Brīvdienas Rīgā: Eirovīzijas uzvarētājs, pirmā advente un rūķu gājiens

30. Novembris, 2018

Tuvojoties Ziemassvētkiem, galvaspilsētā ienāk svētku noskaņa – tiek atvērti Ziemassvētku tirdziņi, tiks iedegtas valsts galvenās Ziemassvētku egles ugunis, savukārt koncertzālēs jau skan Ziemassvētku melodijas. Mūsu afišā jūs atradīsiet tuvāko dienu interesantākos pasākumus, kurus apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Ziemassvētku tirgus Vecrīgā

Foto: publicitātes

1. decembrī Vecrīgā tiks atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirgus, kurā rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā iegādāties dažādas svētku preces – uzkodas, suvenīrus, amatnieku darinājumus. 2. decembrī Doma laukumā tiks iedegta pilsētas galvenā egle. Savukārt brīvdienās visus tirdziņa apmeklētājus sagaida koncerti un svētku pasākumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Ieeja bez maksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

1. decembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats decembrī būs “Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Festivāla “Bildes” bērnu koncerts

Foto: publicitātes

1. decembrī  festivāls Bildes aicina uz Kongresu namu, kur noritēs koncerts bērniem ar kolektīvu Dzeguzīte, Knīpas un knauķi, Tev un man, Vējā, Ādažu taurenīši, Podziņas, Kolibri, Poppy, un citu, piedalīšanos.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 7 eiro

Priekšnesums “Zinātniskās pasaules paradoksi”

1. decembrī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu “Zinātniskās pasaules paradoksi”. Izrādes laikā skatītāji būs liecinieki zinātniskiem eksperimentiem, kas sagriezīs viņu priekšstatus par pasauli ar kājām gaisā! Garantējam - tas būs ļoti interesanti un elpu aizraujoši! Izrāde ieteicama skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Plkst. 11.00 priekšnesums tiks izrādīts krievu valodā, bet 13.00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 8,50 eiro

Labdarības tirgus

Foto: publicitātes

1. decembrī Rīgas domes ēkā noritēs tradicionālais Ziemassvētku labdarības tirdziņš, ko rīko Rīgas starptautiskais sieviešu klubs (IWCR) un vairāk nekā 30 valstu vēstniecības. Labdarības tirgus, kas noritēs jau 22. reizi, piedāvās dažādu valstu kultūras tradīcijas un dos iespēju nogaršot dažādu tautu ēdienus un dzērienus, kā arī iegādāties oriģinālas dāvanas saviem tuviniekiem – rokdarbus, rotaļlietas, vīnu un delikateses no visas pasaules.

KUR? Rātslaukums 1

CIK? Ieeja bez maksas

Rūķu gājiens

2. decembrī kultūras centrs Iļģuciems un tā radošo amatierkolektīvu dalībnieki aicina ikvienu interesentu uz ikgadējo rūķu gājienu – pasakainu ceļojumu ar lukturiem pa Dzegužkalna parku, meklējot burvju pīrāgu sastāvdaļas. Svētku noslēgumā kultūras centra pagalmā tiks iedegta egle.

KUR? Liodņu iela 27 k.2

CIK? Bezmaksas

Īsmetrāžas kino festivāls “2ANNAS”

Foto: publicitātes

Līdz 2. decembrim norit Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS”. Šī gada konkursā piedalās 68 filmas. Kopumā skatītāji varēs redzēt 154 filmas no 44 valstīm.  

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3,50-5 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

2. decembrī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos Indijas pīrādziņus (samosas) ar gaļu, sieru un tomātiem, čia sēklu pudiņu ar kokosriekstu skaidiņām un apelsīnu, kanēļa tēju ar Grenadīnu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Muzikāla izrāde “Paukojam un Šmaukojam”

Foto: publicitātes

3. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks izrādīta bērnu muzikālā izrāde “Paukojam un Šmaukojam”, kas radīta pēc slavenās britu rakstnieces Enidas Blaitones darba “Pauks un Šmauks” motīviem par divu nebēdnīgu zaķēnu piedzīvojumiem.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 6-15 eiro

2.Ar draugiem

Denisa Paškeviča un Tima Hagansa koncerts

1. decembrī Rīgas Mākslas telpā festivāla “Jazz Room” ziemas sesijas ietvaros uzstāsies viens no labākajiem trompetistiem pasaulē Tims Haganss un latviešu saksofonists Deniss Paškevičs. Tāpat uz skatuves kāps taustiņnieks Karls Vinters (Dānija), perkusionists Anders Mogensens (Dānija) un basists Džonijs Āmans (Zviedrija). 64 gadus vecais Tims Haganss ir trīskārtējs prestižās Grammy balvas ieguvējs. Tāpat slavens ar spilgtiem kopkoncertiem ar slaveniem mūziķiem no daudzām pasaules valstīm.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 20 eiro

Komēdija „Klīnika”

1. decembrī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs vērojama pikantā komēdija „Klīnika”, kas balstīta uz Ivara Šterna lugas motīviem. Klīnika - karikatūriska alegorija par varu un cilvēka instinktu valdīt vai pakļauties. Tajā pacienti jūtas kā mājās, bet darbinieki ļoti mīl savu darbu.. kamēr viņi neuzzina, ka politiķi vēlas klīniku slēgt, lai tur atvērtu bordeli. Bet te starp pacientiem atklājas kāds ļoti svarīgs viesis, kas šo situāciju var mainīt.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Grupas Joy koncerts

Foto: publicitātes

1. decembrī uz mūzikas kluba 9. Vilnis skatuves kāps grupa Joy, kuras hiti Valerie, Touch by Touch, Hello, un citi 1980. gadu hiti ir izskanējuši uz visām eiropas deju grīdām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 10-60 eiro

Improvizēta izrāde “Tavs šausmu stāsts”

2. decembrī improvizatoru komanda “Gandrīz draugi” aicina uz “Cafe Film Noir”, uz izrādi “Tavs šausmu stāsts”. Pēc komandas dalībnieku vārdiem, šis būs labākais kompromiss cilvēkiem, kuriem riebjas šausmu filmas un starp tiem, kuri tās dievina. Jo stāsts tiks radīts tieši uz skatuves un ar pašu skatītāju palīdzību.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10 eiro

Grupas “Ruki Vverh” koncerts

Foto: publicitātes

2. decembrī Arēnā Rīga uzstāsies krievu grupa “Ruki Vverh” ar programmu “21”, kas veltīta grupas jubilejai. Pagājušogad “Ruki Vverh” dalībnieki vērienīgi atzīmēja grupas 20 gadu jubileju. Sergejs Žukovs un viņa komanda jau atkal kāps uz skatuves, lai atzīmētu savu dzimšanas dienu, šoreiz – īpašo viesu - grupas "Otpetie mošeņņiki" – kompānijā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 29-39 eiro

Koncerts “Reiz Ziemassvētkos”

3. decembrī VEF Kultūras pilī ar programmu “Reiz Ziemassvētkos” uzstāsies Guntars Račs un grupa “Saldās sejas”. Programmā izskanēs Ziemassvētku dziesmas ar slavenu latviešu komponistu mūziku, dziesmu vārdu autors – Račs. Tāpat izskanēs kompozīcijas no grupu Jauns Mēness, bet bet un Līvi repertuāriem. Īpašie viesi – grupa Dzeguzīte, Ivo Fomins un Lauris Reiniks.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 20-30 eiro

Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts

Foto: publicitātes

5. decembrī Mūzikas namā Daile dziedātāja Ieva Akuratere un ģitārists Aivars Hermanis piedāvās savu kopdarbu – albumu “Vēlēšanās”. Priekšnesumā pirmo reizi izskanēs dziesmas, kas iekļautas jaunajā albumā, kā arī pazīstamākie Ievas hiti.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-18 eiro

Aijas Andrejevas koncerts

5. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs dziedātājas Aijas Andrejevas koncerts, kurā māksliniece piedāvās dziesmas no sava jaunākā albuma “Mēs pārejam uz Tu”. Programmā izskanēs ne tikai jaunas kompozīcijas, bet arī slavenākās dziesmas pilnīgi jaunā skanējumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-20 eiro  

3.Ar otro pusīti

Marijas Naumovas koncerts

Foto: publicitātes

1. decembrī Sv. Jāņa baznīcā ar Ziemassvētku programmu “Pa īstam” uzstāsies Marija Naumova. Izskanēs Raimonda Paula, Nika Matvejeva, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un citu populāru latviešu komponistu dziesmas, kā arī kompozīcijas no jaunākā Marijas Naumovas albuma “Uz ilūziju tilta”.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 12-20 eiro, bērniem līdz 7 gadiem – Ieeja bez maksas

Salvadora Sobrala koncerts

4. decembrī kinoteātrī Splendid Palace koncertu sērijas “Art of Riga Jazz” ietvaros uzstāsies eirovīzijas konkursa 2017. gada uzvarētājs, portugāļu dziedātājs Salvadors Sobrals. Savās dziesmās Salvadors apvieno portugāļu melanholiskās fadu dziesmas un džezu.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 40-50 eiro

Koncerts “Edgaram Liepiņam - 90”

Foto: publicitātes

4. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts, kas veltīts 90 gadiem kopš aktiera un estrādes mākslinieka Edgara Liepiņa dzimšanas. Mākslinieks, kurš devās mūžībā pirms vairāk kā 20 gadiem vēl aizvien ir palicis daudzu savu sekotāju atmiņā. Koncertā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Juris Kulakovs, grupa “Ārprāc’88”, aktieri un mūziķi. Pasākumu vadīs aktiera dēls – Kristaps Liepiņš.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-30 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Madama Buttertly”

2. decembrī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde „Madama Butterfly” ar Džakomo Pučīni mūziku. Izrāde vēstī par japāņu geišas Čio Čio San neiespējamo mīlestību, ko viņa jūt pret amerikāņu virsnieku.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

Vīnes Štrausa festivāla orķestra koncerts

Foto: publicitātes

2. decembrī Kongresu namā uzstāsies Vīnes Štrausa festivāla orķestris Pītera Guta vadībā. Orķestris ieguvis starptautisko atzinību, pateicoties savai oriģinālajai Vīnes mūzikas interpretācijai, kā arī izpildot plašu klasisko skaņdarbu repertuāru, kā arī Štrausu dinastijas un Vīnes operetes meistaru sacerējumus. Būdams uzticīgs Štrausa laikā pastāvējušajai tradīcijai, Pīters Guts diriģē ar vijoli rokās.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 31-55 eiro

Marijas Maksakovas koncerts

3. decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves koncertu sniegs operas zvaigzne Marija Maksakova. Šis koncerts aizsāks viesizrāžu turneju “Baltijas ceļš”, kuras laikā dziedātāja viesosies Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā – valstīs, kas 2017. un 2018.gadā atzīmē neatkarības simtgadi. Marijas Maksakovas un diriģenta Dmitrija Morozova vadītā Rīgas simfoniskā orķestra koncertprogrammā izskanēs Verdi, Pučīni, Čaikovska un citi vokālie skaņdarbi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 39-79 eiro

Festivāls “Eiropas Ziemassvētki”

Foto: publicitātes

6. decembrī galvaspilsētā sāksies ikgadējais festivāls “Eiropas Ziemassvētki”. To aatklās baroka orķestris Concerto Copenhagen no Dānijas diriģenta Larsa Ulrika Mortensena vadībā. Orķestris izpildīs labākos baroka skaņdarbus, kā arī mazāk pazīstamu skandināvu mūziku.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-30 eiro

Balets „Apburtā princese”

6. decembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Apburtā princese”. Pasaku prinči un princeses, labas un ļaunas fejas, dažādi brīnumaini varoņi no mīļākajām bērnības pasakām atdzīvojas vienkopus baletā, kuram P. Čaikovskis radījis brīnišķīgu mūziku un ļāvis noticēt sapnim par patiesu mīlestību, kas uzvar visu. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-30 eiro

Koncerts “Bizē, Ravels un Rimskis-Korsakovs”

Foto: publicitātes

7. decembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris uzstāsies ar programmu “Bizē, Ravels un Rimskis-Korsakovs”. Pie pults – slavenais diriģents Žans Klods Kazadesī (Francija), klavieres – Arta Arnicāne. Programmā: Žoržs Bizē - Svīta no mūzikas lugai “Arliete”, Moriss Ravels - Klavierkoncerts Solmažorā, Nikolajs Rimskis-Korsakovs - “Šeherezade”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 20-60 eiro

Opera “Bezdelīga”

7. decembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs Džakomo Pučīni operas “Bezdelīga” koncertuzvedums. Galvenās varones Magdas vokālo partiju, kas ir nopietns izaicinājums soprāna balsij, interpretēs starptautiski augstu novērtētā Krievijas Lielā teātra izcilā soliste Dināra Alijeva. Magdas iemīļoto Rudžero atveidos izcilais amerikāņu tenors Džons Ērvins. Prunjē lomā – baltkrievu tenors Pāvels Petrovs, kura uzlecošās operzvaigznes slavu apliecina spožā uzvara prestižajā Operalia konkursā 2018. gadā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 11-85 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Vecene”

1. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde „Vecene” pēc absurda ģēnija Daniila Harmsa tāda paša nosaukuma darba. Izrādes, kuras sižets ir pilnīgi absurda situācija ar neprognozējamu iznākumu, režisors ir Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

Izrāde “Lauva ziemā”

Foto: publicitātes

1. decembrī Dailes teātrī būs skatāma izrādes “Lauva ziemā” pirmizrāde. Ziemassvētku svinību laikā vecajam Anglijas karalim Henrijam II jānosauc mantinieka vārds. Uz šo notikumu ierodas karaļa sieva Eleonora, kas desmit gadus cietumā ir pavadījusi par dalību sazvērestībā pret monarhu, karaļa mīļākā – iedomīgā princese Elisa, viņas brālis, Francijas karalis Filips II Augusts un trīs Henrija II dēli: Ričards Lauvassirds, Džefrijs un Džons. Visi ģimenes locekļi viens otru neieredz. Viņus vieno tikai viens – neizmērojama varaskāre un gatavība uz jebkādu nodevību tās dēļ.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Taņas dzimšanas diena”

4. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Taņas dzimšanas diena”. Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros. Kad liela ģimene sapulcējas, klātesošie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam. Izrāde latviešu valodā, epizodiski skan krievu un vācu valoda

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”

Foto: publicitātes

No 22. novembra līdz 27. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”. Šī ekspozīcija nebūs hronoloģisks stāsts par sasniegumiem simtgades griezumā – epizodes dizaina vēsturē tiks virknētas, meklējot kopīgās tēmas un izejas punktus dažādu paaudžu dizaineru darbībā. Līdz ar dizaina objektiem izstādē iekļauti videomateriāli, fotogrāfijas un citas liecības, kas atklās kontekstus, kuros šie priekšmeti tika radīti un lietoti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro

Izstāde “Krāsainā saules gaisma”

Līdz 2. decembrim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma foto izstāde “Krāsainā saules gaisma. Mikšas Rota vitrāžas un mozaīkas”. Mikša Rots (1865-1944) ir viens no spilgtākajiem Ungārijas vitrāžu un mozaīku māksliniekiem. Pēc viņa skicēm ir tapuši darbi sabiedriskajām ēkām un privātmājām Ungārijā un ārvalstīs. M.Rots strādāja autortehnikā, izmantojot paša izstrādāto daudzkrāsaino stikla veidu un ''Tiffany'' stiklu. Izstādē apskatāmas M.Rota jūgendstila perioda vitrāžu un mozaīku fotogrāfijas un skices.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50 – 5 eiro

Izstāde “Brīvības šiks”

Foto: publicitātes

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro