Brīvdienas Rīgā: bērni un nauda, gruzīnu balets un restauratora darbnīca

4. Aprīlis, 2019

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē, noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

Foto: publicitātes

6. aprīlī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

6. aprīlī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats februārī būs “Kā atnāk pavasaris?”. Lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Priekšnesums “Toms pret superpelēm”

Foto: publicitātes

6. aprīlī izklaides centrā “Apkārt pasaulei” būs skatāma jautra izrāde bērniem “Toms pret superpelēm”. Superpeles gaida viesus no tālās Austrālijas, bet ir viena problēma – tās neprot angļu valodu. Tā nu peles vēršas pie kaķa Toma, kas tās varētu apmācīt. Bet kas gan Toms ir patiesībā?

KUR? Duntes iela 19a

CIK? 10 eiro    

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Izrāde “Planēta nr. 85”

Foto: publicitātes

23. februārī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

7. aprīlī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos pildītus cukīni gaļas rullīšus ar sieru un riekstiem, cepumus „Saldās podziņas” un bērzu sulas mohito. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Priekšnesums “Zinātniskās pasaules paradoksi”

Foto: publicitātes

7. aprīlī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu “Zinātniskās pasaules paradoksi”. Izrādes laikā skatītāji būs liecinieki zinātniskiem eksperimentiem, kas sagriezīs viņu priekšstatus par pasauli ar kājām gaisā! Garantējam - tas būs ļoti interesanti un elpu aizraujoši! Izrāde ieteicama skatītājiem no 12 gadu vecuma.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 8,50 eiro

Konkurss Royal Dance Grand Prix Baltic

7. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs starptautiskais baleta konkurss Royal Dance Grand Prix Baltic, kurā sacentīsies dažāda vecuma dejotāji un kolektīvi no dažādām eiropas un Āzijas valstīm. Konkursa ietvaros noritēs arī klasisko mūsdienu deju meistarklases. Konkurss noslēgsies ar koncertu “Gala of Royal”, kurā piedalīsies dažādu pasaules baleta konkursu laureāti.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5-15 eiro

Izrāde pusaudžiem “Brīnumu laiks”

Foto: publicitātes

9. aprīlī VEF Kultūras pilī būs skatāma izrāde “Brīnumu laiks”, kas radīta pēc dāņu autora Kima Fupca Okesona darba motīviem. Izrāde vēsta par to, cik vienkāršajam pusaudzim Denisam ir grūti sadzīvot ar to, ka šķiet, ka visa pasaule ir sazvērējusies pret tevi. Un tad Deniss iegūst burvju dāvanu, taču ar vienu nosacījumu…

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5-15 eiro

Koncerts visai ģimenei

10. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs koncerts visai ģimenei. Aktrises Zanes Dombrovskas un dziedātāja Andra Ērgļa izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Renāra Kaupera un citu komponistu dziesmas no populārākajām multfilmām.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 6-12 eiro

Koncertuzvedums “Naudiņš un Jautriņš”

Foto: publicitātes

12. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs izglītojošs koncertuzvedums “Naudiņš un Jautriņš”, kas bērniem pastāstīs par to, kas ir nauda, no kurienes tā nāk un kā ar to rīkoties. Piedalās vokālā grupa “Momo” un deju kolektīvs “Ritms”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

2.Ar draugiem

Riga Jazz Stage Konkursa “Riga Jazz Stage” galā koncerts

6. aprīlī “Splendid Palace” noritēs starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2019” galā koncerts. Koncerta pirmajā koncerta daļā uz skatuves kāps konkursa laureāti, otrajā uzstāsies portugāļu džeza dziedātāja Marija Žoao. Marija ir uzstājusies kopā ar tādiem mūziķiem kā Džo Zavinuls, Aki Takase, Bobijs Makferins un citiem.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 20-25 eiro

Improvizācijas izrāde “Divas”

Foto: publicitātes

6. aprīlī “Cafe Film Noir” Anete Bendika un Elīna Geida piedāvā improvizācijas izrādi “Divas”. Tā ir saruna par aktuālo, sadzīvisko un neparasto. Par vīriešiem un sievietēm. Par notikumiem pasaulē un šeit, Rīgas ielās.

KUR? Elizabetes iela

CIK? 8 eiro

Feduk koncerts

6. aprīlī naktsklubā “First Mir” uzstāsies krievu repa mākslinieks Feduk (Fjodors Insarovs). Fjodors guvis lielus panākumus 2017. gadā. Rīgā mūziķis uzstājas eiropas tūres “One Love” ietvaros un prezentēs savu jauno albumu.

KUR? Andrejostas iela 2k-3

CIK? 20-120 eiro

DM-Orchestra koncerts

Foto: publicitātes

7. aprīlī Kongresu namā uzstāsies Dmitrijs Metļickis un DM-Orchestra. Orķestra vadītājs Metļickis ir komponists, multiinstrumentālists, diriģents un aranžētājs. Koncertprogrammā – klasiskās mūzikas un rokmūzikas hiti.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 19-32 eiro

Rokmūzikls “Svešās asinis”

7. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāms rokmūzikls “Svešās asinis”. Izrādes, kas radīta uz Ilmāra Šlāpina libreta pamata ar Andra Vilcāna mūziku, pamatā ir konservatīvu un liberālu ideju sadursme un mūsdienu sabiedrības bailes – neuzticība pret visu jauno cīnās ar aicinājumu uz multikulturālismu un atvērtību.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 6 eiro

Priekšnesums “Trīs dvīņi un es”

Foto: publicitātes

7. aprīlī Kaņepes kultūras centrā noritēs teātra improvizācijas priekšnesums “Trīs dvīņi un es”. Pirmo reizi šajā sastāvā - Kaspars Breidaks, Kristers Ozols, Dzintars Rožkalns un Valdis Sils. Decembra vidū izmēģinājuši roku pirmajā šāda sastāva izrādē, kungi vēlas kopīgi uzspēlēt vēlreiz. Un tiem, kuri neatmin, kuri tad bija tie dvīņi, uzdevums paliks nemainīgs - censties uzminēt, kuri trīs no četriem ir dvīņi.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 7 eiro

Kventina Mūra koncerts

7. aprīlī Latvijas 1. rokkafejnīcā uzstāsies amerikāņu mūziķis Kventins Mūrs. Kventins spēlē dažādus instrumentus, taču priekšroku dod ģitārai un bungu spēlei, pārvalda dažādas dziedāšanas tehnikas un ir apveltīts ar spilgti, viegli atpazīstamu balss tembru. Viņa mūzika ir ļoti melodiska un iekļauj soula, r’n’b un fanka elementus. Līdztekus pašsacerētām dziesmām mūziķa koncertprogrammā izskanēs arī pasaules hiti.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 12-50 eiro

Gruzīnu baleta “Lelo” koncerts

Foto: publicitātes

8. aprīlī Kongresu namā uzstāsies gruzīnu balets “Lelo” un tā dibinātājs un solists Givi Kbilašvili. Katra deja ir unikāla un stāsta par dažādiem notikumiem: kāzām, karu, kalnu tautu dzīvi un pilsētas dzīvi. Kolektīva dibinātājs, horeogrāfs un “Lelo” solists Givi Kbilašvili ir dzimis un uzaudzis Tbilisi, absolvējis Vahtanga Čabukiani vārdā nosaukto horeogrāfijas skolu. Givi Kbilašvili sniedz daudz koncertus visā pasaulē, viņš uzstājas ar labākajiem gruzīnu ansambļiem, tostarp ansambli "Metehi", Karalisko Nacionālo baletu, ansambli "Suhišvili". Jaunajā Lelo baleta grupas programmā iekļautas adžāru un kalniešu, karavīru un aristokrātu dejas, kas pārstāv dažādus valsts sociālos slāņus un reģionus, kā arī modernās dejas.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 7,50-18 eiro

Dueta “Hang Massive” koncerts

9. aprīlī koncertzālē Palladium uzstāsies duets “Hang Massive”, kas spēlē “rokas bungas”. Duets “Hang Massive” ir Denijs Kuds un Markuss Johansons, kuri spēlē kopā jau vairākus gadus un veiksmīgi uzstājas visā pasaulē. Rīgā “Hang Massive” uzstāsies jaunā albuma “Luminous Emptiness” atbalsta tūres ietvaros.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 30-130 eiro

Projekta “Apparat” koncerts

Foto: publicitātes

10. aprīlī koncertzālē Palladium uzstāsies vācu dīdžejs, mūziķis un producents Saša Rings, zināms arī kā “Apparat”. Viņš spēlē mūziku dažādos žanros – no tehno līdz klasikai. Rīgā mūziķis uzstāsies ar savu pavadošo grupu.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 35-39 eiro

Grupas DaGamba koncerts

12. aprīlī Arēnā Rīga uzstāsies latviešu grupa DaGamba. Kolektīvs piedāvās savu jauno programmu “DaGamba feat Tchaikovsky”, lai atbalstītu savu jauno studijas albumu. Kā jau noprotams pēc nosaukuma, albumā iekļauti krievu klasiķa skaņdarbi grupas aranžējumā. Mūziķi izpildīs Pētera Čaikovska un savas oriģinālās mūzikas sajaukumu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 19-26 eiro

Postfolkloras festivāls “Gaviles”

Foto: publicitātes

12. aprīlī Spīķeru koncertzālē noritēs 8. postfolkloras festivāls “Gaviles”, kurā uzstāsies grupas Stiprā Sieva, Ogas, Jauno Jāņu orķestris, Jāņoga, Daba San, un citas. Īpašie viesi – sicīliešu ansamblis “Oi Dipnoi”.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 15 eiro

Koncerts “Edgaram Liepiņam - 90”

12. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts, kas veltīts 90 gadiem kopš aktiera un estrādes mākslinieka Edgara Liepiņa dzimšanas. Mākslinieks, kurš devās mūžībā pirms vairāk kā 20 gadiem vēl aizvien ir palicis daudzu savu sekotāju atmiņā. Koncertā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Juris Kulakovs, grupa “Ārprāc’88”, aktieri un mūziķi. Pasākumu vadīs aktiera dēls – Kristaps Liepiņš.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-30 eiro

3.Ar otro pusīti

Dueta Viņš un Viņa koncerts

Foto: publicitātes

6. aprīlī Kultūras pilī Ziemeļblāzma uzstāsies saksofonistu duets “Viņš un Viņa” – Freds Ormēns (Francija) un Ilze Lejiņa (Latvija). Skatītāji dzirdēs ne tikai saksofonu, bet arī citus instrumentus, kurus izmanto abi mūziķi. Duets uzstājas kopš 2012. gada un jau pabijis koncertos ne tikai Latvijas pilsētās, bet arī citās eiropas valstīs.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

24. martā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50-20 eiro

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

7. aprīlī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās latviešu aktieri. Un arī viņi tāpat iemīlēsies un arī viņi tāpat būs neaizsargāti patiesu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Sarunas pirms pirmizrādes. “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

8. aprīlī Latvijas Nacionālajā Operā noritēs pasākums no cikla “Sarunas pirms pirmizrādes”. Šoreiz saruna būs veltīta viencēliena baletiem “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Skatītāji varēs dzirdēt par izrādes vēsturi, tās ideju un jēgu, kā arī tikties ar radošo grupu. Pirmizrāde – 12. aprīlī.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro

Koncerts “Mūzika iedvesmai”

Foto: publicitātes

11. aprīlī Mazajā ģildē noritēs koncerts ar Olgas Pjatigorskas (soprāns), Jekaterinas Novikovas (mecosoprāns), Induļa Cintiņa (vijole) un Oļega Žukova (klavieres) piedalīšanos. Koncertā izskanēs operas ārijas, dueti, romances un instrumentālā mūzika. Programmā - G.F. Hendelis, V.A. Mocarts, V. Bellīni, Ž. Ofenbahs, F. Lists, P. Čaikovskis, P. Maskanji.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 15 eiro

Baleta trupas Bejart Ballet Lausanne viesizrāde

11. aprīlī Arēnā Rīga uzstāsies leģendārā Morisa Bežāra baleta trupa – “Bejart Ballet Lausanne”. Trupa ir rets piemērs unikālai radītāja, repertuāra un izpildītāju simbiozei, kas pastāv jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Par Bežāra un viņa baleta novatorisko projektu kļuva sintētiskas izrādes, kurās apvienojās deja, dziedāšana un pantomīma. Pirmā vakara daļa “t 'M et variations…” balets, kuru radīja Gils Romāns desmit gadu pēc Bežāra nāves. Par skaņu celiņa autoriem kļuva Niks Keivs un Vorens Eliss. Otrā daļa demonstrē izrādi „Beržārs izjūt Morisu“ («Béjart fête Maurice») — pa-de-dē sēriju, kas savijas ar vairāku Bežāra baletu fragmentiem.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 21-101 eiro

Koncerts “Marko Polo. Indijas stāsti”

Foto: publicitātes

11. aprīlī VEF Kultūras pilī festivāla “Windstream” ietvaros noritēs koncerts “Marko Polo. Indijas stāsti”. Par Luisa Serrano Alarkona izrādes iedvesmas avotu kalpojuši venēciešu ceļotāja Marko Polo jūras ceļojumu apraksti. Piedalās orķestris “Rīga”, solisti – Anatolijs Popovs (sitāra), Barlahs Singhs (tabla), Raimonds Gulbis (fagots).

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

6., 8. un 10. aprīlī tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Bille”

Foto: publicitātes

7. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Bille”, kas iestudēta pēc rakstnieces Vizmas Belševicas tāda paša nosaukuma autobiogrāfiskās triloģijas. Tās ir atmiņas par strādnieku dzīvokli īres namā, par parlamentāras republikas dzimšanu, par trūkumu, basām kājām un rupjmaizes garšu – par sapņiem un ticību, ka visu ir iespējams sasniegt, ja ļoti cenšas.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

Izrāde “Kaisles vilciens”

7. aprīlī uz Dailes teātra skatuves būs skatāma izrāde “Kaisles vilciens. Tā radīta pēc slavenās Tenesija Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” motīviem. Galvenajās lomās – Anete Krasovska (Blanša), Gints Grāvelis (Stenlijs Kovaļskis), Ieva Florence (Stella) un Kaspars Zāle (Mičs).

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde “Escape Room. Mīts par brīvību”

Foto: publicitātes

11. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Escape Room. Mīts par brīvību”. Izrādes laikā radošā komanda kopā ar skatītājiem caur sengrieķu mitoloģijas prizmu risina šodienas pasaulē aktuālus jautājumus par dažādu viedokļu līdzāspastāvēšanu, izvēli starp ierasto un pārmaiņām, “citādā” vietu sabiedrībā un atbildību pret līdzcilvēkiem. Skatītāja viedoklis nosaka izrādes gaitu un tālāko ceļu labirintā – katrai izvēlei ir svars, taču novirzīties no ierastā ceļa kļūst arvien grūtāk.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-12 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Mangaļsalas bunkuru “safari”

6. aprīlī Mangaļsalā noritēs ekskursija Daugavas grīvas nocietinājumu līnijas objektos. Ekskursijas dalībnieki varēs apskatīt bunkurus, noliktavas, lielgabalu baterijas, torpēdas un citus militāros objektus no padomju, vācu okupācijas, Latvijas brīvvalsts, cara un pat zviedru laikiem. Mūsdienās liela daļa no šīs iespaidīgās aizsardzības līnijas ir saglabājusies un apskatāma kāpās un blakus esošajā mežā starp augstajiem kokiem.

KUR? Dalībnieku pulcēšanās – Mangaļsalā, 24. autobusa pieturā “Stāvvadu iela”

CIK? 8 eiro

Izstāde “No pagātnes nākotnē. Restauratora darbnīca”

Foto: publicitātes

No 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro

Igaunijas laikmetīgo rotu dizaineru izstāde

Foto: publicitātes

No 29. marta līdz 18. aprīlim galerijā Putti apskatāma grupas “Estonishing” kopīgā izstāde. Grupā apvienojušies laikmetīgo rotu mākslinieki no Igaunijas un tajā ietilpst 13 mākslinieki, kurus vieno nacionālā identitāte, tautas tradīcijas, vēsture, taču viņi visi ir dažādi. Un vienīgais viņu īstenais kopsaucējs ir ambīcija – izmantot rotas kā atslēgu katra paša iztēles pasaulei.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Ieeja bez maksas

Daiņa Trumpja izstāde “Nojauta”

29. marta līdz 21. aprīlim Rīgas mākslas telpā apskatāma lietuviešu mākslinieka Daiņa Trumpja izstāde. Trumpis ir viens no slavenākajiem mūsdienu konceptuālās mākslas pārstāvjiem Lietuvā. Izstādi nevar saukt par ekspozīciju klasiskā šī vārda izpratnē. Par gleznu kalpo visa izstāžu zāles telpa, kurā ikkatrs elements, krāsas laukums vai drāts gabals ietilpst kopējā kompozīcijā tā, lai tas izskatītos kā triepiens vai švīka.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”

Foto: publicitātes

No 20. marta līdz 21. aprīlim Sv. Pētera baznīcā ir apskatāma izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Mākslinieks Jāzeps Pīgoznis (1934-2014) ir viens no slavenākajiem latviešu ainavu gleznotājiem, kura darbos Latvijas daba tiek atainota visā tās krāšņumā un dažādībā. J. Pīgožņa balva izveidota 2015. gadā, lai uzsvērtu ainavu glezniecības lomu mūsdienu mākslā. Izstādē Sv. Pētera baznīcā apskatāmi labākie šī žanra darbi, kurus radījuši latviešu XXI gadsimta gleznotāji.

KUR? Skārņu iela 19

CIK? 1-3 eiro

Līgas Skariņas personālizstāde “Viena forma”

No 8. marta līdz 12. maija Rīgas porcelāna muzejā būs apskatāma Līgas Skariņas darbu izstāde. Līga Skariņa porcelānā un citos keramikas materiālos strādā ne vien ar jutīgu virsmas apstrādi, bet arī gaismu. Līga Skariņa ilgus gadus strādā par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā, savās kompozīcijās ietver ažūru elementu ritmus, kā arī abstraktus un stilizētus tēlus.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Lidijas Auzas izstāde - retrospekcija

Foto: publicitātes

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām, utt.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-3,50 eiro

Izstāde “Prieka gēns”

No 13. marta līdz 13. aprīlim galerijā “Daugava” noritēs mākslinieka Kaspara Zariņa personālizstāde “Prieka gēns”. Šai izstādei gleznotājs ir apkopojis abstraktus eļļas darbus uz audekla, turpinot ideju par Prieka gēnu. Mākslinieks glezno abstrakciju, kas beigu beigās kļūst par dzīvu realitāti un ir taustāma savā vieliskumā.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Līdzsvara laiks”

Foto: publicitātes

No 7. marta līdz 13. aprīlim galerijā “MuseumLV” noritēs Dmitrija Lavrentjeva personālizstāde “Līdzsvara laiks”. Ekspozīcija iepazīstinās ar darbiem, kas uzgleznoti laikā no 2014. līdz 2019. gadam. Dmitrijs Lavrentjevs strādā glezniecības, grafikas un tēlniecības jomās, bieži izmanto neparastus materiālus un pievēršas Latvijā neparastajai ekspresionisma estētikai.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Johanam Valteram - 150”

No 22. februāra līdz 14. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā izstādītas mākslinieka Johana Valtera gleznas restaurētā XX gadsimta sākuma interjerā. Izstādes temats ir mūzika – mājas koncerti, muzicēšana kopā ar draugiem. Muzikālie motīvi pavadījuši mākslinieku visas dzīves garumā. Izstādē apskatāmi mākslas darbi no privātajām kolekcijām un citiem muzejiem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3-5 eiro

Izstāde “Brīvības šiks”

Foto: publicitātes

Līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro