Brīvdienas Rīgā: Ģimenes svētki, zivju festivāls un tango bez asinīm

14. Septembris, 2018

Tuvākajā nedēļas nogalē mūs sagaida vēl nebijusi izklaides iespēju dažādība jebkādai gaumei – galvaspilsētā noritēs vairāki festivāli. Ko darīt būs gan gardēžiem, gan rokdarbu cienītājiem, gan tiem, kuri augsti novērtē aktīvo atpūtu ar ģimeni. Tāpēc noteikti ieskatieties mūsu afišā, kur esam apkopojuši interesantākos tuvāko dienu pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Ģimenes svētki

Foto: publicitātes

15. septembrī Lucavsalā noritēs festivāls “Ģimenes svētki”. Pasākums tiek veidots, lai popularizētu ģimenes vērtības un informētu par laimīgas un piepildītas ģimenes dzīves risinājumiem.

KUR? Lucavsala

CIK? 7-25 eiro

Zivju svētki

15. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Rīgas Centrāltirgū noritēs “Zivju svētki”. Dienas garumā tirgus apmeklētājus priecēs svētku tematikai veltīts tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties Latvijas zivrūpnieku sarūpēto produkciju, kā arī citu vietējo ražotāju un amatnieku darinājumus. Pasākuma laikā tirgus apmeklētāji varēs vērot zivju grilēšanas sacensības un uzzināt zivju ēdienu pagatavošanas noslēpumus. Par muzikālo pavadījumu parūpēsies DJ Roberts Gobziņš un rokmūziķis Jānis Bukums.

KUR? Rīgas Centrāltirgus

CIK? Ieeja bez maksas

Zinātniskais šovs bērniem „Elektrība”

Foto: publicitātes

15.-16. septembrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvās jaunu šovu “Elektrība”. Bērni apmeklēs četras laboratorijas, kurās izpētīs elektrību un tās likumus. Lai to paveiktu, viņi veidos ķīmiskus strāvas avotus, pieradinās zibeni, apgūs bezvadu enerģijas pārraidi un iedegs gaismu tumsā – ar pašgatavotu lampu palīdzību. Programmā piedalās 60 bērni, kurus sadala 4 komandās un katra no tām viesosies visās četrās laboratorijās.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 30 eiro

Poļu diena Kalnciema kvartālā

15. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs Poļu diena, kas tiek rīkots sadarbībā ar Polijas-Latvijas attiecību atbalsta biedrību „Silesia”. Programmā – poļu literatūras lasījumi, tautas dejas kolektīvu “Dejotprieks”, “Daugaviņa” un “Rīgas saulstariņi” izpildījumā, kā arī poļu valodas stunda ikvienam interesentam. Paralēli pasākumam noritēs arī tradicionālais zemnieku un amatnieku produkcijas tirdziņš.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Sēņu dienas Dabas muzejā

Foto: publicitātes

No 12. līdz 16. septembrim Latvijas Dabas muzejā noritēs ikgadējās sēņu dienas. Ekspozīcija mainās katru dienu un tajā var apskatīt gan mums tik labi pazīstamās baravikas, gailenes un bērzlapes, kā arī Latvijā reti sastopamas sēnes. Tāpat tiks izstādītas indīgas sēnes. Eksperti pastāstīs, kādas sēnes var lietot uzturā, kuras ir ļoti bīstamas, kā arī dalīsies savām sēņu ēdienu receptēm.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90-1,80 eiro   

Bērnu kulinārijas meistarklase

16. septembrī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos batāti mundierī ar krējumu un lasi, saldo pārsteigumu no šefpavāra un bezalkoholisko bērnu karstvīnu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro  

Leļļu mākslas festivāls

Foto: publicitātes

No 20. līdz 23. septembrim Dzelzceļa vēstures muzejā noritēs ikgadējais Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls. Šogad pasākuma galvenā tēma ir “Pasaka par pasaku”. Apmeklētāji varēs redzēt pārsteidzošus dažādu pasaules valstu meistaru darbus. Tāpat festivāla ietvaros noritēs konferences un darbnīcas.

KUR? Uzvaras bulvāris 2a

CIK? 1-7 eiro  

Interaktīvā izstāde “Future Live”

“Elkor Plaza” savu otro sezonu ir atklājusi interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 8 eiro

2.Ar draugiem

Populāro hitu diskotēka

8. septembrī uz kuģa – restorāna “Rīgas Pērle” noritēs diskotēka ar labākajiem populārajiem hitiem. Apmeklētājus sagaida 3 stundu garš kruīzs pa Daugavu, dejas pie iemīļotām dziesmām, spēles un konkursi no dīdžejiem un šova programma.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta

CIK? 7-9 eiro

Deju priekšnesums “Interpretācijas”

Foto: publicitātes

17. septembrī uz VEF Kultūras pils skatuves studija “Ritms” piedāvās mazo formu izrāžu vakaru. Mazo formu izrāžu vakars ir deju grupas “Ritms” iniciēts projekts, kas notiek reizi gadā un šī projekta ietvaros skatītājiem piedāvājam noskatīties trīs īsa formāta laikmetīgās dejas izrādes. Šogad grupa smēlusies iedvesmu no gleznām, skulptūrām, kino, par pamatu ņemot interpretāciju.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Cikla “Latvijas skaņas” koncerts

18. septembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs kārtējais cikla “Latvijas skaņas” koncerts. Koncertu ciklu radījusi Latvijas Rokmūzikas asociācija. Katrs pasākums sastāv no divu mākslinieku priekšnesumiem un diskusijām par aktuāliem notikumiem Latvijas popmūzikā un rokmūzikā. Šoreiz skatītājiem uzstāsies Oceanpath un Rūsa.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Grupas“Dzelzs Vilks” koncerts

Foto: publicitātes

21. septembrī mūzikas klubā “9. Vilnis” noritēs jaunās sezonas atklāšana. Īpašie vakara viesi - populārā latviešu grupa Dzelzs Vilks, kura pagājušajā gadā atzīmēja savu 25. jubileju, un kurai ir izdevies saglabāt savu aktualitāti dažādu paaudžu publikām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 10 eiro

Grupas “Bi-2” koncerts

21. septembrī Arēnā Rīga krievu grupa “Bi-2” piedāvās savu jauno albumu “Notikumu horizonts” tāda paša nosaukuma tūres ietvaros. Tieši šim koncertam par godu izstrādāta unikāla scenogrāfija, jauns gaismu un video šovs, kas ļoti atšķiras no tā, ko grupa darījusi pēdējos gadus.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-50 eiro

Čigānu kultūras festivāls “Roma World”

Foto: publicitātes

21.-22. septembrī VEF Kultūras pilī noritēs starptautiskais čigānu kultūras festivāls “Roma World 2018”. Skatītājus gaida tikšanās ar teātra “Romen” zvaigznēm, kas piedāvās muzikālo izrādi “Četri līgavaiņi”, kā arī galā koncertu ar dažādu valstu mākslinieku piedalīšanos.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

18. septembrī teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Vēlās brokastis un izbrauciens ar kuģi

16. septembrī kuģis-restorāns Rīgas Pērle aicina uz vēlajām brokastīm un izbraucienu ar kuģi. Programmā – ne tikai ēdieni un dzērieni, bet arī mūzika un īpašas izklaides bērniem ar animatoriem.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā

CIK? 25 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Izvirtības hronika”

Foto: publicitātes

15. septembrī Latvijas Nacionālā opera piedāvā Igora Stravinska operas uzvedumu “Izvirtības hronika”. Opera pirmo reizi iestudēti 1951. gadā uz Teatro La Fenice skatuves Venēcijā. Pieņemts uzskatīt, ka Stravinskis iedvesmojies no angļu mākslinieka Viljama Hogārta astoņām morālistiskām gleznām, kuru izstāde noritēja 1947. gadā Čikāgā. LNO šī opera ir iestudēta pirmo reizi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Paolo de Napoli meistarklašu noslēguma koncerts

16. septembrī Mazajā ģildē noritēs slavenā vokālā pedagoga Paolo de Napoli (Itālija) meistarklašu noslēguma koncerts. Koncertā piedalās Dana Bramane, Raimonds Bramanis, Andris Ludvigs, Gunta Gelgote, Juris Vizbulis, un citi. Programmā – operu ārijas.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas  9

Olgas Pjatigorskas koncerts

18. septembrī Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 20 eiro

Orķestra Sinfonietta Rīga sezonas atklāšana

Foto: publicitātes

21. septembrī Lielajā ģildē orķestris Sinfonietta Rīga atklās savu 13. sezonu ar koncertu, kurā piedalīsies slavenais pianists Jevgeņijs Sudbins. Programmā: Jānis Ivanovs – “Sinfonietta”, Magnuss Lindbergs – “Joy”, Ludvigs van Bēthovens - Piektais klavierkoncerts.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Būt nacionālistam”

15. septembrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs skatāma izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 12 eiro

Izrāde “Tango bez asinīm”

Foto: publicitātes

16. septembrī Latvijas Nacionālais teātris piedāvā izrādi – koncertu “Tango bez asinīm”, kurā apvienojas mūzika, deja un teātris. Tā pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, balstoties dažādu autoru stāstos par Spāniju. Izrādē piedalās aktrise Dita Lūriņa, dziedātājs Daumants Kalniņš, ansamblis “Undertango”, un citi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 4-30 eiro

Izrāde “Anna”

20. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs vērojama izrāde “Anna”. Anna apjūk izvēlē starp diviem vīriešiem. Cenšas eksistēt starp realitāti un savu subjektīvo uztveri. Kā atrast līdzsvaru un pieņemt pareizo lēmumu? Annas Kareņinas mīlestības traģēdija ironiski rotaļīgā atmosfērā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Pasākums “Urbānās leģendas”

Foto: publicitātes

15. septembrī Kalnciema kvartālā (Kalnciema iela 35) un Žaņa Lipkes memoriālā (Mazais Balasta dambis 8) noritēs pasākums “Urbānās leģendas”. Programmā – restaurētu XX gadsimta spēlfilmu un arhīvu hroniku seansi, apvienības “Bērnu rīts” uzstāšanās.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Eiropas kultūras mantojuma diena

16. septembrī Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina apmeklētājus iepazīties ar Latvijas Agrāro reformu, kas ieviesta pagājušā gadsimta 20. gados, kā arī ar tā laika ikdienu. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kā šajā laikā dzīvoja zemnieku saimniecībās, kā arī gūt priekšstatu par dzīvi „Jaunsaimniekos” – saimniecībā, kura radās ar Agrārās reformas atbalstu.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40-4 eiro

Audiovizuālā izstāde “Lūk, kā šeitan dzīvo!”

Rīgas mākslas telpā līdz 30. septembrim būs apskatāma mākslinieku Kristiāna Brektes un Modra Silvāna audiovizuālā izstāde “Lūk, kā šeitan dzīvo!”. Ekspozīcija radīta, iedvesmojoties no pirms vairāk kā 200 gadiem tapušās nezināma latviešu mākslinieka amatiera gleznas ar tādu pašu nosaukumu. Tieši šis mākslas darbs, kas, par spīti, amatieriskajām neveiklībām atainojumā, ir ievērības cienīgs ar to, ka tajā pirmoreiz atainota latviešu zemnieku sadzīves aina. Tagad šī amatiera glezna tiek izmantota par pamatu parafrāzei par mūsdienu latviešu dzīvi.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 30. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”. Izstāde “Gobelēnu krāsas” piedāvā ieskatu Francijas “Mobilier national” (Nacionālā mēbeļu fonda) tekstiliju kolekcijā, kur Gobelēnu manufaktūra, kopš tās dibināšanas 17. gadsimtā, arvien kultivē izcilas amatniecības tradīcijas un uztur pastāvīgu saikni ar moderno mākslu. Līdzās darbiem, kas tapuši pēc daudzu slavenu mākslinieku skicēm, izstādē būs eksponēti arī pavisam nesen “Mobilier national” manufaktūrās Parīzē un Bovē izaustie latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga divi lielformāta gobelēni.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”

No 2018. gada 25. augusta līdz 30. novembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”. Izstāde ir stāsts par 16. un 17. gadsimta kuģniecības sakariem ar Nīderlandi vai konkrēti – no Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām aizvestajiem ozoliem. No Baltijas tika eksportēts izcilas kvalitātes kokmateriāls, bet Nīderlandē no tā izgatavoja gleznu pamatnes, t.s. paneļus, ko senie meistari apgleznoja. Šobrīd, pēc daudziem gadsimtiem, tie ir miljonus vērti mākslas darbi. Ekspozīcijai atlasīti darbi, kas iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja “Zelta fondā”.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro