzānu un citām privātkolekcijām.

KUR? J. Rozentāla iela 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Zelta divdesmitie”

Foto: publicitātes

Rīgas modes muzejā apskatāma izstāde, kas veltīta pagājušā gadsimta 20. gadiem. Izstādes uzmanības centrā būs izsmalcināti Art Deco stila apavi, ko papildinās ārkārtīgi efektīgie 20. gadu tērpi – slaikas, pērlītēm un akmentiņiem izšūtas zīda kleitas. Unikālie eksponāti, kas būs apskatāmi izstādē, iekļauti kaislīga apavu kolekcionāra, izstāžu rīkošanas lietpratēja Nazima Mustafajeva plašajā kolekcijā, kura ar šo izstādi piedzīvo savu pirmizrādi Eiropā. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja apskatīt brīnišķīgus tērpus un apavus, kas tikuši izstādīti Ermitāžā.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro