Brīvdienas Rīgā: Ģimenes dienas zooloģiskajā dārzā, 80. gadu mirdzums un veltījums māmiņām

9. Maijs, 2019

Gaidāmajā nedēļas nogalē mums ir sagatavots lērums interesantu pasākumu – no grila festivāla līdz dažādiem koncertiem, kas veltīti Mātes dienai. Noteikti ieskatieties mūsu afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Ģimenes dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā

11. un 12. maijā zooloģiskajā dārzā noritēs tradicionālās Ģimenes dienas. Tieši šajā laikā daudziem zoodārza iemītniekiem pasaulē nāk pēcteči. No plkst. 12.00 līdz 16.00 Rīgas zooloģiskais dārzs aicina piedalīties ģimenes pasākumos – risināt uzdevumus, piedalīties spēlēs, vērot dzīvnieku ikdienas ģimenes dzīvi un labi pavadīt laiku kopā. Ar kuponu biļetes cena – 3 eiro.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 3-7 eiro  

Grila festivāls

No 10. līdz 12. maijam Ķīpsalā izstādes “Dārzs un dzīvesstils” ietvaros noritēs Grila un alus festivāls. Svētku programmā – aprīkojuma demonstrācijas, konkursi, degustācijas un meistarklases, tostarp arī bērniem.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 2-5 eiro

Deju grupas “Ritms” koncerts

Foto: publicitātes

11. maijā VEF Kultūras pilī noritēs deju grupas “Ritms” koncerts ar programmu “Krāsu virpulis”. Katrai krāsai ir savs raksturs, bet katrai deji ir sava krāsa. Tieši to arī parādīs jaunie dejotāji. Bet šajā priekšnesumā viņiem palīdzēs vokālā ansambļa “Momo” dalībnieki.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro

Koncerts un tirgus Kalnciema kvartālā

11. maijā Kalnciema kvartāls aicina uz īpašu programmu par godu Mātes dienai. Šajā dienā tirgotāji piedāvās dāvanas un cienastus mammām un vecmāmiņām, savukārt uz skatuves noritēs baleta koncerts. Visu dienu darbosies radošās darbnīcas gan bērniem, gan viņu vecākiem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Maija grāfs”

Foto: publicitātes

11. maijā Rātslaukumā noritēs ikgadējie Maija grāfa svētki. Tas ir spilgts pavasara karnevāls, kurā apvienojas visi pilsētas, nācijas un kultūras dzīves laikmeti. Krāšņi kostīmi, bruņinieku turnīri pieaugušajiem un bērniem, viduslaiku atrakcijas un spēles, tirgus, uguns šovs, klauni un pantomīma, ķekatas un teātris – tas viss apmeklētājus svētkos, kas turpināsies līdz pat pašam vakaram.

KUR? Rātslaukums

CIK? Bezmaksas

Smilšu šovs “Pasakas par ziediem”

11. maijā kinoteātrī K.Suns noritēs smilšu animācijas šovs “Pasakas par ziediem”, pēc Annas Sakses darbu motīviem. Klasiskās mūzikas pavadījumā māksliniece Tatjana Gavriļenko radīs smilšu attēlus. Priekšnesuma beigās bērni varēs piedalīties smilšu animācijas darbnīcā (par atsevišķu samaksu).

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 7-15 eiro   

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

11. maijā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Šovs “Iluzionisti”

11. maijā Arēnā Rīga astoņi slaveni iluzionisti pulcēsies uz vienas skatuves, lai piedāvātu jauno šovu “Iluzionisti”. Šova pirmizrāde noritēja 2012. gada janvārī Sidnejā. Pēc tam noritējušas uzstāšanās prestižās arēnās visā pasaulē, ieskaitot Austrāliju, Meksiku, Dienvidamerikas un Ziemeļamerikas valstīs, eiropā, Āzijā un Tuvajos austrumos. Starptautiskā trupa ir apvienojusi plaša spektra profesionāļus. Rīgā ieradīsies astoņi no viņiem, lai parādītu savu jauno programmu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 54-69 eiro

Izrāde “Lidojošais šķīvītis”

Foto: publicitātes

12. maijā Dirty Deal Teatro skolēnus gaida uz priekšnesumu “Lidojošais šķīvītis”. Skatītāji kopā ar aktieriem dosies kosmiskā ceļojumā nepazīstamu planētu un to iemītnieku meklējumos. Bet pa ceļam uzzinās daudz interesanta par zinātniskiem atklājumiem.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 9-27 eiro

Izrāde “Tētis”

12. maijā galerijā “Istaba” būs skatāma jaunā izrāde bērniem un vecākiem “Tētis”, kas radīta pēc Kārļa Vērdiņa dzejoļu motīviem. Tētis var būt aizņemts, tētis var būt dusmīgs, noguris, priecīgs, atpūties, aizrautīgs – bet kādu viņu redz bērni? Par to, kā arī par tētu nepieciešamību darboties ar saviem bērniem, pastāstīs izrāde.

KUR? Kr. Barona iela 31b

CIK? 7-21 eiro

Koncerts “Igo: mātei”

Foto: publicitātes

12. maijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz Igo akustisko koncertu, kas veltīts visām mammām, meitām – citiem vārdiem sakot, sievietēm. Koncerts noritēs radošas tikšanās formātā, kurā dziesmas nomainīs dzeja, stāsti un atmiņas. Ielūgumus uz koncertu var saņemt Kultūras pils informācijas centrā.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas  

“Bērnu rīts” jūgendstila muzejā

12. maijā Rīgas jūgendstila centra muzejā noritēs radošā nodarbība ar pedagoģi un mūziķi Ilgu Reiznieci. Nodarbība veltīta Mātes dienai. Bērni iepazīsies ar dažādiem mūzikas instrumentiem un dziesmām par visdažādākajām mammām – putnu mammām, peļu mammām, un citām. Tāpat visiem apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties muzeja fotosalonā. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts pa tālruni 67181465 vai e-pastu jugendstils@riga.lv.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3 eiro

Koncerts par godu Mātes dienai

Foto: publicitātes

12. maijā VEF Kultūras pilī noritēs vērienīgs koncerts par godu Mātes dienai ar koru “Domino”, “Fēnikss”, “Konvents”, un citu kora kolektīvu, kā arī mūziķu piedalīšanos. Ielūgumus Bez maksas var saņemt Kultūras pils kasē.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Street Food”

15. maijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Priekšnesums “Jatakas”

Foto: publicitātes

16. maijā kinoteātrī “K.Suns” noritēs zīmējumu teātra izrāde “Jatakas” par mazo Alisi, kura ar tēti dodas uz zooloģisko dārzu. Un pat tur, parastā tramvajā, norit brīnumi, bet katra pietura slēpj sevī pārsteidzošus stāstus, kurus stāsta tēvs.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 10 eiro

2.Ar draugiem

Koncerts “Gruzijas uguns”

Foto: publicitātes

12. maijā uz Kongresu nama skatuves “Karaliskais Gruzijas nacionālais balets” piedāvās programmu “Gruzijas uguns”. Efektīgs deju šovs ar pārsteidzošas tehnikas demonstrāciju, Kaukāza ritmiem, precīzām un dinamiskām kustībām, temperamentīgu izpildījumu, ekskluzīvi numuri ar kinžaliem un zobeniem, meistarīga scenogrāfija un krāšņi kostīmi palīdzēs doties neaizmirstamā ceļojumā pa Gruziju cauri gadsimtiem.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 25-50 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

13. maijā Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Sieviešu stendapa vakars

Foto: publicitātes

13. maijā Kaņepes kultūras centrā noritēs sezonu noslēdzošais sieviešu stendapa šovs. Tajā piedalīsies Džemma Sudraba, Aiva Birbele, Inga Gaile, Una Rozenbauma un Agnese Logina.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 4-7 eiro

Muzikālais uzvedums „Salidojums”

15. maijā teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Salidojums”. Par to, kas notiek absolventu un bijušo skolotāju tikšanās reizēs. Izrāde notiek divās valodās – latviešu un krievu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro  

Priekšnesums “Svalbard Cabaret Night”

Foto: publicitātes

15. maijā Rīgas cirka arēnā uzstāsies cirka apvienība “Svalbard”. Šovā mākslinieki izpildīs dažādas cirka disciplīnas un džeza/ neo soula stila mūziku. “Svalbard” priekšnesumā varēs redzēt gan gaisa akrobātiku ar virvi, gan ķīniešu kārts disciplīnu, gan balansēšanu uz rokām, pāru akrobātiku, grupu akrobātiku, klaunādi, kā arī kustības un dejas mākslu.

KUR? Merķeļa iela 4

CIK? 17-20 eiro  

Cikla “Latvijas skaņas” koncerts

16. maijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs kārtējais cikla “Latvijas skaņas” koncerts, ko rīko biedrība “Latvijas Rokmūzikas asociācija”. Katrs pasākums sastāv no divu kolektīvu akustiskas uzstāšanās un diskusijas par Latvijas popmūzikā un rokmūzikā aktuāliem notikumiem.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas  

Grupas “Ļeņingrad” koncerts

Foto: publicitātes

17. maijā “Arēnā Rīga” uzstāsies drosmīgākā Krievijas grupa - “Ļeņingrad”. Grupa, kas pirms diviem gadiem atzīmējis savu divdesmito jubileju, ar savu nemainīgo līderi Sergeju Šnurovu rīdziniekiem piedāvās hitu programmu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 26-64 eiro

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē norit tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicinātā mākslinieka piedalīšanos. 11. maijā deju cienītājiem spēlēs Aināra Vildes trio.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? 10 eiro  

Džimija Bērnsa koncerts

Foto: publicitātes

12. maijā Latvijas 1. Rokkafejnīcā uzstāsies amerikāņu dziedātājs, ģitārists un komponists Džimijs Bērnss. Mūziķis dzimis Misisipi štatā. Viņš ir muzikāli apdāvināts no agras bērnības un mīlējis baznīcu mūziku un blūzu, ko dzirdējis uz ielas. 2015. gadā Bērnss iekļauts Čikāgas blūza Slavas zālē.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 20-65 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Olgas Pjatigorskas koncerts

11. maijā Doma baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 15-35 eiro

Koncerts “V.A. Mocarts”

Foto: publicitātes

14. maijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā izskanēs Volfganga Amadeja Mocarta sonātes stīgu instrumentiem un ērģelēm. Mocarts sacerējis 17 baznīcas sonātes divām vijolēm, čellam un ērģelēm. Mocarta baznīcu sonātes plašai publikai praktiski nav zināmas, tomēr tie ir izcili skaņdarbi, kuri, neskatoties uz nosaukumu, saglabā Mocartam piemītošo laicīgas, vieglas, dzīvespriecīgas mūzikas raksturu. Sonātes izpildīs pazīstami mūziķi - vijolnieki Jurijs Savkins un Liene Neija-Kalniņa, čelliste Irina Viļegžaņina un ērģelniece Jeļena Privalova-Epšteina.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-10 eiro

Koncerts “Pavasara mūzika”

15. maijā Rīgas domā noritēs koncerts “Pavasara mūzika” (“Musica vitae”). Koncertā piedalās Vita Kalnciema (ērģeles), Rīgas saksofonistu kvartets. Programmā izskanēs Vivaldi, Baha, Jermaka, Kalēja, un citu komponistu skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Orķestra “Sinfonietta Rīga” koncerts

Foto: publicitātes

17. maijā Lielajā ģildē orķestris “Sinfonietta Rīga” noslēgs savu 13. sezonu ar Johannesa Brāmsa mūziku. Programmā izskanēs Otrā simfonija un Otrais klavierkoncerts. Tāpat koncertā piedalīsies argentīniešu pianists Nelsons Gerners. Talantīgā mūziķa potenciālu vēl mācību laikā pamanīja slavenā Marta Argeriča, un vēlāk abi kopā uzstājušies, spēlējot četrrocīgi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-30 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 11. līdz 17. maijam (izņemot 12. maiju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Kareņins”

Foto: publicitātes

29. martā Dailes teātrī būs skatāma izrāde “Kareņins”. Izrāde veidota, balstoties uz Vasīlija Sigareva lugu, kas savukārt balstīta uz Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem. Šajā izrādē stāsts tiks parādīts no maldinātā Annas vīra skatu punkta. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Paradoksālā Latvija”

11. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Paradoksālā Latvija”. Tie ir stāsti par cilvēkiem, kuri dzīvo mums blakus, bet domā pavisam citādi. Mēs par viņiem neko nezinām, ja nu vienīgi dīvainus, varbūt pat smieklīgus nostāstus. Paradoksāli. Bet arī tāda ir Latvija – savāda pasaule, kur pārliecinoši blakus sadzīvo vīzijas, atmiņas un sapņi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro

Izrāde “Anna”

Foto: publicitātes

12. maijā Ģertrūdes ielas teātrī būs vērojama izrāde “Anna”. Anna apjūk izvēlē starp diviem vīriešiem. Cenšas eksistēt starp realitāti un savu subjektīvo uztveri. Kā atrast līdzsvaru un pieņemt pareizo lēmumu? Annas Kareņinas mīlestības traģēdija ironiski rotaļīgā atmosfērā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija pa Rīgas Centrāltirgu

11. maijā rīdziniekus un pilsētas viesus aicina uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem mūsu pilsētas orientieriem. Par to, ka tirgus paviljoni reiz kalpojuši kā dirižabļu angāri, zina gandrīz visi. Taču vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu, piemēram, par Staļina viesošanos Piena paviljonā, par pazemes tuneļu tumšo pagātni, un daudz ko citu. Pēc ekskursijas dalībniekus sagaida tirgū nopērkamās produkcijas degustācija.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie informācijas centra autoostā

CIK? 24,99 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Roberta Koļcova personālizstāde “Sienāža dziesmu gaidot”

Foto: publicitātes

No 26. aprīļa līdz 18. maijam mākslas galerijā “Putti” notiks mākslinieka grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde. Izstādes pamatu veido četras gleznas, kas ir cikls par Citronu. Paralēli tam ir iecerēts keramiskais meitenes tēls un vairākas neliela izmēra gleznas.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Jaunības avots”

No 17. aprīļa līdz 18. maijam galerijā “Daugava” ir  iespēja skatīt Aijas Jurjānes piemiņas izstādi “Jauniešu avots”, kas saskan ar mākslinieces 75. gadu jubileju. Izstāde ir veltījums mākslinieces atstātajam radošajam mantojumam, viņas idejām, kas ir dzīvas ne tikai viņas darbos, bet arī viņas skolēnos un sekotājos.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bez maksas

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro

Izstāde “Manas pārvērtības”

No 18. aprīļa līdz 18. maijam galerijā “MuseumLV” atvērta Vivitas Zuzules personālizstāde “Manas pārvērtības”. Izstādē eksponētas daudzu gadu garumā tapušas eļļas tehnikā gleznotas gleznas, kurās māksliniece spēlējas ar krāsu, formu un simboliem. Māksliniecei patīk pievērsties dažādiem glezniecības žanriem – ainavai, klusajai dabai un portretam –, mainot mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bez maksas

Sandras Strēles izstāde “Nostaļģija”

Foto: publicitātes

No 29. marta līdz 19. maijam “Rīgas mākslas telpā” būs apskatāma jaunās un perspektīvās mākslinieces Sandras Strēles gleznu sērija “Nostaļģija”, kas turpina iepriekšējo ciklu “Melanholija”. Skatītājiem tiek piedāvāta vērotāja lomu svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “No pagātnes nākotnē. Restauratora darbnīca”

No 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro

Līgas Skariņas personālizstāde “Viena forma”

No 8. marta līdz 12. maija Rīgas porcelāna muzejā būs apskatāma Līgas Skariņas darbu izstāde. Līga Skariņa porcelānā un citos keramikas materiālos strādā ne vien ar jutīgu virsmas apstrādi, bet arī gaismu. Līga Skariņa ilgus gadus strādā par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā, savās kompozīcijās ietver ažūru elementu ritmus, kā arī abstraktus un stilizētus tēlus.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Lidijas Auzas izstāde - retrospekcija

Foto: publicitātes

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām, utt.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-3,50 eiro