Brīvdienas galvaspilsētā: Meteņi, jaunas Republikas atklāšana un diženie Kraftwerk

17. Februāris

Gaidāmās brīvdienas ir sarūpējušas daudz interesanta ikvienam – tiem, kuriem patīk mode, zinātne, kulinārija, opera un pat elektroniskās mūzikas klasika. Galvaspilsētā noritēs arī citi pasākumi, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Priekšnesums “Zinātniskās pasaules paradoksi”

Foto: publicitātes

17. februārī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu “Zinātniskās pasaules paradoksi”. Izrādes laikā skatītāji būs liecinieki zinātniskiem eksperimentiem, kas sagriezīs viņu priekšstatus par pasauli ar kājām gaisā! Garantējam - tas būs ļoti interesanti un elpu aizraujoši! Izrāde ieteicama skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Plkst. 11.00 priekšnesums tiks izrādīts krievu valodā, bet 13.00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

17. februārī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats janvārī būs “Zemes nebeidzamais ceļojums”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)  

Masļeņicas svinības

17. un 18. februārī atpūtas centrā Lido noritēs Masļeņicas svinības. Apmeklētājus sagaida muzikālie un deju priekšnesumi, dalība spēlēs un konkursos, kā arī būs iespēja savām rokām izgatavot svētku simbolu – salmu lelli, kā arī apskatīt dzīvniekus – lauku sētas iemītniekus.

KUR? Krasta iela 76

CIK? Bezmaksas

Priekšnesmums “LeNeSOns un Debisī bērnu stūrītis”

Foto: publicitātes

17. februārī Lielajā ģildē noritēs kārtējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra veidotā cikla, koncerts, kas paredzēts pašiem mazākajiem klausītājiem un aicina iepazīstināt bērnus ar klasisko mūziku. Šoreiz mazos sagaida iepazīšanās ar Kloda Debisī “Bērnu stūrīti”. Plkst. 11.00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 1,50 – 13 eiro

“Aukstās modes” izpārdošana Kalnciema kvartālā

17. februārī Kalnciema kvartālā noritēs “aukstās modes” tirgus, kurā būs iespējams iegādāties vietējo dizaineru ziemas kolekcijas. Kopumā tiks pārstāvēti vairāk nekā 100 zīmoli: Ecattus, TOOCHE, YUTA, Moth, Sweets&Knits, Baltie darbi, un citi. No plkst. 11.00 līdz 15.00 bērnus gaida uz intelektuālajām spēlēm ar Royal Games.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Leļļu teātra izrāde „Pepija Garzeķe”

Foto: publicitātes

18. februārī Latvijas Leļļu teātrī būs iespējams noskatīties izrādi par slaveno Pepiju Garzeķi, kuru radījusi rakstniece Astrīda Lindgrēna. Viņa nēsā stilīgas zeķes un smagus zābakus. Viņai ir miljons vasaras raibumu, rudi mati, nenormāli stipras rokas un baigi foršā sirds! Un tas nekas, ka tā meitene ir izdomāta!

11:00 izrāde būs skatāma latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eur

Bērnu kulinārijas meistarklase

18. februārī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos pankūkas ar bekonu, sieru un kartupeļiem, torti “Slinkais Napoleons” un banānu – aveņu kokteili. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro    

2.Ar draugiem

Bāra “Republika” atklāšana

Foto: publicitātes

16. un 17. februārī bārs “Republika” aicina uz atklāšanu. Šis svinīgais notikums 2 dienu garumā tiks atzīmēts ar grupu Indygo, Omertà, Ak69, Cacophonics, Ghettozloba, kā arī DJ Matiss Tazans un DJ Armands Sausiņš uzstāšanos. Bārā apvienota koncertu norises vieta un mākslas telpa, pastāvīgi tiks mainītas jauno mākslinieku ekspozīcijas. Līdz ar bāra atklāšanu apmeklētājiem būs iespēja apskatīt mākslinieces Justīnes Seiles gleznas.

KUR? Mazā Pils iela 11

CIK? Bezmaksas

“Eirovīzijas” nacionālā atlase

Foto: publicitātes

17. februārī Rīgas kinostudijā tiks lemts “Eirovīzijas” dziesmu konkursa atlases dalībnieku liktenis – noritēs pēdējais no trim nacionālās atlases “Supernova” pusfināliem. Bet par to, kurš mūziķis Latviju pārstāvēs lielajā finālā Portugālē, mēs uzzināsim pēc fināla 24. februārī.

KUR? Šmerļa iela 3

CIK? 5-10 eiro

Kavermūzikas festivāls

17. februārī klubā Neverlate noritēs kavermūzikas festivāla “Coverfest 2.0” pēdējais koncerts. Skatītāji dzirdēs dziedātājas Zemfiras slavenākās dziesmas dažādu valstu mūziķu izpildījumā.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 5-20 eiro

Starptautiskais moderno deju čempionāts

17. un 18. februārī Olimpiskajā centrā un VEF Kultūras pilī noritēs starptautiskais moderno deju čempionāts “Dance of Europe Latvia 2018” un Latvijas atvērtais ielu deju čempionāts. Tajā piedalīsies dejotāji no visām Baltijas valstīm, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Somijas, Slovākijas, Zviedrijas un Francijas.

KUR? Grostonas iela 6b (Olimpiskais centrs), Ropažu iela 2 (VEF Kultūras pils)

CIK? 7-10 eiro

Kraftwerk koncerts

18. februārī ar vērienīgu 3D šovu Arēnā Rīga uzstāsies elektroniskās mūzikas veterāni Kraftwerk. 2 stundas garās programmas laikā izskanēs pazīstamākei grupas hiti - The Man-Machine, Spacelab, The Model, The Robots, Autobahn, Computer Love, Tour de France, Radioactivity, Aero Dynamik, Boing Boom Tschack un citi. Svarīga šova daļa ir augstas izšķirtspējas 3D projektori, kas nodrošinās reālistisku vizuālo papildinājumu. Pilnīgam trīsdimensiju efektam katram koncerta apmeklētājam tiks iedotas īpašas brilles.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 39-149 eiro

Blūza vakars

18. februārī Rīgas rokkafejnīcā noritēs kārtējais sērijas “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” koncerts. Šoreiz skatītāji tiksies ar somu ģitāristu Antti Alanko, igauņu dziedātāju Kaisa Ling Thing un viņas grupu, un Vācijā dzīvojošo vokālistu Pan Salmenhaara.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 8 eiro

Gruzijas Nacionālā baleta koncerts

Foto: publicitātes

21. februārī Kongresu namā uzstāsies Gruzijas Nacionālais balets Suhišvili. Tas ir brīnišķīgs kolektīvs ar satriecošu tehniku, folkloras motīviem un ugunīgu mūziku. Simts dejotāju, 2,5 tūkstoši kostīmu un orķestris, kas spēlē nacionālos instrumentus.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 50-90 eiro

Nargizas Zakirovas koncerts

22. februārī Arēnā Rīga ar programmu “Divatā” uzstāsies viena no televīzijas šova “Golos” spilgtākajām dalībniecēm – Nargiza Zakirova. Pateicoties šokējošajam tēlam, unikālajam balss tembram un diapazonam, dziedātāja ir iemantojusi neticamu popularitāti. Pašlaik Nargiza ir viena no pieprasītākajām māksliniecēm Krievijā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 25-90 eiro

Festivāls “Metenis 2018”

Foto: publicitātes

23.-24. februārī K.K. fon Stricka villā noritēs muzikāls alus festivāls “Metenis 2018”. Festivāls pulcēs 20 alus darītavas no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Krievijas. Tāpat apmeklētājus sagaidīs tematiski Meteņu ēdieni un folkmūzika latviešu un lietuviešu mūziķu izpildījumā.

KUR? Briāna iela 9

CIK? 15-30 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

17. februārī teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

“Amora ballīte” ar grupu “Laika Upe”

Foto: publicitātes

17. februārī klubā 9. vilnis apmeklētāji tiek aicināti uz “Amora ballīti” ar grupu “Laika Upe”. Vakara vadītājs – aktieris Madars Zvaigulis. Viesus sagaida atrakcijas, konkursi un balvas.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 3-70 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

19. februārī klubā Austrumu Robeža ar programmu O Amor Portugal uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”

17. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”, kas veidots pēc britu rakstnieka Marka Hedona romāna motīviem. Galvenajam varonim Kristoferam ir 15 gadi, viņš lieliski prot matemātiku, taču nepavisam neprot komunicēt ar cilvēkiem – viņam ir autisms. Dārzā atrodot nogalinātu kaimiņu suni, zēns, kurš nekad nav bijis tālāk par savas ielas galu, nolemj šo lietu izmeklēt, un tas viņu aizvedīs ne tikai uz Londonu, bet arī izmainīs visu viņa dzīvi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro

Izrāde “Doriana Greja portrets”

Foto: publicitātes

17. februārī Dailes teātrī – izrāde “Doriana Greja portrets”, kas veidota pēc Oskara Vailda tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Angļu literatūras klasikas darbs par morālo pagrimumu un par noziegumiem saņemto pelnīto sodu, ir kļuvis par vienu no populārākajiem ne tikai teātra uzvedumiem, bet arī kinofilmām. Tagad arī režisores Lauras Grozas-Ķiberes versija.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Izvirtības hronika”

17. februārī Latvijas Nacionālā opera piedāvā jaunu Igora Stravinska operas uzvedumu “Izvirtības hronika”. Opera pirmo reizi iestudēti 1951. gadā uz Teatro La Fenice skatuves Venēcijā. Pieņemts uzskatīt, ka Stravinskis iedvesmojies no angļu mākslinieka Viljama Hogārta astoņām morālistiskām gleznām, kuru izstāde noritēja 1947. gadā Čikāgā. LNO šī opera ir iestudēta pirmo reizi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Martinas Levicka un Mikroorkestra Ensemble koncerts

Foto: publicitātes

17. februārī VEF Kultūras pilī uzstāsies jaunais lietuviešu akordeonists – virtuozs Martinas Levickis un Mikroorkestra Ensemble. Programmā – Baha, Vivaldi, Pjacolli, Keidža un citu komponistu skaņdarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Ieeja ar Bezmaksas ielūgumiem  

Andreja Osokina un māsu Balanu koncerts

18. februārī Kultūras pilī Ziemeļblāzma uzstāsies pianists Andrejs Osokins, vijolniece Kristīne Balana un viņas māsa – čelliste Margarita Balana. Koncertprogrammā – Bēthovena, Brāmsa, Šostakoviča, Baska, Vītola un citu komponistu skaņdarbi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-15 eiro

Opera „Fausts”

Foto: publicitātes

21. februārī Latvijas Nacionālajā operā – operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

Oskara Jansona koncerts

21. februārī Mazajā ģildē latviešu mūziķis Oskars Jansons piedāvās savu konceptuālo albumu “Montserrat”, kas ir muzikāls stāsts par XIII gadsimta spāņu svētceļnieku ceļojumu uz Monseratas katedrāli Barselonā. Albumā satiekas tautas mūzika, roks un seni skaņdarbi. Koncertā piedalīsies arī koris Mūza un grupa Jūk.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 5 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Sarunas muzejā: “100 priekšmeti no Somijas”

Foto: publicitātes

18. februārī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā noritēs cikla “Sarunas muzejā” pasākums. Šoreiz pasākuma dalībniekus sagaida tikšanās ar mākslas zinātnieci Irēnu Bužinsku, kas pastāstīs par ekspozīciju, kas veidota par godu Somijas simtgadei, kā arī par to, ko paši somi izceļ no savas valsts 100 gadu vēstures.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 2-5 eiro  

Ekskursija Rīgas Meža kapos

18. februārī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Meža kapiem – lielākajiem kapiem valstī. 1913. gadā veidotie kapi ir kļuvuši par daudz veiksmīgu un slavenu Latvijas iedzīvotāju pēdējo atdusas vietu – šeit apglabāti prezidenti, ministri, ģenerāļi, mākslinieki. Uz daudziem no šiem kapiem ir saglabājušies pieminekļi, kuriem ir mākslinieciska vērtība. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Aizsaules iela 2

CIK? 5 eiro