Brīvdienas Rīgā: Baltā nakts, kaimiņu svētki un leļļu mākslas festivāls

6. Septembris, 2019

Gaidāmās nedēļas nogales galvenais kultūras notikums būs ikgadējais mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Tāpat mūs sagaida arī leļļu mākslas festivāls, Kaimiņu svētki vienā no Rīgas ielām, un daudzi citi pasākumi. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Leļļu mākslas festivāls

No 5. līdz 8. septembrim Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā noritēs ikgadējais Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls. Šogad pasākuma galvenā tēma ir “Paradīzes putnu dārzs”. Apmeklētāji varēs redzēt pārsteidzošus meistaru darbus no dažādām pasaules valstīm. Tāpat festivāla ietvaros noritēs konference un meistarklases.

KUR? Uzvaras bulvāris 2a

CIK? 1-7 eiro

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”

Foto:

Naktī no 7. uz 8. septembri jau četrpadsmito reizi pēc kārtas Rīgā noritēs mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Foruma programmā iekļauti desmitiem pasākumu dažādās pilsētas vietās.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Dāliju izstāde

No 5. līdz 8. septembrim Dabas muzejā noritēs dāliju izstāde. Izstāžu zāli pildīs simtiem ziedu – gan vietējās šķirnes, gan tās, kuras Latvijā ievestas no tuvām un tālām pasaules vietām. Dālijas priecē ar daudzveidīgiem toņiem, spilgtumu un ziedu krāšņumu. Izstādē būs apskatāmas dālijas no A. Baroniņa un citu selekcionāru kolekcijām.

KUR? Kr. Barona iela 4

Izstāde “Riga Food 2018”

Foto: publicitātes

No 5. līdz 7. septembrim Ķīpsalas hallē noritēs ikgadējā pārtikas industrijas izstāde “Riga Food”, kurā varēs ne tikai uzzināt par jauniem produktiem, bet arī pavērot pavāru, konditoru un bārmeņu šovus.

KUR?  Ķīpsalas iela 8

CIK? 5 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Kaimiņu svētki Hospitāļu ielā

8. septembrī viesmīlīgā Hospitāļu iela aicina uz saviem sestajiem Kaimiņu svētkiem. Šajā vakarā ielas pagalmi pārvērtīsies par skatuvēm un kafejnīcām. Pasākuma programmā iekļauti koncerti, kino, radošās darbnīcas un izstādes. Pasākums sākas plkst. 16.00.

KUR? Hospitāļu iela

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

11. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Kultūrtelpas “Strops” pasākumi

Foto: publicitātes

Augustā kultūrtelpa “Strops” aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas pasākumiem – deju vakariem, izglītojošām lekcijām, priekšnesumiem un meistarklasēm, noritēs radošas tikšanās. Visi pasākumi ir bez maksas. Kultūrtelpas sezona noslēdzas 7. septembrī.

KUR? Dažādās Rīgas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

8. septembrī Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku. Ieeja no 14. gadu vecuma.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 16,20-18 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

Foto: publicitātes

11. septembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Grupas “Auļi” koncerts

11. septembrī VEF Kultūras pilī uzstāsies grupa “Auļi”, kas piedāvās savu jauno projektu “Senču balsis”, kurā piedalīsies dziedātāji no dažādām valstīm – Mongolijas, Norvēģijas, Austrijas. Viesmākslinieki dziedās dziesmas sendienu tradīcijās – no jodelēšanas līdz rīkles dziedāšanai.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 20-28 eiro

Grupas “Shortparis” koncerts

Foto: publicitātes

11. septembrī klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies Krievijas grupa “Shortparis”. Grupas uzstāšanās vienmēr ir spilgts notikums, kas iziet no ierasta koncerta rāmjiem. Grupa dibināta 2012. gadā, taču popularitāti iemantojusi 2018. gada decembrī. Kolektīvā ir pieci cilvēki: Nikolajs Komjagins (vokāls), Aleksandrs Ioņins (ģitāra, bass, bajāns), Pāvels Ļesņikovs (bungas), Daņila Holodkovs (bungas, perkusijas), Aleksandrs Gaļjanovs (ģitāra, taustiņinstrumenti).

KUR? Brīvības iela 193c

CIK? 15-21 eiro  

Improvizācijas šovs

29. augustā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais improvizācijas projekta trešās sezonas šovs, kurā piedalīties var ikviens, kurš prot un kuram patīk uzstāties. Improvizācijas “cīņas” noritēs četras nedēļas, katru trešdienu. Katra šova uzvarētājs saņem naudas balvu 50 eiro apmērā un, protams, skatītāju ovācijas.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Improvizācijas izrāde “Divas kļūdas”

Foto: publicitātes

13. septembrī Cafe Film Noir Anete Bendika un Elīna Geida rādīs improvizācijas izrādi “Divas kļūdas”. Tas ir stāsts par aktuālo, sadzīvisko un neparasto. Par vīriešiem un sievietēm. Par pasaulē notiekošo arī šeit, Rīgas ielās.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 8 eiro

Harisona Janga koncerts

13. septembrī Latvijas 1. Rokkafejnīcā uzstāsies dziedātājs, multiinstrumentālists un producents no Ņujorkas – Harisons Jangs. Mūziķis uzstājies ar Doru Pešu, grupu “U.D.O.”, kā arī izdevis 7 studijas albumus ar dažādiem projektiem. Harisons Jangs ir slavens ne tikai kā roka mākslinieks, bet arī kā džeza vokālists.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 20-60 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

9. septembrī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās latviešu aktieri. Un arī viņi tāpat iemīlēsies un arī viņi tāpat būs neaizsargāti patiesu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts

12. septembrī Mūzikas namā “Daile” uzstāsies komponists un mūziķis Raimonds Pauls un izpildītājs Daumants Kalniņš. Pirmajā koncerta daļā izskanēs dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem no jaunā cikla, otrajā – dziesmas ar latviešu dzejnieku vārdiem. Koncertā piedalīsies stīgu orķestris Kaspara Adamsona vadībā un mūziķi Raimonds Macats, Oskars Sproģis un Artis Orubs.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-35 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Festivāls “Homo Novus”

Foto: publicitātes

No 5. līdz 13. septembrim Rīgā noritēs ikgadējais Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Šogad festivāla tēma ir mākslas darbi, kas tiecas pavērt realitātes virskārtu, lai atklātu, kas atrodas dziļākos slāņos. Tāpat festivāls piedāvās pirmizrādes, kuras radījuši latviešu un ārvalstu dalībnieki. Vairākos pasākumos skatītājus sagaida bezmaksas ieeja.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 10-15 eiro

Nacionālā teātra diena Kalnciema kvartālā

7. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs Nacionālā teātra diena. No plkst. 10.00 līdz 16.00 apmeklētāji varēs par īpašu cenu iegādāties biļetes uz teātra izrādēm. Tāpat programmā – teātra aktieru priekšnesumi ar muzikāliem numuriem no populārāko izrāžu repertuāriem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Lauva ziemā”

Foto: publicitātes

8. septembrī Dailes teātrī būs skatāma izrāde “Lauva ziemā”. Ziemassvētku svinību laikā vecajam Anglijas karalim Henrijam II jānosauc mantinieka vārds. Uz šo notikumu ierodas karaļa sieva Eleonora, kas desmit gadus cietumā ir pavadījusi par dalību sazvērestībā pret monarhu, karaļa mīļākā – iedomīgā princese Elisa, viņas brālis, Francijas karalis Filips II Augusts un trīs Henrija II dēli: Ričards Lauvassirds, Džefrijs un Džons. Visi ģimenes locekļi viens otru neieredz. Viņus vieno tikai viens – neizmērojama varaskāre un gatavība uz jebkādu nodevību tās dēļ.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro  

Amatierteātru festivāls

No 12. līdz 15. septembrim VEF Kultūras pilī noritēs ikgadējais amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri”. Skatītāji redzēs vairāk kā desmit muzikālas, deju un klasiskas izrādes.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Bohēma”

Foto: publicitātes

7. septembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma “Bohēma” – viena no populārākajām operas izrādēm pasaulē. Operas varoņi ir Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels, kuri dzīvo XIX gadsimta beigu Parīzē. Reizi viņu mazajā mansardā uzrodas kaimiņiene, izšuvēja Mimī. Meitene ir neārstējami slima un tikai draugu un mīļotā atbalsts dod viņas dzīvei jēgu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Balets „Apburtā princese”

8. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Apburtā princese”. Pasaku prinči un princeses, labas un ļaunas fejas, dažādi brīnumaini varoņi no mīļākajām bērnības pasakām atdzīvojas vienkopus baletā, kuram P. Čaikovskis radījis brīnišķīgu mūziku un ļāvis noticēt sapnim par patiesu mīlestību, kas uzvar visu. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-33 eiro

Koncerts “Tango čellam un vibrafonam”

Foto: publicitātes

9. septembrī uz Mazās ģildes skatuves ar programmu “Tango čellam un vibrafonam uzstāsies Andrejs Puškarevs (vibrafons) un Tatjana Rediko (čells). Izskanēs Andreja Puškarve un Astora Pjacollas skaņdarbi Tatjanas Rediko aranžējumā.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

11. septembrī Rīgas Domā noritēs ērģeļmūzikas koncerts “Duetam 10” ar mūziķu Aigara Reiņa un Ilzes Reines (ērģeles) piedalīšanos. Programmā izskanēs Baha, Diruflē un Jermaka skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro  

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

Foto: publicitātes

12. septembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 6 eiro

Komiskā opera „Figaro kāzas”

12. septembrī Latvijas Nacionālajā operā būs iespēja redzēt „Figaro kāzas”. Latviešu skatītājiem šī izrāde bijusi pirmā iepazīšanās ar argentīniešu režisoru Marselo Lombardero, kura iestudējumus atzinīgi novērtējuši skatītāji un kritiķi gan Eiropā, gan Dienvidamerikā. Mocarta komiskās operas darbību LNO iestudējumā viņš nolēmis ieturēt 1980. gadu latīņamerikāņu televīzijas seriālu stilā, radot eksotisku vidi, kas piesātināta ar sociālu un erotisku spriedzi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Balets „Šeherezāde un viņas stāsti”

Foto: publicitātes

13. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Šeherezāde un viņas stāsti”, pēc arābiešu pasakas „Tūkstoš un viena nakts” motīviem. Nikolaja Rimska-Korsakova un Zoltāna Kodāja mūzika.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 7. līdz 13. septembrim (izņemot 8. septembri) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Jēkabs Dranda. Keramika”

Foto: publicitātes

No 6. septembra līdz 6. oktobrim Rīgas Jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi “Jēkabs Dranda. Keramika”. Mākslinieka darbu izstāde iepazīstina ar jūgendstila laika lietišķās mākslas tradīcijām un to pārmantojamību mūsdienās.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro

Ekskursija “Spoku nakts”

14. septembrī rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Sv. Pētera baznīcas galvenās ieejas

CIK? 14,99 eiro

Izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”

Foto: publicitātes

No 20. augusta līdz 30. novembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā”. Tā iepazīstinās ar Penzas Mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp aizbrauca mācīties Pirmā pasaules kara laikā. Lai gan latviešu jauniešu studijas šajā iestādē notika relatīvi īsu laiku – no 1915. līdz 1917. gadam (daži no Penzas devās prom jau 1916. gadā), Latvijas mākslas vēsturei šis periods ir īpaši svarīgs, jo tajā mācījās jauno mākslinieku paaudze – vēlākie Latvijas modernisma meistari.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz.26

CIK? 0,50-2 eiro

Gitas Šmites personālizstāde

No 5. septembra līdz 5. oktobrim galerijā MuseumLV noritēs mākslinieces Gitas Šmites personālizstāde. Līdzās jaunākajām gleznām, savu vietu atradīs arī senākas. Ir interesanti vērot, kas šajos 25 gados ir noticis un kas mainījies. Gleznās portretētie bērni izauguši. Princeses krēsla vietā nākusi pirts lāviņa, krelles un spīgulīšus nomainījuši puķu vainags vai sirmu matu ērkulis. Skaistās modeles nometušas savas izejamās kleitas un ir vienkārši sievietes - pie tam ne abstraktas, bet pavisam īstas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Līvas Arnavas izstāde

Foto: publicitātes

No 8. augusta līdz 15. septembrim peldošā galerija “Noass” aicina uz mākslinieces Līvas Arnavas izstādi. Ekspozīcija sastāv no multimediju objektiem, kas veltīti cilvēka uztverei un tam, kā saistīta redze un domāšana.

KUR? AB dambis 2

CIK? Bezmaksas  

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Līdz 29. septembrim Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”

Foto: publicitātes

No 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Ekspozīcijā apskatāmas vairāk nekā 150 ikonas, kuras savācis un restaurējis igauņu mākslinieks un kolekcionārs Nikolajs Kormašovs, kuram dzīves laikā izdevies savākt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-3,50 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

Foto: publicitātes

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

Foto: publicitātes

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas