Brīvdienas Rīgā: daudz jo daudz eglīšu, Ziemassvētki un nakts Zooloģiskajā dārzā

22. Decembris, 2017

Gaidāmajā nedēļas nogalē galvaspilsētu būs pārņēmuši Ziemassvētki. Tas nozīmē, ka bērnus sagaida dažādi svētku priekšnesumi un dāvanas, savukārt pieaugušos – koncerti, kas dāvās Ziemassvētku noskaņu. Taču, mūsu tradicionālajā afišā jūs atradīsiet arī citus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Ziemas pasaka”

Foto: publicitātes

23. decembrī Latvijas Leļļu teātrī – izrāde, kas radīta pēc Margaritas Stārastes tāda paša nosaukuma grāmatas, kas jau kļuvusi par bērnu literatūras klasiku, motīviem. Par to, kā piparkūku vīriņš Kraukšķītis, kuru izcepusi Sniegbaltīte, aizbēg no viņas, lai pēc iespējas ātrāk nonāktu pie bērniem, bet viņa ceļš izrādās bīstams un pārsteidzošu piedzīvojumu pilns.

Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Priekšnesums “Ziemassvētku vakarā”

23. decembrī teātris “Zīļuks” Rīgas skolēnu pilī aicina skolēnus uz svētku teātra priekšnesumu ar spēlēm un dāvanām. Pasaku meža iemītnieki gatavojas Ziemassvētkiem, tikai Zaķis nevar rimties – viņš vēlas kļūt slavens. Un tādēļ Zaķis dodas pēc padoma pie Piparkūku rūķa. Pasākums norit latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3-12 eiro

Ziemas naktis Zooloģiskajā dārzā

Foto: publicitātes

No 15. decembra līdz 28. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā norit ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji var vērot dzīvniekus līdz pat plkst. 21.00 (kase strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izrotātajiem un izgaismotajiem celiņiem. 24. un 31. decembrī Zooloģiskais dārzs strādās līdz plkst. 15.00.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni), iegādājoties biļeti no plkst. 16.00 līdz 19.00, cena – 2 eiro  

Izrāde „Vilks”

23. decembrī Kaņepes kultūras centrā noritēs zīmējumu teātra izrāde „Vilks”. Izrāde sākas ar baltu un tīru telpu, kas tiek piepildīta ar stāstiem, attēliem un mūziku – un pasakas atdzīvojas. Mazos skatītājus aicina ne tikai skatīties, bet arī pašiem piedalīties izrādes veidošanā, zīmējot savus varoņus. Izrāde notiks latviešu valodā.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro, ģimenes biļete – 21 eiro

Ziemassvētku preču tirgus

Decembrī sestdienās un svētdienās Kalnciema Kvartāls aicina apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus. Apmeklētājus sagaida ne tikai amatnieku svētku preces un īpaši cienasti, kā arī radošās darbnīcas bērniem, bērnu grāmatu prezentācijas, un daudz kas cits.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Jaungada piedzīvojums “Pasaku labirints”

23. un 24. decembrī bērni tiek gaidīti uz priekšnesumu “Pasaku labirints” radošajā centrā “Alternatīvā realitāte”. Bērni nokļūs četrās dažādās pasakās, kurās bērni iemācīsies pieradināt drakonus, iedzers tēju ar mandarīniem kopā ar Alisi Brīnumzemē, izspēlēs jautras spēles kopā ar minjoniem un Misteru Grū, un izmēģinās īstu maģiju Burvestību skolā. Un palīdzēs Ziemas karalienei atgūt savas sirds lauskas, lai viņa atkal kļūtu laba.

KUR? Tallinas iela 30

CIK? 15 eiro (cenā iekļauta dāvana), vecākiem – 5 eiro

Koncerts “Sniegavīra ekspresis”

Foto: publicitātes

25. decembrī mūzikas namā “Daile” rīdzinieki tiek gaidīti uz ģimenes koncertu ar Ralfa Eilanda, Kristīnes Prauliņas un grupas Very Cool People piedalīšanos. Koncertprogrammā iekļautas populārākās Ziemassvētku dziesmas: Zvaniņš skan, Laba slava sniedziņam, Jingle Bell Rock, Santa Claus is Coming to Town, un citas.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

Muzikāla pasaka “Grinča Ziemassvētki”

25. decembrī Kongresu namā būs skatāma muzikāla izrāde “Grinča Ziemassvētki”. Pasakas galvenajam varonim ļoti nepatīk Ziemassvētki tikai tāpēc, ka bērnībā pret viņu bija izturējušies slikti. Taču Ziemassvētki ir brīnumu laiks, un ar mazās meitenītes Sindijas palīdzību Grinčs atgūst ticību labajam, cilvēkiem un arī Ziemassvētkiem.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 8-12 eiro

Lielā Ziemassvētku eglīte

Foto: publicitātes

26. decembrī Maskavas cirks aicina uz Arēnu Rīgu, uz cirka programmu “Lielā Ziemassvētku eglīte”. Programmā - Ziemassvētku vecītis ar Sniegbaltīti, zirgu šovs, dresēti pūdeļi, eksotisko kaķu atrakcijas, izcila gaisa vingrotāju triku kaskāde, jautrie klauni, akrobāti, žonglētāji un iluzionisti, kā arī ledus šovs “Lapzeme”.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 3-37 eiro

Eglīte bērniem "Ziemassvētku pasaka"

Foto:

25. decembrī kultūras pilī "ZIEMEĻBLĀZMA" plkst. 18:30 notiks Jaungada izrāde ar Salavecīti, Sniegbaltīti, cirka māksliniekiem un viņu dzīvniekiem. Būs arī viens īpašs viesis - 2,5 metru robots-transformers. Piedzīvojums sākas ar teātra cirka izrādi un Jaungada pasaku. Uzstāsies žonglētāji, akrobāti un mājas dzīvnieki. Būs arī - dejas, konkursi un spēles. Programma patiks gan pieaugušajiem, gan bērniem.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK?  6-9 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

No 15. decembra “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 8 eiro

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Foto: publicitātes

8. decembrī Rīgā startējis jau 8. mākslas objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivāla ekspozīcijā izstādīti labākie profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un mākslas nozares darboņu darbi, kas radīti pēdējo gadu laikā. Objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un daudzveidīgi izmantotiem materiāliem – no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Komēdija „Klīnika”

23. decembrī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs vērojama pikantā komēdija „Klīnika”, kas balstīta uz Ivara Šterna lugas motīviem. Klīnika - karikatūriska alegorija par varu un cilvēka instinktu valdīt vai pakļauties. Tajā pacienti jūtas kā mājās, bet darbinieki ļoti mīl savu darbu.. kamēr viņi neuzzina, ka politiķi vēlas klīniku slēgt, lai tur atvērtu bordeli. Bet te starp pacientiem atklājas kāds ļoti svarīgs viesis, kas šo situāciju var mainīt.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Elenas Vaengas koncerts

Foto: publicitātes

23. decembrī uz Arēnas Rīga skatuves ar Ziemassvētku koncertu uzstāsies populārāk krievu dziedātāja Elena Vaenga. Pilsētas romances un folklora, klasika un pašsacerētas dziesmas, džezs un roks, fanks un souls – Vaengas mūzikā ir apvienoti dažādi stili, kas veido vienu – viņas pašas, ļoti krievisko. Īpašie koncerta viesi – Intars Busulis, “Jaunais Vilnis 2013” uzvarētājs Roberto Kels Torress un šova “Balss” dalībnieki Ludmila Sokolova un Ači Peurtseladze.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 29-120 eiro

Antoha MC koncerts

23. decembrī Riseba Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 uzstāsies krievu hiphopa mākslinieks Antons Kuzņecovs, pazīstams kā Antoha MC. Antons Kuzņecovs ir dzimis Maskavā, uzaudzis muzikālā ģimenē ar sešiem brāļiem un māsu. Pirmais albums “No visas sirds” izdots 2011. gadā. Sākumā uzstājies ar pazīstamiem mūziķiem, pirmais solo koncerts sniegts klubā 2014. gadā. Bez solo darbiem piedalījies arī kopīgu kompozīciju veidošanā ar tādiem māksliniekiem kā Ivans Dorns un “Pasoš”. 2017. gada 22. septembrī izdevis jauno albumu “Padomi jauniešiem”.

KUR? Durbes iela 4

CIK? 20 eiro

Rīgas Ziemassvētku koncerts

Foto: publicitātes

25. un 26. decembrī izstāžu zālē “Ķīpsala” noritēs lielais svētku koncerts. Koncertā piedalīsies tādi populāri solisti kā Elza Rozentāle, Andris Ērglis un Gunārs Kalniņš, Rīgas Doma meiteņu koris, vokālā grupa Schola Cantorum Riga un svētku orķestris. Koncerta diriģenti – Aira Birziņa un Rūdolfs Bērtiņš. Programmā – Ziemassvētku mūzika: latviešu un ārvalstu komponistu darbi folka, ambient un etno jazz stilos.

KUR? Ķīpsalas 8

CIK? 12-30 eiro

Ziemassvētku koncerts “Tev tuvumā”

26. decembrī Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā noritēs ikgadējais svētku koncerts, kurā piedalīsies latviešu mūziķi, kuri izpildīs labākās latviešu komponistu Ziemassvētku dziesmas. Koncertā piedalīsies Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, grupa Putnu Balle, un citi.

KUR? Torņakalna iela 3/5

CIK? 10-14 eiro

Operetes mākslinieku koncerts

Foto: publicitātes

26. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar jaungada koncertu uzstāsies operetes mākslinieki. Programmā – Johana Štrausa, Džordža Geršvina, Leonarda Bernstaina mūzika un muzikāli pārsteigumi. Koncertā piedalīsies Harijs Bašs (klavieres), Anta Jankovska (soprāns), Laura Purena (soprāns), Nauris Puntulis (tenors), Nauris Indzeris (baritons).

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 15-25 eiro  

Koncerts “Melodiju serpentīns”

12. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts “Melodiju serpentīns”, kurā izskanēs populārākās 1950-1980 gadu latviešu estrādes melodijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 9-40 eiro

Megaorķestra Melo-M koncerts

Foto: publicitātes

29. decembrī Kongresu namā slavenais latviešu trio Melo-M piedāvā programmu ar sava megaorķestra piedalīšanos – tajā apvienojušies vairāk nekā 50 dažādu paaudžu čellisti. Koncerts sastāvēs no divām daļām: pirmajā izskanēs Kārļa Auziņa mūzika, otrajā – popa un roka hiti čella orķestra aranžējumā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15-30 eiro

Grupas Alphaville koncerts

29. decembrī Arēnā Rīga uzstāsies vācu grupa Alphaville, kas pasaulei dāvājusi tādus hitus kā Forever Young un Big in Japan. Alphaville, ko 1983.gadā dibinājuši Marians Golds un Bernhards Loids, ir viena no veiksmīgakajām astoņdesmito gadu vācu muzikālajām apvienībām. Pašlaik grupa sastāv no 5 mūziķiem Mariana Golda vadībā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 25-50 eiro

3.Ar otro pusīti

Ziemassvētku džeza koncerts

Foto: publicitātes

23. decembrī Lielajā ģildē uzstāsies orķestra Rīga bigbends un pieaicinātie solisti: Kamilla Berto (Francija), Rūta Dūduma, Evilena Protektore un Normunds Rutulis. Koncertprogrammā – džeza kompozīcijas un klasiskās Ziemassvētku dziesmas.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-40 eiro

Trio Art-i-shock koncerts

27. decembrī Spīķeru kvartālā festivāla “eiropas Ziemassvētki” uzstāsies latviešu trio Art-i-shock – pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. Programmā: Jānis Lūsēns, Platons Buravickis, Andris Vecumnieks, Alfrēds Šnitke, Čiks Korea, u. c.

KUR? Maskavas iela 4 k-1

CIK? 10 eiro

Uzvedums „Slepkavība ar mandeļu smaržu”

29. oktobrī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs iespēja piedalīties teātra uzvedumā „Slepkavība ar mandeļu smaržu”. Vakars iesāksies kā parastas vakariņas restorānā, taču pēc tam skatītāji kļūs par atjautīgas slepkavības un detektīvizmeklēšanas lieciniekiem. Biļetes cenā iekļautas uzkodas un dzērieni.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 38 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Jaungada aktieru koncerts

Foto: publicitātes

23. decembrī Dailes teātra aktieri uzstāsies ar jaungada koncertu, kura programmā iekļautas dziesmas, kuras ir izpildītas ļoti reti vai iepriekš nav izpildītas vispār. Koncertā piedalīsies Ilze Vazdika, Olga Dreģe, Gunārs Placēns, Artis Robežnieks, Ģirts Ķesteris, Gints Grāvelis, Aldis Siliņš, Sarmīte Rubule, Aija Dzērve, Lelde Dreimane.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro  

Izrāde “Trīs māsas. Refleksija”

29. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs redzama izrāde “Trīs māsas. Refleksija”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Antona Čehova lugas, kas uz teātra skatuvēm redzama jau vairāk nekā gadsimtu. Šoreiz savu redzējumu piedāvās kritiķu cienītais un prēmijām apbalvotais Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-17 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Ave Maria”

Foto: publicitātes

25. decembrī Rīgas Domā festivāla “eiropas Ziemassvētki” ietvaros uzstāsies latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers. Tāpat koncertā uzstāsies Diāna Jaunzeme – Portnaja (ērģeles), Agnese Kalniņa – Liepiņa (vijole), Jānis Stafeckis (kontrabass). Programmā – J.S.Baha, G.F.Hendeļa, H.Pērsela, P.Maskaņji, V.Vavilova, R.Dubras, u.c. komponistu skaņdarbi

KUR? Doma laukums 1

CIK? 15 eiro

Ziemassvētku mūzikas koncerts

26. decembrī Mazajā ģildē gaidāms koncerts, kurā piedalās dziedātāja Evita Zālīte (soprāns), LNO solists Jānis Apeinis (baritons), Ilze Grunte (ģitāra), Ieva Nīmane (oboja), Romāns Vendiņš (klavieres) un bērnu un jauniešu vokālais ansamblis "Kolibri". Programmā – Valta Lūce un Ziemassvētku dziesmas.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

Olgas Pjatigorskas koncerts

28. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Koncerts “Zelta griezumā”

Foto: publicitātes

28., 29. un 30. decembrī Lielajā ģildē noritēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerti ar diriģenta Tadeuša Voicehovska un soprānes Latonijas Moras piedalīšanos. Latoniju Moru Latvijā atceras pēc spilgtā Besas lomas izpildījuma Geršvina operā, ko skatītāji varēja vērot pagājušā gada Cēsu mākslas festivālā. Programmā: Džordže Enesku, Imre Kālmāns, Voicehs Kilars, Francis Lehārs, Emanuels Šabrijē, Francis Supē, Johans Štrauss, Džuzepe Verdi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 20-60 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Netiešā komunikācija”

No 15. līdz 29. decembrim mākslas galerijā “Putti” norit mākslinieka grafiķa Roberta Koļcova izstāde “Netiešā komunikācija”. Mākslinieks izstādei sagatavojis darbu kopumu, kas sevī ietver lielformāta gleznas, keramikas tehnikā gatavotas maskas un grafikas darbus, kas veidoti gada garumā. Mākslinieks ir beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Regulāri piedalās izstādēs. Veidojis ilustrācijas grāmatām un preses izdevumiem, kā arī ir daudzu sabiedrisko telpu un privātmāju interjeru gleznojumu autors. Mākslinieka darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā un citur pasaulē.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”

Foto: publicitātes

9. decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika atklāta izstāde, kas stāsta par to, kāda bija dzīve pirms sociālo tīklu, elektroniskā pasta un mobilo sakaru izgudrošanas. Mākslas objekti šeit vienā vietā saplūst ar sadzīviskām relikvijām. Starp kolekcijas eksponātiem skatītāji varēs, piemēram, apskatīt sen neatvērtu pasta kastīti, kas pilna ziņu. Izstāde izsauks visdažādāko atmiņu vilni tieši vidēja un vecāka gadagājumu apmeklētājos, savukārt interneta laikmetā augušajiem apmeklētājiem būs iespēja atklāt sev nepazīstamu, bet intriģējošu pasauli.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Latvijas Mākslas akadēmijas Jarmarka

No 20. līdz 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā ir atvērta ikgadējā, jau 15. pēc kārtas, Jarmarka – izstāde, kurā iespējams iegādāties studentu darbus. Šogad tā norit ar devīzi “Gards kumoss”. Šajā izstādē Mākslas akadēmijas studenti piedāvā vairāk nekā 10 tūkstošus darbu glezniecības, grafikas, tēlniecības, keramikas un tekstila tehnikās. Kā atzīmē organizatori, apmeklētājiem nevajadzētu aprobežoties ar tikai vienu vizīti, jo ekspozīcija mainās katru dienu.  

KUR? Kalpaka bulvāris 13

CIK? Bezmaksas