Brīvdienas Rīgā: “Queen” klavieru izpildījumā, Ziedoņa dvēsele un krāsainā saules gaisma

19. Oktobris, 2018

Zelta rudens rit pilnā sparā. Un ja jau esat kārtīgi izstaigājušies pa daudzkrāsaino kritušo lapu paklāju, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Šeit jūs atradīsiet interesantākos tuvāko dienu pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: Kalnciema tirgus/publicitātes

20.oktobrī Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku saimniecību un amatnieku tirgus. Bērni tiek aicināti uz kreppapīra ziedu izgatavošanas darbnīcu. Tāpat mazie apmeklētāji varēs nokrāsot sejas ar īpašām krāsām un nogaršot dabīgās sulas želejkonfektes.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas 

Zinātniskais šovs “Gudrā Rīga. Mikrobu mednieki”

20.oktobrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvās jauno šovu “Mikrobu mednieki”. Jaunā bioloģijas programma ir paredzēta tiem, kuri jau sen vēlējušies uzzināt, kā rūgst piens, kāpēc mikrobi mēdz būt ne tikai kaitīgi, bet arī veselīgi, un kā mēs ar tiem sadzīvojam. Un, protams, kā to visu pēta mikrobiologi.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 30 eiro

Leļļu izrāde “Gulivera ceļojumi”

Foto: publicitātes

Latvijas leļļu teātrī 20. oktobrī  mazos skatītājus gaida tikšanās ar izrādes “Gulivera ceļojumi” varoņiem, kas veidota pēc rakstnieka Džonatana Svifta slavenās grāmatas motīviem. Izrādes notikumus aktieri izspēlēs ar miniatūrām marionetēm, milzu objektiem, animāciju un 3D tehnoloģijā izprintētām silikona figūriņām, kuru prototips ir viens no aktieriem. Izrāde paredzēta bērniem vecumā no 6 gadiem un ģimenēm.

Plkst. 11:00 izrāde noritēs latviešu valodā, bet 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 11 eiro 

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

20. oktobrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats oktobrī būs “Kā veidojas kalni?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība) 

Zinātniskais šovs „Ugunīgā zinātne”

Foto: publicitātes

oktobrī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu „Ugunīgā zinātne”. Bērniem pastāstīs par uguni, parādīs, kāds tas mēdz būt un kā tas rodas, kā tas atšķiras no sprādziena. Tāpat skatītāji redzēs vienu no lieliskākajiem eksperimentiem ar Rubensa cauruli, kuras liesmas dejo mūzikas ritmā. 11:00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 8,50 eiro 

Izrāde “Mazā burvju flauta”

21. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde – pasaka ar Mocarta mūziku „Mazā burvju flauta”. Princis Tamino iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni, šajā uzdevumā viņiem palīdz burvju mūzikas instrumenti. Izrāde paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-10 eiro 

Konkurss - festivāls “Mēs Latvijai 2018”

Foto: publicitātes

22. oktobrī VEF Kultūras pilī noritēs trešais ikgadējais bērnu un jauniešu konkurss – festivāls “Mēs Latvijai 2018”. Konkursā piedalīsies bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 25 gadiem, kuri dziesmās, dejās un teātra uzvedumos iepazīstinās ar savu nacionālo kultūru.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Koncertuzvedums “Naudiņš un Jautriņš”

25. oktobrī VEF Kultūras pilī noritēs izglītojošs koncertuzvedums “Naudiņš un Jautriņš”, kas bērniem pastāstīs par to, kas ir nauda, no kurienes tā nāk un kā ar to rīkoties. Piedalās vokālā grupa “Momo” un deju kolektīvs “Ritms”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3,50 – 5 eiro  

Izstāde bērniem “Kurš kuram draugs?”

Foto: publicitātes

No 15. septembra līdz 28. oktobrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norit izstāde “Kurš kuram draugs?”, kas aicina muzeja mazākos apmeklētājus iepazīt dzīvnieku attēlojumu mākslas darbos, rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, uzticība, līdzjūtība, mīlestība un atbildība. Izstādē aplūkojami darbi no Latvijas Nacionāla mākslas muzeja glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijām, kas aptver laika periodu no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimtam.

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

2.Ar draugiem

Grupas The Sound Poets” koncerts

20. oktobrī Arēnā Rīga viena no populārākajām latviešu indie popa grupām “The Sound Poets” piedāvās savu jauno koncertprogrammu, kas veltīta grupas trešā studijas albuma “Trīs” izdošanai. Kā atzīst grupas dalībnieki, koncerts Arēnas Rīga lielajā zālē ir ambiciozākais projekts grupas pastāvēšanas vēsturē.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 10-45 eiro

Ivo Fomina jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

oktobrī uz VEF Kultūras pils skatuves ar jubilejas koncertu kāps rokmūziķis Ivo Fomins. Koncerts veltīts mākslinieka 50. dzimšanas dienai. Programma kļūs par mūziķa radošās dzīves retrospekciju, uz kuru apsveikt viņu ieradīsies draugi un kolēģi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-20 eiro 

Jaunās mūzikas festivāls “Arēna”

No 20. oktobra līdz 3. novembrim Rīgā noritēs ikgadējais mūzikas festivāls “Arēna”, kas Latvijas iedzīvotājus iepazīstinās ar aktuālākajiem notikumiem un jaunumiem dažādos mūzikas žanros – no akadēmiskās līdz deju mūzikai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 6-20 eiro

Koncerts “Shipsea. Jānis Šipkēvics un domubiedri”

Foto: publicitātes

23. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies Jānis Šipkēvics. Mūziķis piedāvās jauno koncertprogrammu. Tāpat koncertā piedalīsies Matīss Čudars, Evija Vēbere, Miķelis Putniņš un Rūdolfs Dankfelds.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-20 eiro

Koncerts “Queen Rhapsody”

23. oktobrī Arēnā Rīga ar programmu “Queen Rhapsody” uzstāsies pianiste Natālija Posnova. “Queen Rhapsody” ir leģendārās grupas “Queen” dziesmas Posnovas interpretācijā, kas tiek izpildītas simfoniskā orķestra pavadībā. Šis šovs apvieno rokmūzikas enerģiju ar klaviermūzikas koncerta skanējumu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 19-59 eiro 

Koncertuzvedums “Citādas debesis, tā pati dvēsele”

Foto: publicitātes

26. oktobrī Mūzikas namā “Daile” noritēs koncertuzvedums “Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kas balstīta uz neizdotām dzejnieka Imanta Ziedoņa dienasgrāmatām. Fragmentus no dienasgrāmatām lasīs literāta dzīvesbiedre Ausma Kantāne un aktieris Vilis Daudziņš, savukārt muzikālo atmosfēru radīs ģitārists – virtuozs Kaspars Zemītis.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-22 eiro

Grupas “Tranzīts” koncerts

26. oktobrī mūzikas klubā “9. Vilnis” uzstāsies populārā latviešu grupa Tranzīts – vieni no spilgtākajiem un veiksmīgākajiem latviešu deju popmūzikas pārstāvjiem. Grupas, kas pastāv jau gandrīz ceturtdaļgadsimtu, kontā ir ne viens vien desmits hitu, kurus viņi izpildīs koncerta laikā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5 eiro 

Rīgas starptautiskais kinofestivāls

Līdz 31. oktobrim galvaspilsētā norisināsies Rīgas starptautiskais kinofestivāls. Šogad festivālā tiks demonstrētas vairāk kā 150 mākslas, dokumentālās un īsfilmas no visas pasaules. Bez plašas filmu programmas festivāls piedāvā arī izglītojošus un izklaidējošus pasākumus. Seansi un pasākumi noritēs kinoteātros Splendid Palace, KSuns, Kino Bize, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes kultūras centrā.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3-10 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncerts “Pusnakts tango”

20. oktobrī Rīgas latviešu biedrības namā uzstāsies Argentīnas tango orķestris “Orquesta Tipica Andariega” – viens no labākajiem tango izpildītājiem. Koncertā piedalīsies arī vokālisti un dejotāji.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 25-35 eiro 

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

Foto: publicitātes

20. oktobrī teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro 

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Vokālā ansambļa “Daile” koncerts

20. oktobrī Mūzikas namā “Daile” uzstāsies vīru vokālais ansamblis “Daile”. Deviņi dziedātāji piedāvās programmu “Dziesmas, kuras neviens vairs nedzied”, kurā iekļauti padomju komponistu skaņdarbi, kuri savulaik kalpojuši ideoloģiskiem mērķiem, bet pēc tam aizmirsti. Un, kā uzskata ansambļa dalībnieki, tas noticis nepelnīti, jo tās ir ne tikai labas melodijas, bet kaut kādā līmenī arī vēstures liecības.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-18 eiro 

Koncerts “Mūzika bez robežām”

Foto: publicitātes

20. oktobrī Doma baznīcā Rīgas A capella festivāla ietvaros ar programmu “Mūzika bez robežām” uzstāsies vokālais kolektīvs “Gentelemen Singers” (Čehija). Grupas repertuārs aptver plašu skaņdarbu spektru – no gregoriskiem dziedājumiem līdz pat mūsdienu mūzikai. Grupa sadarbojas ar atzītiem komponistiem, kā arī ansambļa dalībnieki paši raksta savu programmu aranžējumus.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-24 eiro

Sarunas pirms pirmizrādes. “Trīs musketieri”

22. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs pasākums no cikla “Sarunas pirms pirmizrādes”. Šoreiz saruna būs veltīta baletam “Trīs musketieri”. Skatītāji varēs dzirdēt izrādes vēsturi, tās ideju un galveno jēgu, kā arī tikties ar radošo grupu. Pirmizrāde – 26. oktobrī.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro 

Sinfonietta Rīga un Metjū Bārlija koncerts

Foto: publicitātes

25. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies orķestris Sinfonietta Rīga un virtuozais čellists Metjū Bārlijs (Lielbritānija). Programmā – austriešu komponista Heinca Karla Grūbera Koncerts čellam un kamerorķestrim, ko dēvē par vienu no sarežģītākajiem un tehniski grūtākajiem čella opusiem pasaulē, latviešu komponista Jēkaba Jančevska darbs “Trakās dienas”, kā arī amerikāņu komponista Džona Adamsa darbs “Baisā simetrija” ar Džeroma Boska speciāli šai kompozīcijai radīto filmu – mēmā kino montāžu “Basters”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro 

Astora Pjacollas mūzikas koncerts

26. oktobrī Spīķeru kvartāla koncertzālē noritēs koncerts ar Astora Pjacollas mūzikas programmu. Koncertā piedalīsies Marks Viļenskis (čells), Savva Zihs (akordeons), Andris Veinbergs (kontrabass).

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 15 eiro

Balets “Trīs musketieri”

Foto: publicitātes

26. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs baleta “Trīs musketieri” pirmizrāde. Neoklasiskā baleta autori ir čehu komponists Jans Kučera un kanādiešu horeogrāfs Pols Čalmers. Iestudējums ir radīts pēc Morāvijas-Silēzijas Nacionālā teātra pasūtījuma un tagad Aleksandra Dimā slavenā stāsta sižetu par D’Artanjanu un trīs drošsirdīgajiem musketieriem – Atosu, Portosu un Aramisu – interpretē arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro 

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”

20. oktobrī Dailes teātrī būs skatāma traģikomēdija „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, kas veidota pēc Kena Kīzija romāna motīviem par to, kā sistēma samaļ tos, kuri nevēlas tai pakļauties. Galvenajā lomā – Artūrs Skrastiņš.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro 

Izrāde „Ak, tētīt...”

Foto: publicitātes

20. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja noskatīties izrādi „Ak, Tētīt...”, kas radīta pēc mūsdienu franču dramaturga Floriana Zellera lugas „Tēvs” motīviem – luga ieguvusi atzinību lērumu. Tēvu un bērnu attiecības nekad nav vieglas, taču lugas autors cenšas parādīt tās no veca vīra skatupunkta. Vīra, kurš saprot, ka bērniem ir sava dzīve – spilgta un aizņemta. Un viņam šajā dzīvē nav atvēlēts tik daudz laika, kā agrāk.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro 

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Muzeju kopīga izstāde “Latvijas gadsimts”

No 4. maija līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pirmo reizi vienlaicīgi tiks eksponētas unikālas vēsturiskas liecības no visas Latvijas, kas atspoguļo valsts vēsturi simts gadu laikā. Izstādē piedalās 64 Latvijas muzeji ar 1500 eksponātiem un tās organizatori kopā ar apmeklētājiem meklēs atbildi uz jautājumu – kas ir Latvija?

KUR? Brīvības bulvāris 32

CIK? 0,75 – 3 eiro, 4. maijā – ieeja bez maksas 

Izstāde “Krāsainā saules gaisma”

Foto: publicitātes

No 11. oktobra līdz 2. decembrim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma foto izstāde “Krāsainā saules gaisma. Mikšas Rota vitrāžas un mozaīkas”. Mikša Rots (1865-1944) ir viens no spilgtākajiem Ungārijas vitrāžu un mozaīku māksliniekiem. Pēc viņa skicēm ir tapuši darbi sabiedriskajām ēkām un privātmājām Ungārijā un ārvalstīs. M.Rots strādāja autortehnikā, izmantojot paša izstrādāto daudzkrāsaino stikla veidu un ''Tiffany'' stiklu. Izstādē apskatāmas M.Rota jūgendstila perioda vitrāžu un mozaīku fotogrāfijas un skices.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50 – 5 eiro 

Labdarības izstāde “Art helps vision”

No 10. decembra galerijā MuseumLV noritēs izstāde, kurā apskatāmi 13 latviešu mākslinieku darbi – daļu no darbiem pēc 30. novembra būs iespējams iegadāties labdarības akcijā, lai atbalstītu cilvēkus, kuriem nepieciešama radzenes transplantācija. Izstādē piedalās mākslinieki - Agnija Ģērmane, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Ilze Laizāne, Aldis Kļaviņš, Vitolds Kucins, Kristīne Kvitka, Līga Ķempe, Ieva Liepiņa, Dita Lūse, Kārlis Siliņš, Patrīcija Tiknuss un Andris Vītols.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas