Brīvdienas Rīgā: dzīvnieki operā, stikla labirints un duets Bēthovenam

31. Janvāris

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē, noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Priekšnesums “LeNeSOns un divi dzīvnieku kvartāli”

Foto: publicitātes

Lielajā ģildē 2. februārī noritēs kārtējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra radītais priekšnesums no cikla pašiem mazākajiem klausītājiem. Šajā ciklā bērnus iepazīstina ar klasiskās mūzikas pasauli. Programmā: Kamils Sensānss - “Dzīvnieku karnevāls” un Jēkabs Bernāts – “Dzīvnieku karnevāls 2.0”.

Plkst. 11.00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt 14.00 – latviešu.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5-13 eiro

Koncerts “VODA Contest  2019”

2. februārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs vokālo un teātra kolektīvu šovs “VODA Contest 2019”. Koncertā piedalīsies Triānas parks, DK Dance Theatre, Bungu skola, un citi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Putnu opera”

Foto: publicitātes

2. februārī Latvijas Nacionālajā operā noritēs bērnu uzveduma „Putnu opera” izrāde. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 30 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

2. februārī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo zemnieku saimniecību tirgu, kur apmeklētāji varēs iegādāties latviešu zemnieku audzētu produkciju. Tāpat tirgus apmeklētājus sagaida grāmatas “Gribu būt dizainers” prezentācija.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

3. februārī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos Kārtupeļu gratinē ar sieru, magoņu maizītes ar šokolādes glazūru un pārsteiguma pildījumu, kā arī gāzētu apelsīnu dzērienu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Leļļu izrāde “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”

Latvijas Leļļu teātrī 3. februārī mazos skatītājus gaida tikšanās ar tēliem no slavenās pasakas par labsirdīgo bāreni Sniegbaltīti, viņas draugiem rūķīšiem un ļauno un skaudīgo pamāti raganu.

Plkst. 11.00 izrāde noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Interaktīvā izstāde “Dzīvās sistēmas”

Foto: publicitātes

No 25. janvāra tirdzniecības centrā “Elkor” apskatāma interaktīva izstāde “Dzīvās sistēmas”. Tā ir unikāla izstāde, kurā tiešā nozīmē varēs pieskarties sarežģītākajiem objektiem dabā – dažādiem dzīviem organismiem. 60 interaktīvi eksponāti ļaus saprast un izjust, kā izveidots viss dzīvais.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 6-35 eiro

Labdarības koncerts “Deju vētra”

6. februārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs labdarības koncerts “Deju vētra”, kura mērķis ir līdzekļu vākšana slavenajai dejotājai Vijai Vētrai. 1944. gadā māksliniece devusies trimdā un pašlaik dzīvo Ņujorkā, taču ļoti vēlas atgriezties un atlikušo dzīvi pavadīt dzimtenē. Lai viņa atgrieztos, nepieciešami līdzekļi, kurus savākt cer viņas atbalstītāju nesen izveidotais fonds.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-10 eiro

2.Ar draugiem

Mārča Auziņa koncerts

Foto: publicitātes

2. februārī Mūzikas namā Daile ar programmu “Aizrautība” uzstāsies ģitārists Mārcis Auziņš. Koncerts norit par godu mūziķa otrā solo albuma iznākšanai – albumā iekļautas kompozīcijas, kas sarakstītas pēdējo divu gadu laikā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-22 eiro  

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

5. februārī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

Grupas “Hameleoni” jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

7. februārī popgrupa “Hameleoni” aicina ikvienu uz savu koncertu, kas tiek rīkots par godu dueta 20 gadu jubilejai, koncerts noritēs VEF Kultūras pilī. Programmā iekļautas grupas populārākās dziesmas. Tāpat uz skatuves kāps arī citi pazīstami latviešu mākslinieki, kuri kolēģus apsveiks jubilejā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-20 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde „Dienesta romāns”

3. februārī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās latviešu aktieri. Un arī viņi tāpat iemīlēsies un arī viņi tāpat būs neaizsargāti patiesu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Dailes mūzikas salona vakars

Foto: publicitātes

7. februārī Mūzikas namā Daile noritēs Dailes mūzikas salona vakars. Akustisko koncertu sērija sāksies ar veltījumu Lūisam Ārmstrongam. Koncertā piedalās Kristaps Vanadziņš (klavieres), Oskars Ozoliņš (trompete), Jānis Rubiķis (bass), Rūdolvs Dankfelds (sitaminstrumenti). Biļetes cenā iekļauta arī glāze vīna.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15 eiro

Ģitārista Jāņa Bērziņa koncerts

8. februārī VEF Kultūras pilī ar programmu “Enerģija” uzstāsies ģitārists un komponists Jānis Bērziņš. Programmā iekļauti slaveni latviešu hiti oriģinālā skanējumā, kā arī mūziķa pašsarakstītas kompozīcijas un ģitāras meistardarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Antonija #Silmači”

Foto: publicitātes

3. februārī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Baleta asociācijas jubilejas koncerts

3. februārī uz VEF Kultūras pils skatuves Latvijas Baleta asociācija atzīmēs savu 25. jubileju ar koncertu. Tajā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas baleta trupas mākslinieki, Rīgas horeogrāfijas skolas audzēkņi, kā arī dažādu deju kolektīvu dalībnieki.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5-8 eiro

“Gurdjieff Ensemble” koncerts

Foto: publicitātes

4. februārī uz VEF Kultūras pils skatuves izskanēs 20. gadsimta garīgās leģendas G. I. Gurdžijeva un armēņu priestera un komponista Komitas Vardapeta darbi “Gurdjieff Ensemble” izpildījumā. Ansambli 2008. gadā dibināja slavenais mūziķis Levons Eskenjans, lai izpildītu etnogrāfiski autentiskus G.I. Gurdžijeva un Tomasa de Hartmana klavieru mūzikas aranžējumus. Ansamblis sastāv no labākajiem armēņu mūziķiem, kuri spēlē tradicionālos armēņu un tuvo austrumu instrumentus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-15 eiro

Koncerts “Bēthovens, Georgs Sarkisjans un Keigo Mukava”

7. februārī Lielajā ģildē uzstāsies vijolnieks Georgs Sarkisjans un pianists Keigo Mukava. LNSO pirmā vijole Georgs Sarkisjans un japāņu pianists Keigo Mukava ir Latvijas klausītāju iemīļots duets – profesionāli saskanīgs, azarta un negaidītību pārpilns. Cēsīs un Rīgā viņi spēlējuši septiņas no Bēthovena desmit vijolsonātēm, un nu atlikušas vēl trīs: jauneklīgi jūsmīgā Pirmā, jauneklīgi dramatiskā Septītā un mīlestības gaismā sapņojoša brieduša vīra rakstītā Desmitā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-25 eiro

Operete „Sikspārnis”

Foto: publicitātes

7. februārī Latvijas Nacionālajā operā būs iespējams noskatīties Johana Štrausa opereti „Sikspārnis”. Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā... Johana Štrausa populārākā operete vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes jauniestudējumā tiks dziedāts vācu valodā un runāts latviski.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Balets „Korsārs”

8. februārī Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīts „Korsārs” ar Ādolfa Adāna mūziku – tas ir klasisks balets, kura sižets ņēmts no Lorda Bairona poēmas, kas sarakstīta 1814. gadā. Izrāde stāsta par karstasinīgu pirātu Konrādu, kurš iemīlējies skaistajā Medorā. Kad Konrāds un viņa biedri atbrīvo Medoru no verdzības un aizved viņu slepeno mītni, sākas īstie piedzīvojumi...

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Karš vēl nav sācies”

Foto: publicitātes

4. februārī Mūzikas namā “Daile” būs skatāma izrāde “Karš vēl nav sācies”. Luga sastāv no 14 novelēm, kas sarakstītas kā skeči un monologi. Katrai no novelēm ir atsevišķs sižets, taču kopā tās veido vienotu dramatisko līniju. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Izrādē piedalās aktieri, kas pārstāv dažādas teātra skolas un dažādu valodu kultūrtelpas: latviete Guna Zariņa, lietuvietis Gitis Ivanauskas un Aleksandrs Maļikovs no Krievijas. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-25 eiro  

Izrāde “Būt nacionālistam”

5. februārī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs skatāma izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 12 eiro

Izrāde „Ak, tētīt...”

Foto: publicitātes

6. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja noskatīties izrādi „Ak, Tētīt...”, kas radīta pēc mūsdienu franču dramaturga Floriana Zellera lugas „Tēvs” motīviem – luga ieguvusi atzinību lērumu. Tēvu un bērnu attiecības nekad nav vieglas, taču lugas autors cenšas parādīt tās no veca vīra skatupunkta. Vīra, kurš saprot, ka bērniem ir sava dzīve – spilgta un aizņemta. Un viņam šajā dzīvē nav atvēlēts tik daudz laika, kā agrāk.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro  

Izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”

6. februārī Mūzikas namā “Daile” būs skatāma muzikāli poētiska izrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”. Tas ir stāsts par slaveno dzejnieku Eduardu Veidenbaumu un mazāk pazīstamo, bet tikpat apdāvināto vecāko brāli Kārli, kurš arī rakstījis dzeju. Diemžēl no šīs dzejas saglabājies ir ļoti maz.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-20 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Stikla labirintā”

Foto: publicitātes

No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa” būs skatāma mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā”. Starptautisku atzinību guvušais stikla mākslinieks pārvērtīs izstāžu zāli stikla labirintā, kurā tiks izstādītas četras lielformāta stikla skulptūras, kas veidotas stikla krāvumu tehnikā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Melos”

No 18. janvāra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs skatāma izstāde “Melos”. Izstāde ir sadarbības projekts starp māksliniecēm Annu Ceipi, Viku Ekstu un Līgu Spundi. Grieķu vārda “melos” saknes jāmeklē indoeiropiešu valodu saimes vārdā “mel”, kas norāda uz daļu no veseluma. Vēlāk to sāka attiecināt uz melodiju vai lirisku dzejoli, kas paredzēts izdziedāšanai. Tieši šī vārda skanīgā nozīme saistāma ar melodrāmas jēdzienu, kas savukārt zināma kā specifisks, emocijām un jūtām piesātināts žanrs. Izstādes pamatā ir pētnieciska vēlme dekonstruēt kino melodrāmu pamatelementus, un, apvienojot tos telpiskā kompozīcijā, ļaut apmeklētājam būt melodrāmas pasaulē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro

Izstādei “Forma. Krāsa. Dinamika” 40

Foto: publicitātes

Līdz 17. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma projekta “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” trešā un noslēdzošā satelītekspozīcija “Izstādei “Forma. Krāsa. Dinamika” 40”. Mākslinieku Valda Celma, Artura Riņķa un Anduļa Krūmiņa kopīgi veidotā skate “Forma. Krāsa. Dinamika” tika izstādīta pirms 40 gadiem. Atzīmējot izstādes “Forma. Krāsa. Dinamika” norises 40. gadskārtu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā pirmo reizi tiks parādīts mākslinieka Valda Celma zīmētais ekspozīcijas plāns un demonstrēto darbu fotokopijas. Izstādes pirmajā daļā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar atsevišķu darbu skicēm un fotomontāžām. Savukārt otrajā daļā apmeklētāji ieraudzīs Valda Celma kinētisko skulptūru “Rotējošie cilindri” (1972), Artura Riņķa speciāli šai izstādei sagatavoto kinētiskās glezniecības videoversiju un kinētisko objektu krāsainas fotogrāfijas, kuras izgatavotas no tā laika diapozitīviem.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro

Ievas Jurjānes personālizstāde “Gals & sākums”

Līdz 3. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē 5. stāvā būs skatāma Ievas Jurjānes personālizstāde “Gals & sākums”. Izstāe ir iekļauta Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu programmā un ir satelītprojekts izstādei “Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Dvēsele”

Foto: publicitātes

No 25. janvāra līdz 2. martam galerijā “MuseumLV” norit Igaunijā dzīvojošā mākslinieka Eduarda Zenstika darbu izstāde. Mākslinieks darbojas glezniecības, fotogrāfijas, grafikas, instalācijas, dizaina, muzikālo improvizāciju un performances jomās. Izstādē «Dvēsele» būs apskatāmas Zenstika jaunākās eļļas gleznas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Brīvības šiks”

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro