Brīvdienas Rīgā: Bērnu aizsardzības diena, skaistumkonkurss un leģendārā VEF noslēpumi

31. Maijs

Par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, kas 1. jūnijā tiek svinēta visā pasaulē, nākamajā nedēļas nogalē galvaspilsētā būs īsti bērnu svētki. Pasākumi aptvers visu pilsētu – no Bolderājas līdz Vecmīlgrāvim. Plašāk lasiet mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, ko varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Bērnu aizsardzības dienai veltītie pasākumi

Foto: publicitātes

1. un 2. jūnijā Rīgas kultūras centros un citās galvaspilsētas vietās noritēs daudzi kultūras pasākumi, kas veltīti Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai. Lielus un mazus apmeklētājus gaida dažādas meistarklases, izklaides un cienasti.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bez maksas

Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

1. un 2. jūnijā Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina visus uz 49. tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas pulcēs amatniekus no visiem Latvijas reģioniem. Gadatirgū valda gandrīz tāda pati atmosfēra kā sendienās – apmeklētājus izklaidē folkloras kopas un deju ansambļi, var nobaudīt brūnus pīrādziņus, pēc dūmiem smaržojošas desas un sātīgu mājās ceptu maizi. Savus darinājums piedāvā ādas darinājumu meistari, kokgriezēji, galdnieki, kalēji, audēji un podnieki.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40−8,50 eiro

„TaDaa!” festivāls

Foto: publicitātes

1. un 2. jūnijā Rīgā notiks starptautisks ielu mākslinieku festivāls „TaDaa!”, kas pulcēs teātra un cirka māksliniekus un dažādu valstu mūziķus. Festivāls ierodas pie mums no Tallinas, un pēc Rīgas tas dosies uz Cēsīm.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bez maksas

Izrāde „Izmeklēšanu vada Rauši”

1. jūnijā Latvijas Leļļu teātrī notiks izrāde „Izmeklēšanu vada Rauši”. Rakstnieka Eduarda Uspenska stāstu krājums ar tādu pašu nosaukumu daudziem ir pazīstams no Aleksandra Tatarska animācijas filmu sērijām. Latvijas Leļļu teātra mazie skatītāji varēs iepazīties ar amizanto izmeklētāju pāri – Šefu un Kolēģi jeb brāļiem Raušiem.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 5−13,50 eiro

Lucavsalas lasītavas jaunās sezonas atklāšana

Foto: publicitātes

1. jūnijā plkst. 12.00 Lucavsalas atpūtas parkā sāksies Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Pludmales lasītavas jaunā sezona. Katru trešdienu plkst.18.00 Pludmales lasītavā brīvā dabā notiks kāds kultūras pasākums – tikšanās ar autoriem, grāmatu atvēršanas svētki, prozas un dzejas lasījumi, kā arī muzikāli un teatrāli uzvedumi. Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākumu var atcelt vai pārcelt tā norisi uz RCB telpām.

KUR? Lucavsala

CIK? Ieeja bez maksas

Bolderājas svētki

1. jūnijā notiks otrie Bolderājas svētki. Visas plānotās aktivitātes teritorijas kartē būs kā tematiskas “salas” un “saliņas” – muzikālās, sporta utt., kas savienotas ar takām, pa kurām būs jāizstaigā svētku apmeklētājiem.

KUR? Dažādās Bolderājas apkaimes vietās

CIK? Bez maksas

Izklaides festivāls „HyperTown Rix”

Foto: publicitātes

Jaunākās paaudzes droni, roboti, virtuālās realitātes spēles, simulatori un paraugdemonstrējumi uz Monster rampas, Baltijas līgas eSporta un Cosplay fināli – tas viss būs skatāms „HyperTown Rix” festivālā, kas no 1. līdz 2. jūnijam norisināsies Ķīpsalas izstāžu hallē. Zem viena jumta satiksies eSporta, Cosplay, grafiti, videospēļu izstrādes, straumēšanas un citu mūsdienu izklaides tehnoloģiju pārstāvji un profesionāļi, kā arī šo nozaru vadošie uzņēmumi.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 16−75 eiro

Deju skolas „TS Dance Academy” koncerts

1. jūnijā deju skola „TS Dance Academy” aicina uz koncertu VEF Kultūras pilī. Deju skolai ir liela koncertdarbības pieredze un daudzi sasniegumi starptautiskajos festivālos.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 4−7 eiro

Skrituļošanas sporta centra „Rolleg Centrs Volvo” vasaras sezonas atklāšana

Foto: publicitātes

1. jūnijā skrituļošanas sporta centrs „Rolleg Centrs Volvo” aicina visus apmeklēt sezonas atklāšanu. Pasākums notiks no plkst. 12 līdz 15.

KUR? Jūrmalas gatve 78d

CIK? Ieeja bez maksas

Bērnu svētki

2. jūnijā Kultūras pils „Ziemeļblāzma” aicina ģimenes ar bērniem uz 111. Bērnu svētkiem. Svētku programmā: lielais koncerts, kurā piedalās populāri izpildītāji un bērnu grupas, radošie un izzinošie stendi, piepūšamās atrakcijas, grāmatu maiņas punkts un daudz kas cits.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bez maksas

Bērnu svētki „Saules bērni”

2. jūnijā uz Dzegužkalna skatuves notiks koncerts „Saules bērni”, kurā piedalīsies deju un mūzikas grupas. Programmā būs arī dažādas radošās darbnīcas.

KUR? Dzegužkalna parks

CIK? Bez maksas

Multimediju jaunrades darbnīcas

Foto: publicitātes

No 3. līdz 7. jūnijam VEF Kultūras pils aicina skolas vecuma bērnus (8–13 gadus vecus) piedalīties multimediju jaunrades darbnīcās, kur viņi mācīsies fotografēt un veidot videoklipus, montēt, radīt mūziku un leļļu animāciju.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro par nodarbību

Cirka studijas „Jaunība” koncerts

4. jūnijā VEF Kultūras pilī cirka studija „Jaunība” uzstāsies ar programmu „Cirka karnevāls”. Koncertā piedalīsies arī deju studijas „Ritms” dalībnieki.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro

„Street Food” festivāls

Foto: publicitātes

5. jūnijā Kalnciema kvartāls aicina uz „Street Food” festivālu, kas vasaras sezonā notiek katras nedēļas trešdienā. Festivāla pasākumos var satikt ēdināšanas jomas interesantākos profesionāļus un entuziastus, nobaudīt uz vietas gatavotus ēdienus, atpūsties brīvā dabā ar draugiem vai ģimeni mūzikas pavadībā. Paredzētas izklaides arī bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

„Mrs. Top of the World” konkursa fināls

1. jūnijā Maskavas namā būs starptautiskā konkursa „Mrs. Top of the World 2019” fināls. Tas ir skaistumkonkurss sievietēm vecumā no 18 līdz 45 gadiem, kurā piedalās pārstāves no 25 valstīm. Skatītājus gaida dalībnieču un mākslinieku uzstāšanās. Vakara vadītājs – Roberto Meloni.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 8−12 eiro

Svetlanas Surganovas koncerts

Foto: publicitātes

3. jūnijā uz Lielās ģildes skatuves notiks Svetlanas Surganovas (bijusī „Nakts snaipere”) un viņas orķestra koncerts, kas veltīts diviem notikumiem – Svetlanas 50 gadu un viņas kolektīva 15 gadu jubilejai. Koncertā piedalīsies arī stīgu kvartets.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 25−55 eiro

Grupas „Baritoni” koncerts

5. jūnijā VEF Kultūras pils aicina uz grupas „Baritoni” koncertu. Programmā izskanēs klausītājiem zināmas dziesmas no „X-Faktors” raidījumiem, kā arī jaunas oriģināldziesmas. Būs arī īpašie viesi – duets „Signe un Jānis”, „Radio Trio” un Didzis Melderis.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12−25 eiro  

Kriminālkomēdija „Spogulis bez atspulga”

Foto: publicitātes

5. jūnijā teātra klubs „Austrumu Robeža” aicina uz šausmu kriminālkomēdiju „Spogulis bez atspulga”, kuras pamatā ir Mihaila Bulgakova stāstu „Jaunā ārsta piezīmes” motīvi. Nepieredzējis ārsts, kurš ieradies nomaļos laukos, nespēj saprast, kāpēc zemnieki nāk ārstēties, bet tik savādi izturas ārpus ārsta kabineta un pat baidās no viņa. Un kur pazudis iepriekšējais ārsts? Būtu labāk, ja viņš to neuzzinātu...

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Masta Ace & Marco Polo koncerts

7. jūnijā klubā „Noliktava N°3” uzstāsies duets Masta Ace & Marco Polo. Masta Ace ir hiphopa leģenda, kas priecē sava talanta cienītājus vairāk nekā 30 gadu. Pagājušajā gadā viņš atkal apvienojās ar kanādiešu izcelsmes producentu Marco Polo, ar kuru sadarbojās 2000. gadu sākumā, lai ierakstītu albumu „A Breukelen Story”. Un tagad – arī lai uzstātos kopā.

KUR? Andrejostas iela 4а

CIK? 13−16 eiro

3.Ar otro pusīti

Concertgebouw džeza orķestra un Latvijas Radio bigbenda koncerts

Foto: publicitātes

4. jūnijā Rīgas festivāla ietvaros Kongresu namā uzstāsies Concertgebouw Džeza orķestris un Latvijas Radio bigbends. Latvijas mūziķi atklās programmu „Latviešu džeza svīta” ar oriģinālām kompozīcijām un bigbenda mūziķu aranžējumiem. Bet viesi, kuru oficiālā mājvieta jau vairāk nekā 20 gadu ir leģendārā koncertzāle „Concertgebouw”, prezentēs kompozīcijas no jaunākā albuma „Crossroads”.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 10−25 eiro

Muzikālā izrāde „Man 30 gadu”

4. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī varēs skatīties muzikālu izrādi „Man 30 gadu” ar Raimonda Paula piedalīšanos. Šai lugai ir jau 56 gadi. 1962. gadā to uzrakstīja dramaturgs Pēteris Pētersons, kura 95. gada jubilejai par godu tā atgriezās uz skatuves. Izrādē skan 60. gadu mūzika, ko tolaik spēlēja vēl jaunais Maestro.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 3−25 eiro

Vasaras festivāla Berga Bazārā atklāšana

Foto: publicitātes

5. jūnijā Berga Bazārā ar džeza koncertu tiks atklāts piektais vasaras festivāls. Pirmais uz skatuves kāps Rīgas Doma kora skolas džeza ansamblis, pēc tam uzstāsies festivāla kvartets – Gints Pabērzs (saksofons), Atis Andersons (klavieres), Edvins Ozols (kontrabass), Artis Orubs (bungas). Kopā ar mūziķiem uzstāsies vokālistes Aija Vītoliņa, Evilena Protektore, Alise Kante un Beāte Zviedre.

KUR? Elizabetes iela 83

CIK? Bez maksas

Dailes mūzikas salona vakars

6. jūnijā mūzikas namā „Daile” notiks kārtējais mūzikas salona vakars – akustiskais koncerts. Tajā piedalīsies Kristaps Vanadziņš (klavieres) un Daumants Kalniņš (vokāls). Programma ietvers tā saukto amerikāņu XX gadsimta pirmās puses standartu – džezu, dziesmas no mūzikliem un kinofilmām. Biļetes cenā ietilpst glāze vīna.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 15 eiro

„Ziemeļblāzmas” parka vasaras koncertcikla atklāšana

Foto: publicitātes

6. jūnijā Jānis Bukums un dziedātāja Līga Rīdere atklās kultūras pils „Ziemeļblāzma” parka vasaras brīvdabas koncertu sezonu. Jānis Bukums ir Latvijā pazīstams rokdziedātājs, kurš uzstājas kopš 1989. gada. Līgu Rīderi plašāka publika iepazina 2017. gadā, kad viņa kļuva par TV šova „X-Faktors” superfinālisti, izcīnot 2. vietu. Duetā ar Jāni Bukumu viņa dzied kopš 2018. gada.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas

Kinovakars zem klajas debess

6. jūnijā radošajā kvartālā „Spīķeri” notiks brīvdabas kinovakars, kurā varēs noskatīties latviešu režisores Annas Vidulejas filmu „Homo Novus”. Pagājušā gadsimta 30. gadu Rīga, bohēmas dzīve... No provinces galvaspilsētā ierodas jauns, nabadzīgs, bet ļoti ambiciozs mākslinieks Juris. Pirmajā vakarā viņš nokļūst bohēmiskā ballītē un sastop pirmo mīlestību. Dedzīgā jaunieša pirmās dienas Rīgā ir komisku notikumu un dažbrīd aizkustinošu pārpratumu pilnas.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bez maksas

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Olgas Pjatigorskas koncerts „Ave Maria”

Foto: publicitātes

2. jūnijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu „Ave Maria” uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātājai ir skaists un piesātināts balss tembrs. Viņa dziedājusi Vatikānā iesvētīšanas ceremonijā kardinālu un Romas pāvesta Jāņa Pāvila II klātbūtnē. Uzstājusies Romas operā, Romas auditoriumā, San Paolo bazilikā, Neapoles pilsētas veclaiku baznīcā „Santa Kjara”, Alžīras nacionālā teātrī u. c.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Balets „Antonija # Silmači”

2. jūnijā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves tiks rādīts balets „Antonija # Silmači”, kas radīts Latvijas valsts simtgades gaidās, iedvesmojoties no Rūdolfa Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos”motīviem.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 5−30 eiro

Opera „Burvestība. Pajaci”

Foto: publicitātes

5. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā varēs noskatīties operas iestudējumu „Burvestība. Pajaci”, kurā apvienota Leonkavallo slavenā opera „Pajaci” un nezināmā Italo Montemeci un dramaturga Sema Benelli viencēliena opera „Burvestība”, tās sižets ir līdzīgs „Pajaci” – mīlestības trijstūris, nodevība un greizsirdība, stāsts, kurā romantika mijas ar fantāzijām.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 9−65 eiro

Koncerts „Mūzika iedvesmai”

6. jūnijā Mazajā ģildē notiks koncerts, kurā piedalās Olga Pjatigorska (soprāns), Oļegs Žukovs (klavieres), Indulis Cintiņš (vijole), Maksims Taničevs (klavieres), Tatjana Freze (mecosoprāns). Viņu izpildījumā būs klausāmas operu ārijas un dueti, romances un instrumentālā mūzika. Programmā: G. F. Hendelis, V. A. Mocarts, Dž. Rosīni, F. Šopēns, F. Lists, P. Čaikovskis, P. Maskanji.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 15 eiro

Opera „Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

6. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā skatāma Gaetano Doniceti komiskā opera „Dons Paskvāle”. Tas ir stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls Paskvāle. Opera buffajeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā iedzīvināti commedia dell’arteraksturīgie tēli.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 9−65 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts „Concerto Piccolo”

No 1. līdz 7. jūnijam (izņemot 2. jūniju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla „Concerto Piccolo”. Rīgas Doma ērģeles pieder pie vēlīnā romantikas perioda ērģeļbūves mākslas augstākajiem sasniegumiem – izcils mūzikas vēstures piemineklis. Tās ir saistītas ar pēdējo 120 gadu izcilākajiem Latvijas ērģelniekiem un komponistiem, ietekmējot Latvijas mūzikas un ērģeļu mākslas attīstību vairāk nekā jebkurš cits instruments. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās viņiem piešķirto godu muzicēt uz šī unikālā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)  

Opera „Karmelīšu dialogi”

Foto: publicitātes

7. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma Fransisa Pulenka opera „Karmelīšu dialogi”. Izrāde vēsta par sešpadsmit karmelīšu mūķenēm, kurām tika izpildīts nāvessods Franču revolūcijas laikā. Galvenā varone ir novice Blānša – trausla, nobijusies pusaugu meitene, kurai lemts cieši ielūkoties biedējošās, bezcerīgās pasaules acīs un meklēt izeju no pašas baiļu radītajām lamatām.

KUR? Aspazijas bulv. 3

CIK? 9−65 eiro

Koncerts „Nakts vīzijas”

7. jūnijā Doma baznīcā būs ērģeļmūzikas koncerts, kurā piedalīsies Inese Paiča (ērģeles) un Liene Denisjuka (flauta). Programmā: A. Vivaldi, F. Kuperēns, K. Debisī, S. Šamināde.

KUR? Herdera lauk. 6

CIK? 10−20 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Bīstami sakari”

Foto: publicitātes

1. jūnijā Dailes teātris aicina uz izrādi „Bīstamie sakari” pēc Pjēra Šoderlo de Laklo romāna motīviem. Intrigas, ko rada mīļotā atraidītas sievietes atriebības alkas, var izjaukt ne tikai pāridarītāja dzīvi, bet radīt veselu dramatisku notikumu ķēdi, kas ietekmē citu cilvēku likteņus.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5−22 eiro

Izrāde „Antigone”

2. jūnijā Latvijas Nacionālais teātris izrādīs stāstu „Antigone” pēc franču dramaturga Žana Anuija lugas, kuras pamatā ir Sofokla mūžīgā traģēdija par nepakļaušanos likumiem, kas ir pretrunā ar ģimenes un senču tradīciju vērtībām.

KUR? Kronvalda bulv. 2

CIK? 25 eiro

Izrāde „Love is...”

Foto: publicitātes

1. un 2. jūnijā jaunatnes teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz pirmizrādi „Love is...”, kas radīta, balstoties uz amerikāņu dramaturga L. Gerša lugu „Šie brīvie taureņi”. Tas ir mīlas stāsts par diviem jauniešiem: viņš materiāli nodrošināts, bet viņa iespējas ir ierobežotas; viņa – neatkarīga, bet vieglprātīga. Vienas dienā laikā viņu iepazīšanās kļūst par draudzību, tad pāraug vētrainā mīlestībā, rodas greizsirdība un notiek šķiršanās. Tajā pašā laikā tas ir stāsts par bezgalīgu mātes mīlestību, kas dara visu iespējamo, lai viņas dēls būtu laimīgs.

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? 8−12 eiro

Izrāde „Vidzemnieki”

2. jūnijā uz Dailes teātra skatuves būs skatāma Valmieras teātra izrāde „Vidzemnieki”, kuras pamatā ir latviešu literatūras klasiķa Rūdolfa Blaumaņa mazāk pazīstamie stāsti. Izrāde par ļoti atšķirīgiem un šķietami ikdienišķiem cilvēkiem, kuru pretrunīgo raksturu mēģina uzminēt rakstnieks.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5−20 eiro

Izrāde „Rondo”

Foto: publicitātes

2. jūnijā teātrī Ģertrūdes ielas teātri var redzēt „Rondo”. Izrādi, kas tapusi pēc Artūra Šniclera lugas „Rondo” motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu, laiku, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu. Un priekšplānā izvirzās nevis jautājums „kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama? 

Līdz 16 gadiem neiesakām! 

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7−12 eiro

Dailes teātra sezonas noslēgums

No 6. līdz 9. jūnijam Dailes teātris noslēdz teātra sezonu ar tradicionālu koncertu „Spanovska ballīte – 5. sērija”, kurā piedalās teātra kolektīva aktieri.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5−22 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Lekcija izrāde „Karalienes bez grima. Ļubova Orlova, Ludmila Gurčenko, Vija Artmane”

Foto: publicitātes

5. jūnijā „Splendid Palace” notiks lekcija monoizrāde „Karalienes bez grima. Ļubova Orlova, Ludmila Gurčenko, Vija Artmane. Triumfs uz ekrāna un drāma aiz kulisēm” no biogrāfa Igora Oboļenska cikla „Skaistuma liktenis”. Kāpēc Čārlijs Čaplins maksāja par Ļubovas Orlovas plastiskajām operācijām? Kas aktrisi saistīja ar Fellīni un Pikaso? Kāpēc Ludmila Gurčenko ir precējusies sešas reizes? Kurš bija viņas dzīves galvenais vīrietis? Ko Vija Artmane stāstīja par savām attiecībām ar Leonīdu Brežņevu? Ar ko ekrāna zvaigznes bija spiestas maksāt par panākumiem? Biogrāfs atklās šo lielisko sieviešu neticamo likteņu nezināmos aspektus.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 11,90−17,50 eiro

Izstāde „VEF īpašās izstrādes”

Kopš 6. jūnija VEF Kultūras pils vestibilā ir skatāma izstāde „VEF īpašās izstrādes”. Ekspozīcija veltīta leģendārā uzņēmuma maz zināmajiem, bet svarīgajiem sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz jautājumiem: kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā; kas darbojās uzņēmumā, kam līdzīga nebija visā pasaulē; kā jaunākās atziņas psihoterapijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bez maksas

Izstāde „Porcelāna deja”

Foto: publicitātes

No 17. maija līdz 7. jūlijam Rīgas Porcelāna muzejā skatāma Rimmas Pancehovskas personālizstāde „Porcelāna deja”. Tēlnieces Rimmas Pancehovskas daiļradē darbs ar porcelānu ieņem būtisku vietu. Izstādē skatāmi galvenokārt mākslinieces autordarbi, kā arī rūpnieciski tiražētie darbi Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kur R. Pancehovska strādāja tūlīt pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1−2,50 eiro  

Multimediju izstāde „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

No 10. maija Rīgā var skatīt izstādi „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projekts piedāvā aptuveni 5000 darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem. Projekta „Digital Art House” modernās tehnoloģijas ļaus jums pilnībā izbaudīt tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru radīto mākslas pasauli.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9−43 eiro

Izstāde „Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

Kopš 15. maija Rīgas modes muzejā skatāma izstāde „Spožie astoņdesmitie”, kas tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Izstāde piedāvā aplūkot franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbus, kā arī drosmīgu un ekstravagantu ielas modes piemērus. Šo periodu raksturo neaizmirstamais apgrieztās trapeces veida siluets: plati pleci, sašaurināti svārki vai bikses, ko papildina izteiksmīga un apjomīga frizūra. Izaicinoša dekoratīvā kosmētika, pārspīlēta izmēra bižutērija, drosmīgas krāsu kombinācijas – šo stilu nav iespējams sajaukt ne ar ko citu.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5−7 eiro

Izstāde „1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro

Izstāde „No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”

No 30. marta līdz 9. jūnijam mākslas muzejā „Rīgas birža” ir skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltītā izstāde „No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstādē aplūkojamas unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai „Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – „Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2−6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60−3,50 eiro

Mākslinieka Māra Šustiņa personālizstāde

No 24. maija galerijā „Putti” atvērta rotu mākslinieka Māra Šustiņa personālizstāde „Maija. Ilūzija”. Mākslinieks, veidojot rotu kolekcijas, izmanto gan tēlnieciskus un  gleznieciskus, gan grafiskus un smalki konstruktīvus paņēmienus, kuri rotām piešķir neskaitāmas tēla iespējas, stāstījumu un personisko pārdzīvojumu. Viņš izmanto gan modernās, gan tradicionālās metālu apstrādes tehnoloģijas. Sudrabs, titāns un zelts kopā ar visdažādāko krāsu un veidu  dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem.

KUR? Peitavas iela 5−31

CIK? Ieeja bez maksas

Jūgendstila izstāde “Īrisi”

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim muzejs „Rīgas jūgendstila centrs” aicina uz izstādi par īrisiem. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju. Šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tēma.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5−9 eiro