Brīvdienas Rīgā: ciemos pie Baha, Ziemassvētku melodijas un strīdi par mākslu

24. Novembris, 2017

Jūs vēl nezināt, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē? Mūsu afiša mums palīdzēs. Tajā mēs esam apkopojuši interesantāko, kas galvaspilsētā notiks tuvākajās dienās. Koncerti, festivāli, teātra izrādes, bērnu svinības – dažādi pasākumi ikvienai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Festivāla “Bildes” bērnu koncerts

Foto: publicitātes

25. novembrī Kongresu namā noritēs koncerts bērniem, kas jau ir kļuvis par ikgadējā mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” neatņemamu sastāvdaļu. Uz skatuves varēs redzēt tādus slavenus bērnu kolektīvus kā Knīpas un knauķi, Podziņas, Dzeguzīte, Tev un man, Tri O, Poppy un daudzus citus.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 5-7 eiro

Zinātniskais šovs „Ugunīgā zinātne”

25. novembrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu „Ugunīgā zinātne”. Bērniem pastāstīs par uguni, parādīs, kāds tas mēdz būt un kā tas rodas, kā tas atšķiras no sprādziena. Tāpat skatītāji redzēs vienu no lieliskākajiem eksperimentiem ar Rubensa cauruli, kuras liesmas dejo mūzikas ritmā. 11:00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt 13:00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro

Ziemassvētku preču tirgus

Foto: publicitātes

25. novembrī Kalnciema kvartālā noritēs Ziemassvētku preču tirgus, kurā latviešu amatnieki tirgos dekoratīvus izstrādājumus, siltas zeķes un šalles, savukārt zemnieki – produktus, kas pagatavoti no vietējiem augļiem un dārzeņiem. Bērnus no plkst. 11.00 līdz 13.00 sagaida radošā darbnīca “Ziemassvētku rūķis”.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Muzikāla piedzīvojumu spēle bērniem – “Karlsons”

25. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” bērni tiek gaidīti uz muzikālu piedzīvojumu spēli “Karlsons”. Tas ir asprātīgs uzvedums par bērnības fantāziju pasauli. Un tie ir centieni atbildēt uz jautājumu – kas gan ir šis Karlsons? Brālīša iedomas vai arī viņš tomēr ir īsts?

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8-15 eiro

Fantāzijas balets „Karlsons lido”

Foto: publicitātes

26. novembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs baleta izrāde bērniem „Karlsons lido...”. Iestudējums ļaus mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas – pastaigu pa jumtiem, zagļu ķeršanu, pūcīgās auklītes Bokas jaunkundzes izjokošanu un smalkmaizīšu čiepšanu. Un, protams, dzimšanas dienas svētkus ar astoņām tortēm un vienu svecīti.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-30 eiro

Koncerts – lekcija “Ciemos pie Baha”

26. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē noritēs cikla “Jaunā filharmonija” pirmā lekcija – koncerts. Ciklā ietverti seši unikāli pasākumi, kas radušies, Hermaņa Brauna fondam sadarbojoties ar fondu „Atklātā pasaule”. Skatītāji – skolēni un viņu vecāki – koncertlekcijās iepazīsies ar mūzikas vēstures izcilākajiem laikmetiem, uzzinās leģendas un noslēpumus par mūziķiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem. Par mūziku stāsta Inna Davidova.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Scooter” koncerts

Foto: publicitātes

25. novembrī Arēnā Rīga uzstāsies grupa “Scooter”, kas ar savu pasaules tūri “Wild&Wicked” atzīmē savu 25 gadu jubileju. Tūre ir lielākā visā grupas pastāvēšanas vēsturē. Koncertā Scooter izpildīs savus populārākos, 25 gadu garumā radītos hitus: gan “Maria“ un “Fire“, gan “How much is the fish", “J‘adore Hardcore“ un “Nessaja“, gan “Move Your Ass“, “I‘m Raving“, un citus. Koncertā piedalīsies arī DJ Sash un 2 Unlimited.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 29-45 eiro

Jāņa Lemeža koncerts

25. novembrī klubā “9. vilnis” uzstāsies latviešu dziedātājs, komponists un multiinstrumentālists Jānis Lemežis. Savu karjeru viņš ir sācis kā mūziķis, kurš spēlējis kopā ar daudziem slaveniem izpildītājiem, taču komponista talants sācis izpausties pirms dažiem gadiem – tagad Jānis izpilda pašsacerētas kompozīcijas. 2009. gadā par dziesmu “Mēs dzīvojam pasakās”, kuras līdzautors viņš ir, ieguvis balvu kā par spēlētāko dziesmu – gan radio, gan televīzijā, koncertos un ierakstos.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Festivāla “Bildes” veterānu koncerts

Foto: publicitātes

25. novembrī Kongresu namā noritēs festivāla “Bildes” veterānu koncerts – tajā uzstāsies tie, kuri uz festivāla skatuves kāpuši pirms daudziem gadiem. Starp dalībniekiem – tādas grupas un izpildītāji kā Stiprās sievas, Guntars Račs, Dzidriņas megasistēma, Armands Alksnis, Nav miera laukos, Varis Vētra, Suitu dūdenieki, Aija vītoliņa, ģitāras trio AF 3, Lolita Novikova, un citi.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 7-15 eiro

Džeza un blūza vakars

26. novembrī Latvijas 1. rokkafejnīca Rīgā turpina pasākumu sēriju “Džeza un blūza svētdienas”. Šoreiz skatītājus gaida tikšanās ar somu mūziķi Ismo Haavisto un igauņu ģitāristu Andresu Rūtsu, un viņa grupu “Sawmill Roots Orchestra”

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 8 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

26. novembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Aleksandra Panajotova koncerts

28. novembrī uz Kongresu nama skatuves ar programmu “Neuzvarams” uzstāsies krievu dziedātājs un komponists Aleksandrs Panajotovs. Mākslinieks pārstāv dažādus mūzikas žanrus. Dziedātāja repertuāra pamatā ir populārā mūzika, taču viņš sacer un izpilda arī soul, R'n'B, džezu un lounge mūziku. 2016. gada rudenī mūziķis uzstājās televīzijas šovā “Balss”, kur kļuva par Grigorija Ļepsa komandas finālistu un ieņēma otro vietu.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 20-60 eiro

Ģitāras virtuoza Lukas Strikanjoli koncerts

29. novembrī Spīķeros uzstāsies itāļu ģitāras virtuozs Luka Strikanjoli. Kritiķi viņu sauc par vienu no interesantākajiem mūziķiem mūsdienu akustiskās ģitārspēles pasaulē. Mūziķis pārkāpj akustiskās ģitāras ierastās robežas, pielāgodams šo instrumentu jebkuram mūzikas žanram, sākot no popa, rokmūzikas un pazīstamām kinomelodijām un beidzot ar paša sacerējumiem. Viņš ir vienīgais ģitārists, kurš ir spējīgs spēlēt piecas ģitāras vienlaicīgi.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 25-28 eiro

Trio Bossarenova koncerts

1. decembrī koncertu sērijas “Art of Riga Jazz” ietvaros Latvijas Radio pirmajā studijā uzstāsies trio Bossarenova. “Art of Riga Jazz” ir veiksmīgu džeza koncertu un meistarklašu sērija ar māksliniekiem, kuri Latvijā līdz šim nav viesojušies.

KUR? Doma laukums 8

CIK? 25 eiro

Grupas “Otra Puse” jubilejas koncerts

1. decembrī “Palladium” koncertzālē ar jubilejas koncertu uzstāsies grupa Otra Puse, kas šogad atzīmē savu 25 gadu jubileju. Skatītājus sagaida īpaša programma, kurā iekļautas grupas atpazīstamākās kompozīcijas. Īpašais viesis – Antra Stafecka, ar kuru mūziķi ir ierakstījuši vairākas dziesmas: Uzzīmē mani, Kopā, Es tev, Tavās rokās.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 15 eiro

Grupas “Karakums” koncerts

Foto: publicitātes

1. decembrī uz mūzikas kluba “9. vilnis” skatuves kāps populārā latviešu grupa Karakums. Koncertprogrammā – latviešu un pasaules hiti, kā arī dziesmas no kinofilmām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-50 eiro

3.Ar otro pusīti

Sāras Braitmenas koncerts

1. decembrī Arēnā Rīga ar īpašu programmu “Royal Christmas Gala” uzstāsies pasaulslavenais soprāns Sāra Braitmena. Dziedātāja uz skatuves kāps kopā ar simfonisko orķestri, grupu Gregorian un īpašajiem viesiem – trīs operas solistiem - Mario Frangouli, Fernando Varelu un Narcisu Janevu. Vakara muzikālajā programmā iekļautas klasiskas Ziemassvētku melodijas un hiti.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 55-200 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “ART”

25. novembrī Dailes teātrī gaidāma izrādes “ART” pirmizrāde. Lugas autors ir franču dramaturģe Jasmīna Rezā. Marks, Seržs un Ivans ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu – audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par „mēslu”, tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un – pēc draugu domām – par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Svina garša”

25. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Svina garša”, kas veidota pēc Māra Bērziņa tāda paša nosaukuma romāna motīviem par vienkāršu Rīgas puisi varas maiņas laikā 1940-tajos gados. Viņš nevēlas būt nevienā no pusēm, bet tas nav iespējams – un viņam nākas sastapties ar nodevību un nelietību. Bet dzīve viņam ir sagatavojusi arī patīkamas atklāsmes – pirmo mīlestību un apkārtējo cilvēku dāsnumu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-18 eiro

Izrāde „Pēdējais pionieris”

25. novembrī Dirty Deal Teatro izrādīs vienu no pēdējiem režisora Dmitrija Petrenko darbiem – izrādi „Pēdējais pionieris”. Izrādi sarakstījis jaunais dramaturgs Jānis Balodis, satiekot un uzklausot vairākus "pēdējos pionierus", aptuveni četrdesmit gadus vecus mūsdienu Latvijas iedzīvotājus, kuri pieredzējuši perestroiku un PSRS norietu. No viņu atmiņām dzimis stāsts par trīs draugiem – pusaudžiem, kuru pieaugšana sākusies lielu pārmaiņu laikā.

KUR? Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12/k2

CIK? 12 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Baltijas simfoniskā festivāla atklāšana

Foto: publicitātes

25. novembrī Lielajā ģildē ar koncertu “Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis” Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atklās “Baltijas simfonisko festivālu”. Diriģente – jau eiropas slavu guvusī igauniete Kristīna Poska. Bez Roberta Šūmaņa Ceturtās simfonijas izskanēs mūsdienu slavenā igauņu komponista Erki Svena Tīra Ceturtā simfonija “Magma”. Simfonijas izpildīšanas laikā klāt būs arī pats tās autors.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-30 eiro

Koncerts “Mirkli pirms…”

25. novembrī Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē noritēs Mihaila Čuļpajeva (tenors), Riharda Mačanovska (baritons), Mārtiņa Zilberta (klavieres) un aktiera Gundara Grasberga koncerts. Programmā, kas veltīta Latvijas simtgadei, iekļauti latviešu komponistu – Jāņa Mediņa, Jāzepa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Jāzepa Vītola darbi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10 eiro

Koncerts “Baltijas piramīda”

Foto: publicitātes

1. decembrī Lielajā ģildē Baltijas simfoniskā festivāla ietvaros noritēs koncerts “Baltijas piramīda”, kurā piedalīsies virkne Baltijas valstu vadošo orķestru. Diriģents – Guntis Kuzma. Bez Čaikovska “Serenādes” izskanēs igauņu ģēnija Perta opuss “Fratres”, kā arī lietuviešu mistiķes Šerkšnītes “De profundis”, kā arī latviešu simfonista Ivanova “Poema luttuoso”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-25 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde „Dzintars laiku lokos”

Dabas muzeja ekspozīcijā aplūkojami dabīgie dzintari un fosilie sveķi no visas pasaules. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Baltijas un svešzemju dzintaru daudzveidīgās formas, kā arī to krāsu un caurspīdīguma dažādību. Muzejs piedāvā arī ieskatu dzintara rotās un arheoloģisko materiālu atdarinājumos. Izstāde atvērta līdz 26. novembrim.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,71-2,13 eiro

Izstāde “Mākslinieku radītās rotas. No Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija”

Foto: publicitātes

Līdz 3. decembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma kultūras un mākslas portāla “Arterritory.com” rīkotā izstāde “Mākslinieku radītās rotas. No Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija”. Kopumā muzeja Kupola zālē varēs aplūkot 113 rotas, kuru autori ir 82 leģendāri un spilgti 20. un 21. gadsimta mākslinieki – Pablo Pikaso, Mens Rejs, Rojs Lihtenšteins, Makss Ernsts, Jojoi Kusama, Luīze Buržuā, Žans Kokto, Žoržs Braks, Nikija De Sentfāla, Lučio Fontana, Entonijs Gormlijs, Kīts Herings, Demjens Hērsts, Anišs Kapūrs, Joko Ono, Frenks Stella, Roberts Raušenbergs un citi.

KUR? Jāņa Rozentāla iela 1

CIK? 2-6 eiro