Brīvdienas galvaspilsētā: Māmiņdiena, Maija grāfs un maestro Spivakovs

11. Maijs, 2018

Gaidāmajās brīvdienās rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida ļoti piesātināta pasākumu programma jebkurai gaumei un makam, un tos jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Festivāls “FIZMIX Eksperiments”

Foto: publicitātes

12. maijā Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notiks Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls “FIZMIX Eksperiments”, kurā bērni, jaunieši un arī vecāki varēs iepazīt eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs. Dienas garumā festivālā bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma, kas ļaus uzzināt, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā, kulinārijā un ne tikai. Dienas noslēgumā – dziedātājs Markus Riva un reperis Edavārdi!

KUR? Durbes iela 4

CIK? Bezmaksas

Maija grāfa svētki

12. maijā Rātslaukumā noritēs ikgadējie Maija grāfa svētki. Tas ir spilgts pavasara karnevāls, kurā apvienojas visi pilsētas, nācijas un kultūras dzīves laikmeti. Krāšņi kostīmi, bruņinieku turnīri pieaugušajiem un bērniem, viduslaiku atrakcijas un spēles, tirgus, uguns šovs, klauni un pantomīma, ķekatas un teātris – tas viss apmeklētājus svētkos, kas turpināsies līdz pat pašam vakaram.

KUR? Rātslaukums

CIK? Bezmaksas

Zinātniskais šovs „Ugunīgā zinātne”

Foto: publicitātes

12. maijā uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu „Ugunīgā zinātne”. Bērniem pastāstīs par uguni, parādīs, kāds tas mēdz būt un kā tas rodas, kā tas atšķiras no sprādziena. Tāpat skatītāji redzēs vienu no lieliskākajiem eksperimentiem ar Rubensa cauruli, kuras liesmas dejo mūzikas ritmā. 11:00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Koncerts par godu Māmiņdienai

12. maijā Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku saimniecību tirgus, kā arī koncerts, kas veltīts Māmiņdienai. Koncertā piedalīsies jauniešu orķestris no Norvēģijas un deju skolu Colour Point un Baleta klase audzēkņi. Tāpat būs atvērta Brain Games spēļu darbnīca.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

12. maijā Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats maijā būs “Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Bērnu kolektīvu koncerts

Foto: publicitātes

13. maijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz koncertu, kas veltīts Māmiņdienai. Priekšnesumā piedalīsies bērnu kolektīvi Zīlītes, Žubītes, Balodīši, Strazdiņi, Cīrulīši, Bezdеlīgas. Solisti – Andris Sējāns un Sanita Sējāne.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Koncerts “Saldumu impērija”

13. maijā VEF Kultūras pilī noritēs liels koncerts par godu Māmiņdienai ar bērnu vokālā ansambļa Momo un deju kolektīva Zelta sietiņš piedalīšanos. Bet galvenā muzikālās izrādes varone būs saldumu bufetes īpašniece!

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Vafeļu sirdis”

Foto: publicitātes

13. maijā galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Koncertizrāde “Bezgalīgais labirints”

16. maijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs interaktīvā koncertizrāde “Bezgalīgais labirints”. Kopā ar mūziķiem no Dānijas mazajiem skatītājiem būs iespēja palīdzēt varoņiem atrast izeju no labirinta, kuru apsargā nikns trollis.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Jāņa Ķirša koncerts

Foto: publicitātes

12. maijā Spīķeru koncertzālē latviešu komponists un izpildītājs Jānis Ķirsis piedāvās savu debijas solo albumu The Equator. Plates izdošana ieplānota par godu mūziķa 30 gadu jubilejai. Jānis Ķirsis ir plaši pazīstams gan akadēmiskā vidē, gan estrādes mūzikā. Koncertā gaidāmi īpaši viesi.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 15-20 eiro

GUF koncerts

12. maijā klubā Neverlate uzstāsies viens no slavenākajiem krievu repa māksliniekiem Aleksejs Domatovs (Guf). Grupas “Centr” dibinātājs un dalībnieks, ierakstu kompāniju ZM Nation un “CAO Records” dibinātājs. Šī gada sākumā uzvarējis repa cīņā pret reperi Ptahu, kuras translācija internetā ieguvusi vairākus miljonus skatījumu.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 14-29 eiro

Stand-up šovs “English Comedy Night”

Foto: publicitātes

15. maijā Kaņepes kultūras centrā noritēs stand-up šovs “Angļu komēdijas vakars” ar Sāras Kalaganas (Lielbritānija) piedalīšanos. Sāra Kalagana ir stand-up māksliniece, kas slavena ar savu apbrīnojamo dabiskumu, pārliecību uz skatuves un ļoti gudrām vārdu spēlēm.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 8 eiro

Projekta Kanisaifa koncerts

16. maijā VEF Kultūras pilī savu pirmo studijas albumu prezentēs projekts Kanaisaifa. Projekts izaudzis no slavenas perskusionista Nila Īles entogrupas Afroambient, paplašinot gan dalībnieku sastāvu, gan mūzikas stilu dažādību. Tagad tās vairs nav tikai perkusijas, bet arī dažādi citi instrumenti. Mīlestība pret pasaules tautu mūziku gan ir saglabājusies nemainīga.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 9-20 eiro

Grupas “Ļeņingrad” koncerts

Foto: publicitātes

18. maijā Arēnā Rīga uzstāsies drosmīgākā Krievijas grupa – “Ļeņingrad”. Kolektīvs, kas pagājušajā gadā atzīmēja savu 20 gadu jubileju, ar savu nemainīgo līderi Sergeju Šnurovu priekšgalā piedāvās rīdziniekiem hitu programmu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-60 eiro

3.Ar otro pusīti

Martas balle

12. maijā Grand Palace Hotel noritēs ceturtā Martas balle. Tas ir ikgadējais labdarības pasākums, kurā šogad līdzekļi tiks izmantoti, lai atbalstītu Rīgas internātvidusskolu bērniem ar dzirdes traucējumiem. Šogad ballē uzstāsies Sergejs Jēgers, Sonora Vaice, Andrejs Krutojs, Markus Riva, Samanta Tīna, Kristīna Zaharova, Dmitrijs Lanskojs un Deniss Melņiks, grupa RigaBisquits, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kvintets un citi. Oficiālais pasākuma afterparty noritēs klubā Friends Club.

KUR? Pils iela 12

CIK? 65-130 eiro

Izbrauciens ar kuģīti

Foto: publicitātes

Iestājoties pavasarim, savu sezonu atklās kuģīši, ar kuriem iespējams doties izbraucienā pa Rīgas kanālu un Daugavu. Ja nekad neesat redzējuši mūsu pilsētu no šāda skatu punkta, noteikti izmēģiniet, tas ir ļoti interesanti

KUR? Piestātne skvērā pie Bastejkalna

CIK? 6-12 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

16. maijā uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

Foto: publicitātes

17. maijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 11,90-17 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „8 mīlošas sievietes”

12. maijā Dailes teātrī būs vērojama izrāde „8 mīlošas sievietes”, kas radīta, balstoties uz Robēra Tomā tāda paša nosaukuma lugu. Kādā mājā, kas nošķirta no apkārtējās pasaules, ir sapulcējušās 8 sievietes. Tik daudz atšķirīgu sieviešu vienā vietā – tas pats par sevi jau rosina uz nepatikšanām. Viņas ir skaistas, kaislīgas, gudras un bīstamas. Katrai ir savs noslēpums, katrai savs skelets skapī. Un, kad ģimenes tēvs un apgādnieks tiek atrasts miris savā gultā ar nazi mugurā, šie skeleti sāk birt laukā no skapjiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-7eiro

Izrāde “Rondo”

Foto: publicitātes

13. maijā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Rondo”, kas tapusi pēc Artūra Šniclera tāda paša nosaukuma lugas motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu. Mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu, priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama?

Līdz 16 gadiem neiesakām.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Izrāde “Juveliera jubileja”

15. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Juveliera jubileja”, kas tapusi pēc Nikolas Makolifas lugas motīviem. Savā 30 gadu jubilejā juvelieris Moriss Hodžers iepazinās ar Elizabeti II tieši pirms viņas kronēšanas. Troņa mantiniece iekarojusi jaunā juveliera sirdi un viņa solījusi, ka apciemos viņu dienā, kad viņam apritēs 90 gadi. Un tagad šī diena tuvojas…

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 18 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Madama Buttertly”

Foto: publicitātes

12. maijā Latvijas Nacionālajā operā – izrāde „Madama Butterfly” ar Džakomo Pučīni mūziku. Izrāde vēstī par japāņu geišas Čio Čio San neiespējamo mīlestību, ko viņa jūt pret amerikāņu virsnieku.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

Vladimira Spivakova koncerts

12. maijā Lielajā ģildē uzstāsies Vladimirs Spivakovs. Slavenais mūziķis un diriģents Rīgā piedāvās franču mūzikas programmu, kurā izskanēs Morisa Ravēla “Trio klavierēm, vijolei un čellam la minorā” un Cēzara Franka “Sonāte vijolei un klavierēm la mažorā”. Koncertā uzstāsies: Vladimirs Spivakovs (vijole), Timurs Pirverdijevs (vijole), Pjotrs Gladišs (čells), Zoja Abolica (klavieres).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 30-85 eiro

Festivāla “Classic Strings” koncerts

13. maijā Lielajā ģildē festivāla “Classic Strings” ietvaros uzstāsies viens no slavenākajiem jaunās paaudzes vijolniekiem, virtuozs, bijušais Berlīnes Filharmoniķu koncertmeistars Gijs Bronšteins. Rīgā dzirdēsim vijolnieka paša veidotus populāru Pētera Čaikovska skaņdarbu aranžējumus vijolei un orķestrim, kā arī maltiešu autora Alekseja Šora darbus. Par vijolnieka skatuves partneriem kļūs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Sergejs Smbatjans, kurš ir pirms 12 gadiem radītā Armēnijas simfoniskā orķestra vadītājs.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5-20 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts

Foto: publicitātes

17. maijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā  iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Dainas Dagnijas personālizstāde “Retrospekcija”

No 11. maija līdz 9. jūnijam galerijā “MuseumLV” būs apskatāma Dainas Dagnijas personālizstāde “Retrospekcija”. Dainas Dagnijas retrospekcijas ideja ir stāstīt par radošas personības likteni laikmeta griežu kontekstā. Būtisks Dainas Dagnijas ieguldījums Latvijas kultūrā ir nacionālā mīta interpretācija vizuālajā mākslā. Tautasdziesmu, buramvārdu un latviešu tautas vēstures tēma caurvij Dainas Dagnijas mākslu gadu desmitu garumā visdažādākajos stilistiskajos griezumos.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Elles ķēķis. Ņujorka - Latvija”

Foto: publicitātes

No 15. maija līdz 17. jūnijam VEF Kultūras pils izstāžu zālē būs apskatāmi latviešu mākslinieku – 1950.-1960. gadu emigrantu darbus. Tie ir mākslinieki, kas darbojās Ņujorkas ostas rajonā “Elles ķēķis” (Hell’s Kitchen). Tāpat izstāde pastāstīs plašākai publikai iepriekš nezināmus faktus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Nākotnes valsts”

Līdz 20. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma Latvijas simtgadei veltīta laikmetīgās mākslas izstāde “Nākotnes valsts”. Mākslinieki ir aicināti iztēloties, kāda varētu būt pasaule vai Latvija tuvākā vai tālākā nākotnē, un radīt izstādei jaunus darbus – tēlniecību un glezniecību, instalācijas, videofilmas, animāciju.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-4 eiro