Brīvdienas Rīgā: burgeru festivāls, kosplejs un dejas uz ūdens

1. Augusts

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē, neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Burgeru festivāls

Foto: publicitātes

3. augustā Esplanādē noritēs trešais Rīgas burgeru festivāls. Dalību tajā ir apstiprinājuši 25 restorāni un kafejnīcas. Bez burgeru gatavošanas un ēšanas visas dienas garumā noritēs sacensības, konkursi, muzikāli priekšnesumi un uzstāšanās.

KUR? Doma laukums

CIK? 18 eiro

Aksesuāru tirdziņš

3. augustā Kalnciema kvartāls aicina uz aksesuāru tirdziņu, kurā apmeklētāji varēs apskatīt un iegādāties vairāk kā simts zīmolu izstrādājumus par pievilcīgām cenām – cepures, brilles, somiņas, un daudz ko citu.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Orientēšanās svētki

Foto: publicitātes

4. augustā Āgenskalnā noritēs Orientēšanās sacensību svētki, uz kuriem aicina ikvienu interesentu. Programmā – labirints, stafetes, foto orientēšanās, un daudz kas cits.

KUR? Nometņu iela 64

CIK? Bezmaksas

Festivāls “UniCon”

3.-4. augustā Ķīpsalā noritēs popkultūras festivāls “UniCon”. Divu dienu garās programmas ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja uz galvenās skatuves pavērot kospleja mākslinieku no dažādām valstīm priekšnesumus. Tāpat ikviens interesents varēs parunāt ar videoblogeriem YouTube zonā, spēlēt videospēles un pavērot spēļu turnīru.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 18-55 eiro

Sacensības “Drift masters King of Riga”

Foto: publicitātes

3. augustā Biķernieku trasē noritēs drifta sacensības “Drift masters King of Riga”. Sacensībās piedalīsies spēcīgākie drifteri. Bez sacensībām programmā paredzēti dažādi šovi, izpriecas bērniem, bērnu laukumi, kā arī izklaides zona skatītājiem.

KUR? Eizenšteina iela 16

CIK? 10-20 eiro

Kultūrtelpas “Strops” pasākumi

Augustā kultūrtelpa “Strops” aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas pasākumiem – deju vakariem, izglītojošām lekcijām, priekšnesumiem un meistarklasēm, noritēs radošas tikšanās. Visi pasākumi ir bez maksas. Kultūrtelpas sezona noslēdzas 7. septembrī.

KUR? Dažādās Rīgas vietās

CIK? Bezmaksas

Amatniecības mākslas festivāls

Foto: publicitātes

3. un 4. augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Mūsdienu amatniecības festivāls. Atšķirībā no tirdziņa, kas katru gadu norit jūnijā, festivālā būs iespējams iegādāties amatnieku izstrādājumus, kas darināti ne tikai no tradicionāliem materiāliem, bet arī tādiem, kurus izmanto mūsdienu tehnoloģijās un dizainā, apvienojot mākslu un praktisku pielietojumu. Festivāla ietvaros noritēs arī Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētku.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40-4 eiro

Festivāls “Street Food”

7. augustā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Foto: publicitātes

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Dienlilijas”

Līdz 3. augustam Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde “Dienlilijas”, kas tiek rīkota sadarbībā ar “Herdera gardens”. Katrs dienliliju pumpurs zied tikai veinu dienu, taču šis brīnišķīgais augs ar ziedēšanu priecē vairākas nedēļas. Izstādē būs apskatāmi vairāki simti dienliliju.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,89-1,50 eiro

2.Ar draugiem

Nakts diskotēka uz kuģa

Foto: publicitātes

3. augustā uz kuģa-restorāna “Rīgas Pērle” noritēs vasaras sezonas nakts diskotēka. Apmeklētājus sagaida trīs stundas garš kruīzs pa Daugavu, dejas pie iemīļotām dziesmām, spēles un konkursi no dīdžejiem un šova programma.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 12 eiro

Grupu “Laime Pilnīga” un “Oranžās Brīvdienas” koncerts

7. augustā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras brīvdabas koncertu sērijas pasākums. Šoreiz skatītājus sagaida tikšanās ar grupām. Šoreiz skatītājus sagaida tikšanās ar grupām “Laime Pilnīga” un “Oranžās Brīvdienas”.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Reiņa Jaunā koncerts

Foto: publicitātes

8. augustā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” noritēs kārtējais vasaras brīvdabas koncertu sērijas priekšnesums. Šoreiz skatītājus gaida tikšanās ar ģitāras virtuozu Reini Jauno.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde

8. augustā Spīķeru kvartālā ar savu stāvizrādi uzstāsies komiķis Rūdolfs Kugrēns. Viņš ar publiku dalīsies savos novērojumos par to, kā mēs komunicējam ar cilvēkiem un kāpēc ir tik grūti atrast kopīgu valodu ar pilnīgi visiem, kāpēc vecie ļaudis tā vēlas izskatīties jauni, bet jaunie jūtas kā vecākie cilvēki pasaulē.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

3.Ar otro pusīti

Zaļumballe

Foto: publicitātes

3. augustā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz zaļumballi, kas tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Līnijdeju un kantri vesterna deju asociāciju. Balle noritēs parka estrādē. Dreskods dāmām – kleita ar ziedu apdruku, vīriešiem – vasaras uzvalks.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5 eiro

Džeza koncerts Vecrīgā

8. augustā skvērā pie Mazās ģildes noritēs vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

Brīvdabas kino vakars

Foto: publicitātes

9. augustā kultūras centrs “Autentika” un projekts “Kino kults” aicina uz vasaras brīvdabas kino seansiem, kas noritēs līdz pat augusta beigām. Šoreiz skatītājiem būs iespēja redzēt filmu “Garden State” (2003).

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? Bezmaksas

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Biļete uz Tranaju”

9. augustā uz Dailes teātra skatuves – Liepājas teātra viesizrāde “Biļete uz Tranaju”. kas veidota pēc slavenā rakstnieka Roberta Šeklija satīriskā stāsta motīviem. Marvins Gudmens, vīlies gan valsts pārvaldē, gan cilvēkos, nolemj pamest zemi un doties uz visuma nostūrī esošo Tranaju – miermīlīgu, ziedošu, laimīgu pārpilnības zemi, kuru apdzīvo nevis svētie, skeptiķi, vai intelektuāļi, bet gluži parasti cilvēki, kuriem izdevies īstenot utopiju. Kā lai savādāk izskaidro faktu, ka uz Tranajas nav nabadzības, noziedzības, cilvēki ir laimīgi un pārtikuši? Neticamā kārtā tieši tur viņš arī nokļūst, un piedzīvojumi var sākties.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 7-20 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts Toccata alla fantasia

Foto: publicitātes

4. augustā Rīgas Domā noritēs koncerts “Toccata alla fantasia”. Koncertā piedalīsies Jānis Pelše (ērģeles) un vokālā grupa “Putni”. Programmā: J. S. Bahs, L. Belmāns, Š. M. Vidors, I. Ramiņš, P. Dambis, A. Kalējs.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

5. augustā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Koncerts “Bahs, Bēthovens, Brāmss”

Foto: publicitātes

6. augustā Rīgas Domā uzstāsies orķestris “Rīga”. Tāpat koncertā piedalīsies Liene Andreta Kalnciema (ērģeles) un Evija Martinsone (soprāns). Programmā – Baha, Bēthovena un Brāmsa skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 5-20 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 3. līdz 9. augustam (izņemot 4. augustu) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Mangaļsalas bunkuru “safari”

Foto: publicitātes

4. augustā Mangaļsalā noritēs ekskursija Daugavas grīvas nocietinājumu līnijas objektos. Ekskursijas dalībnieki varēs apskatīt bunkurus, noliktavas, lielgabalu baterijas, torpēdas un citus militāros objektus no padomju, vācu okupācijas, Latvijas brīvvalsts, cara un pat zviedru laikiem. Mūsdienās liela daļa no šīs iespaidīgās aizsardzības līnijas ir saglabājusies un apskatāma kāpās un blakus esošajā mežā starp augstajiem kokiem.

KUR? Dalībnieku pulcēšanās – Mangaļsalā, 24. autobusa pieturā “Stāvvadu iela”

CIK? 8 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Līdz 10. augustam Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

Foto: publicitātes

8. augustā LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm. Ilgums: 45 minūtes. 16:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 17:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Izstāde “Zvaigžņotā biļete”

No 12. jūlija līdz 12. augustam Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs apskatāma porcelāna mākslinieces, tēlnieces Gaļinas Duļkinas (Krievija) darbu izstāde. Izmantojot sarežģītu tehnoloģiju, kas pēdējo 300 gadu laikā praktiski nav mainījusies, Gaļina Duļkina rada darbus savā darbnīcā, kur veic veidošanas, glazēšanas, apgleznošanas, apdedzināšanas, apzeltīšanas, un citus nepieciešamos procesus. Visums, rokmūzika un cirks pašlaik ir mākslinieces galvenie radošie temati.

KUR? 11. novembra krastmala 35

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”

Foto: publicitātes

No 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Ekspozīcijā apskatāmas vairāk nekā 150 ikonas, kuras savācis un restaurējis igauņu mākslinieks un kolekcionārs Nikolajs Kormašovs, kuram dzīves laikā izdevies savākt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-3,50 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

Foto: publicitātes

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šojautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

No 15. jūnija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Hildas Vīkas (1897–1963) gleznu un zīmējumu izstāde. Mākslinieces radošais mantojums ir visai plašs: filigrāni izstrādātie melnbaltie zīmējumi un smalkie, daudzkrāsainie akvareļi, īpatnēji stilizētie ainavu, portretu un aktu gleznojumi. Viņa rakstīja arī dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrēja.

KUR? J. Rozentāla 1

CIK? 1,50-6 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Foto: publicitātes

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “Alus kausi un trauki”

No 14. jūnija līdz 8. augustam Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Alus kausi un trauki”, kas veltīta Līgo svētkiem. Ekspozīcijā apskatāmi priekšmeti, kas saistīti ar alus tradīcijām – krūzes un kausi, kas gatavoti XX gadsimtā, pudeles, glāzes, mucas, kā arī tematiskas pastmarkas un afišas.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

Foto: publicitātes

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro  

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro