Brīvdienas galvaspilsēta: Zinību diena, brīvdabas kino un meitene no “Ļeņingrad”

25. Augusts, 2017

Vai jūs jau esat gatavi skolai? Lai kāda arī nebūtu atbilde, tieši tuvākajās dienās galvaspilsēta aicina uz dažādiem pasākumiem skolēniem un vecākiem. Un tie nav tikai skolas preču tirdziņi, bet arī koncerti, darbnīcas un izrādes. Ieskatieties mūsu afišā un piemeklējiet sev arī citus pasākumus, uz kuriem varat doties kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Šlāgermūzikas koncerts

Foto: publicitātes

26. augustā Zaļā teātra estrādē Mežaparkā noritēs šlāgermūzikas izpildītāju lielkoncerts. Uz skatuves kāps grupas Baltie lāči, Apvedceļš, Dakota, Lauku muzikanti, kā arī Normudnds Rutulis ar Rīgas orķestri, un citi mākslinieki.

KUR? Mežaparks

CIK? 5-10 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

26. augustā Kalnciema kvartālā noritēs skolas preču tirgus, kā arī bērnu grāmatu prezentācija un radošās darbnīcas zīmēšanā un piļu un mājiņu būvēšanā no klucīšiem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Zinību diena Spīķeru kvartālā

Foto: publicitātes

1. septembrī skolēni tiek aicināti atzīmēt Zinību dienu Spīķeru radošajā kvartālā. Svētku programmā, kas noritēs no plkst. 15.00 līdz 21.00 – radošās darbnīcas, zinātnes šovs, kā arī koncerts ar Justa Sirmā, Krisa Noa, grupu Bandmaster, Transleiteris, Guys On The Red Carpet piedalīšanos.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Toma Sojera piedzīvojumi”

31. augustā un 1. septembrī Dailes teātrī būs skatāma režisora Dmitrija Petrenko “Toma Sojera piedzīvojumi”. Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis. Un ļoti ziņkārīgs. Tieši šī rakstura īpašība Tomu un viņa draugus ievelk neparastos piedzīvojumos.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-15 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Pieneņu vīns” koncerts

26. augustā klubā Pashkevich Jazz Club uzstāsies latviešu funk – fusion grupa “Pieneņu vīns”. Grupa ir piedalījusies dažādos mūzikas festivālos un konkursos Latvijā un ārpus tās un tā ir slavena ar īpašo atmosfēru savos koncertos.

KUR? Palasta iela 10

CIK? 10 eiro

Jūlijas Koganas koncerts

26. augustā klubā “Loftique” pirmo reizi Rīgā ar solo koncertu uzstāsies grupas “Ļeņingrad” bijusī siliste. Pēc aiziešanas no grupas, Jūlija Kogana strādājusi pie solo karjeras, tagad viņas repertuārā nav necenzētas leksikas, bet, neskatoties uz to, izteiksmes un spēcīga vokāla ir ļoti daudz. Tagad Jūlijai ir savs muzikālais projekts, kuru rīdzinieki redzēs programmā “Rudais zvērs”.

KUR? Ernesta Birznieka – Upīša iela 8

CIK? 10 eiro

Kinofestivāls Future Shorts

Foto: publicitātes

Starptautiskā īsmetrāžas kino festivāls “Future Shorts Film Festival” noslēgs vasaras sezonas programmu un balsošanu par labāko filmu. Festivāls noritēs 29. augustā kinoteātrī “Citadele”. Kinofestivāla ietvaros skatītājiem būs iespēja viena seansa laikā noskatīties 8 labākās īsmetrāžas filmas visdažādākajos žanros un no dažādām dalībvalstīm: ASV, Lielbritānijas, Kolumbijas, Somijas, Norvēģijas un Horvātijas.

KUR? 13. janvāra iela 8

CIK? 7 eiro

Rīgas Improvizācijas teātra “Impro džems”

1. septembrī Cafe Film Noir (kinoteātrī Splendid Palace) Rīgas Improvizācijas teātris aicina uz “Impro Džemu”. Kas tas ir? “Impro Džems” ir iespēja būt ne tikai šova skatītājam, bet arī dalībniekam, kurš diktē mākslinieku improvizācijas gaitu. Ļoti izklaidējoši.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10 eiro

3.Ar otro pusīti

Vēlās brokastis uz kuģa

Foto: publicitātes

27. augustā plkst. 12.00 kuģis – restorāns Rīgas Pērle aicina visus uz vēlajām brokastīm ar pastaigu pa kuģi. Programmā – ne tikai ēdieni un dzērieni, bet arī mūzika un īpašas izklaides bērniem ar animatoriem.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā

CIK? 25 eiro

Brīvdabas kinovakars

Kinoklubs “Spektrs” 31. augustā aicina uz Spīķeru kvartālu, uz brīvdabas kinoseansu. Skatītājus sagaida komēdijdrāmas “Kapteinis Fantastika” seanss. Tā ir filma par ģimeni, kura dzīvo brīvprātīgā izolācijā no apkārtējās pasaules. Ģimeni, kurā tēvs pats apmāca savu sešus bērnus filozofijā un kvantu fizikā. Un par to, kas no tā visa sanāk, kad bērni nonāk mūsdienu gadžetu un sociālo tīklu laikmetā. Filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Garīgās mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

26. augustā 20. starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” ar Liepājas simfonisko orķestri. Koncertprogrammā – Johana Sebastiana Baha “Čakona” un Fēliksa Mendelszona Otrā simfonija “Lobgesang”.

KUR? Skārņu iela 19

CIK? 7-20 eiro

Balets “Pie zilās Donavas”

26. augustā Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums ar Johana Štrausa mūziku “Pie zilās Donavas”. Pirmo reizi šis balets Rīgā uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairākas reizes atgriezies uz skatuves un kļuvis par Latvijas baleta zelta fonda daļu. Jaunais uzvedums izveidots par godu jubilejai – šī gada aprīlī aprit 110 gadi, kopš dzimusi šī baleta iestudētāja, leģendārā baletdejotāja, baletmeistare un pedagoģe Helēna Tangijeva-Birzniece.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-50 eiro

Koncerts Young International Opera Stars

Foto: publicitātes

29. augustā Latvijas Nacionālajā operā noritēs Galā koncerts, kurā uzstāsies jaunie operdziedātāji no dažādām pasaules valstīm LNO simfoniskā orķestra pavadībā. Visi desmit jaunie solisti, kuri šajā dienā kāps uz skatuves, ir Fonda SIAA-foundation stipendiāti. Daudzi fonda bijušie stipendiāti pašlaik uzstājas uz vadošajām pasaules operas skatuvēm.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10-50 eiro

Koncerts “Gloria”

29. augustā Doma baznīcā noritēs koncerts ar mecosoprāna Jekaterīnas Novikovas un ērģelnieces Edītes Alpes piedalīšanos. Programmā - J. S. Baha, A. Vivaldi, Cēzara Franka, K. F. Hendeļa, Dž. Kačīni, Dž. Bizē skaņdarbi.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 – 20 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 26. augusta līdz 1. septembrim (izņemot 27. augustu) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Birutas Baumanes izstāde

Foto: publicitātes

No 12. augusta līdz 10. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, 4. stāva izstāžu zālēs būs skatāma Birutas Baumanes (1922-2017) gleznu izstāde, kas turpina muzeja izstāžu ciklu “Paaudze”. Starp izstādītajiem darbiem jāizceļ tādas slavenas gleznas kā “Pašportrets naktī” (1965), “Lauku muzikants” (1968), triptihs “Bērnība” (1983), “Karuselis” (1981) un “Dzīres beigušās” (1978), kā arī divas kompozīcijas no cikla “Kāzas Latgalē” – “Saimnieces” (1967) un “Sievas” (1967)

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Reklāmas slepenā dzīve”

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā veltīta starpkaru perioda reklāmai, un to veido vairāki simti mazā formāta preču un pakalpojumu reklāmas dažādos medijos. Izstādē aktualizēta tēma par dzimtes konstruēšanu reklāmās. Dažādi mazo formu materiāli mūsdienu skatītājam kā spogulī sniedz iespēju saskatīt atšķirības komunikācijas kultūrā, iespieddarbu tehnikā un laikmeta dzīvē, kurā vienmēr atbalsojas arī reklāma. Ekspozīcija apskatāma līdz 27. augustam.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? Bezmaksas