Brīvdienas Rīgā: burvestības operā, augļu mūzika un pasaules mala

21. Februāris, 2019

Gaidāmā nedēļas nogale mums sola daudz interesanta. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

Foto: publicitātes

23. februārī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Izrāde “Planēta nr. 85”

23. februārī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

24. februārī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos hačapuri ar olu un sieru, un ar Cēzara salātiem, biezpiena-saldā krējuma musu ar mērci un ābolu morsu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Izrāde “Mazā burvju flauta”

24. februārī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde – pasaka ar Mocarta mūziku „Mazā burvju flauta”. Princis Tamino iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni, šajā uzdevumā viņiem palīdz burvju mūzikas instrumenti. Izrāde paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-10 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

Foto: publicitātes

24. februārī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Interaktīvā izstāde “Dzīvās sistēmas”

No 25. janvāra tirdzniecības centrā “Elkor” apskatāma interaktīva izstāde “Dzīvās sistēmas”. Tā ir unikāla izstāde, kurā tiešā nozīmē varēs pieskarties sarežģītākajiem objektiem dabā – dažādiem dzīviem organismiem. 60 interaktīvi eksponāti ļaus saprast un izjust, kā izveidots viss dzīvais.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 6-35 eiro

2.Ar draugiem

Improvizācijas vakars “Improv Comedy Riga”

Foto: publicitātes

23. februārī Cafe Film Noir noritēs apvienības “Improv Comedy Riga” vakars. Īpašais viesis – komiķis Noa Levins (ASV). Tāpat uz skatuves kāps vietējie stāvizrāžu mākslinieki Anna Paukša, Kaspars Silavs, Kaspars Breidaks un Luīze Beča.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10 eiro

Elizabetes Balčus koncerts

23. februārī Kaņepes kultūras centrā uzstāsies dziedātāja un mūziķe Elizabete Balčus, kas pazīstama arī kā grupas “Sus Dungo” dalībniece. Dziedātājas solo darbi ir eksperimentāls drīmpops, kurā deju elektronikas ritmi apvienojas ar skaņām, kuras Elizabete iegūst no dārzeņiem un augļiem, flautas skaņām un maigo, augsto balsi.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 3 eiro

Gļeba Samoilova koncerts

Foto: publicitātes

23. februārī Studio 69 uzstāsies krievu mūziķis Gļebs Samoilovs. Koncertprogrammā iekļauti grupas “Agata Kristi”, kurā izpildītājs kādreiz darbojies, hiti, kā arī viņa pašreizējā kolektīva “The Matrixx” dziesmas.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 25-100 eiro

Festivāla “Saxophonia” koncerts

24. februārī Kongresu namā festivāla Saxophonia ietvaros uzstāsies Latvijas Radio bigbends, saksofonists Pjērs Bertrāns (Francija) un vokāliste Paloma Pradāla (Francija). Pjērs Bertrāns ir slavens kā lielisks džeza saksofonists un flautists, kā arī diriģents, komponists, aranžētājs, kurš reiz bijis viens no Parīzes džeza bigbenda vadītājiem. Paloma Pradāla ir dziedātāja, dejotāja un komponiste, kuras radošajā darbībā ietilpst šansoni, flamenko, hiphops, elektroniskā mūzika un citi žanri.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-20 eiro

Komēdija „Klīnika”

Foto: publicitātes

25. februārī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs vērojama pikantā komēdija „Klīnika”, kas balstīta uz Ivara Šterna lugas motīviem. Klīnika - karikatūriska alegorija par varu un cilvēka instinktu valdīt vai pakļauties. Tajā pacienti jūtas kā mājās, bet darbinieki ļoti mīl savu darbu.. kamēr viņi neuzzina, ka politiķi vēlas klīniku slēgt, lai tur atvērtu bordeli. Bet te starp pacientiem atklājas kāds ļoti svarīgs viesis, kas šo situāciju var mainīt.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro  

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

27. februārī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Stein Studio vokālistu koncerts un videoklipa prezentācija

Foto: publicitātes

24. februārī mākslas telpā Happy Art Museum noritēs Lieras Šteinas vokāla un skatuves mākslas studijas Stein Studio jauno māslinieku singla un mūzikas video prezentācija. Dziesma, ko prezentēs klausītājiem, ir ugunīgs skaņdarbs, kurā stāsta par to, cik svarīgi jaunajam māksliniekam ir ticēt saviem spēkiem un pārliecinoši doties pretī savam sapnim – lielajai skatuvei. Dziesmas autore ir Liera Šteina, kura nesen izdeva savu solo albumu. Dziesmas ierakstā piedalījušies 16 vokālisti vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Dziesma harmoniski salikta četrās balsīs, kur katram vokālistam ir sava partija.

KUR? Dzirnavu iela 67, 7. stāvs

CIK? Bezmaksas

3.Ar otro pusīti

Operete “Silva. Čardaša karaliene”

26. februārī VEF Kultūras pilī noritēs Imres Kālmāna slavenās operetes “Silva. Čardaša karaliene” pirmizrāde. Galvenā varone ir spilgtā un talantīgā kabarē zvaigzne Silva, kuru iemīlējis princis Edvīns. Un viņa, šķiet, mīl arī viņu, taču skatuvi mīl vairāk kā dzīvi. Taču princim jau norunāta laulība ar aristokrāti.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-50 eiro

Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts

Foto: publicitātes

28. februārī Mūzikas namā “Daile” uzstāsies komponists un mūziķis Raimonds Pauls un izpildītājs Daumants Kalniņš. Pirmajā koncerta daļā izskanēs dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem no jaunā cikla, otrajā – dziesmas ar latviešu dzejnieku vārdiem. Koncertā piedalīsies stīgu orķestris Kaspara Adamsona vadībā un mūziķi Raimonds Macats, Oskars Sproģis un Artis Orubs.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-35 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Burvestība. Pajaci”

23. februārī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma jaunā operas izrāde “Burvestība. Pajaci”, kas sevī apvieno Leonkavallo slaveno operu un mazāk pazīstamo operu “Burvestība”. Neraugoties uz to, ka abus darbus apvieno saistība ar verisma virzienu un stāsts būtībā ir par vienu un to pašu – mīlas trijstūri, greizsirdību un nodevību, – tomēr žanriski tie ir dažādi

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Sinfonietta Rīga orķestra koncerts

Foto: publicitātes

23. februārī Lielajā ģildē uzstāsies Sinfonietta Rīga orķestris. Programmā: Rihards Štrauss – “Metamorfozes”, Ruta Paidere - Kamersimfonija (pirmatskaņojums), Sebastians Fagerlunds - Klarnetes koncerts

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-20 eiro

Kamermūzikas vakars “Bahs un vārdi”

24. februārī Mencendorfa nams aicina uz kamermūzikas vakaru ar Aigas Sprindžas (cimbala), Oskara Bokanova (kontrabass) un aktiera Viļa Daudziņa piedalīšanos. Vakarā izskanēs Baha mūzika ar netipiskiem instrumentiem – cimbalu un kontrabasu, kā arī Halīla Džibrāna darbu lasījumi.

KUR? Grēcinieku iela 18

CIK? 7-10 eiro

Baleta uzvedums „Pērs Gints”

Foto: publicitātes

24. februārī Latvijas Nacionālajā operā – balets „Pērs Gints”. Sižeta pamatā ir slavenā Henrika Ibsena drāma: dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga. Vai mīlestība kļūs par Pēra Ginta pēdējo pavērumu? Starptautiski atzītais slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs savā neoklasiskajā baletā apvienojis pašironiju, absurdu un sirreālismu ar Edvarda Grīga valdzinošo melodiju poētiskajiem sapņiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Meistars un Aleksandra”

24. februārī Latvijas Radio 1. studijā noritēs māksliniecei Aleksandrai Beļcovai veltītas izrādes priekšnesums. Izrādes autori vēlējušies parādīt stipru, nelokāmu raksturu, lielu izturību, gribasspēku, pašdisciplīnu un īpatnēju stoicismu, kas māksliniecei piemitis. Galvenajās lomās – Zane Dombrovska un Jānis Kronis, režisore – Ināra Slucka.

KUR? Doma laukums 8

CIK? 17 eiro

Izrāde “Karš vēl nav sācies”

Foto: publicitātes

25. februārī Mūzikas namā “Daile” būs skatāma izrāde “Karš vēl nav sācies”. Luga sastāv no 14 novelēm, kas sarakstītas kā skeči un monologi. Katrai no novelēm ir atsevišķs sižets, taču kopā tās veido vienotu dramatisko līniju. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Izrādē piedalās aktieri, kas pārstāv dažādas teātra skolas un dažādu valodu kultūrtelpas: latviete Guna Zariņa, lietuvietis Gitis Ivanauskas un Aleksandrs Maļikovs no Krievijas. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-20 eiro

Izrāde “Kaisles vilciens”

27. februārī uz Dailes teātra skatuves būs skatāma izrāde “Kaisles vilciens. Tā radīta pēc slavenās Tenesija Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” motīviem. Galvenajās lomās – Anete Krasovska (Blanša), Gints Grāvelis (Stenlijs Kovaļskis), Ieva Florence (Stella) un Kaspars Zāle (Mičs).

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde “Mīla zem gobām”

Foto: publicitātes

28. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mīla zem gobām”, veidota pēc slavenās tāda paša nosaukuma Jūdžina O’Nīla lugas motīviem. Izrāde par mīlestību, naidu un kaislībām visos izpausmes veidos.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

23. februārī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Izstāde “Pasaules malā”

Foto: publicitātes

No 16. februāra līdz 31. martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs ciklā “Paaudze” būs skatāma Henrija Klēbaha gleznu izstāde “Pasaules malā”, kas tapusi sadarbībā ar māksliniekiem Artūru Arni un Lieni Mackus. Henrijs Klēbahs ir pazīstams kā pilsētu, lauku un skarbo ziemeļu ainavu gleznotājs. Aktualizējot vecmeistara radošo sniegumu, kā arī atzīmējot Klēbaha deviņdesmit gadu jubileju, ir tapusi dialoga formāta izstāde, ļaujot pagātnes mantojumam sintezēties ar mūsdienu mākslinieku redzējumu. Izstādē, kuras nosaukums ir aizlienēts no Henrija Klēbaha 1971. gadā tapušā darba “Pasaules malā”, būs pārsvarā skatāmas 20. gadsimta 60. un 70. gados radītas monumentālās ziemas ainavas, kā arī liriskāki pilsētu skati.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro

Izstāde “Dvēsele”

Foto: publicitātes

No 25. janvāra līdz 2. martam galerijā “MuseumLV” norit Igaunijā dzīvojošā mākslinieka Eduarda Zenstika darbu izstāde. Mākslinieks darbojas glezniecības, fotogrāfijas, grafikas, instalācijas, dizaina, muzikālo improvizāciju un performances jomās. Izstādē «Dvēsele» būs apskatāmas Zenstika jaunākās eļļas gleznas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Johanam Valteram - 150”

No 22. februāra līdz 14. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā izstādītas mākslinieka Johana Valtera gleznas restaurētā XX gadsimta sākuma interjerā. Izstādes temats ir mūzika – mājas koncerti, muzicēšana kopā ar draugiem. Muzikālie motīvi pavadījuši mākslinieku visas dzīves garumā. Izstādē apskatāmi mākslas darbi no privātajām kolekcijām un citiem muzejiem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3-5 eiro

Izstāde “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”

Foto: publicitātes

No 7. februāra līdz 31. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā viesosies izstāde “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”, piedāvājot ziemeļu dabas skaistuma un skarbo laikapstākļu iedvesmotu Islandes, Grenlandes un Fēru salu mākslinieku skatījumu uz mūsdienu modi. Izstāde ir tālu no tradicionālās modes pasaules ar tai raksturīgajām sezonālajām tendencēm. Ekspozīcija aktualizē jautājumu par mākslinieka radošumu un faktoriem, kas to ietekmē – kultūras identitāte, tradīcijas, vide, dabas ainava, laikapstākļi, kā arī Ziemeļvalstu inovatīvā pieredze ilgtspējīgas modes radīšanā, izmantojot vietējos resursus. Projekta ietvaros apmeklētājiem būs iespēja tikties ar dažiem no izstādē pārstāvētajiem māksliniekiem.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro

Laimas Bikšes izstāde “Tuvāk”

No 13. februāra līdz 9. martam galerijā “Daugava” būs apskatāma mākslinieces Laimas Bikšes izstāde “Tuvāk (Un vienmēr liekas, ka nokļūstu tuvāk)”. Tās ir 10 gleznas par attiecībām ar sevi, ar citiem, ar atmiņām; daudz personīgās realitātes, pārdomu un jautājumu Vai eksistē ideālā mana pasaule? Vai ir iespējams notvert tagadnē sekundes, kad esam absolūti laimīgi? Vai tajā pašā mirklī tās jau nepielūdzami pārvēršas pagātnē, pievienojas kaudzei ar laimīgām atmiņām?

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Stikla labirintā”

Foto: publicitātes

No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa” būs skatāma mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā”. Starptautisku atzinību guvušais stikla mākslinieks pārvērtīs izstāžu zāli stikla labirintā, kurā tiks izstādītas četras lielformāta stikla skulptūras, kas veidotas stikla krāvumu tehnikā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro