Brīvdienas pilsētā: Ziemas saulgrieži, Fiksiki un „Likteņa ironija” jaunās ainās

15. Decembris, 2017

Jo tuvāk nāk Ziemassvētki un Jaungads, jo arvien vairāk skaistu un aizraujošu notikumu skatāmi galvaspilsētā. Noteikti ielūkojieties mūsu afišā, kur jūs atradīsiet daudzus pasākumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā


1.Ar visu ģimeni

Ziemas naktis Zoodārzā

Foto: publicitātes

No 15. decembra līdz 28. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārza notiks ikgadējās Ziemas naktis, kad apmeklētāji līdz plkst. 21.00 (kases būs atvērtas līdz 19.00) varēs vērot dzīvnieku dzīvi krēslas stundās, kā arī pastaigāties pa izgreznotajām un svētku lampiņu izgaismotajām takām.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4–6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni); pērkot biļetes no plkst. 16 līdz 19, cena – 2 eiro  

Leļļu teātra izrāde „Sniega karaliene”

16. decembrī Latvijas Leļļu teātrī notiks izrāde „Sniega karaliene”. Tas ir klasisks šīs pasakas iestudējums, kurā mazā drosmīgā meitene Gerda uzvar Sniega karalieni, lai atbrīvotu savu brāli. Mērķtiecīgums, atvērtība un sirds siltums palīdzēs atrast sabiedrotos sarežģītajā ceļā, un karstās asaras izkausēs ledus kristālus brāļa sirdī. Izrāde krievu valodā notiks pulksten 11.00, latviešu valodā – pulksten 14.00.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 6–12,50 eiro

Ziemassvētku preču tirgus

Foto: publicitātes

Decembrī sestdienās un svētdienās Kalnciema kvartāls aicina apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties amatnieku preces un īpašus svētku cienastus, bet arī apmeklēt radošas darbnīcas bērniem, bērnu grāmatu prezentācijas un daudz ko citu.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bez maksas

Starptautiskais bērnu festivāls „Ziemas pasaka”

No 15. decembra līdz 17. decembrim Maskavas namā notiek starptautisks bērnu baleta festivāls „Ziemas pasaka”, kurā piedalās baletu skolu audzēkņi no dažādām valstīm. Festivāla programmā: „Īkstīte”, „Brēmenes muzikanti”, „Meitene – Odziņa” un citas izrādes.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 5-10 eiro

„Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

16. decembrī Latvijas Dabas muzejā notiks kārtējā „Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem, vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Decembrī muzeja pedagoģes Eleonoras Zuimačas vadīto nodarbību tēma būs „Pārsteigumi Latvijas smilšakmens alās”. Lūgums iepriekš pierakstīties pa tālr. 67356039.

KUR? K. Barona iela 4

CIK? 0,90–1,80 eiro (muzeja ieejas biļete) + 5 eiro (nodarbība)

Izrāde „Īkstīte”

16. un 17. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz izrādi „Īkstīte” pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem. Tie ir aizraujoši sīciņas, no zieda dzimušas meitenes piedzīvojumi. Mazā Īkstīte noiet bezgala garu ceļu: viņa iemācās cerēt un draudzēties, sapņot un izvēlēties, ieklausītos citos un noticēt pati sev.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10 eiro

Ģimenes diena Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

Foto: publicitātes

16. decembra pusdienlaikā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina uz pasākumu visai ģimenei „Kā es braucu sauli, putnus, zivis, briežus, lāci lūkoties”. Ģimenes dienā katrs interesents varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Pasākums notiks latviešu valodā (nepieciešamības gadījumā tiks tulkots krievu valodā). Iepriekšējs ieraksts nav nepieciešams.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 5 eiro

Radošā darbnīca „Ziemassvētki rotājumi”

16. decembrī muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Ziemassvētku rotājumu izgatavošanas radošā darbnīca. Darbnīcu vadīs māksliniece Tamāra Čudnovska. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 67181061. Vietu skaits ierobežots.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2 eiro

Koncertlekcija „Gadalaiki”

17. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Lielajā zālē notiks koncertlekcija no cikla „Jaunā filharmonija”. Cikls sastāv no sešiem unikāliem multimediju pasākumiem, kas tapuši Hermaņa Brauna fonda sadarbībā ar fondu „Atklātā pasaule”. Skatītāji – skolēni un viņu vecāki – koncertlekcijās iepazīsies ar mūzikas vēstures izcilākajiem laikmetiem, uzzinās leģendas un noslēpumus par mūziķiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem. Par mūziku stāstīs Inna Davidova.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5 eiro

Ziemas saulgrieži Etnogrāfiskajā muzejā

Foto: publicitātes

17. decembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā zem klajas debess notiks Ziemas saulgriežu svinēšana pēc sentēvu tradīcijām. Senatnē šajā dienā no sētas uz sētu tika vilkts bluķis, kas sevī uzsūca visas nelaimes un sliktās domas. Kad gājiens bija pabeigts, bluķis tika sadedzināts. Tā sadedzināšana simbolizē sauli un jauna gada sākumu. Būs arī rotaļas, nākotnes zīlēšana un Ziemassvētku tirdziņš. Top of FormBottom of Form

KUR? Bonaventuras iela 10

CIK? 1,40–4 eiro

Fiksiku šovs „Pamodini Salaveci!”

17. decembrī Kongresu namā jauna jaungada programma ar Fiksiku piedalīšanos. Ļaunie spēki – Slinkums, Bailes un Skopums – ieaijā Salaveci, lai tas noguļ Jaungada atnākšanu. Stingro pieaugušo – Papus, Masjas un profesora Čudakova – vadībā fiksiku jaunākās paaudzes pārstāvji Simka un Noliks iesaistīsies cīņā ar ļaundariem. Un viņiem palīdzēs skatītāji.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 10-15 eiro

Ziemas saulgrieži Vecrīgā

Foto: publicitātes

Vēl vienas Ziemas saulgriežu svinības notiks 20. decembrī Vecrīgā.  Pa Vecrīgas ielām tiks vilks bluķis, ko pēc tam sadedzinās. Un tad sāksies svētki ar dziesmām, dejām un rotaļām pie ugunskura.  

KUR? Rātslaukums

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Sudraba slidas”

17. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde bērniem „Sudraba slidas”, kas iestudēta pēc amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas Dodžas stāsta motīviem. Hansam un Grētelei ļoti patīk slidot, taču pēc nelaimes gadījuma ar tēvu ģimene kļūst trūcīga un naudas slidām viņiem nav. Taču cilvēku labsirdība dara brīnumus un brāļa un māsas sapņi piepildās.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3–15 eiro

Interaktīvā izstāde „Future Live”

Foto: publicitātes

No 15. decembra „Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde „Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas „pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citplanētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 8 eiro

Festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”

8. decembrī Rīgā sākās jau pēc skaita 8. mākslas objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivālā ir apskatāmi labākie profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un mākslas nozares radošo cilvēku darbi, kas radīti pēdējo gadu laikā. Objekti pārsteidz ar ideju oriģinalitāti un izmantoto materiālu daudzveidību – no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

KUR? Galvaspilsētas dažādas vietas

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Zardonic koncerts

Foto: publicitātes

16. decembrī klubā „Melnā Piektdiena” uzstāsies Zardonic – multiinstrumentālists no Venecuēlas. Mūzikas prese par viņu raksta, ka tas ir „izaicinošs tēls un nevaldāma enerģija, kas sajaukta ar  smagiem ritmiem un metāla atbalsi”. Viņa mūzikā dzirdēsiet „Nine Inch Nails”, „Rammstein”, „Nirvana”, „Sepultura” un citus. Koncertā piedalīsies arī viesi no Igaunijas: Digital Digital un DJ Zayatc.

KUR? Brīvības gatve 193с

CIK? 10-13 eiro

Jāņa Skuteļa stāvizrāde

17. decembrī „Splendid Palace” ar jauno šovu „Atkal” uzstāsies viens no veiksmīgākajiem stāvizrāžu māksliniekiem Latvijā Jānis Skutelis – komiķis, aktieris, un režisors. Viņam vienmēr ir, par ko parunāt ar skatītājiem, tāpēc gandrīz katru gadu viņš veido jaunu programmu – un tās visas iemanto lielu skatītāju atzinību.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10–15 eiro

Koncerts „Melodiju serpentīns”

Foto: publicitātes

18., 19. un 20. decembrī VEF Kultūras pilī notiks koncerts „Melodiju serpentīns”, kurā izskanēs populārākās pagājušā gadsimta 50.–80. gadu latviešu estrādes melodijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 9–40 eiro  

3.Ar otro pusīti

Komēdija „Reiz Jaungada naktī”

16. decembrī teātra klubā  „Austrumu Robeža” notiks pirmizrāde „Reiz Jaungada naktī…”, kas iestudēta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Braginska lugas „Vieglu garu!” motīviem. Tās pašas, kas ir pamatā kulta kinokomēdijai „Likteņa ironija jeb Ar vieglu garu”. „Austrumu Robežā” šis ir jau otrais padomju komēdijas klasikas iestudējums, skatītāju vidū lielu atsaucību guvis arī iestudējums „Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela  8

CIK? 22 eiro

Kristīnes Prauliņas koncerts

Foto: publicitātes

17. decembrī Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Lielajā zālē uzstāsies Kristīne Prauliņa. Koncerta programmā iekļautas liriskas džeza kompozīcijas. Kopā ar Kristīni muzicēs arī Kristaps Lubovs (saksofons), Toms Mikals (klavieres), Reinis Ozoliņš (bass) un Kaspars Kurdeko (bungas).

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-15 eiro

Operete „Sikspārnis”

22. decembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma  Johana Štrausa operete „Sikspārnis”. Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā... Populārā operete „Sikspārnis” vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes jauniestudējumā tiks dziedāts vācu valodā un runāts latviski.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Cilvēki, lietas un vietas”

Foto: publicitātes

16. decembrī Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde „Cilvēki, lietas un vietas” pēc mūsdienu britu dramaturga Dankana Makmillana tāda paša nosaukuma lugas. Galvenā varone ir talantīga aktrise, kas nespēj iedzīvoties apkārtējā pasaulē. Bēgšanai no dzīves viņa izmanto arī narkotikas, kas rada jaunas problēmas – viņai jāpamet skatuve. Un tad sākas grūtais ceļš uz izveseļošanos un sevis iepazīšanu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3–22 eiro

Izrāde „Hērakls. Varoņdarbs Nr. 6”

16. decembrī teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina skatītājus uz izrādi „Hērakls. Varoņdarbs Nr. 6” pēc F. Dirrenmata lugas „Herkuless un Augeja staļļi” motīviem. Tā būs muzikāla parodijkomēdija ar dejām, dziesmām un bezgalīgu humoru, kas reizēm pāries satīrā.

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? 8–12 eiro

Izrāde „Granātu aproce”

Foto: publicitātes

17. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī būs skatāma izrāde „Granātu aproce” pēc Kuprina tāda paša nosaukuma poēmas. Stāsts par lielo mīlestību, kura spēj uzupurēties un „kuru var piedzīvot tikai reizi tūkstoš gados”, tika sarakstīts 1910. gadā, un sižetam par pamatu kalpojuši reāli notikumi. Savā dzimšanas dienā kņaziene Vera Nikolajevna Šeina dāvanā no sava sena, tomēr joprojām nezināma pielūdzēja saņem granātu aproci, turklāt starp akmeņiem ir kāds ļoti rets eksemplārs – zaļais. Kas gan ir nezināmais dāvinātājs? Un kad viņš beidzot pārstās apgrūtināt precēto sievu ar savām vēstulēm?... Un kā gan turpināt dzīvot, zinot, ka lielā mīlestība ir pagājusi tev garām?

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7–15 eiro

Aktieru Vecgada koncerts

22. decembrī Dailes teātrī aktieri uzstāsies ar Vecgada koncertu, kura programmā būs dziesmas, kas Dailes teātrī aktieru izpildījumā dzirdētas reti vai nav dzirdētas nemaz. Koncertā iedalās: Ieva Segliņa, Ērika Eglija, Lelde Dreimane, Sarmīte Rubule, Olga Dreģe, Artūrs Skrastiņš, Jānis Paukštello, Gints Andžāns, Artis Robežnieks, Gints Grāvelis, Aija Dzērve un Ivars Auziņš.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5–17 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts „Svēto nakti gaidot”

Foto: publicitātes

16. decembrī Sv. Jāņa baznīcā notiks Adventa koncerts. Tajā piedalīsies Sv. Jāņa draudzes koris, pūšaminstrumentu kvintets „Resonare Riga” un ērģelniece Ilze Reine. Programmā J. S. Baha, G. F. Hendeļa un latviešu komponistu darbi.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? Ieeja par ziedojumiem

Koncerts „Kaislība un drāma”

16. decembrī Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks kamermūzikas koncerts, kurā piedalīsies Laura Grecka (mecosoprāns), Guna Lallo (flauta), Jekaterina Suvorova (arfa), Ligita Spūle (flauta), Ivars Bezprozvanovs (čells) un Lelde Tīrele (klavieres). Programmā būs spāņu, itāļu un franču komponistu skaņdarbi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10 eiro

„Sinfonietta Rīga” koncerts

Foto: publicitātes

16. decembrī Lielajā ģildē uzstāsies „Sinfonietta Rīga” kopā ar Ditu Krenbergu (flauta) un diriģentu Kristofu Popenu. Koncerta programmā Fēliksa Mendelszona, Hoakina Rodrigo un Volfganga Amadeja Mocarta darbi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7–25 eiro

Balets „Pērs Gints”

16. decembrī Latvijas Nacionālā opera un Balets aicina uz baletu „Pērs Gints”. Baleta sižeta pamatā – Henrika Ibsena slavenā drāma: dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga. Vai mīlestība kļūs par Pēra Ginta pēdējo pavērumu? Slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs savā modernajā baletā apvienojis pašironiju, absurdu un sirreālismu ar Edvarda Grīga valdzinošo melodiju poētiskajiem sapņiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7–40 eiro

Koncerts „Antonio Vivaldi. Debesis un zeme”

Foto: publicitātes

17. decembrī Lielajā ģildē uzstāsies Sanktpēterburgas simfoniskais orķestris Ļeva Dunajeva vadībā. Kolektīvs piedāvās klausītājiem brīnišķīgu izcilā Venēcijas komponista Antonio Vivaldi baroka mūzikas šedevru programmu. Koncerta pirmajā daļā klausītāji varēs baudīt operas „Darija kronēšana” ievadu, koncerta flautai un orķestrim „Nakts” burvīgās skaņas,  Marijas teātra solistes Jekaterinas Šimanovičas dziedātās operu ārijas, kā arī simfoniju „Аlla  Rustica”.

Koncerta otrā daļa ir pilnībā veltīta slavenajam skaņdarbam „Gadalaiki”. Šis cikls skanēs slavenā Pēterburgas vijolnieka Aleksandra Daņiļevska izpildījumā.

KUR? Amata ielu 6

CIK? 35–40 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts „Concerto Piccolo”

16., 18. un 20. decembrī tieši pusdienlaikā Doma baznīcā varēs noklausīties nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla „Concerto Piccolo”. Ērģelnieki, kuri spēlē Doma baznīcas ērģeles, ne tikai apzinās lielo godu muzicēt uz šī unikāla instrumenta, bet ir iedziļinājušies un pārzina instrumenta īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu un stilistisko vienreizīgumu nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00, kā arī stundu pirms koncerta)  

6.Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Izstāde „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas”

Foto: publicitātes

No 25. novembra līdz 2018. gada 7. janvārim Mākslas muzejā „Rīgas Birža” skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas”. Šī ir jau otrā cikla “Ar septiņjūdžu zābakiem” izstāde. Tā veltīta Somijas Republikas un Latvijas Republikas simtgadēm, un skatītājiem tiek piedāvāti darbi no Somijas Laikmetīgās mākslas muzeja „Kiasma” krājuma. Izstādi veido popārta darbi. To papildina daudzveidīga pasākumu programma – mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas publisko lekciju cikls „Globālais popārts”, „Sarunas muzejā”, Ģimenes dienas, tikšanās ar interesantām personībām, darbnīcas bērniem, radošo darbu „Instagram” konkurss ģimenēm, ekskursijas un citas aktivitātes.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2–6 eiro

Ekskursija pa Rīgas Centrāltirgu

17. decembrī rīdzinieki un galvaspilsētas viesi tiek aicināti apmeklēt Rīgas Centrāltirgu – vienu no mūsu pilsētas galvenajiem apskates objektiem. Faktu, ka Centrāltirgus angārus sākotnēji izmantoja nevis gaļas vai zivju pārdošanai, bet gan dirižabļiem, mūsdienās zina visi. Taču vēsture glabā daudzus citus interesantus stāstus, piemēram, par Staļina viesošanos Piena paviljonā, par pazemes tuneļu kriminālo pagātni un citus. Plkst. 11.00 ekskursija notiks latviešu valodā, plkst. 14 – angļu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie pulksteņa Stacijas laukumā.

CIK? 10 eiro

„Яrmarka” Latvijas Mākslas akadēmijā

Foto: publicitātes

20. decembrī Latvijas Mākslas akadēmijā durvis vērs ikgadējā, nu jau piecpadsmitā „Яrmarka” – izstāde, kurā var nopirkt studentu darbus. Šogad tās nosaukums ir „Gards kumoss”. Izstādē Mākslas akadēmijas studenti prezentēs vairāk nekā 10 tūkstošus darbus glezniecības, grafikas, skulptūras, keramikas, tekstiliju žanrā. Kā norāda organizatori, apmeklētājiem nevajadzētu aprobežoties tikai ar vienu apmeklējumu, jo ekspozīcija mainīsies katru dienu.

KUR? Kalpaka bulvāris 13

CIK? Bezmaksas