Brīvdienas Rīgā: gaismas tirgus, krievu mākslas zelta klasika un eksperimenti Helovīna stilā

27. Oktobris, 2017

Ja plānojat gaidāmās brīvdienas pavadīt kopā ar ģimeni, nepalaidiet garām mūsu afišu. Citiem vārdiem sakot, galvaspilsētā norit lērums dažādu pasākumu jebkurai gaumei un vecumam, un tos jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Koncerts “Rudens mazā eiropiāde”

Foto: publicitātes

28. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koncerts “Rudens mazā eiropiāde” ar muzikālo un deju kolektīvu piedalīšanos. Koncertā tiks izrādīta programma, ar kuru Latvija tiks pārstāvēta ikgadējā eiropiādē – kultūras un mākslas festivālā, kas dažādās eiropas pilsētās norit jau kopš 1964. gada.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 19. februārī mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Mūzikls „Mūzikas skaņas”

Foto: publicitātes

28. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – slavenais mūzikls „Mūzikas skaņas” LNO uzvedumā. Mūzikla pamatā – Marijas fon Trapas grāmata par dziedošo fon Trapu ģimeni. Mūziklā iekļautas tādas populāras dziesmas kā Edelweiss, My Favorite Things, Climb Ev’ry Mountain, Do-Re-Mi, un citas.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 8 eiro

Gaismas tirgus

28. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs “Gaismas tirgus” – laukumu, kurā norit tradicionālais zemnieku un amatnieku tirgus, izgaismos spilgtas lampas un abažūri. Bērnus vecumā no 11 līdz 15 gadiem sagaida Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izbraukuma darbnīca “Domāt un radīt vienlaicīgi”.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Putnu opera”

29. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs bērnu uzveduma „Putnu opera” izrāde. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 30 eiro

Indiešu jaunā gada svinības – Diwali Mela

29. oktobrī Rīgas Kongresu namā noritēs indiešu Jaunā gada svinības – Diwali Mela. Programmā – indiešu ēdienu un produktu tirdziņš, mākslinieku un mūziķu meistarklases, radošās darbnīcas. Ieeja tirdziņā – Bezmaksas. Svētku noslēgumā – liels koncerts ar tradicionālās indiešu mūzikas izpildītājiem un mūziķiem.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 2,50-20 eiro

Izrāde „Baltā grāmata”

28. oktobrī Spīķeros būs vērojama izrāde bērniem „Baltā grāmata”, pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas. ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem. Tā saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī nominēta “Spēlmaņu nakts 2014″ balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

KUR? Maskavas iela 12 k-2

CIK? 9-27 eiro

Zinātnes šovs “Helovīna laboratorija”

29. oktobrī uz Rīgas Mazā teātra skatuves zinātnes teātris Laboratorium.lv izrādīs aizraujošu šovu “Helovīna laboratorija”. Jaunais priekšnesums iepazīstinās bērnus ar jautriem un, tāpat kā paši svētki, nedaudz biedējošiem eksperimentiem. Šovs sastāv no priekšnesuma daļas, pēc kuras dalībnieki varēs patstāvīgi izmēģināt aizraujošos eksperimentus.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 10-15 eiro

Izstāde “Ķirbis un citas lielas ogas”

No 25. līdz 29. oktobrim Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Ķirbis un citas lielas ogas”. Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai novērot Latvijā augošo ķirbju dažādību, bet arī saņemt speciālistu konsultācijas, kā arī uzzināt veselīgu ēdienu receptes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,71 – 2,13 eiro

2.Ar draugiem

Grupas Credo koncerts

Foto: publicitātes

28. oktobrī mūzikas klubā 9. Vilnis uzstāsies slavenā latviešu rokgrupa Credo. Šobrīd grupas sastāvā ir Guntis Veits, Guntars Endzelis, Aivars Vīksna un Gundars Lintiņš.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Izrāde „Dienesta romāns”

28. oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slavveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti. Skatītājus gaida pavisam neparasta izrāde – šoreiz mākslinieciskā grupa piedāvā lugas lasījumu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

29. oktobrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Grupas “Apocalyptica” koncerts

1. novembrī Arēnā Rīga uzstāsies somu grupa “Apocalyptica”, kas virtuosi apvieno smago mūziku un simfonisko instrument skanējumu. Mūziķi izpildīs programmu, kas viņus padarījusi slavenus pirms 20 gadiem – “Apocalyptica Plays Metallica by Four Cellos”. 1996. gadā tika izdots tāda paša nosaukuma albums, kas dažu nedēļu laikā mūziķus padarīja par pasaules mēroga zvaigznēm.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-70 eiro

Grupas DaGamba koncerts

3. novembrī koncertzālē Palladium grupa DaGamba piedāvās savu jauno programmu “LudwigVanRammstein”, kurā iekļauti Bēthovena un grupas Rammstein kompozīcijas neparastā skanējumā. Vācu komponista mūzika kļūst par rokmūziku, bet Rammstein izskanēs akadēmiskā stilā.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 20-35 eiro

Fēliksa Ķiģeļa koncerts

3. novembrī Rīgas 1. Rokkafejnīcā noritēs latviešu mūziķa Fēliksa Ķiģeļa koncerts. Ar šo uzstāšanos viņš atklās savu koncerttūri “Pasaka”, kuras programmā iekļauti hiti un arī jaunākās dziesmas.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 5 eiro

3.Ar otro pusīti

Dināras Rudānes un Raimonda Paula koncerts

Foto: publicitātes

28. oktobrī Mūzikas namā “Daile” dziedātāja Dināra Rudāne un komponists Raimonds Pauls piedāvās programmu “No klasikas līdz…”, kurā iekļauti pasaules operas šedevri un Maestro skaņdarbi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-30 eiro

Uzvedums „Slepkavība ar mandeļu smaržu”

29. oktobrī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs iespēja piedalīties teātra uzvedumā „Slepkavība ar mandeļu smaržu”. Vakars iesāksies kā parastas vakariņas restorānā, taču pēc tam skatītāji kļūs par atjautīgas slepkavības un detektīvizmeklēšanas lieciniekiem. Biļetes cenā iekļautas uzkodas un dzērieni.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 36 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Trīne”

Foto: publicitātes

28. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespējams redzēt jauno Elmāra Seņkova režisēto izrādi “Trīne”, kas radīta pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Trīnes grēki” motīviem. Šī ir pēdējā pašreizējās sezonas pirmizrāde. Blaumaņa Trīne ir viena no spilgtākajiem tēliem Latvijas teātra darbos, kura jau desmitiem gadu ir aktuāla. Izslāpusi pēc mīlestības un precībām, viltīga un gudra – lugas varone vēl aizvien iedvesmo daudzus teātra režisorus un aktierus.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-17 eiro

Izrāde “Svinības”

28. oktobrī Dailes teātris piedāvā izrādi “Svinības”, kas balstīta uz tāda paša nosaukuma dāņu režisora Tomasa Vinterberga filmas motīviem. Par godu visu cienītā tēva jubilejai ierodas bērnu un radinieki. Nav ieradusies tikai viena no jubilāra meitām, kura mīklainos apstākļos ir izdarījusi pašnāvību. Svētki sākas. Vecākais dēls saka pirmo tostu. Neviens pat nenojauš, ka klātesošajiem viesiem būs jādzird šokējošā un skarbā patiesība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets „Raimonda”

Foto: publicitātes

28. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Raimonda”. Ģeniālais horeogrāfs Mariuss Petipā Raimondu sacerēja 80 gadu vecumā kā sava bagātā mūža kvintesenci. Romantiskais viduslaiku stāsts ar Aleksandra Glazunova mūziku ļaus skatītājiem ielūkoties bruņinieku, skaistu dāmu un krusta karu laikmetā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-35 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija Rīgas Meža kapos

28. oktobrī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Meža kapiem – lielākajiem kapiem valstī. 1913. gadā veidotie kapi ir kļuvuši par daudz veiksmīgu un slavenu Latvijas iedzīvotāju pēdējo atdusas vietu – šeit apglabāti prezidenti, ministri, ģenerāļi, mākslinieki. Uz daudziem no šiem kapiem ir saglabājušies pieminekļi, kuriem ir mākslinieciska vērtība. Plkst. 12.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 15.00 – angļu.

KUR? Aizsaules iela 2

CIK? 5 eiro

Izstāde “Krievu mākslas zelta klasika. 19. gadsimts”

Foto: publicitātes

Līdz 5. novembrim muzejā “Rīgas birža” ir apskatāma izstāde “Krievu mākslas zelta klasika. 19. gadsimts”. Ekspozīcija iepazīstinās skatītājus ar labākajiem tā laika mākslinieku darbiem. Izstādē apskatāmi 285 glezniecības, grafikas, tēlniecības, un dekoratīvās mākslas – porcelāna, stikla, lakas un sudraba izstrādājumu eksponāti. Galvenais stilistikas virziens, uz kuru balstās visa kolekcija, ir romantisms un 19. gadsimta otrās puses reālisms.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-7 eiro

Lekcija par Rīgas arhitektūru

31. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs izglītojoša lekcija par 19. gadsimta otrajā pusē būvēto Rīgas noliktavu vēsturi un arhitektūru. Jāatzīmē, ka daudzas šīs celtnes, kas saglabājušās līdz mūsdienām, ir ieguvušas arhitektūras pieminekļa statusu un tiek uzskatītas par UNESCO Pasaules mantojuma sastāvdaļu.

KUR? Melnsila iela 10b

CIK? 10 eiro