Brīvdienas Rīgā: baskājainās dīvas mantojums, itāļu renesanse un Stasa Davidova „Cepiens”

5. Aprīlis, 2018

Kultūras dzīve galvaspilsētā mutuļo visā daudzveidībā. Noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, tur atradīsiet pasākumus dažādām gaumēm, ko varat apmeklēt kopā...


1.Ar visu ģimeni

Pasākums „Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

7. aprīlī Latvijas Dabas muzejā notiks kārtējā „Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Aprīlī informatīvo lekciju temats būs „Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? K. Barona iela 4

CIK? 0,90–1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)  

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

Foto: publicitātes

7. aprīlī Latvijas Leļļu teātrī gaida vismazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”, kas stāsta par drosmīgu un nebēdnīgu pīlēnu, ir paredzēta skatītājiem no 2 gadu vecuma. Pīlēns Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. Plkst. 11.00 izrāde notiks krieviski, plkst. 14.00 – latviešu valodā.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 6–12,50 eiro

Zinātniskais šovs „Gudra Rīga. Ķīmijas laboratorija”

7. un 8. aprīlī projekts „Gudra Rīga” aicina uz jaunu šovu „Ķīmijas laboratorija”. Programma tiem, kuri jau sen gribējuši nokļūt ķīmijas laboratorijā ar visu nepieciešamo aprīkojumu un, protams, eksperimentiem. Divu stundu laikā bērni uzzinās, kā ķīmiķi sintezē vielas un pārvalda to īpašības, iepazīsies ar ķīmijas laboratorijas noteikumiem, izveidos iekārtu šķidrumu destilēšanai, kristālu sublimēšanai un gāzes sintēzei, iepazīs ķīmisko procesu būtību, kā arī veiks četrus eksperimentus, bez kuriem neiztiek neviena ķīmijas laboratorija.

KUR? Lomonosova iela 1, korpuss 7

CIK? 30 eiro

Izrāde „Neredzamais Aizspogulijā”

7. aprīlī Kongresu namā radošās apvienības „Showbalt” mākslinieki rādīs uzvedumu „Neredzamais Aizspogulijā” ar trīsdimensiju dekorācijām, lāzera animāciju un ziepju burbuļiem. Izrāde atklās stāstu par mūsdienu princi, kurš savā dzīvē nav izlasījis nevienu grāmatu un visu savu brīvo laiku pavadījis tikai pie datora. Reiz viņš nokļūst Aizspogulijā, kur viņam ir jāiemācās dzīvot bez mobilā tālruņa, turklāt jāizglābj sava karaliste.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 5–20 eiro, bērniem līdz 5 gadiem – ieeja bez maksas

Kulinārijas meistarklase bērniem

Foto: publicitātes

8. aprīlī Spīķeru kvartālā notiks bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas „Culinarium” šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos kausētā siera kēksiņus ar garnelēm, „keikpopus” no cepumiem un šokolādes un „Piña Colada” kokteili. Dalības maksā iekļauti visi gatavošanai vajadzīgie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, rakstot uz e-pastu: culinarium@inbox.lv vai pa tālr. 26379408. Vietu skaits ir ierobežots. Nodarbības norit vienlaikus divās valodās.

KUR? Maskavas iela 12 k.1

CIK? 20 eiro

Zinātniskais šovs „Zinoo”

8. aprīlī kultūras pilī „Ziemeļblāzma” būs zinātkāres centra „Zinoo” zinātniskais šovs. Programmā – izglītojoši interaktīvi zinātniski priekšnesumi, kuros izmantos ūdeni, uguni un gaisu un kuru laikā bērni uzzinās par parastu vielu neparastajām īpašībām.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Vafeļu sirdis”

Foto: publicitātes

8. aprīlī galerijā „Istaba” notiks izrāde „Vafeļu sirdis”, kuras pamatā ir Norvēģijas bērnu rakstnieces Marijas Parras tāda paša nosaukuma grāmata. Izrāde stāsta par draudzību starp meiteni Lēnu un zēnu Trilli, par viņu neticamajiem un dažkārt pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? K. Barona iela 31а

CIK? 7–21 eiro

Interaktīvā izstāde „Future Live!”

Līdz septembrim „Elkor Plaza” būs aplūkojama interaktīva izstāde „Future Live!”. Ekspozīcija veidota, izmantojot modernas tehnoloģijas, kas ļaus apmeklētājiem pārcelties uz brīnišķīgu pasauli, kuru apdzīvo citplanētieši, fantastiskas puķes un svešzemju augi un kuru būs aizraujoši iepazīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 8 eiro

2.Ar draugiem

Grupas „Vintāža” koncerts

Foto: publicitātes

7. aprīlī klubā „9. vilnis” uzstāsies grupa „Vintāža”, kas apvieno vairākus Latvijā pazīstamus vokālistus. Grupa veido muzikālas restaurācijas nepelnīti aizmirstām, bet kādreiz ļoti populārām dziesmām un izpilda tās savā stilā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5–90 eiro

Starptautiskais konkurss „Riga Jazz Stage 2018”

7. aprīlī galvaspilsētā noslēgsies ikgadējais džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage 2018”. Šogad sacensības notiks divās kategorijās: „Džeza vokāls” un „Džeza bass”. Džeza mīļotājiem būs iespēja klausīties jauno talantu uzstāšanos kinoteātrī „Splendid Palace”.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10–60 eiro

„Riga Stand Up” piedāvā „Cepienu”

Foto: publicitātes

7. aprīlī kinoteātrī „Cinamon” notiks „comedy” žanra jauna formāta pirmizrāde – slavenību „cepināšana”. Smieklīgā duelī labākie „Riga Stand Up” projekta komiķi sacentīsies pret vienu viesi – zvaigzni. Pirmā slavenība būs viens no populārākajiem krievu interneta blogeriem, „ThisIsХорошо” projekta seja – Stass Davidovs. Katram dalībniekam tiks dots zināms laiks, kura laikā viņam jāspēj, cik iespējams maksimāli asi, smieklīgi un godīgi, pajokot par citiem dalībniekiem, tostarp par „zvaigžņu” viesi. Un pēc tam Stass sniegs savu humora lidojuma analīzi.

KUR? Brīvības gatve 372

CIK? 4,20–12 eiro

„Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli”

8. aprīlī mūzikas namā „Daile” stand-up komiķis Jānis Skutelis prezentēs savu „Pusnakts šovu septiņos”. Šovs veidots rietumu televīzijas autorprogrammu formātā, tas ir ironisks sarunu šovs par aktuāliem notikumiem, ar muzikāliem numuriem, parodijām un viesiem studijā.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 15–25 eiro

Sergeja Makovecka monoizrāde

Foto: publicitātes

9. aprīlī Kultūras pilī VEF ar monoizrādi „Ne nejauša tikšanās” uzstāsies Krievijas aktieris Sergejs Makoveckis. Skatītāji varēs dzirdēt interesantus stāstus par darbu kino un teātrī, par tikšanās reizēm ar interesantiem režisoriem, aktieriem un citiem cilvēkiem, kuri atstājuši pēdas aktiera dzīvē un daiļradē. Programmā skanēs monologi no teātra izrādēm un dzeja, tiks demonstrēti reti kadri no īsfilmām, kurās piedalījies Sergejs Makoveckis.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 25–60 eiro

KVN Eiropas čempionāta festivāls

9. aprīlī Maskavas namā notiks KVN Eiropas čempionāta sezonas atklāšanas festivāls. Pieteikumus festivālam jau iesniegušas komandas no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Vācijas. Pēc festivāla rezultātiem tiks noteikts KVN Eiropas 2018. gada čempionāta dalībnieku sastāvs.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 8–20 eiro

Mūzikas un cirka izrāde „Robežas”

Foto: publicitātes

10. aprīlī „Zuzeum” mākslas centrā notiks mūzikas un cirka izrāde „Robežas”. Tas ir igauņu gaisa akrobātes Grētes Grosas un latviešu mūziķu Ērika Kiršfelda, Venta Zilberta kopdarbs, kurā skanēs izcilā igauņu komponista Arvo Pērta mūzika. Pēc izrādes skatītāji varēs satikties ar māksliniekiem un uzdot savus jautājumus.

KUR? Lāčplēša iela 101

CIK? 12,75–20 eiro

Muzikālā intervija ar Vari Vētru

12. aprīlī kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks cikla „Muzikālā intervija” nākamais pasākums, kas piedāvā iepazīt pazīstamus Latvijas mūziķus no cita skatpunkta. Muzikālās intervijas vada un jautājumus uzdod mūziķis Andris Kivičs. Šoreiz tikšanās viesis būs aktieris, autors un izpildītājs Varis Vētra.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10 eiro

MESA koncerttūre

Foto: publicitātes

12. aprīlī „Palladium” koncertzālē koncerttūres ietvaros notiks albuma MESA II atbalsta projekts „Mesa”. Šis ir labdarības projekts, kura autors ir mūziķis Gatis Irbe (Gacho). Šis ir jau otrais projekta MESA albums, un visi iegūtie līdzekļi no tā tiks ziedoti bērniem ar kustību traucējumiem.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 25–30 eiro

Humora vakars „Ļoti maģiskā Latvija”

13. aprīlī teātra klubā „Austrumu robeža” notiks humora vakars ar jaunu programmu „Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā būs apkopoti labākie skeči no programmas „Mūsu pašu republika” un jauni stāsti Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Annas Šteinas un Kārļa Anitēna izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

3.Ar otro pusīti

Argentīnas tango orķestra „El Cachivache Quinteto” koncerts

7. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā savas 10 gadu jubilejas pasaules tūres ietvaros uzstāsies Argentīnas tango orķestris „El Cachivache Quinteto”. Latvijā orķestris muzicēs pirmo reizi.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 25,50–35 eiro

Ludoviko Einaudi koncerts

Foto: publicitātes

9. aprīlī „Arēnā Rīga” Eiropas koncertturnejas ietvaros koncertu sniegs slavenais itāļu komponists un pianists Ludoviko Einaudi. Viņš ir viens no veiksmīgākajiem un populārākajiem mūsdienu komponistiem, kurš radījis arī skaņu celiņus slavenām Oskara godalgotām kinofilmām („Melnais gulbis”, „Doktors Živago”, „Zvaigžņu vārti” un citiem). Einaudi instrumentālās kompozīcijas harmoniski apvieno klasisko tradīciju ar moderno elektronisko skanējumu, kā arī pasaules etniskajiem motīviem.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 49–69 eiro

Aleksandra Petrova dzejas vakars

9. aprīlī viens no pieprasītākajiem jaunajiem krievu aktieriem Aleksandrs Petrovs uz Rīgas kluba „Studio 69” skatuves pusotru stundu lasīs Majakovska, Pasternaka dzeju un paša sacerējumus grupas „Ocean Jet” pavadījumā, kas izpilda tādu mūzikas žanru kombinācijas kā indīroks, elektronika un grandžs.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 25–300 eiro

Nensijas Vieiras koncerts

Foto: publicitātes

12. aprīlī VEF kultūras pilī uzstāsies Nensija Vieira, ko sauc par Sezārijas Evoras pēcteci. Dziedātāja koncertēs kopā ar „basās dīvas” Evoras mūziķu grupu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8–25 eiro

Izrāde „Slepkavība ar mandeļu smaržu”

12. aprīlī teātra klubā „Austrumu robeža” jūs varēsiet piedalīties teātra izrādē „Slepkavība ar mandeļu smaržu”. Sākumā tas būs parasts vakars restorānā, bet pēc tam skatītāji kļūs par liecinieku izdomas bagātai slepkavībai un piedalīsies nozieguma atklāšanā. Biļešu cenā ir iekļautas uzkodas un dzērieni.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 38 eiro

Dināras Rudānes un Raimonda Paula koncerts

13. aprīlī mūzikas namā „Daile” dziedātāja Dināra Rudāne un komponists un mūziķis Raimonds Pauls prezentēs programmu „No klasikas līdz...”, kurā iekļautas gan pasaules opermūzikas pērles, gan Raimonda Paula skaņdarbi.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 15–30 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Reāli sliktie puiši”

Foto: publicitātes

7. aprīlī Dailes teātrī komēdija „Reāli sliktie puiši”, kuras pamatā slavenā britu dramaturga Reja Kūnija luga, ko viņš sarakstījis kopā ar savu dēlu Maiklu. Toms un Linda gatavojas adoptēt bērnu un dara visu iespējamo, lai atbildīgie dienesti nevarētu atrast pat vismazāko iemeslu atteikumam. „Palīgā” gan nāk Toma brāļi, un notikumi kļūst nekontrolējami.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5–17 eiro

Izrāde „Granātu aproce”

7. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī rādīs izrādi „Granātu aproce” pēc tāda paša nosaukuma Kuprina stāsta. Stāsts par lielo mīlestību, kura spēj uzupurēties un kuru var piedzīvot tikai reizi tūkstoš gados, tika sarakstīts 1910. gadā, un par pamatu sižetam kalpojuši reāli notikumi. Savā dzimšanas dienā kņaziene Vera Nikolajevna Šeina dāvanā no sena, bet joprojām nezināma pielūdzēja saņem granātu aproci, turklāt starp akmeņiem ir kāds ļoti rets eksemplārs – zaļais. Kas gan ir nezināmais dāvinātājs? Un kad viņš beidzot pārstās apgrūtināt precēto sievu ar savām vēstulēm?... Un kā turpināt dzīvot, zinot, ka lielā mīlestība ir pagājusi tev garām?

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7–17 eiro

Izrāde „Rizoma”

8. aprīlī jaunatnes teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz izrādi „Rizoma”. Izrādē iekļautas divas mūsdienu krievu dramaturgu lugas: Alekseja Žitkovska „Iestādīt koku” un Igora Vasiļjeva „Uzraksts uz sienas”. Mūsdienās ģimenē, ar draugiem vai virtuālajā vidē esam pārtraukuši cits ar citu sarunāties, mēs esam sākuši aprunāt viens uz otru. Pie kā tas noved un kā ar to tikt galā? Tikai sirsnīga attieksme var palīdzēt atrisināt šo sarežģīto problēmu...

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? No 10 eiro  

Izrāde „Nr. 13D”

Foto: publicitātes

9. un 10. aprīlī Dailes teātrī noritēs A. Čehova vārdā nosauktā Maskavas Dailes teātra viesizrādes. Skatītāji varēs redzēt Maskavas Dailes teātra komerciāli visveiksmīgākās izrādes atjaunoto versiju – mūsdienīga un bezgala smieklīga Reja Kūnija komēdija, kuru iestudējis Vladimirs Maškovs. „Luga „Nr. 13D” ir situāciju komēdija tīrā veidā – īsta dārgumu lāde režisora fantāzijai un bauda aktieriem. Es gribēju padarīt to par improvizāciju, džeza izrādi, kurā katram no desmit aktieriem ir sava partija. Uzbrūkoša, agresīva režija apvienojumā ar spilgtu aktierspēli,” tā iestudējumu raksturo režisors.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 35–100 eiro

Izrāde „Melot (?)!”

11. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī izrāde „Melot (?)!”. Lugas pamatā –  franču filozofa Deni Didro darbs „Paradokss par aktieri”, kurā viņš dalās pārdomās par dramatiskā talanta raksturu un par to, vai aktieris melo, attēlojot savu varoņu jūtas. Melo sev, melo skatītājiem? Vai tomēr, uzvelkot masku, viņu sirdis paliek aukstas un prāta vadītas?

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 10 eiro

Izrāde „Āda”

11. aprīlī kultūras pilī „Ziemeļblāzma” būs skatāma  Ģertrūdes ielas teātra izrāde „Āda” – stāsts par Ādamu un Ievu mūsdienu Rīgā, kurā varoņu mīlestības meklējumus pilsētas, naudas un slavas kārdinājumu džungļos izspēlē aktieri Ivars Krasts un Anta Aizupe. Šis ir režisora Andreja Jarovoja dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes oriģināllugas pirmais iestudējums.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8–10 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Vijoles ansambļa „Kantilēna” koncerts

Foto: publicitātes

7. aprīlī Kultūras pilī VEF ar pavasara programmu uzstāsies vijolnieku ansamblis „Kantilēna”. Mūziķu izpildījumā izskanēs klasiskā mūzika un kolektīva zelta repertuārs.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro

Festivāls „Avanti”

8. aprīlī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā „Avanti” festivāla ietvaros izskanēs koncerts „Gradus ad Parnassum”, kurā piedalīsies Latvijas mūzikas skolu audzēkņi un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 5 eiro

Baleta „Žizele” translācija

Foto: publicitātes

8. aprīlī Maskavas namā kā daļu no projekta „Lielais balets kinoteātrī” Rīgas iedzīvotāji varēs redzēt baleta izrādi „Žizele”. Baletu iestudējis Jurijs Grigorovičs. Titullomā būs viena no pasaules labākajām Žizelēm, Krievijas Tautas māksliniece Svetlana Zaharova, Žizeles mīļoto, vieglprātīgo grāfu Albertu izdejos dumpīgais un neticami talantīgais Sergejs Poluņins.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 9–14 eiro

Festivāla „Windstream” noslēgums

12. aprīlī Lielajā ģildē notiks festivāla „Windstream” noslēguma koncerts ar orķestra „Rīga” piedalīšanos. Koncerta programmā Ennio Morikones un Antonio Karlosa Žobima mūzika. Soliste Aija Vītoliņa.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7–25 eiro

Pianista Oļega Vainšteina koncerts

Foto: publicitātes

13. aprīlī Maskavas namā uzstāsies pianists-virtuozs no Sanktpēterburgas Oļegs Vainšteins. Skatītājus gaida romantisks klaviermūzikas vakars sveču gaismā. Programmā izskanēs slavenu komponistu valši, mazurkas, polonēzes, noktirnes. Koncertprogrammā piedalās starptautiskā konkursa laureāte Nadežda Reženinova (klavieres). Koncerta otrajā daļā publiku sagaida muzikāli pārsteigumi: pianistu četrrocīgi ansambļi un improvizācijas par klausītāju piedāvātajām tēmām.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 12,50–25 eiro

Balets „Antonija # Silmači”

13. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā baleta „Antonija # Silmači” pirmizrāde, kas iestudēts pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos” motīviem. Iestudējums iekļauts Latvijas valsts simtgades svētku programmā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9–55 eiro

6.Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Mangaļsalas bunkuru safari

Foto: publicitātes

8. aprīlī Mangaļsalā notiks ekskursija pa Daugavas grīvas krasta nocietinājumu līnijas objektiem. Dalībnieki varēs apskatīt bunkurus, noliktavas, lielgabalu baterijas, torpēdas un citus militāros objektus no Padomju Savienības, nacistiskās Vācijas, 20. gs. 20. gadu Latvijas, Krievijas impērijas un pat zviedru laikiem. Liela daļa no šīs iespaidīgās aizsardzības līnijas ir saglabājusies līdz mūsdienām – kāpās un blakus esošajos mežos var redzēt aizsardzības konstrukcijas.

KUR? Dalībnieku tikšanās vieta – Mangaļsalā, 24. maršruta autobusu pieturā „Stāvvadu iela”

CIK? 6 eiro

Izstāde „Dior”

Līdz 15. aprīlim Rīgas Modes muzejā būs skatāma izstāde, kas veltīta modes nama „Christian Dior” vēsturei un „Dior” pirmās kolekcijas 70. gadadienai. Izstādē apskatāmi vairāki desmiti tērpu un eleganti aksesuāri no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ļauj izsekot 20. gadsimta otrās puses modei caur paša Diora, viņa darba turpinātāju (Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre) un kolēģu radītajiem kostīmiem.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5–7 eiro

Ekskursija un radošā darbnīca „Itāļu renesanses māksla”

Foto: publicitātes

7. aprīlī Rīgas Biržas muzejā notiks ekskursija un radošā darbnīca „Itāļu renesanses māksla”. Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas. Pieteikšanās pa tālr. 67357534.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 1,50 eiro