Brīvdienas Rīgā: bērni un nauda, “aukstā” mode un brīnumbērns operā

5. Oktobris, 2018

Ja jums vēl nav plānu gaidāmajām brīvdienām, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tur jūs atradīsiet interesantākos tuvāko dienu noteikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Zinātniskais šovs bērniem „Īssavienojums”

Foto: publicitātes

6. oktobrī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv aicina uz elpu aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Īssavienojums”. Kā jau priekšnesuma nosaukums liek noprast, bērniem pastāstīs par elektrību, elektrības pārraides veidiem, kā arī par drošības tehniku. Interaktīvais šovs ļaus mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem ne tikai skatīties, bet arī piedalīties eksperimentos profesoru Vladislava un Mārtiņa vadībā.

11:00 priekšnesums notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 8,50 eiro

Spīķeru krāmu tirgus

6. oktobrī Spīķeru kvartālā noritēs pēdējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

“Aukstās” modes tirgus Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

6. oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs vietējo dizaineru ziemas kolekciju izpārdošana. Kopumā tiks pārstāvēti vairāk nekā 100 zīmoli. Bērniem noritēs meistarklases.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Koncertuzvedums “Naudiņš un Jautriņš”

7. oktobrī VEF Kultūras pilī noritēs izglītojošs koncertuzvedums “Naudiņš un Jautriņš”, kas bērniem pastāstīs par to, kas ir nauda, no kurienes tā nāk un kā ar to rīkoties. Piedalās vokālā grupa “Momo” un deju kolektīvs “Ritms”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3,50 – 5 eiro

Koncerts “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Mendelszona Itālijas simfonija”

Foto: publicitātes

10. oktobrī Lielajā ģildē noritēs koncerts, kas tiek rīkots par klasisko mūziku izglītojošā cikla jauniešiem ietvaros. Pasākumu vadīs mūziķis Goran Gora. Šoreiz bērni iepazīsies ar Fēliksa Mendelszona “Itālijas simfoniju”, kuru komponists radījis pēc spilgtajiem iespaidiem, ko viņš guvis, apceļojot Itāliju.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10 eiro

Izrāde “Planēta nr. 85”

11. oktobrī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Izstāde bērniem “Kurš kuram draugs?”

Foto: publicitātes

No 15. septembra līdz 28. oktobrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norit izstāde “Kurš kuram draugs?”, kas aicina muzeja mazākos apmeklētājus iepazīt dzīvnieku attēlojumu mākslas darbos, rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, uzticība, līdzjūtība, mīlestība un atbildība. Izstādē aplūkojami darbi no Latvijas Nacionāla mākslas muzeja glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijām, kas aptver laika periodu no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimtam.

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

2.Ar draugiem

Drifta sezonas noslēgums

6. oktobrī Biķernieku trasē oficiāli noslēgsies drifta sezona. Sacensībās piedalīsies labākie piloti, tostarp Latvijas un Baltijas čempioni.

KUR? Eizenšteina iela 2

CIK? 3-15 eiro

Festivāla “Skaņu mežs 2018” atklāšana

Foto: publicitātes

6. oktobrī muzejā “Rīgas birža” noritēs ikgadējā festivāla “Skaņu mežs” atklāšanas koncerts. Koncertā piedalīsies māksliniece un vokāliste Eartheater (ASV), budzinieks Vladimirs Tarasovs (Lietuva), stīgu kvartets ReDo, ambient stila pārstāve Daina Dieva (Lietuva) un producents N1L (Vācija).

KUR? Doma laukums 6

CIK? Bezmaksas

Dejas uz pilona festivāls “Pole Emotion”

6. oktobrī Studio 69 koncertzālē noritēs dejas uz pilona festivāls “Pole Emotion 2018”. Baltijas festivālā piedalīsies desmitiem profesionāļu un amatieru no dažādām valstīm.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 18-72 eiro  

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

Foto: publicitātes

8. oktobrī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Grupas Triana Park koncerts

10. oktobrī latviešu grupa Triana Park piedāvās jauno koncertprogrammu, kas veidota albuma “Alive” atbalstam. Albums iznācis šī gada aprīlī. Koncerts noritēs Riseba Arhitektūras un mediju centrā H2O 6. Tūrē iekļauti arī koncerti Valmierā, Viļņā, Kauņā, Tallinā un Pērnavā.

KUR? Durbes iela 4

CIK? 15 eiro

Kino Viktorīna erudītiem

Foto: publicitātes

10. oktobrī bārā Vertigo noritēs viktorīnas spēle visiem, kuri uzskata sevi par erudītiem. Komandu spēle sastāv no 7 kārtām, katrai no tām veltīta atsevišķa tēma. Komandā jābūt ne vairāk kā 4 dalībniekiem.

KUR? 13. janvāra iela 8

CIK? 15 eiro no komandas

Ģitāru trio AG 3 koncerts

11. oktobrī Mūzikas namā Daile uzstāsies ģitāru trio AG3, kurā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Tajā izskanēs dažādu žanru skaņdarbi – no flamenko un Latīņamerikas mūzikas, līdz pat džeza improvizācijai.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Rudens balle

Foto: publicitātes

6. oktobrī Kultūras pilī Ziemeļblāzma noritēs rudens balle, kuras programmā tiks iekļauta balles deju zelta klasika – valsis, tango, fokstrots, samba, džaivs, utt. Viesiem uzstāsies Jelgavas bigband Combo grupa un Ivars Ercums.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 15 eiro

Projekta “Uzlūdz kungi” koncerts

8. oktobrī VEF Kultūras pilī jaunu programmu piedāvās projekts “Uzlūdz kungi”. Programmā izskanēs vairāki pirmatskaņojumi, kā arī nedaudz piemirsti hiti un instrumentālas kompozīcijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-15 eiro

Koncerts “Iemīļotu kinofilmu mūzika”

Foto: publicitātes

8. oktobrī Lielajā ģildē uzstāsies Sanktpēterburgas Gubernatora simfoniskais orķestris ar programmu “Iemīļotu kinofilmu mūzika”. Skatītāji dzirdēs skaņdarbus no filmām “Kapteiņa Granta bērni”, “Šerloks Holmss un Doktors Vatsons”, “Briljanta roka”, “Dienesta romāns”, “Sargies, auto!”, “Brīnumdari”, “Ardievu, Mērija Popinsa”, “Par nabaga huzāru aizlieciet vārdu!!!” un citām.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 13-28 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ksenijas Sidorovas jubilejas koncerts

6. oktobrī uz Lielās ģildes skatuves kāps latviešu akordeoniste Ksenija Sidorova, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas absolvente un vairāku starptautiski ievērojamu konkursu laureāte. Programmā – Johana Sebastiana Baha, Anatolija Kusjakova, Alekseja Arhipovska, Vjačeslava Semjonova, Igora Stravinska, Alfrēda Šnitkes skaņdarbi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-40 eiro

Daniila Bulajeva koncerts

Foto: publicitātes

6. oktobrī notiks jaunā, apdāvinātā vijolnieka pirmais solokoncerts Latvijas Nacionālajā operā, kurā viņš uzstāsies kopā ar koncertmeistari Lilī Sarkisjanu. Daniila Bulajeva pirmais koncerts ar kamermūzikas orķestri notika Latvijā, kad viņš bija piecus gadus vecs. Septiņu gadu vecumā viņš Krievijā pirmo reizi koncertēja kopā ar simfonisko orķestri, bet gadu vēlāk sniedza pirmo solokoncertu P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Centrālās mūzikas skolas zālē. Šobrīd Daniils Bulajevs ir Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, piedalījies starptautiskos mūzikas festivālos, guvis panākumus starptautiskos konkursos. Kā solists muzicējis ar daudziem ievērojamiem simfoniskajiem orķestriem un kamerorķestriem Itālijā, Ķīnā, Armēnijā, Argentīnā, Beļģijā, Šveicē, Krievijā, Lietuvā un Latvijā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-25 eiro

Balets “Spītnieces savaldīšana”

8. un 9. oktobrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves Maskavas Lielais teātris rīdziniekiem piedāvās vienu no sava repertuāra populārākajiem baleta priekšnesumiem “Spītnieces savaldīšana”. Izrāde ir smieklīga un nedaudz valdzinoša, virtuoza un jutekliska. Galveno lomu izpildītāji - Jekaterina Krisanova un Vladislavs Lantratovs par šo priekšnesumu ir saņēmuši “Zelta maskas” balvas par labāko lomu izpildījumu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 40-250 eiro

Balets “Antonija # Silmači”

Foto: publicitātes

10. oktobrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Opera “Turandota”

11. oktobrī Latvijas Nacionālā opera aicina uz izrādi “Turandota” ar Džakomo Pučīni mūziku. Vai uzradīsies drosminieks, kurš spēs uzminēt apbrīnojami skaistās, taču ledusaukstās ķīniešu princeses Turandotas trīs mīklas? Turandota ir gatava sūtīt nāvē katru, ko pārspēs viltībā. Princis Kalafs ir gatavs viņu mīlēt... 1973. gadā tapušais Pučīni pēdējās operas iestudējums LNO piedzīvojis jau vairākus atjaunojumus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

Bēthovena, Debisī un Šopēna vakars

12. oktobrī Mazajā ģildē noritēs Bēthovena, Debisī un Šopēna sonāšu vakars ar čellistes Kristīnes Blaumanes un pianistes Katjas Apekiševas piedalīšanos. Pēc veiksmīgiem kopprojektiem Lielbritānijā “Londonas filharmoniķu” čellu grupas koncertmeistare Kristīne Blaumane Rīgas klausītājus iepazīstinās ar Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolas klavierspēles katedras profesori – Maskavā dzimušo Katju Apekiševu.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 15 eiro  

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Muzikāla izrāde “Man 30 gadu”

Foto: publicitātes

6. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja redzēt muzikālu izrādi “Man 30 gadu” ar Raimonda Paula piedalīšanos. Šai izrādei ir jau 56 gadi. 1962. gadā to sarakstījis dramaturgs Pēteris Pētersons, kura 95 gadu jubilejai arī veltīta tās atgriešanās uz skatuves. Izrādē skanēs 1960. gadu mūzika, kuru spēlējis toreiz vēl jaunais Maestro.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-25 eiro

Izrāde “Ivanovs!”

6. oktobrī Dailes teātrī noritēs izrāde “Ivanovs!” pirmizrāde, kas radīta pēc Antona Čehova lugas par zemes īpašniekiem, kuri garlaikojas provincē. Parādi, tuberkuloze un sievas nāve, laulības pārkāpšana, vilšanās un mēģinājumi visu sākt no jauna – neviens nevar atrunāt Nikolaju Ivanovu, vīrieti pašā mūža plaukumā, no viņa sāpēm un izmisuma. Jo, lai ko tu arī nedarītu un lai kur tu arī nedotos, no sevis neizbēgsi.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Benzīnvīrs”

Foto: publicitātes

9. oktobrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā piedāvā izrādi “Benzīnvīrs”. Agrāk viņu sauca par Kasparu G. Tagad viņš ir Benzīnvīrs. Netīrs, ģērbies vienās skrandās, viņš klaiņo pa dažādiem Latvijas benzīntankiem, elpo benzīnu un ļoti daudz smejas. Dažkārt viņu arestē kādas pašvaldības policija, aizved ārstēties, bet viņš vienmēr izbēg. Viņš izbēg, lai atgrieztos savā pasaulē, pilnā pārsteidzošu tēlu un notikumu.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 12 eiro

Amatierteātru festivāls

No 11. līdz 14. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais starptautiskais amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri”. Skatītāji varēs vērot vairāk kā desmit muzikālus, deju un klasiskos uzvedumus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Teātra festivāls “Patriarha rudens”

Foto: publicitātes

Līdz 7. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais teātra festivāls “Patriarha rudens”. Festivāla ietvaros apmeklētāji varēs iepazīties ar jauno, Latvijas Kultūras akadēmijā studējošo teātra mākslinieku (režisoru, aktieru, dramaturgu, utt.) darbiem.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3-9 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Keramiķa Jura Bergina personālizstāde

Rīgas porcelāna muzejā līdz 14. oktobrim būs iespējams apskatīt keramiķa Jura Bergina personālizstādi “No Ābela līdz Kainam”. Bergins ir viens no ekstravagantākajiem Latvijas keramiķiem, viņā rokraksts ir alegoriskas un provokatīvas kompozīcijas. Asi un precīzi novērojot un fiksējot laikmeta zīmes, viņš tās trāpīgi ietver savās asprātīgajās kompozīcijās. Izstādē tiks eksponēti mākslinieka unikālie autordarbi, kas tapuši pēdējo gadu laikā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Izstāde “Krāsainā saules gaisma”

Foto: publicitātes

No 11. oktobra līdz 2. decembrim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma foto izstāde “Krāsainā saules gaisma. Mikšas Rota vitrāžas un mozaīkas”. Mikša Rots (1865-1944) ir viens no spilgtākajiem Ungārijas vitrāžu un mozaīku māksliniekiem. Pēc viņa skicēm ir tapuši darbi sabiedriskajām ēkām un privātmājām Ungārijā un ārvalstīs. M.Rots strādāja autortehnikā, izmantojot paša izstrādāto daudzkrāsaino stikla veidu un ''Tiffany'' stiklu. Izstādē apskatāmas M.Rota jūgendstila perioda vitrāžu un mozaīku fotogrāfijas un skices.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50 – 5 eiro