Brīvdienas galvaspilsētā: Ziemassvētku pasakas, saldumu impērija un Brodvejas dziesmas

14. Decembris, 2018

Svētki ir jau tepat aiz stūra, taču pilsētā jau valda Ziemassvētku noskaņas. To var redzēt arī afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos tuvāko dienu notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

15. decembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats decembrī būs “Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Izrāde “Lidojošais šķīvītis”

16. decembrī Dirty Deal Teatro skolēnus gaida uz priekšnesumu “Lidojošais šķīvītis”. Skatītāji kopā ar aktieriem dosies kosmiskā ceļojumā nepazīstamu planētu un to iemītnieku meklējumos. Bet pa ceļam uzzinās daudz interesanta par zinātniskiem atklājumiem.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 9 eiro

Zinātniskais šovs “Ziemassvētku laboratorija”

Foto: publicitātes

16. decembrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs savu svētku šovu skolēniem – “Ziemassvētku laboratorija”. Priekšnesums dos iespēju uzzināt daudz jauna un interesanta par zinātnes pasauli. Plkst. 11.00 priekšnesums noritēs krievu valodā, plkst. 13.00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 12 eiro

Priekšnesums “Saldumu impērija”

16. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs Ziemassvētku priekšnesums ar bērnu vokālā ansambļa Momo un deju kolektīva “Zelta sietiņš” piedalīšanos. Taču galvenā muzikālās izrādes varone ir saldumu bufetes īpašniece.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-8 eiro

Izrāde bērniem „7 pasakas par Ņukucīti”

Foto: publicitātes

17. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs bērnu izrādes „7 pasakas par Ņukucīti” priekšnesums, kas radīts pēc Aivara Neibarta pasaku motīviem. Izrāde tiek zīmēta uz papīra loksnēm. Katra iepriekšējā pasaka ar kādu papīra loksni ievijas nākamajā pasakā. Priekšnesumu papildina deju numuri.

KUR? 7 eiro, ģimenes biļete – 21 eiro

CIK? 6 –18 eiro

Ziemassvētku tirgus Vecrīgā

No 1. decembra Vecrīgā atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirgus, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā dažādas svētku preces – cienastus, suvenīrus, amatnieku darinājumus. Brīvdienās visus tirdziņa apmeklētājus sagaida koncerti un svētku pasākumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Foto: publicitātes

No 7. decembra galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Bērnu kulinārijas meistarklase

16. decembrī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos tradicionālos suši maki, suši nigri un saldās biezpiena maizītes ar rozīnēm un riekstiem. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

2.Ar draugiem

Kaspara Zemīša un kora “Maska” koncerts

Foto: publicitātes

15. decembrī Sv. Jāņa baznīcā uzstāsies ģitārists Kaspars Zemītis. Tāpat koncertā piedalīsies jauktais koris “Maska”. Programmā izskanēs vairāki jauni Baltijas valstu komponistu skaņdarbi, kā arī melodijas no latviešu vēsturiskā trillera “Nameja gredzens” versijā, kas paredzēta korim.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 8-25 eiro

Koncerts “Roka hīti Vol.2. Simfoniskais restarts”

15. decembrī Kongresu namā uzstāsies Sanktpēterburgas simfoniskais orķestris Igora Ponomarenko (IP Orchestra). Programmā iekļautas mūsdienīgi slavenu grupu roka skaņdarbi simfoniskā skanējumā.

KUR? Valdemāra iela 5

CIK? 20-45 eiro

Sporta deju festivāls “BalticGrandPrix 2018”

Foto: publicitātes

15. un 16. decembrī Ķīpsalas hallē noritēs lielais sporta deju festivāls. Skatītājus sagaida labāko dejotāju sacensības un krāšņi priekšnesumi “Mirage Jazz Orchestra” pavadījumā.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 12-60 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

17. decembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncertuzvedums “Pasaka ziemā”

Foto: publicitātes

15. decembrī noritēs muzikālais svētku priekšnesums “Pasaka ziemā” ar latviešu izpildītāju Duo Carousel, DJ Get Dizzy un improvizācijas teātra “In-Impro” aktieru piedalīšanos. Biļetes cenā iekļauta šampanieša glāze un uzkodas.

KUR? Maskavas iela 196

CIK? 25-50 eiro

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

15. decembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro  

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

Foto: publicitātes

16. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 17,50-33 eiro

Allas Rīdas koncerts

16. decembrī uz Lielās ģildes skatuves šova “Golos” dalībniece Alla Rīda uzstāsies ar programmu “Šerburgas lietussargi”. Koncerts tiks veltīts Mišela Legrāna jubilejai. Šovā “Golos” Alla bija Aleksandra Gradska komandā un nokļuva līdz finālam, bet pēc tam tika uzaicināta pievienoties viņa teātrim. Pagājušogad Legrāns atzīmēja 85. jubileju un tam par godu Alla izpildīs slavenākās meistara kompozīcijas sava muzikālā trio pavadībā. Aleksandrs Šamotins – klavieres, Igors Ivanuškins - kontrabass, Eduards Laubingers -sitamie instrumenti.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 8-30 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

Foto: publicitātes

18. decembrī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Koncerts “Gaisma no sirds”

18. decembrī Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā ar programmu “Gaisma no sirds” uzstāsies Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers. Programmā izskanēs Jāņa Lūsēna, Riharda Dubras un citu latviešu komponistu mūzika.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 12-20 eiro

Koncerts “Ziemassvētki Brodvejā”

Foto: publicitātes

18. decembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs dziedātājas Annijas Putniņas koncerts “Ziemassvētki Brodvejā”. Programmā – populāru Brodvejas mūziklu komponistu skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10-20 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ziemassvētku dziesmu koncerts

15. decembrī Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā noritēs koncerts, kurā izskanēs populārākās Ziemassvētku melodijas Raimonda Ozola (vijole), Kristīnes Zaharovas (vokāls), Mārtiņa Ruska (vokāls) un Valta Pūces (taustiņinstrumenti) izpildījumā.

KUR? Brīvības iela 119

CIK? 15 eiro

Opera “Turaidas roze”

Foto: publicitātes

Latvijas Nacionālā opera 15. decembrī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Koncerts “Līdz ar saullēktu”

16. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts, kas veltīts komponista un kordiriģenta Valda Breģa 90. jubilejai. Viņa kompozīcijas izskanēs Madonas mūzikas skolas audzēkņu kora un Rīgas 6. vidusskolas meiteņu kora, kā arī simfoniskā orķestra izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro  

Olgas Pjatigorskas koncerts

16. decembrī Doma baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 15-35 eiro

Koncerts “Klusa nakts, svēta nakts”

Foto: publicitātes

17. decembrī Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā noritēs koncerts, kas veltīts slavenās Ziemassvētku dziesmas “Klusa nakts, svēta nakts” radīšanas 200. gadadienai. Koncertā piedalās vokālā grupa “Putni”, Ieva Saliete, Matīss Čudars un Jēkabs Nīmanis. Dziesma, kas pirmo reizi izpildīta 1818. gadā un tulkota 140 pasaules valodās, izskanēs dažādos aranžējumos.

KUR? Brīvības iela 119

CIK? 7-20 eiro

Koncerts “Veltījums Maijai Pliseckai”

17. decembrī krievu baleta zvaigznes Rīgā uzstāsies galā priekšnesumā “Marijas teātra solisti. Veltījums Maijai Pliseckai”. Šajā projektā labākie Marijas, Lielā un Mihaila teātra dejotāji uzstāsies par godu vienai no labākajām XX gadsimta balerīnām. Galā programmā – leģendārā “Karmenas svīta” un labākie numuri no klasiskā Maijas Pliseckas repertuāra.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 30-150 eiro

Balets “Antonija #Silmači”

Foto: publicitātes

10. oktobrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Ziemas saulgriežu kamermūzikas koncerts

21. decembrī Lielajā ģildē uzstāsies LNSO klaviertrio ar programmu “Saulgrieži a la carte”. Programmā: Astors Pjacolla – “Gadalaiki Buenosairesā”, Platons Buravickis – “Klavieru trio” (pirmatskaņojums), Francis Šūberts – Kvintets La mažorā D 667 (“Forele”).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5-15 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Pielūdzēja Nr. 1”

Foto: publicitātes

15. decembrī Dailes teātrī – trilleris pēc Stīvena Kinga romāna “Mizerija” motīviem. Slavenā rakstnieka un bestselleru autora Erika spalvai pieder romānu sērija par Viktorijas laiku varoni. Tikai viņam pašam no šīs varones jau nāk vēmiens. Kad kādu dienu Eriks cieš auto avārijā, viņu izglābj bijusī medmāsa Pegija, kura ir viņa romānu kaislīgākā fane. Pegija pārved rakstnieku uz savām mājām un piespiež sarakstīt jaunu grāmatu par savu mīļāko varoni – tādu, kas būtu veltīta vienīgi viņai. Kad Eriks to pabeigs...

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 18 eiro

Izrāde “Future Freak”

19. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī noritēs izrādes “Future Freak” pirmizrāde. Izrādē uzburtas trīs no tūkstošiem iespējamajām versijām, kā ekoloģiskais piesārņojums, informācijas blīvums, vēsturiskā bagāža, kanonizētā māksla, vēlme būt mūžīgi jaunam un veselam varētu ietekmēt nākotnes cilvēku. Neviens nezina, kā būs. Šī ir tikai izrādes autoru spekulācija.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Foto: publicitātes

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro

Izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”

No 22. novembra līdz 27. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”. Šī ekspozīcija nebūs hronoloģisks stāsts par sasniegumiem simtgades griezumā – epizodes dizaina vēsturē tiks virknētas, meklējot kopīgās tēmas un izejas punktus dažādu paaudžu dizaineru darbībā. Līdz ar dizaina objektiem izstādē iekļauti videomateriāli, fotogrāfijas un citas liecības, kas atklās kontekstus, kuros šie priekšmeti tika radīti un lietoti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro  

Kārļa Vītola personālizstāde “Beigas”

Foto: publicitātes

No 9. novembra līdz 6. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā noritēs Kārļa Vītola personālizstāde “Beigas”. Kārlis Vītols ir gleznotājs, grafiķis un animators. Savas animācijas filmas mākslinieks veidojis gan kā atsevišķus darbus, gan kā papildinājumus glezniecības izstādēm.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro

Izstāde “Itālijas Ziemassvētki”

No 7. decembra līdz 13. janvārim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma ekspozīcija “Itālijas Ziemassvētki”. Izstādē apskatāmi tradicionāli dekoratīvie elementi, kurus Itālijas iedzīvotāji izmanto savu māju rotāšanai Ziemassvētkos, kā arī itāļu mākslinieku darbi ar Ziemassvētku tematiku.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50-5 eiro

Muzeju kopīga izstāde “Latvijas gadsimts”

Foto: publicitātes

Līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pirmo reizi vienlaicīgi tiks eksponētas unikālas vēsturiskas liecības no visas Latvijas, kas atspoguļo valsts vēsturi simts gadu laikā. Izstādē piedalās 64 Latvijas muzeji ar 1500 eksponātiem un tās organizatori kopā ar apmeklētājiem meklēs atbildi uz jautājumu – kas ir Latvija?

KUR? Brīvības bulvāris 32

CIK? 0,75 – 3 eiro, 4. maijā – Ieeja bez maksas  

Izstāde “Radu-raksti”

No 16. novembra līdz 21. janvārim galerijā “MuseumLV” noritēs izstāde, kurā darbus izstāda mākslinieku dzimtas, kas jau vairākās paaudzēs, darbojoties vizuālajā mākslā, devušas nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrā. Izstādē darbus izstādījuši tādi mākslinieki kā Aleksejs Naumovs un Anita Paegle, Normunds un Elīna Brasliņi, Irēna un Dita Lūses, Lilija un Roberts Dineri, Ojārs Arvīds un Laura Feldbergi, Patrīcija, Kristiāns, Ilona un Jānis Brekte, Agnija, Andrejs un Juris Ģērmaņi, Inguna Irbe-Krolle, Izabella un Gunārs Krollis, Laura un Jāzeps Pīgožņi, un citi.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas