Brīvdienas Rīgā: bungu maģija, Jumpravas jubileja un latviešu vīnu degustācija

20. Novembris, 2019

Ja jums vēl nav plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, noteikti ieskatieties mūsu afišā, kurā esam apkopojuši dažādus interesantus notikumus jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Teātra izrāde “Kā kļūt par varoni?”

Foto: publicitātes

23. novembrī bērnus un viņu vecākus aicina uz izrādi “Kā kļūt par varoni?”. Mazajiem trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet kā to izdarīt? Un vai viegli par tādu kļūt? Pasākums paredzēts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

KUR? Duntes iela 19a

CIK? 10 eiro

Studijas “Kukaiņi” jubilejas koncerts

23. novembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts par godu muzikālās studijas “Kukaiņi” 15 gadu jubilejai. Koncertā piedalīsies ne tikai studijas audzēkņi, bet jau pieaugušie absolventi, kā arī īpašie viesi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-10 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Tētis”

24. novembrī galerijā “Istaba” noritēs izrāde bērniem un vecākiem “Tētis”, kas radīta pēc Kārļa Vērdiņa dzejoļa motīviem. Tēti var būt aizņemti, dusmīgi, noguruši, priecīgi un aizrautīgi – bet kādus viņus redz bērni? Par to visu, kā arī par tētu un bērnu saskarsmes nepieciešamību pastāstīs izrāde.

KUR? Kr. Barona iela 31b

CIK? 7-21 eiro

Izrāde pusaudžiem “Brīnumu laiks”

Foto: publicitātes

26. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma izrāde “Brīnumu laiks”, kas radīta pēc dāņu autora Kima Fupca Okesona darba motīviem. Izrāde vēsta par to, cik vienkāršajam pusaudzim Denisam ir grūti sadzīvot ar to, ka šķiet, ka visa pasaule ir sazvērējusies pret tevi. Un tad Deniss iegūst burvju dāvanu, taču ar vienu nosacījumu…

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 4-13 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Carnival Youth” koncerts

23. novembrī Hanzas peronā jaunā studijas albuma “Good Luck” Latvijas tūres ietvaros noritēs grupas “Carnival Youth” koncerts.

KUR? Hanzas iela 16a

CIK? 12-45 eiro

Ozola koncerts

Foto: publicitātes

23. novembrī Latvijas Dzelzceļa muzejā noritēs šajā sezonā vienīgais repa izpildītāja Ozola koncerts. Programmā izskanēs visas kompozīcijas no albuma “Neona Pilsēta”, kas izdots pagājušogad. Tāpat gaidāmi arī īpašie viesi.

KUR? Uzvaras bulvāris 2/4

CIK? 16 eiro

Improvizācijas šovs

24. novembrī “Cafe Film Noir” uzstāsies improvizācijas grupa “Gandrīz draugi”, kas sastāv no pieciem stāvizrāžu māksliniekiem. Par ko viņi runās, nezina neviens, jo tā ir improvizācija – gaidiet pārsteigumus.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10 eiro

Grupas “Jumprava” jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

28. novembrī uz Arēna Rīga noritēs grupas “Jumprava” jubilejas koncerts. Grupa šogad atzīmē savu 35 gadu jubileju. Programmā iekļauti populārākie hiti, kuru vairāk kā trīs desmitgažu laikā bijis ne mazums.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 15-42 eiro

Dītera Bolena koncerts

29. novembrī Arēnā Rīga uzstāsies vācu popa dziedātājs, komponists un producents Dīters Bolens – viens no 1980. gados populāro grupu “Modern Talking” un “Blue System” dibinātājiem.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 21-35 eiro

Grupas “Astro’n’out” koncerts

Foto: publicitātes

29. novembrī Palladium tūres “Multitūre” ietvaros uzstāsies grupa “Astro’n’out”. Koncertprogrammā – kompozīcijas no oktobrī izdotā grupas sestā studijas albuma “Multivitamīnu multipaka” un labākās dziesmas no iepriekšējiem albumiem.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 21 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

23. novembrī teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Koncerts “Lūk, istaba šī…”

Foto: publicitātes

24. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz “kvarķirņiku”. Par “kvarķirņiku “ dēvē nelielu mājas koncertu, kas notiek dziedātāju vai mūziķu dzīvoklī. Pirmais Rīgas Krievu teātra “Kvarķirņiks” veltīts dzejnieka un dziesminieka Bulata Okudžavas un citu XX gadsimta krievu dzejnieku daiļradei.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 17,50-25 eiro

Piedzīvojumu klasikas kino cikls

26. novembrī kinoteātris “Splendid Palace” aicina uz “road movie” žanra kino lektoriju cikla seansu. Kārtējā no desmit labākajām filmām, kuras izvēlējušies eksperti, būs Vima Vendersa “Parīze, Teksasa”

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 6-8 eiro

Vīnu degustācija

Foto: publicitātes

27. novembrī restorānā “Pullman Riga Old Town” noritēs latviešu augļu un ogu vīnu degustācija. Trīspadsmit vīndari piedāvās vairāk kā simts vīnus un sidrus, kas pagatavoti no Latvijā audzētām ogām un augļiem. Ieeja no 18 gadu vecuma.

KUR? Jēkaba iela 24

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Muzikālā izrāde “Man 30 gadu”

24. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī varēs skatīties muzikālu izrādi “Man 30 gadu” ar Raimonda Paula piedalīšanos. Šai lugai jau ir 56 gadi. 1962. gadā to uzrakstīja dramaturgs Pēteris Pētersons, kura 95. gada jubilejai par godu tā atgriezās uz skatuves. Izrādē skan 60. gadu mūzika, ko tolaik spēlēja vēl jaunais Maestro.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5−25 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

26. novembrī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Mūzikls “Mana skaistā lēdija”

Foto: publicitātes

26. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz mūziklu “Mana skaistā lēdija”. Jaunas puķu meitenes Elīzas Dulitlas, lingvista un fonētikas skolotāja Henrija Higinsa un pulkveža Hjū Pikeringa nejaušās satikšanās rezultāta sākas neparasts eksperiments: Higinss uzņemas sešu mēnešu laikā ievest meiteni "no apakšas" augstākajā sabiedrībā.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 14-20 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Sarunas pirms pirmizrādes “Trīs draugi”

25. novembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs pasākums no cikla “Sarunas pirms pirmizrādes”. Šoreiz saruna būs veltīta baletam “Trīs draugi”, kas radīts pēc Erika Marijas Remarka tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Pirmizrāde – 29. novembrī.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro

Ilonas Breģes koncerts

Foto: publicitātes

27. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā noritēs komponistes Ilonas Breģes koncerts, kurā izskanēs skaņdarbi no dažādiem viņas daiļrades periodiem “Sinfonia Concertante” un solistu Elīnas Bērtiņas, Darjas Smirnovas, Arigo Štāla, Ievas Paršas un Alda Liepiņa izpildījumā.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 5 eiro

Koncerts “Perts, Reihs un Zaļupe”

28. novembrī Lielajā ģildē noritēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu izpildītāju koncerts. Mūziķi sola parādīt to, cik bagāts un iespējām bagāts tembrs ir sitaminstrumentu pasaulei. Programmā – Stīva Reiha, Frederika Makaresa, Arvo Perta un Riharda Zaļupes skaņdarbi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5-25 eiro

Vestarda Šimkus koncerts

Foto: publicitātes

28. novembrī koncertzālē “Artissimo” ar M. Ravēla skaņdarbu programmu uzstāsies slavenais pianists Vestards Šimkus. Koncerti “Artissimo” norisinās neparastā formātā – skatītāji var ne tikai klausīties mūziku, bet arī parunāt ar izpildītāju un apspriest savus iespaidus pie vīna glāzes.

KUR? Vaļņu iela 9

CIK? 25 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Jura Dimitera izstāde “Mana laika zīmes”

No 22. novembra līdz 4. janvārim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Dimitera personālizstāde. Šoreiz, atklājot savas mākslinieciskās personības slepenās šķautnes, Dimitera alterego vai avatars stāsta par savu attieksmi pret pasauli un laiku, kurā dzīvojam, lietojot jaunus izteiksmes līdzekļus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

Foto: publicitātes

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte”

Foto: publicitātes

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde. Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas. Sadarbībā ar fotogrāfiem un citu mākslas veidu pārstāvjiem izstādē tiks eksponēti konceptuāli darbi (fotogrāfijas, īsmetrāžas filmas, skulptūru elementi, instalācijas). Tāpat tiks izveidota kopīga izstādes audioinstalācija, kas kalpos kā vēl viens izpausmes līdzeklis.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Multimediju instalācija “77 miljoni gleznu”

No 31. oktobra “Rīgas mākslas telpā” būs iespēja redzēt leģendārā britu mūziķa, producenta un multimediju mākslinieka Braiena Īno audiovizuālo instalāciju “77 miljoni gleznu”. Tas ir digitālais mākslas darbs, kas radīts pirms vairākiem gadiem un tas turpina attīstīties pats ar mākslinieka radīta algoritma palīdzību un laiku pa laikam šis darbs vēl aizvien pārsteidz savu radītāju. Gaismas spēles un skaņa bez mākslinieka iejaukšanās ir Braiena Īno dzīves sapņa piepildījums.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Dāma krinolīnā”

Foto: publicitātes

No 25. oktobra līdz 19. aprīlim Rīgas Modes muzejā būs apskatāma izstāde “Dāma krinolīnā”. Izstādē apskatāmi krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Tāpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri. Tērpus papildina izsmalcināti aksesuāri, rotas un interjera priekšmeti.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Maijas Tabakas jubilejas izstāde

No 30. oktobra līdz 7. decembrim galerijā “Daugava” noritēs vienas no slavenākajām Latvijas māksliniecēm – Maijas Tabakas – jubilejas izstāde. Māksliniecei šogad aprit 80 gadi. Sastapšanās ar Maijas Tabakas radīto tēlu pasauli iedvesmo ikvienu – tie ir krāšņi un noslēpumaini personāži, viņu eksotiskā apkārtne, putni, ziedi un gaisma. Izstādē apskatāmi arī reti izstādīti mākslinieces audekli.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas