Brīvdienas galvaspilsētā: Muzeju nakts, Teslas ilūzijas un Vivaldi roka stilā

17. Maijs, 2017

Sinoptiķi sola, ka Latvijā beidzot ieradīsies siltums. Bet tas nozīmē ardievas smacīgajiem ofisiem un apnicīgajām sienām. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pilsētas afiša piedāvā lērumu dažādu pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “LeNeSOna muzikālās pasakas”

Foto: publicitātes

Lielajā ģildē 20. maijā noritēs kārtējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pasākums no izrāžu cikla pašiem mazākajiem klausītājiem, kas radīts, lai iepazīstinātu bērnus ar klasiskās mūzikas pasauli. Šoreiz bērnus sagaida melodijas, kuras radījuši latviešu komponisti pēc populāru pasaku motīviem. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 1,50 – 15 eiro

Muzeju nakts

20. maijā daudzās eiropas pilsētās noritēs ikgadējā akcija Muzeju nakts, tostarp arī mūsu galvaspilsētā. Akcijā piedalās ne tikai desmitiem muzeju, bet arī citas kultūras un izglītības iestādes. Programma ir ļoti plaša, sīkāk ar to var iepazīties šajā saitē.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Koncerts visai ģimenei “Mīlestības pļava”

20. maijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koncerts visai ģimenei ar aktieru Mika Krastiņa, Elfrīdas Geimanes un Gerdas Embures piedalīšanos, tāpat uzstāsies deju ansamblis Ritms un vokālie kolektīvi Nāriņa, Cielaviņa, Kolibri, Magonīte, Dvīņi, Knīpas un Knauķi, Momo un Saulessvece.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Brāļu Safronovu iluzionistu šovs

Foto: publicitātes

20. maijā Rīgas Kongresu namā krievu iluzionisti brāļi Safronovi rīdziniekiem izrādīs savu jauno šovu “Zibens”, kurā brāļi Safronovi nolasīs skatītāju domas un teleportēsies uz citu realitāti, kā arī izaicinās elektrisko mašīnu, kuru 1896. gadā izgudrojis slavenais zinātnieks Nikola Tesla.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 17-43,50 eiro

Leļļu izrāde „Kur ņemt vienu apkampienu?”

Latvijas leļļu teātrī 20. maijā mazos skatītājus gaida tikšanās ar izrādes „Kur ņemt vienu apkampienu?” varoņiem. Izrādes pamatā ir slavenā bērnu rakstnieka Deivida Mellinga grāmata par lācīti Duglasu, kas meklē visīstāko apskāvienu. Jo meklējot vienu apkampienu, var gadīties bīstamais, nedraudzīgais. No tā gan derētu izvairīties. Nevar taču apkampt ko pagadās. Bet kā atrast to ĪSTO? Izrāde paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem – bērniem no 2 gadu vecuma.

Plkst. 11:00 izrāde norisināsies latviešu valodā, bet 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Izrāde “Toma Sojera piedzīvojumi”

Foto: publicitātes

20. maijā Dailes teātrī būs skatāma režisora Dmitrija Petrenko “Toma Sojera piedzīvojumi”. Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis. Un ļoti ziņkārīgs. Tieši šī rakstura īpašība Tomu un viņa draugus ievelk neparastos piedzīvojumos.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-15 eiro

Zinātniskais šovs “Gudra Rīga. Ārstniecība”

21. maijā projekts “Gudrā Rīga” piedāvā šovu “Ārstniecība”. Nodarbība norit spēles formā, kas notiek 3 posmos: “Pieņemšanas nodaļa” (diagnozes uzstādīšana”, “Operāciju zāle” (prakstiska medicīna) un “Aptieka” (zāļu izgatavošana). Ķirurģiskie instrumenti, pirmās palīdzības paņēmieni, diagnozes uzstādīšana, ārstēšanas stratēģijas izvēle un daudz kas cits. Vecākiem – atsevišķa programma ar svarīgiem jautājumiem: ko zinātne domā par cīņu pret gripu ar ķiploka palīdzību, par sinepju plāksteriem un universālajiem imūnsistēmas modulatoriem; kā atšķirt labu ārstu no vakardienas nesekmīga studenta; cik liela iespējamība nodzīvot līdz 85 gadu vecumam? Un līdz 95? Un, beidzot, vai ir kādi jaunumi par mūžīgu dzīvi?

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 32 eiro  

2.Ar draugiem

Muzikālā komēdija „Jubileja”

Foto: publicitātes

20. aprīlī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Jubileja”. Pasākuma centrā - nopelniem bagātā medicīnas darbiniece Milda Bārtule, vecmāmiņa, ģimenes galva un, tā nu ir sanācis, vienīgā maizes pelnītāja. Ivara Šterna luga, kas pirmo reizi uzvesta 2013. gadā, uz kluba skatuves tiek uzvesta ar nemainīgiem panākumiem – to izbauda skatītāji, kas šajā ironiskajā, bet labsirdīgajā komēdijā redz paši sevi un savus mīļos.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

Grupas “Ļeņingrad” koncerts

20. maijā Arēnā Rīga uzstāsies spilgtākā Krievijas grupa – “Ļeņingrad”. Grupa ar tās neaizvietojamo līderi Sergeju Šnurovu rīdziniekiem piedāvā jubilejas tūres “20 gadu uz priekiem”, kas veltīta grupas 20 gadu jubilejai.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 35 – 60 eiro

Maksa Korža koncerts

Foto: publicitātes

20. maijā Studio 69 uzstāsies baltkrievu izpildītājs Makss Koržs ar sava jaunākā albuma prezentāciju. Maksa repertuārā – dziesmas hiphopa žanrā ar visiem viegli saprotamiem tekstiem, kā arī hiti, kas pēc tam skan galvā vēl stundām ilgi.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 30-40 eiro

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

23. maijā teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

KVN Kauss

26. maijā Rīgas Kongresu namā noritēs Live Riga KVN kauss. Par kausu sacentīsies pazīstamas komandas no augstākās līgas, kā arī KVN eiropas Čempionāta labākās komandas. Pieteikumus par dalību jau ir iesniegušas 15 komandas no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Igaunijas, Vācijas un Izraēlas. Pasākuma vadītājs – Aleksandrs Gudkovs. Pasākums noritēs krievu valodā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-60 eiro

Stāvizrāde „Rupjie referāti”

Foto: publicitātes

26. maijā Cafe Film Noir Rīgas Improvizācijas teātra aktieris Viesturs Vizulis piedāvā stand – up comedy programmu. Mākslinieks apsola svaigus jokus par mūžīgi aktuālām tēmām. Ieteicams skatītājiem, kas vecāki par 18 gadiem.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 11 eiro

Grupas “Olas” koncerts

26. maijā koncertzālē Palladium uzstāsies populārā latviešu grupa Olas. Duets, kas pirms dažiem gadiem izveidots kā humora projekts, pēkšņi ieguva milzu popularitāti internetā. Pavasarī grupa izdeva ilgi gaidīto debijas albumu “Ir klāt”. Ar Rīgas koncertu Olas noslēgs albuma atbalsta tūri.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 12-18 eiro

Grupas DaGamba koncerts

26. maijā Studio69 uzstāsies latviešu grupa DaGamba ar programmu Vivaldi Rocks, kurā izskanēs “Gadalaiki” neparastā izpildījumā, kā arī Johana Sebastjana Baha, Georga Frīdriha, Sergeja Prokofjeva, Ludviga van Bēthovena un citu komponistu darbi. Grupā spēlē Valters Pūce, Antons Trocjuks, Hamidreza Rahbaralams, Dainis Tenis un Artūrs Jermaks.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 7-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Eksotisko deju vakars

20. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs eksotisko deju koncerts. Skatītājus sagaida tādas dejas kā flamenko (ar dzīvās mūzikas pavadījumu, īpašais viesis – Ivars Hermanis), vēderdejas, indiešu dejas Bolivudas stilā un čigānu dejas.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5-12 eiro  

Vara Vētras koncerts

20. maijā Cafe Film Noir kinoteātrī Splendid Palace ar solokoncertu uzstāsies slavenais latviešu aktieris, mūziķis un režisors Varis Vētra. Viņš ne tikai izpildīs publikas iecienītas dziesmas, bet arī atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 12 eiro

Stasa Mihailova koncerts

23. maijā Rīgas Kongresu namā ar jaunu programmu, kurā iekļautas slavenākās dziesmas un jaunas kompozīcijas, uzstāsies krievu dziedātājs Stass Mihailovs.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 28 – 63 eiro

Alīnas Orlovas koncerts

25. maijā Spīķeros noritēs lietuviešu dziedātājas un komponistes Alīnas Orlovas koncerts. Alīnas Orlovas daiļrade tradicionāli tiek izpildīta trīs valodās – angļu, krievu un lietuviešu. Programmā iekļautas kompozīcijas un dziesmas no jaunā albuma “88”, kas ir Alīnas pirmais studijas ieraksts piecu gadu laikā. Tajā dziedātājas ierasto akustisko skanējumu nomaina elektroniska popmūzika. Taču šis koncerts noritēs klausītājiem ierastajā akustiskajā formātā: savu balsi Alīna akomponēs, spēlējot flīģeli.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 14-19 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Mīla zem gobām”

20. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mīla zem gobām”, veidota pēc slavenās tāda paša nosaukuma Jūdžina O’Nīla lugas motīviem. Izrāde par mīlestību, naidu un kaislībām visos izpausmes veidos.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

Izrāde “Pielūzēja Nr. 1”

21. maijā Dailes teātrī – trilleris pēc Stīvena Kinga romāna “Mizerija” motīviem. Slavenā rakstnieka un bestselleru autora Erika spalvai pieder romānu sērija par Viktorijas laiku varoni. Tikai viņam pašam no šīs varones jau nāk vēmiens. Kad kādu dienu Eriks cieš auto avārijā, viņu izglābj bijusī medmāsa Pegija, kura ir viņa romānu kaislīgākā fane. Pegija pārved rakstnieku uz savām mājām un piespiež sarakstīt jaunu grāmatu par savu mīļāko varoni – tādu, kas būtu veltīta vienīgi viņai. Kad Eriks to pabeigs...

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16 eiro

Izrāde „Pēdējais pionieris”

25. maijā Dirty Deal Teatro izrādīs vienu no pēdējiem režisora Dmitrija Petrenko darbiem – izrādi „Pēdējais pionieris”. Izrādi sarakstījis jaunais dramaturgs Jānis Balodis, satiekot un uzklausot vairākus "pēdējos pionierus", aptuveni četrdesmit gadus vecus mūsdienu Latvijas iedzīvotājus, kuri pieredzējuši perestroiku un PSRS norietu. No viņu atmiņām dzimis stāsts par trīs draugiem – pusaudžiem, kuru pieaugšana sākusies lielu pārmaiņu laikā.

KUR? Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12/k2

CIK? 12 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

20. maijā tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

Koncerts “Plakidis. Pelēcis. Kamēr…”

21. maijā Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā uzstāsies koris Kamēr… ar programmu, kas veltīta diviem komponistiem – Georgam Pelēcim un Pēterim Plakidim, kuri šogad atzīmē 70. dzimšanas dienu.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 7 eiro

Opera “Tanheizers”

Foto: publicitātes

23. un 24. maijā Latvijas Nacionālajā operā – operas “Tanheizers” pirmizrāde. Riharda Vāgnera meistardarbā Tanheizers kā mākslinieks iedvesmu gūst ekstrēmos pretstatos: baudā, kuru piedzīvo pazemes grotā un askēzē savā svētceļojumā uz Romu. Viņš tāpat mīl ekstrēmi atšķirīgas sievietes, vienlaicīgi meklējot pilnību šo pretstatu vienotībā: jutekliskās Venus personībā Tanheizers grib atrast Elizabetes šķīstumu, bet šķīstajā Elizabetē – Venus jutekliskumu. Režisors Vilpu Kiljunens par ieceri saka: Galvenais jautājums manā iestudējumā: kā iespējams mīlēt un iemīlēties tādā kulturālā kontekstā, kas varmācīgi nošķir sievietes būtību un lomu starp svēto un netikli?

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

LNSO sezonas noslēguma koncerts

126. maijā Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris noslēgs savu kārtējo sezonas koncertprogrammu, kurā iekļauti Riharda Vāgnera un Jāņa Ivanova skaņdarbi. Tāpat koncertā piedalīsies poļu soprāns Aga Mikolaja.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 25-50 eiro

6.Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Eksperimentālais sānsolis”

Foto: publicitātes

19. maijā līdz 3. maijam galerijā Putti noritēs mākslinieku grupas izstāde „Eksperimentālais sānsolis”, kur pirmo reizi pazīstami mūsdienu latviešu gleznotāji izstādīs savas radītās rotas, bet rotu mākslinieki – savas gleznas. Šī izstāde māksliniekiem ir sava veida izaicinājums – izkāpt no ierastajiem izpausmes rāmjiem un izmēģināt sevi jaunā radošā formā un izteiksmes valodā. Galerija aicināja māksliniekus būt drosmīgiem un paplašināt savas mākslinieciskās robežas. Eksperimentāls sānsolis, kas var kļūt par aizsākumu arī pavisam negaidītiem tālākiem radošajiem meklējumiem vai arī palikt kā joks un pozitīvu emociju pārpilna dēka.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas