Brīvdienas Rīgā: dejojošie musketieri, Latvijas bākas un spoku nakts

26. Oktobris, 2018

Vēsajā rudenī labi ir sēdēt pie kamīna ar karstu tēju un nesteidzīgi papļāpāt ar tuviniekiem. Vai arī doties uz teātri vai koncertu. Turklāt galvaspilsēta piedāvā dažādas idejas, kur un kā pavadīt savu brīvo laiku. Noteikti ieskatieties mūsu afišā, jo tajā atradīsiet interesantākos tuvāko dienu pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Planēta nr. 85”

Foto: publicitātes

27. oktobrī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro 

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

27.oktobrī Latvijas Leļļu teātris pie sevis gaida pašus mazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo putnēnu paredzēta skatītājiem no 3 gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. 11:00 izrāde būs vērojama krievu valodā, savukārt 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro 

Koncerts “Mazā rudens Eiropiāde”

Foto: publicitātes

27. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koncerts “Mazā rudens Eiropiāde”, kurā piedalīsies muzikālie un deju kolektīvi. Koncertā skatītāji redzēs programmu, ar kuru Latvija tiks pārstāvēta Eiropiādē – kultūras un mākslas festivālā, kas kopš 1964. gada norit dažādās Eiropas pilsētās.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas 

Izstāde “Ķirbji un citas lielas ogas”

Līdz 28. oktobrim Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Ķirbji un citas lielas ogas”. Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt dažādus Latvijā augošus ķirbjus, bet arī saņemt speciālistu konsultācijas un uzzināt veselīgu ēdienu receptes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 1-2,20 eiro 

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

27. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku un amatnieku tirgus. Uz izpriecām visai ģimenei aicina “Māmiņu klubs”. Bērnus un vecākus sagaida intelektuālās spēles, tikšanās ar samojedu šķirnes suņiem, ka arī “Māmiņu kluba” Labdarības izsole.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas 

Izrāde “Lidojošais šķīvītis”

27. oktobrī Dirty Deal Teatro skolēnus gaida uz priekšnesumu “Lidojošais šķīvītis”. Skatītāji kopā ar aktieriem dosies kosmiskā ceļojumā nepazīstamu planētu un to iemītnieku meklējumos. Bet pa ceļam uzzinās daudz interesanta par zinātniskiem atklājumiem.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 9 eiro 

Etniskās mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

27. oktobrī Spīķeru koncertzālē uzstāsies grupa “Rāmi Riti” ar programmu “Saules rīti, Dieva rīti”. Programmā iekļautas meditatīvas tautasdziesmas. Grupas sastāvā ietilpst: Inese Kozuliņa (vokāls, kokle, taustiņinstrumenti), Arnolds Kārklis (vokāls, ģitāra, mandolīna), Ansis Jansons (kokle), Mārtiņš Milevskis (vokāls, perkusijas), Alisa Klimanska (flauta) un Kristīne Štikāne (balss).

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 15 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas 

Izrāde „Baltais lācis superzvaigzne”

28. oktobrī noritēs jautra izrāde pirmsskolas un jaunāko klašu vecuma bērniem – „Baltais lācis superzvaigzne”. Galvenais izrādes varonis – Baltais lācis – ļoti vēlas kļūt par superzvaigzni, bet nezina, kā. Un tad palīgā viņam nāk Pingvīns un mazie skatītāji. Izrāde notiek latviešu valodā.

KUR? Duntes iela 19a

CIK? 8 eiro 

Zinātniskais šovs “Helovīna laboratorija”

Foto: publicitātes

28. oktobrī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv rādīs aizraujošu šovu “Helovīna laboratorija”. Jaunais priekšnesums iepazīstinās bērnus ar jautriem un nedaudz biedējošiem, kā jau paši šie svētki, eksperimentiem. Šovs sastāvēs no stundu gara priekšnesuma, pēc kura dalībnieki varēs aizraujošos eksperimentus izmēģināt paši.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 10 eiro 

Izrāde “Aspazija. Vaidelote”

31. oktobrī Mazajā ģildē būs skatāma jauniešu teātra “Vinnijs” izrāde “Aspazija. Vaidelote”. Izrāde, kas paredzēta bērniem no 12 gadu vecuma, pastāstīs par uzticību, nodevību un varu. Režisori – Karīna Šišlo un Ingūna Gremze.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas 

Izstāde bērniem “Kurš kuram draugs?”

Foto: publicitātes

Līdz 28. oktobrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norit izstāde “Kurš kuram draugs?”, kas aicina muzeja mazākos apmeklētājus iepazīt dzīvnieku attēlojumu mākslas darbos, rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, uzticība, līdzjūtība, mīlestība un atbildība. Izstādē aplūkojami darbi no Latvijas Nacionāla mākslas muzeja glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijām, kas aptver laika periodu no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimtam.

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro 

2.Ar draugiem

Grupas Bleach Nirvana Tribute” koncets

27. oktobrī uz mūzikas kluba 9. Vilnis skatuves kāps grupa “Bleach Nirvana Tribute” (Nīderlande), kas izpildīs populārās rokgrupas Nirvana dziesmas.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 15 eiro 

Šovs “Vivaldianno. Spoguļu pilsēta”

Foto: publicitātes

28. oktobrī Arēnā Rīga noritēs trīsdimensiju ilūziju šovs “Vivaldianno. Spoguļu pilsēta” ar Vivaldi mūziku. Vivaldianno ir 3D koncertšovs, kurā baroka laikmeta ģēnija Antonio Vivaldi stāsts tiek izpildīts ar dzīvām 3D animācijām, specefektiem, deju un teātra ainām. Priekšnesums apvieno vairākus žanrus: klasiskā mūzika un roks, balets un brazīliešu dejas, teātris un vizualizācija.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-70 eiro 

Koncerts “Ceļojošais vijolnieks”

31. oktobrī VEF Kultūras pilī muzikālā apvienība “Paldies Tev, draugs” uzstāsies ar priekšnesumu “Ceļojošais vijolnieks”. Priekšnesumā piedalīsies visdažādāko žanru izpildītāji, skatītāji redzēs un dzirdēs jodelēšanu, čigānu melodijas, stepu, vijoles solo uz vienas stīgas, un daudz ko citu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-25 eiro 

Rīgas starptautiskais kinofestivāls

Līdz 31. oktobrim galvaspilsētā norisināsies Rīgas starptautiskais kinofestivāls. Šogad festivālā tiks demonstrētas vairāk kā 150 mākslas, dokumentālās un īsfilmas no visas pasaules. Bez plašas filmu programmas festivāls piedāvā arī izglītojošus un izklaidējošus pasākumus. Seansi un pasākumi noritēs kinoteātros Splendid Palace, KSuns, Kino Bize, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes kultūras centrā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3-10 eiro 

Jaunās mūzikas festivāls “Arēna”

No 20. oktobra līdz 3. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais mūzikas festivāls “Arēna”, kas Latvijas iedzīvotājus iepazīstinās ar aktuālākajiem notikumiem un jaunumiem dažādos mūzikas žanros – no akadēmiskās līdz deju mūzikai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 6-20 eiro

3.ar otro pusīti

Natašas Koroļovas koncerts

Foto: publicitātes

30. oktobrī Kongresu namā ar jauno programmu “L Maģija” uzstāsies Krievijas popzvaigzne Nataša Koroļova. “L Maģija” ir šovs, kurā ir jaunākās skatuves tehnoloģijas, unikālas dekorācijas, oriģināli horeogrāfijas numuri, dzīvais skanējums un skatītāju iesaistīšana.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15-60 eiro 

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

27. oktobrī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro 

4.ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Trīs musketieri”

Foto: publicitātes

27. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs baleta “Trīs musketieri” pirmizrāde. Neoklasiskā baleta autori ir čehu komponists Jans Kučera un kanādiešu horeogrāfs Pols Čalmers. Iestudējums ir radīts pēc Morāvijas-Silēzijas Nacionālā teātra pasūtījuma un tagad Aleksandra Dimā slavenā stāsta sižetu par D’Artanjanu un trīs drošsirdīgajiem musketieriem – Atosu, Portosu un Aramisu – interpretē arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro 

Koncerts Viva Mozart

27. oktobrī Doma baznīcā ar programmu Viva Mozart uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska, kā arī Edīte Alpe (ērģeles) un Jāzeps Jermolovs (vijole). Programmā Viva Mozart - G.F. Hendelis, V.A. Mocarts, Dž. Morandi, Dž. Rosīni, F. Lists, F. Šūberts.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 15-35 eiro 

Opera “Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

28. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – Gaetano Doniceti komiskā opera Dons Paskvāle ir jautrs stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls. Opera buffa jeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā atpazīsiet commedia dell’arte raksturīgos tēlus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro 

Senās mūzikas koncerts

28. oktobrī senās mūzikas ansamblis “Ludus” aicina uz savu jubilejas koncertu, kas veltīts kolektīva 30. jubilejai. Koncertprogrammā – XVI-XVII gadsimtu komponistu skaņdarbi.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas 

Cikla “Meistari un meistardarbi” koncerts

Foto: publicitātes

2. novembrī Lielajā ģildē noritēs pirmais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra cikla “Meistari un meistardarbi” koncerts. Cikla ideja ir vienā koncertā apvienot vairākus viena komponista šedevrus. Un pirmais no tiem būs Mocarts. Koncertā piedalīsies Gunta Gelgote (soprāns) un Ieva Salīte (klavesīns).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 11-30 eiro 

Frančesko Attesti koncerts

28. oktobrī uz Kultūras pils “Ziemeļblāzma” skatuves kāps itāļu pianists Frančesko Attesti. Mūziķis tiek uzskatīts par vienu no labākajiem romantisma laika mūzikas interpretētājiem. Programmā – Šopēna, Rosīni un Šūberta skaņdarbi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-10 eiro

5.ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Rondo”

Foto: publicitātes

27. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Rondo”, kas tapusi pēc Artūra Šniclera tāda paša nosaukuma lugas motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu. Mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu, priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama?

Līdz 16 gadiem neiesakām.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”

27. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”, kas veidots pēc britu rakstnieka Marka Hedona romāna motīviem. Galvenajam varonim Kristoferam ir 15 gadi, viņš lieliski prot matemātiku, taču nepavisam neprot komunicēt ar cilvēkiem – viņam ir autisms. Dārzā atrodot nogalinātu kaimiņu suni, zēns, kurš nekad nav bijis tālāk par savas ielas galu, nolemj šo lietu izmeklēt, un tas viņu aizvedīs ne tikai uz Londonu, bet arī izmainīs visu viņa dzīvi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro 

 

Izrāde “Ivanovs!”

Foto: publicitātes

28. oktobrī Dailes teātrī noritēs izrāde “Ivanovs!” pirmizrāde, kas radīta pēc Antona Čehova lugas par zemes īpašniekiem, kuri garlaikojas provincē. Parādi, tuberkuloze un sievas nāve, laulības pārkāpšana, vilšanās un mēģinājumi visu sākt no jauna – neviens nevar atrunāt Nikolaju Ivanovu, vīrieti pašā mūža plaukumā, no viņa sāpēm un izmisuma. Jo, lai ko tu arī nedarītu un lai kur tu arī nedotos, no sevis neizbēgsi.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro 

6.ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Lekcija “Latvijas bākas – bijušās un esošās”

28. oktobrī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē noritēs bāku vēstures pētnieka Andra Cekula lekcija. Stāstījumu par bāku vēsturi pavadīs vēsturisko liecību demonstrācija.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1,50 eiro 

Izstāde “Krāsu alķīmija”

Foto: publicitātes

No 24. oktobra līdz 11. novembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” ir skatāma Gruzijas mūsdienu mākslas izstāde “Krāsu alķīmija”. Ekspozīcijā iekļauti 43 mākslinieku - Apollona Kuteladzes Tbilisi Valsts mākslas akadēmijas sudentu – darbi.

KUR? Kungu iela 4

CIK? 2,50 – 5 eiro

Monētu izstāde “Kvalitātes etalons”

No 19. oktobra līdz 2. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma projekta “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” otrā satelītizstāde “Kvalitātes etalons”, kas iepazīstinās ar Latvijas naudas monētām, veltītām izciliem notikumiem un kultūras personībām. Katra kolekcijas monēta atšķiras ar oriģinālo dizainu. Būtībā tie ir miniatūri mākslas darbi, kuros pamatidejas savītas ar filigrānu izpildījumu. Līdzās klasiskajai apaļajai formai monētas top četrstūra, sešstūra, ovāla un vēl dažādos citos veidolos. Bieži vien dizaina risinājumā izmantots sudraba un zelta apvienojums, zeltījums, krāsojums, cēlmetālā tiek iestrādāts Latvijas dabai tik raksturīgais granīts, dzintars, kā arī pielietoti citi, ļoti specifiski materiāli, piemēram, keramiskais materiāls perlukors.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro 

Ekskursija “Spoku nakts”

Foto: publicitātes

31. oktobrī rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Sv. Pētera baznīcas galvenās ieejas

CIK? 16,99 eiro