Brīvdienas Rīgā: afrikāņu instrumenti, nelūgtais ciemiņš un sieviešu fantāziju iemiesojums

28. Februāris, 2019

Gaidāmā nedēļas nogale mums sola daudz interesanta. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kur esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Kalnciema ielas tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirgū katru sestdienu Latvijas zemnieki pircējiem piedāvā vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni varēs piedalīties Bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties karuselī. Tirdziņi ir tematiski saistīti ar sezonas svētkiem, kuru laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

2. martā Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats februārī būs Latvijas derīgie izrakteņi. Lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)   

Fantāzijas balets  „Karlsons lido”

Foto: publicitātes

3. martā Latvijas Nacionālajā operā noritēs baleta izrāde bērniem „Karlsons lido...”. Iestudējums ļaus mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas – pastaigu pa jumtiem, zagļu ķeršanu, pūcīgās auklītes Bokas jaunkundzes izjokošanu un smalkmaizīšu čiepšanu. Un, protams, dzimšanas dienas svētkus ar astoņām tortēm un vienu svecīti.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-30 eiro

Leļļu izrāde “Nelūgtais ciemiņš”

3. martā kinoteātrī K.Suns bērnus un viņu vecākus gaida uz leļļu izrādi “Nelūgtais ciemiņš”. Vāvere un viņas draugi dzīvoja mierīgu un harmonisku dzīvi, līdz kādu dienu, viņi izdzirdēja dīvainu skaņu… Draugi nespēja noticēt – pie viņiem ir ieradies nelūgts ciemiņš! Lielām ausīm, milzīgām acīm un briesmīgi garu un baisu degunu… Kas ir šis svešinieks un ko viņš te meklē?

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 7 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

17. februārī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos kesadilju ar vistu un sieru, pikantos lavaša čipsus ar svaigu piparmētru mērci un saldās biezpiena standziņas. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Izrāde “Vafeļu sirdis”

4. martā galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Ledus balets “Apburtā princese”

Foto: publicitātes

6. martā Arēnā Rīga Sanktpēterburgas Valsts ledus balets piedāvās rīdziniekiem izrādi “Apburtā princese” ar Pētera Čaikovska mūziku. Izrāde ar panākumiem izrādīta uz lielākajām ASV, Kanādas, Nīderlandes, Vācijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Taivānas, Grieķijas, Portugāles, Spānijas, Īrijas un citu valstu skatuvēm.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 16-46 eiro

Interaktīvā izstāde “Dzīvās sistēmas”

No 25. janvāra tirdzniecības centrā “Elkor” apskatāma interaktīva izstāde “Dzīvās sistēmas”. Tā ir unikāla izstāde, kurā tiešā nozīmē varēs pieskarties sarežģītākajiem objektiem dabā – dažādiem dzīviem organismiem. 60 interaktīvi eksponāti ļaus saprast un izjust, kā izveidots viss dzīvais.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 6-35 eiro

2.Ar draugiem

Mylah koncerts

Foto: publicitātes

3. martā Latvijas 1. Rokkafejnīcā uzstāsies amerikāņu dziedātāja Mylah. Dziedātāja sākusi uzstāties un rakstīt mūziku no 17 gadu vecuma, strādājusi kopā ar daudziem mūsdienu izpildītājiem, uzstājoties Amerikas un Kanādas mūzikas festivālos.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 20-67 eiro

“VEF Jazz Club” sērijas koncerts

 “VEF Jazz Club” koncertciklu ar savu pirmo uzstāšanos Rīgā atklās talantīgie džeza mūziķi no Francijas - grupa Impérial Orphéon. 4. martā grupa pirmo reizi uzstāsies Rīgā ar jaunā albuma “Seducere” programmu. Impérial Orphéon  ir multiinstrumentālistu četrotne, kuru mūzika ir enerģiska, dejiska un tai pat laikā ļoti melodiska. Rīgas koncerts būs ceļojums caur Brazīlijas grūvu, Balkānu ritmiem, blūzu, popmūziku, valsi un operas dziedājumu džeza ritmos.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-12 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

Foto: publicitātes

5. martā Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

GrupasDucele koncerts

6. martā VEF Kultūras pilī uzstāsies jautrais popa-folka-svinga orķestris “Ducele”. Grupa izpilda latviešu tautasdziesmas savdabīgā skanējumā. Kā saka paši mūziķi, ar “ekoloģiskās mūzikas delikātu piesitienu pareizajā vietā un laikā”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-20 eiro

Sekū Kojate koncerts

Foto: publicitātes

7. martā VEF Kultūras pilī skanēs blūzs, soulmūzika, džezs un populāri afrikāņu ritmi vairāku starptautisku prēmiju apbalvotā Gvinejas koras virtuoza, dziedātāja un komponista Sekū Kojate izpildījumā. Sekū Kojate ir viens no spilgtākajiem koras izpildītājiem. Apgūstot instrumentu no sava tēva, viņš 12 gadu vecumā sāka eksperimentēt ar šo unikālo afrikāņu instrumentu, kam ir 21 stīga un kas skan kā arfa, līdz izveidoja elektrisko koru.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-22 eiro

3.Ar draudzenēm

Striptīza šovs “Male Empire Night out Show”

8. martā klubā Coyote Fly – vakars tikai sievietēm. Programmā – latviešu striptīza meistaru šovs “Male Empire Night out Show”, kas prasmes ieguvuši apmācībās ASV un Kanādā. Viņi piedāvās divu stundu garu programmu, īstenojot drosmīgākās sieviešu fantāzijas Lasvegasas stilā.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 20-250 eiro

4.Ar otro pusīti

Mūzikls “Māsa Kerija”

Foto: publicitātes

3. martā uz VEF Kultūras pils skatuves būs vērojams mūzikls “Māsa Kerija”, kura mūziku sarakstījis Raimonds Pauls, bet vārdus – Jānis Peters. Šogad izrādei aprit 40 gadi, tas pārdzīvojis daudz iestudējumu, taču tagad Pauls saka, ka tas ir viens no viņa skaistākajiem darbiem. Šajā versijā galvenajās lomās varēsim ieraudzīt Kristīnu Zaharovu, Normundu Rutuli un Rihardu Leperu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-30 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Nabuko”

6. martā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma opera “Nabuko”. Pats Džuzepe Verdi šo savu darbu novērtēja kā radošā uzplaukuma sākumu. Sajūsminātā publika un kritiķi šo izrādi uzskatīja par revolucionāru notikumu mūzikas pasaulē. Grandiozās masu ainas, konflikti un stipri raksturi, emocionāli spilgtas lūgšanu, pravietojumu un lāstu ainas ir Džuzepes Verdi radošo ideju iemiesojums. Ar šo darbu arī aizsākās komponista slava un tas vēl aizvien ir aktuāls un iedvesmojošs.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Balets „Šeherezāde un viņas stāsti”

Foto: publicitātes

7. martā Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums„Šeherezāde un viņas stāsti”, pēc arābiešu pasakas „Tūkstoš un viena nakts” motīviem. Nikolaja Rimska-Korsakova un Zoltāna Kodāja mūzika.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Opera „Madama Buttertly”

8. martā Latvijas Nacionālajā operā – izrāde „Madama Butterfly” ar Džakomo Pučīni mūziku. Izrāde vēstī par japāņu geišas Čio Čio San neiespējamo mīlestību, ko viņa jūt pret amerikāņu virsnieku.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

Kamermūzikas koncerts

Foto: publicitātes

8. martā Rīgas domā noritēs kamermūzikas koncerts “Harmonia ariosa” ar Lāsmas Melderes Šestakovas (baroka vijole), Vitālija Šestakova (baroka vijole), Aigara Reiņa (ērģeļu pozitīvs) piedalīšanos. Programmā – Henriha Bībera un Johana Pahelbela skaņdarbi.

KUR? Herdera iela 6

CIK? 15 eiro

6.A ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Tango bez asinīm”

2. martā Latvijas Nacionālais teātris piedāvā izrādi – koncertu “Tango bez asinīm”, kurā apvienojas mūzika, deja un teātris. Tā pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, balstoties dažādu autoru stāstos par Spāniju. Izrādē piedalās aktrise Dita Lūriņa, dziedātājs Daumants Kalniņš, ansamblis “Undertango”, un citi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 4-30 eiro

Izrāde “Lauva ziemā”

Foto: publicitātes

2. martā Dailes teātrī būs skatāma izrādes “Lauva ziemā” pirmizrāde. Ziemassvētku svinību laikā vecajam Anglijas karalim Henrijam II jānosauc mantinieka vārds. Uz šo notikumu ierodas karaļa sieva Eleonora, kas desmit gadus cietumā ir pavadījusi par dalību sazvērestībā pret monarhu, karaļa mīļākā – iedomīgā princese Elisa, viņas brālis, Francijas karalis Filips II Augusts un trīs Henrija II dēli: Ričards Lauvassirds, Džefrijs un Džons. Visi ģimenes locekļi viens otru neieredz. Viņus vieno tikai viens – neizmērojama varaskāre un gatavība uz jebkādu nodevību tās dēļ.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Anna”

2. martā Ģertrūdes ielas teātrī būs vērojama izrāde “Anna”. Anna apjūk izvēlē starp diviem vīriešiem. Cenšas eksistēt starp realitāti un savu subjektīvo uztveri. Kā atrast līdzsvaru un pieņemt pareizo lēmumu? Annas Kareņinas mīlestības traģēdija ironiski rotaļīgā atmosfērā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Izrāde “Karš vēl nav sācies”

Foto: publicitātes

4. martā Mūzikas namā “Daile” būs skatāma izrāde “Karš vēl nav sācies”. Luga sastāv no 14 novelēm, kas sarakstītas kā skeči un monologi. Katrai no novelēm ir atsevišķs sižets, taču kopā tās veido vienotu dramatisko līniju. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Izrādē piedalās aktieri, kas pārstāv dažādas teātra skolas un dažādu valodu kultūrtelpas: latviete Guna Zariņa, lietuvietis Gitis Ivanauskas un Aleksandrs Maļikovs no Krievijas. Izrāde būs skatāma krievu valodā ar titriem latviešu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-20 eiro

7.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Līdzsvara laiks”

No 7. marta līdz 13. aprīlim galerijā “MuseumLV” noritēs Dmitrija Lavrentjeva personālizstāde “Līdzsvara laiks”. Ekspozīcija iepazīstinās ar darbiem, kas uzgleznoti laikā no 2014. līdz 2019. gadam. Dmitrijs Lavrentjevs strādā glezniecības, grafikas un tēlniecības jomās, bieži izmanto neparastus materiālus un pievēršas Latvijā neparastajai ekspresionisma estētikai.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Gunāra Bindes personālizstāde

Foto: publicitātes

No 18. janvāra līdz 10. martam Sv. Pētera baznīcā noritēs fotogrāfa Gunāra Bindes jubilejas izstāde. Autors izstādē "Noveles" apvieno 10 stāstus par dažādām filozofiskām, laicīgām un pārlaicīgām tēmām. Gunāra Bindes vārds saistās ar klasiski izcilu aktu attēlojumu - tomēr šajā izstādē atklāsies autora daudzšķautņainā valoda un vizuālā estētika citu tēmu griezumā.

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? 1-3 eiro

Laimas Bikšes izstāde “Tuvāk”

Līdz 9. martam galerijā “Daugava” būs apskatāma mākslinieces Laimas Bikšes izstāde “Tuvāk (Un vienmēr liekas, ka nokļūstu tuvāk)”. Tās ir 10 gleznas par attiecībām ar sevi, ar citiem, ar atmiņām; daudz personīgās realitātes, pārdomu un jautājumu Vai eksistē ideālā mana pasaule? Vai ir iespējams notvert tagadnē sekundes, kad esam absolūti laimīgi? Vai tajā pašā mirklī tās jau nepielūdzami pārvēršas pagātnē, pievienojas kaudzei ar laimīgām atmiņām?

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Stikla labirintā”

Foto: publicitātes

Līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa” būs skatāma mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā”. Starptautisku atzinību guvušais stikla mākslinieks pārvērtīs izstāžu zāli stikla labirintā, kurā tiks izstādītas četras lielformāta stikla skulptūras, kas veidotas stikla krāvumu tehnikā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”

No 7. februāra līdz 31. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā viesosies izstāde “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”, piedāvājot ziemeļu dabas skaistuma un skarbo laikapstākļu iedvesmotu Islandes, Grenlandes un Fēru salu mākslinieku skatījumu uz mūsdienu modi. Izstāde ir tālu no tradicionālās modes pasaules ar tai raksturīgajām sezonālajām tendencēm. Ekspozīcija aktualizē jautājumu par mākslinieka radošumu un faktoriem, kas to ietekmē – kultūras identitāte, tradīcijas, vide, dabas ainava, laikapstākļi, kā arī Ziemeļvalstu inovatīvā pieredze ilgtspējīgas modes radīšanā, izmantojot vietējos resursus. Projekta ietvaros apmeklētājiem būs iespēja tikties ar dažiem no izstādē pārstāvētajiem māksliniekiem.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro

Izstāde “Pasaules malā”

Foto: publicitātes

No 16. februāra līdz 31. martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs ciklā “Paaudze” būs skatāma Henrija Klēbaha gleznu izstāde “Pasaules malā”, kas tapusi sadarbībā ar māksliniekiem Artūru Arni un Lieni Mackus. Henrijs Klēbahs ir pazīstams kā pilsētu, lauku un skarbo ziemeļu ainavu gleznotājs. Aktualizējot vecmeistara radošo sniegumu, kā arī atzīmējot Klēbaha deviņdesmit gadu jubileju, ir tapusi dialoga formāta izstāde, ļaujot pagātnes mantojumam sintezēties ar mūsdienu mākslinieku redzējumu. Izstādē, kuras nosaukums ir aizlienēts no Henrija Klēbaha 1971. gadā tapušā darba “Pasaules malā”, būs pārsvarā skatāmas 20. gadsimta 60. un 70. gados radītas monumentālās ziemas ainavas, kā arī liriskāki pilsētu skati.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Brīvības šiks”

Līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “Johanam Valteram - 150”

Foto: publicitātes

No 22. februāra līdz 14. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā izstādītas mākslinieka Johana Valtera gleznas restaurētā XX gadsimta sākuma interjerā. Izstādes temats ir mūzika – mājas koncerti, muzicēšana kopā ar draugiem. Muzikālie motīvi pavadījuši mākslinieku visas dzīves garumā. Izstādē apskatāmi mākslas darbi no privātajām kolekcijām un citiem muzejiem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3-5 eiro