Brīvdienas Rīgā: galda spēles, āboli kažokā un trīs orķestru koncerts

23. Novembris, 2018

Latvijas simtgades svinības ir aizvadītas, bet galvaspilsētas kultūras dzīve nav apstājusies un rit pilnā sparā. Mūsu afišā jūs atradīsiet interesantākos tuvāko dienu pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Baltijas galda spēļu festivāls

24.-25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs Baltijas galda spēļu festivāls “BaltiCon”. Programmā – turnīri, konkursi un semināri. Par centrālo festivāla notikumu kļūs Pasaules čempionāts spēlē “Icecool”. Tāpat noritēs turnīri spēlēs “Pandemic”, “Klask”, “V-Cube”, un citās.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5-10 eiro

Pirmssvētku tirgus

Foto: publicitātes

24. novembrī Kalnciema kvartāls aicina uz pirmssvētku tirgu, kas veltīts gaidāmajiem Ziemassvētkiem: šeit būs iespējams iegādāties vainagus, sveces, rotājumus un citas svētku preces. No plkst. 12.00 līdz 15.00 ikvienu interesents varēs izmēģināt zīmēšanu dzintara smiltīs. Darbnīcu vadīs amatnieks, Ivars Vallers. Tāpat būs iespējams piedalīties Ziemassvētku zeķu rotāšanas darbnīcā.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Pelnrušķīte”

24. novembrī Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde „Pelnrušķīte”. Klasiskā leļļu izrāde atgriežas uz teātra skatuves ar jaunām lellēm, kas katru personāžu apvelta ar spilgtu raksturu. Plkst. 11:00 izrāde noritēs latviešu valodā, savukārt plkst. 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Balets “Īkstīte”

Foto: publicitātes

24. novembrī VEF Kultūras pils aicina uz viencēliena bērnu baletu “Īkstīte” “Dance Academy” studijas un deju teātra “Grande” audzēkņu izpildījumā. Otrajā pasākuma daļā skatītāji redzēs laikmetīgās dejas uzvedumu “Viegli”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 4-7 eiro

Labdarības festivāls “Dvēseles elpa 2018”

25. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs ikgadējais labdarības festivāls “Dvēseles elpa”. Pasākuma mērķis ir informēt sabiedrību par tādām saslimšanām kā cistiskā fibroze, kā arī savākt līdzekļus dāvanām, kuras pasniegt cilvēkiem ar šo diagnozi. Programmā – koncerts, radošās darbnīcas un labdarības tirgus.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas - 7 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

25. novembrī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos neparasto čīzburgeru ar ceptām kartupeļu daiviņām, ceptus ābolus saldajā kažokā un bērnu karstvīnu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Priekšnesums “Noslēpumu sala”

25. novembrī bērnus aicina uz kinoteātri “K.Suns” uz jautru interaktīvo izrādi “Noslēpumu sala”, kur bērni kopā ar izrādes varoņiem centīsies atrisināt bagātību kartes noslēpumus, tajā pašā laikā gūstot zināšanas par matemātiku, literatūru un dabaszinātnēm.

KUR? Elizabetes 83/85

CIK? 7 eiro

Vinetas Elksnes koncerts “Paguli vēl”

Foto: publicitātes

27. novembrī koncertzālē Ave Sol noritēs šūpuļdziesmu koncerts visai ģimenei. Koncertā piedalīsies Vineta Elksne, Daumants Kalniņš, Kaspars Zemītis, Jolanta Strikaite, un citi.

KUR? Citadeles iela 7

CIK? 7-20 eiro

Koncerts “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Musogorska “Izstādes gleznas””

29. novembrī Lielajā ģildē noritēs izglītojoša cikla par klasisko mūziku jauniešiem koncerts, kuru vadīs mūziķis Goran Gora. Šoreiz bērni iepazīsies ar Modesta Musogorska skaņdarbu “Izstādes gleznas”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10 eiro

2.Ar draugiem

Festivāla “Bildes” koncerts

Foto: publicitātes

24. novembrī Spīķeru koncertzālē noritēs mūziķu un viņu kolēģu – citu radošo profesiju pārstāvju – uzstāšanās. Uz vienas skatuves kāps Lauris Bušs un televīzijas raidījumu vadītājs Ēriks Saksons, Matek un aktieris Reinis Boters, “Mēnessputni”, Gatis Smidrovskis, un citi.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 8-10 eiro

Grupas Otra Puse koncerts

24. novembrī uz mūzikas kluba 9. Vilnis skatuves kāps grupa Otra Puse. Skatītājus sagaida īpaša programma, kas sastāv no slavenākajām grupas kompozīcijām. Īpašais viesis – Antra Stafecka, ar kuru mūziķi ierakstījuši vairākas dziesmas: Uzzīmē mani, Kopā, Es Tev, Tavās rokās.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7-60 eiro

Koncerts “Igo – pirmie 40”

Foto: publicitātes

24. novembrī Mūzikas namā “Daile” latviešu mūziķis Igo piedāvās jubilejas programmu “Igo – pirmie 40”, kas veltīti mūziķa radošās karjeras 40. jubilejai. Programmā iekļautas dziesmas, kuras viņš radījis sadarbībā ar citiem mūziķiem, kā arī “zelta hiti”.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

27. novembrī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Koncertuzvedums “Pūt, vējiņi”

Foto: publicitātes

27. novembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncertuzvedums “Pūt, vējiņi”. Tas ir muzikāls stāsts par Latviju, jūru, Daugavu un šīs zemes iedzīvotāju likteņiem. Koncertuzvedumā izskanēs slavenu latviešu komponistu darbi populāru dziedātāju izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-30 eiro

Lī Meisa koncerts

30. novembrī Mazajā ģildē uzstāsies slavenais amerikāņu džeza vokālists Lī Meiss. Sācis rakstīt mūziku jau pusaudža vecumā, mūsdienās Lī Mejs ir leģendārs dziedātājs, komponists, prestižās Dove Awards prēmijas ieguvējs. Lī Mejs pastāvīgi uzstājas viesizrādēs Rietumeiropas valstīs un ASV un pēdējā laikā arī Austrumeiropā.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 17 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

Foto: publicitātes

24. novembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

 “Baltijas simfoniskais festivāls”. Koncerts trim orķestriem

24. novembrī Lielajā ģildē uz vienas skatuves tiksies trīs valstu simfoniskie orķestri – Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Programmā izskanēs Baltijas valstu komponistu darbi, savukārt visi trīs orķestri kopā izpildīs amerikāņu komponista Maikla Dohertija “Laika mašīnu”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 18-44 eiro

Koncerts “Šūberts… Plakidis… In memoriam”

Foto: publicitātes

24. novembrī Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē noritēs koncerts, kas veltīts pagājušogad mūžībā aizgājušā komponista Pētera Plakida piemiņai, kā arī austriešu romantiķa Franča Šūberta 220. dzimšanas dienai. Vijolnieks Andris Pauls un čelliste Diāna Ozoliņa, kuri savulaik muzicējuši kopā ar Pēteri Plakidu kameransambļos, arī gaidāmajā koncertprogrammā atskaņos reiz kopā spēlētos autora skaņdarbus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10 eiro

Orķestra “I Solisti di Pavia” koncerts

26. novembrī Lielajā ģildē pirmo reizi Latvijā uzstāsies slavenais itāļu kamerorķestris “I Solisti di Pavia”. Ansambļa un tā līdera, virtuozā čellista Enriko Dindo radošā biogrāfija ir cieši saistīta ar Mstislava Rostropoviča vārdu. Kopš 2001.gada līdz sava mūža pēdējām dienām Mstislavs Rostropovičs bija orķestra I Solisti di Pavia goda prezidents. Pateicoties Enriko Dindo un viņa domubiedru talantam un entuziasmam, „Pāvijas solisti” strauji iemantoja atzinību Itālijā un ārpus tās.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-50 eiro

Koncerts “Ziemassvētku mistērija”

Foto: publicitātes

27. novembrī Lielajā ģildē orķestris “Pēterburgas virtuozi” Jevgēņija Zima vadībā piedāvās jaunu programmu “Ziemassvētku mistērija”. Jaunajā šovā apkopotas labākās klasikās mūzikas melodijas, ko varētu dēvēt par “labākā Ziemassvētku mūzika”. Mūziķi izpildīs pasaules klases šedevrus, ko pavada horeogrāfija, lāzeru un gaismas šovs.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 35 – 70 eiro

Opera “Nabuko”

28. novembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma opera “Nabuko”. Pats Džuzepe Verdi šo savu darbu novērtēja kā radošā uzplaukuma sākumu. Sajūsminātā publika un kritiķi šo izrādi uzskatīja par revolucionāru notikumu mūzikas pasaulē. Grandiozās masu ainas, konflikti un stipri raksturi, emocionāli spilgtas lūgšanu, pravietojumu un lāstu ainas ir Džuzepes Verdi radošo ideju iemiesojums. Ar šo darbu arī aizsākās komponista slava un tas vēl aizvien ir aktuāls un iedvesmojošs.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

Foto: publicitātes

28. novembrī Rīgas Domā noritēs ērģeļmūzikas koncerts. Koncertā piedalīsies Ieva Parša (vokāls), Artis Sīmanis (saksofons), Kristīne Adamaite (ērģeles). Programmā – latviešu komponistu mūzika.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Jevgēnijas Smoļjaņinovas koncerts

30. novembrī Lielajā ģildē noritēs romanču izpildītājas Jevgēnijas Smoļjaņinovas koncerts. Dziedātāja uzstāsies ar programmu “Šis paradīzes dārzs”, kurā izskanēs romances un reti izpildītas tautasdziesmas.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 12-30 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Pielūdzēja Nr. 1”

Foto: publicitātes

24. novembrī Dailes teātrī – trilleris pēc Stīvena Kinga romāna “Mizerija” motīviem. Slavenā rakstnieka un bestselleru autora Erika spalvai pieder romānu sērija par Viktorijas laiku varoni. Tikai viņam pašam no šīs varones jau nāk vēmiens. Kad kādu dienu Eriks cieš auto avārijā, viņu izglābj bijusī medmāsa Pegija, kura ir viņa romānu kaislīgākā fane. Pegija pārved rakstnieku uz savām mājām un piespiež sarakstīt jaunu grāmatu par savu mīļāko varoni – tādu, kas būtu veltīta vienīgi viņai. Kad Eriks to pabeigs...

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 18 eiro

Izrāde “Future Freak”

28. novembrī Ģertrūdes ielas teātrī noritēs izrādes “Future Freak” pirmizrāde. Izrādē uzburtas trīs no tūkstošiem iespējamajām versijām, kā ekoloģiskais piesārņojums, informācijas blīvums, vēsturiskā bagāža, kanonizētā māksla, vēlme būt mūžīgi jaunam un veselam varētu ietekmēt nākotnes cilvēku. Neviens nezina, kā būs. Šī ir tikai izrādes autoru spekulācija.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”

Foto: publicitātes

Līdz 30. novembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”. Izstāde ir stāsts par 16. un 17. gadsimta kuģniecības sakariem ar Nīderlandi vai konkrēti – no Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām aizvestajiem ozoliem. No Baltijas tika eksportēts izcilas kvalitātes kokmateriāls, bet Nīderlandē no tā izgatavoja gleznu pamatnes, t.s. paneļus, ko senie meistari apgleznoja. Šobrīd, pēc daudziem gadsimtiem, tie ir miljonus vērti mākslas darbi. Ekspozīcijai atlasīti darbi, kas iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja “Zelta fondā”.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Valda Brožes personālizstāde “Imprints”

No 16. līdz 28. novembrim mākslas galerijā “Putti” noritēs rotu dizainera Valda Brožes personālizstāde “Imprints”. Radot šo rotu kolekciju, mākslinieks īpašu uzmanību pievērsis Latvijas teritorijā atrodamiem materiāliem. Valdis Brože strādā ar zeltu, sudrabu, dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Valda darbos spilgta iezīme ir sirreālisms. Ekspozīcijā apskatāmos darbus iespējams iegādāties.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas

Kārļa Vītola personālizstāde “Beigas”

Foto: publicitātes

No 9. novembra līdz 6. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā noritēs Kārļa Vītola personālizstāde “Beigas”. Kārlis Vītols ir gleznotājs, grafiķis un animators. Savas animācijas filmas mākslinieks veidojis gan kā atsevišķus darbus, gan kā papildinājumus glezniecības izstādēm.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro

Izstāde “Kopīgā vēsture”

Līdz 30. novembrim muzejā “Rīgas birža” norit izstāde “Kopīgā vēsture”, ko rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Līdztekus vietējo un ārvalstu mūsdienu mākslinieku darbiem apmeklētājiem atklāsies muzeja arhīva liecības par starptautisko sadarbību un kultūras sakariem padomju periodā.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Monētu izstāde “Kvalitātes etalons”

Foto: publicitātes

Līdz 2. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma projekta “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” otrā satelītizstāde “Kvalitātes etalons”, kas iepazīstinās ar Latvijas naudas monētām, veltītām izciliem notikumiem un kultūras personībām. Katra kolekcijas monēta atšķiras ar oriģinālo dizainu. Būtībā tie ir miniatūri mākslas darbi, kuros pamatidejas savītas ar filigrānu izpildījumu. Līdzās klasiskajai apaļajai formai monētas top četrstūra, sešstūra, ovāla un vēl dažādos citos veidolos. Bieži vien dizaina risinājumā izmantots sudraba un zelta apvienojums, zeltījums, krāsojums, cēlmetālā tiek iestrādāts Latvijas dabai tik raksturīgais granīts, dzintars, kā arī pielietoti citi, ļoti specifiski materiāli, piemēram, keramiskais materiāls perlukors.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro  

Labdarības izstāde “Art helps vision”

No 10. decembra galerijā MuseumLV noritēs izstāde, kurā apskatāmi 13 latviešu mākslinieku darbi – daļu no darbiem pēc 30. novembra būs iespējams iegadāties labdarības akcijā, lai atbalstītu cilvēkus, kuriem nepieciešama radzenes transplantācija. Izstādē piedalās mākslinieki - Agnija Ģērmane, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Ilze Laizāne, Aldis Kļaviņš, Vitolds Kucins, Kristīne Kvitka, Līga Ķempe, Ieva Liepiņa, Dita Lūse, Kārlis Siliņš, Patrīcija Tiknuss un Andris Vītols.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas