Brīvdienas galvaspilsētā: Ražas svētki, bilingvālais stand-up šovs un neparastas izrādes

22. Septembris, 2017

Jo zemāk krīt termometra stabiņš aiz loga, jo interesantāka ir dzīve galvaspilsētā. Rīdzinieki ir atgriezušies no kūrortiem un vasarnīcām, kas nozīmē, ka ir laiks viņiem piedāvāt lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Noteikti ieskatieties mūsu afišā – tajā jūs atradīsiet daudz interesantu pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Miķeļdienas gadatirgus

Foto: Riga.lv

23. septembrī Vecrīgā noritēs Miķeļdienas svinības – tradicionālie rudens ražas svētki. Vecrīgas ielās savu produkciju piedāvās zemnieki un amatnieki. Un, protams, rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida muzikālo un deju kolektīvu priekšnesumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde “Gulivera ceļojumi”

Latvijas leļļu teātrī 23. septembrī mazos skatītājus gaida tikšanās ar izrādes “Gulivera ceļojumi” varoņiem, kas veidota pēc rakstnieka Džonatana Svifta slavenās grāmatas motīviem. Izrādes notikumus aktieri izspēlēs ar miniatūrām marionetēm, milzu objektiem, animāciju un 3D tehnoloģijā izprintētām silikona figūriņām, kuru prototips ir viens no aktieriem. Izrāde domāta bērniem vecumā no 6 gadiem un ģimenēm.

Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

Foto: Riga.lv

23. februārī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, taču 13:00 – latviešu. Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro

Rudens ražas svētki

24. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā zem klajas debess noritēs Rudens ražas svētki. Apmeklētāji varēs novērtēt un iegādāties latviešu amatnieku izstrādājumus, kā arī Latvijas rudens dabas veltes.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40-4 eiro

Izstāde “Latvijas garšaugi un reti audzētie dārzeņi”

Foto: Riga.lv

No 27. līdz 30. septembrim Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde, kas veltīta garšaugiem, reti audzētiem dārzeņiem, pākšaugiem un ārstniecības augiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tiem augiem, kurus Latvijā iespējams izaudzēt dārzā, uz balkoniem vai pat palodzēm. Tāpat izstādē būs iespējams saņemt speciālistu konsultācijas un iegādāties sēklas.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro

Cirque du Soleil šovs “Varekai”

23. un 24. septembrī Arēnā Rīga noritēs slavenā “Cirque du Soleil” viesizrādes ar šovu “Varekai”. Varekai šova un Cirque du Soleil unikalitāte slēpjas visdažādāko mākslu sintēzē. Laikmetīgā cirka žanri – no teatralizētiem ielu cirka uzvedumiem līdz augstākā līmeņa gaisa akrobātikai, krāšņajos šovos saplūst ar mūziku un dizainu, deju un dzīvo vokālu, video un grima mākslu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 35-85 eiro

2.Ar draugiem

Muzikāla izrāde – pārgājiens “Mārupīte”

Foto: Riga.lv

23. un 24. septembrī Dirty Deal Teatro aicina uz neparastu izrādi – pārgājienu gar Mārupīti. Kādreiz upes piesārņojums gandrīz kļuva par ekoloģisku katastrofu un izrādes autori aicina skatītājus apskatīt piesārņojuma sekas, padomāt par piesārņojuma vaininiekiem, un, iespējams, atrast vēl kaut ko. Un padomāt par savu atbildību.

KUR? Tikšanās vieta – Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12 k-2

CIK? 18 eiro

Stand up šovs “Comedy Battle”

23. septembrī kinoteātrī Cinnamon noritēs pirmais humora šovs “Comedy Battle”, kas noritēs gan latviešu, gan krievu valodās. Pasākums noritēs draudzīgas sacensības formātā starp labākajiem Latvijas komiķiem, kuri runā gan krieviski, gan latviski. Neskatoties uz izrādes draudzīgo raksturu, dalībnieki sacentīsies par reālām balvām. Uzvarētājus noteiks žūrija, kuras sastāvā būs Latvijas mēroga slavenības, kas arī runās divās valodās, lai saglabātu objektivitāti.

KUR? Brīvības gatve 372

CIK? 5-7 eiro

Kluba “9. vilnis” sezonas atklāšana

23. septembrī mūzikas klubā “9. vilnis” noritēs koncerts – trešās sezonas atklāšana, kurā uzstāsies latviešu roka leģenda – grupa Opus Pro. Apmeklētājus sagaida arī karstas dejas no Boomdolls un dīdžeja sets no DJ Roberto.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-7 eiro

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

Foto: Riga.lv

23. maijā teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Stjū Larsena koncerts

28. septembrī Latvijas 1. Rokkafejnīcā uzstāsies austrāliešu dziesminieks un folkmūziķis Stjū Larsens. Latviju viņš apmeklē pirmo reizi un šis koncerts būs daļa no viņa tūres, kas tiek rīkota jaunā albuma “Resolute” atbalstam. Albums iznācis 21. jūlijā.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 12-19 eiro

KVN Rīgas mēra kauss

29. septembrī Kongresu namā noritēs KVN Rīgas mēra kauss – jau astotais pēc kārtas. Šoreiz pasākuma viesi būs Augstākās līgas zvaigznes kā arī KVN eiropas čempionāta labākās komandas no „Russkaja doroga” (Armavira), Gruzijas izlase, „Lučšie druzja” (Minska), „Krapiva” (Jeruzaleme), „Ješčo” (Sanktpēterburga), „Bobjor Jegor” (Minska), un citas.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-70 eiro

Grupas “Fink” koncerts

Foto: Riga.lv

29. septembrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies britu folkroka, blūza un indie grupa Fink. Grupas līderis ir komponists, solists, ģitārists, DJ un producents Fins Grīnols. Pēc augstskolas absolvēšanas 90.gados Grīnols aktīvi darbojās ar dažādu žanru mūzikas producēšanu, miksēšanu un arī kā DJ, sadarbojoties ar virkni Londonas ierakstu kompāniju. Līdz šim iznākuši 7 „Fink” studijas albumi, no kuriem komerciāli veiksmīgākie izrādījušies “Perfect Darkness” (2011) un “Hard Believer” (2014). Pazīstamākie hiti ir Looking Too Closely, This is the Thing, Perfect Darkness, Sort Of Revolution, Yesterday Was Hard on All Of Us.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 24-29 eiro

Kinofestivāls „Baltijas pērle”

No 21. līdz 28 septembrim Rīgā noritēs festivāls „Baltijas pērle”, kas turpināsies līdz 26. septembrim. Vairāku dienu ietvaros kinoteātrī „Splendid Palace” varēs vērot labāko kino, ko pēdējo gadu laikā veidojuši labākie pasaules filmu veidotāji. Tāpat festivāls aicina uz radošām tikšanās reizēm ar režisoriem un aktieriem, starp kuriem ir Andrejs Zvjagincevs un Renāta Ļitvinova. Seansi un tikšanās noritēs Splendid Palace.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 6,50 – 50 eiro

3.Ar otro pusīti

Labdarības balle

23. septembrī Kultūras pilī Ziemeļblāzma noritēs starptautiskā labdarības balle, kurā piedalīsies kultūras pārstāvji un politiķi no dažādām valstīm. Balli atklās 30 debitanti, savukārt viesiem uzstāsies operas un baleta zvaigznes. Iegūtie līdzekļi tiks nodoti Rīgas horeogrāfijas vidusskolai, lai atbalstītu jaunos un talantīgos audzēkņus.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 70-350 eiro

Brauciens pa Daugavu ar burinieku “Lībava”

Foto: Riga.lv

23. septembrī burinieka “Lībava” komanda aicina uz ceļojumu pa Daugavu cauri vēsturei. Uz burinieka borta ērti var satilpt pat četrdesmit cilvēku, bet no sliktiem laika apstākļiem varēs patverties ērtā kajītē.

KUR? Ķīpsalas jahtu klubs

CIK? 15-30 eiro

Uzvedums „Slepkavība ar mandeļu smaržu”

26. septembrī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs iespēja piedalīties teātra uzvedumā „Slepkavība ar mandeļu smaržu”. Vakars iesāksies kā parastas vakariņas restorānā, taču pēc tam skatītāji kļūs par atjautīgas slepkavības un detektīvizmeklēšanas lieciniekiem. Biļetes cenā iekļautas uzkodas un dzērieni.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 36 eiro

Poļinas Gagarinas koncerts

Foto: Riga.lv

29. septembrī Arēnā Rīga uzstāsies viena no populārākajām Krievijas dziedātājām Poļina Gagarina, kura piedāvās vērienīgu teatrālu šovu “Poļina” ar deju grupu, oriģinālām videoinstalācijām un specefektiem.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 17-50 eiro

Izrāde „8 mīlošas sievietes”

23. septembrī Dailes teātrī būs vērojama izrāde „8 mīlošas sievietes”, kas radīta, balstoties uz Robēra Tomā tāda paša nosaukuma lugu. Kādā mājā, kas nošķirta no apkārtējās pasaules, ir sapulcējušās 8 sievietes. Tik daudz atšķirīgu sieviešu vienā vietā – tas pats par sevi jau rosina uz nepatikšanām. Viņas ir skaistas, kaislīgas, gudras un bīstamas. Katrai ir savs noslēpums, katrai savs skelets skapī. Un, kad ģimenes tēvs un apgādnieks tiek atrasts miris savā gultā ar nazi mugurā, šie skeleti sāk birt laukā no skapjiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17eiro

Izrāde “Trīne”

Foto: Riga.lv

24. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespējams redzēt jauno Elmāra Seņkova režisēto izrādi “Trīne”, kas radīta pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Trīnes grēki” motīviem. Šī ir pēdējā pašreizējās sezonas pirmizrāde. Blaumaņa Trīne ir viena no spilgtākajiem tēliem Latvijas teātra darbos, kura jau desmitiem gadu ir aktuāla. Izslāpusi pēc mīlestības un precībām, viltīga un gudra – lugas varone vēl aizvien iedvesmo daudzus teātra režisorus un aktierus.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-20 eiro

Maksima Averina monoizrāde „Viss sākas ar mīlestību”

25. septembrī uz Dailes teātra skatuves kāps populārais krievu aktieris Maksims Averins, kurš rīdziniekiem piedāvās monoizrādi “Viss sākas ar mīlestību”. Tā nav radošā tikšanās, nav koncerts, bet tieši monoizrāde, teatrāls pasākums, prasmīgi veidota mūzikas, poēzijas un prozas mozaīka. Programmā ir iekļauta D. Samoilova, A. Vertinska, B. Pasternaka, V. Majakovska, R. Roždestvenska un V.Visocka dzeja un proza. Padomju un krievu komponisti, video fragmenti no kinofilmām.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 25 – 70 eiro

Izrāde “Kā man gribas iet…”

28. septembrī Mazajā ģildē būs iespējams noskatīties nelielu izrādi, kas balstīta uz mākslinieces Jettes Užānes dienasgrāmatas ierakstiem. Izrāde iekļauta sarakstā ar pasākumiem, kuri ir veltīti Latvijas simtgadei.

KUR? Amatu iela 3

CIK? 10-15 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Turaidas roze”

Foto: Riga.lv

Latvijas Nacionālā opera 28. septembrī piedāvā operas “Turaidas roze” pirmizrādi. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Koncerts Ave Maria

28. septembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšana

29. septembrī LNSO Lielajā ģildē atklās savu sezonu. Programmā - Olivjē Mesiāna “Turangalila” un Tālivalža Ķeniņa Beatae voces tenebrae. Īpašie koncerta viesi – mūziķi Rožē Miraro (klavieres) un Natālija Forže (elektrofons).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 18-44 eiro

5.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Fridrihs Milts (1960-1993)”

Foto: Riga.lv

No 16. septembra līdz 5. novembrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks izstādītas 59 otrā migrācijas viļņa latviešu mākslinieka Fridriha Milta (1906 - 1993) gleznas. Viņa dzīve pagāja starp Pārdaugavu Rīgā un Manhetenu Ņujorkā un latviešu – emigrantu acīs viņš kļuva par leģendāru personību. Tagad, pateicoties advokāta un kolekcionāra Filipa Kļaviņa iniciatīvai, mākslinieka darbi tiks izrādīti viņa dzimtenē.

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Lekcija “Rīgas universālveikala “Bērnu pasaule” tematiskie mobilie skatlogi”

28. septembrī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē noritēs izstādes kuratores, mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas lekcija “Rīgas universālveikala “Bērnu pasaule” tematiskie mobilie skatlogi. Dizainers Adrians Pabians”. Tieši viņš ir veidojis “Bērnu pasaules” vitrīnas, pie kurām bērni un arī pieaugušie varējuši stāvēt stundām ilgi, vērojot pasakaino personāžu kustīgās figūras. Vēlams pierakstīties iepriekš, zvanot pa tālruni 67222235, 67830917, vai rakstot uz e-pastu dmdm@lnmm.lv.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 2,50 – 5 eiro