Brīvdienas galvaspilsētā: lielā suņu pastaiga, fadu un Monas Lizas noslēpumi

28. Septembris, 2017

Kultūras un izklaides pasākumu dažādība gaidāmajās brīvdienās liek nopietni aizdomāties par izvēli. Ieskatieties mūsu afišā un pārliecinieties paši – galvaspilsēta piedāvā ļoti daudz pasākumu, uz kuriem varat doties kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Itāļu tirgus

Foto: publicitātes

30. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā noritēs itāļu tirgus – ar īstiem itāļu sieriem, prosciutto šķiņķi, pesto un, protams, picu. Tāpat gan bērnus, gan pieaugušos sagaida itāļu valodas mācībstundas un darbnīca, kurā tiks pastāstīts par Monas Lizas noslēpumiem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Mazā burvju flauta”

30. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde – pasaka ar Mocarta mūziku „Mazā burvju flauta”. Princis Tamino iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni, šajā uzdevumā viņiem palīdz burvju mūzikas instrumenti. Izrāde paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-10 eiro

Lielā suņu pastaiga

Foto: publicitātes

30. septembrī plkst. 11.00 visi, kuri mīl suņus, ir aicināti uz Lielo suņu pastaigu, kuras mērķis ir parādīt, ka suņi ir audzināti, draudzīgi un gudri dzīvnieki. Pēc pastaigas dalībniekus sagaida tējas dzeršana, konsultācija ar kinoloģi no Maskavas – Natāliju un daudz citu interesantu pasākumu. Lai piedalītos pastaigā ar suni, uz elektronisko pastu dz.draugs@gmail.com ir jānosūta pieteikums.

KUR? Suņu laukums Eksporta ielā

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Latvijas garšaugi un reti audzētie dārzeņi”

No 27. līdz 30. septembrim Latvijas Dabas muzejā noritēs izstāde, kas veltīta garšaugiem, reti audzētiem dārzeņiem, pākšaugiem un ārstniecības augiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tiem augiem, kurus Latvijā iespējams izaudzēt dārzā, uz balkoniem vai pat palodzēm. Tāpat izstādē būs iespējams saņemt speciālistu konsultācijas un iegādāties sēklas.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Īssavienojums”

Foto: publicitātes

1. oktobrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv aicina uz elpu aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Īssavienojums”. Kā jau priekšnesuma nosaukums liek noprast, bērniem pastāstīs par elektrību, elektrības pārraides veidiem, kā arī par drošības tehniku. Interaktīvais šovs ļaus mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem ne tikai skatīties, bet arī piedalīties eksperimentos profesoru Vladislava un Mārtiņa vadībā.

11:00 priekšnesums notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Stabu ielā 18

CIK? 7 eiro

Izrāde “Toma Sojera piedzīvojumi”

6. oktobrī Dailes teātrī būs skatāma režisora Dmitrija Petrenko “Toma Sojera piedzīvojumi”. Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis. Un ļoti ziņkārīgs. Tieši šī rakstura īpašība Tomu un viņa draugus ievelk neparastos piedzīvojumos.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-15 eiro

2.Ar draugiem

Grupas A-Europa koncerts

30. septembrī mūzikas klubā 9. vilnis noritēs concerts, kas veltīts kluba trīs gadu jubilejai, kurā uzstāsies latviešu grupa A-Europa.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

17. septembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Izrāde „Ezītis miglā. Turpinājums”

1. oktobrī Maskavas namā latviešu teātra zvaigznes Ivars Kalniņš, Arnis Līcītis un Mārtiņš Vilsons piedāvās skatītājiem muzikālo izrādi „Ezītis miglā. Turpinājums”. Mūziku izrādei par vīriešu draudzību sarakstījis latviešu komponists Niks Matvejevs, kurš, diemžēl, priekšlaicīgi aizgājis no dzīves. Izrādē ir daudz dziesmas, kuras aktieri izpilda paši. Ja Ivaram Kalniņam, kurš neslikti pārvalda ģitāru un perkusijas, tas nav nekas jauns, tad Arnim Līcītim un Mārtiņam Vilsonam nācās apgūt, kā spēlēt dažādus ragus, dūdas un citas instrumentus. Muzikālais iestudējums, kurā asprātīgs dialogs ir organiski apvienots ar spilgtām, melodiskām dziesmām, ir paredzēts visu vecumu auditorijai.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 7,20-15 eiro

Kristīnas Orbakaites koncerts

Foto: publicitātes

3. oktobrī Arēnā Rīga ar šovu “Bezmiegs” uzstāsies viena no populārākajām Krievijas dziedātājām – Kristīna Orbakaite. Rīgas iedzīvotāji un viesi dziedātāju redzēs Brodvejas aktrises tēlā. Šova konceptu Orbakaite ir izdomājusi pati. Brodvejas stilā iestudēti muzikālie numuri ar baleta trupu un dziedātājas krāšņajiem koncerta tērpiem.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 23-45 eiro

3.Ar otro pusīti

Marko Rodrigesa koncerts

30. septembrī Splendid Palace uzstāsies portugāļu fadu mākslinieks Marko Rodrigess. Viņš latviešu klausītājiem piedāvās savu pēdējo albumu Fados do Fado, kas tika nominēts Latin Grammy balvai. Margo Rodrigess tiek uzskatīts par vienu no labākajiem mūsdienu fadu izpildītājiem.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 25 – 70 eiro

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

30. septembrī teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Igo koncerts

Foto: publicitātes

1. oktobrī Kultūras pilī Ziemeļblāzma starptautiskā rietumu mākslas festivāla Rumi Fest ietvaros uzstāsies slavenais latviešu mūziķis Igo. Uz skatuves šajā vakarā kāps arī Aivars Hermanis (akustiskā ģitāra), Raimonds Macats (čells, taustiņinstrumenti), Juris Kristons (taustiņinstrumenti), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti) un Marta Kauliņa (sitaminstrumenti).

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8–36 eiro  

Portugāļu mūzikas koncerts

3. oktobrī klubā Austrumu Robeža ar programmu O Amor Portugal uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Roberta Davi koncerts

Foto: publicitātes

5. oktobrī Rīgas kongresu namā ar programmu Davi Sings Sinatra. Born Free Tour uzstāsies Holivudas aktieris Roberts Davi. Davi uzstāsies orķestra pavadījumā Grammy balvas ieguvēja Rendija Voldmana vadībā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 30-70 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Hērakls. Varoņdarbs Nr.6”

30. septembrī “Brīvo aktieru sabiedrība” piedāvā izrādi “Hērakls. Varoņdarbs Nr. 6” pēc Frīdriha Dirrenmata lugas “Hērakls un Augeja staļļi”. Skatītājus gaida muzikāla parodijkomēdija ar dziesmām, dejām, daudz humora, kas vietām jau kļūst par satīru.

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? 8-12 eiro

Izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”

1. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī”, kas veidots pēc britu rakstnieka Marka Hedona romāna motīviem. Galvenajam varonim Kristoferam ir 15 gadi, viņš lieliski prot matemātiku, taču nepavisam neprot komunicēt ar cilvēkiem – viņam ir autisms. Dārzā atrodot nogalinātu kaimiņu suni, zēns, kurš nekad nav bijis tālāk par savas ielas galu, nolemj šo lietu izmeklēt, un tas viņu aizvedīs ne tikai uz Londonu, bet arī izmainīs visu viņa dzīvi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro  

Teātra festivāls “Patriarha rudens”

Foto: publicitātes

2. oktobrī sāksies ikgadējais teātra festivāls “Patriarha rudens”, kas ilgs līdz pat 8. oktobrim. Festivāla ietvaros skatītāji varēs iepazīties ar jauno teātru darboņu – Latvijas Kultūras akadēmijas studenu (režisoru, aktieru, dramaturgu, utt.) darbiem.

KUR? Dzirnavu iela 46

CIK? 6 eiro

Izrāde “Pielūdzēja Nr. 1”

4. oktobrī Dailes teātrī – trilleris pēc Stīvena Kinga romāna “Mizerija” motīviem. Slavenā rakstnieka un bestselleru autora Erika spalvai pieder romānu sērija par Viktorijas laiku varoni. Tikai viņam pašam no šīs varones jau nāk vēmiens. Kad kādu dienu Eriks cieš auto avārijā, viņu izglābj bijusī medmāsa Pegija, kura ir viņa romānu kaislīgākā fane. Pegija pārved rakstnieku uz savām mājām un piespiež sarakstīt jaunu grāmatu par savu mīļāko varoni – tādu, kas būtu veltīta vienīgi viņai. Kad Eriks to pabeigs...

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

Foto: publicitātes

5. oktobrī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Turaidas roze”

Latvijas Nacionālā opera 30. septembrī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

1. oktobrī Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskajā baznīcā noritēs ērģeļmūzikas koncerts ar Jevgenijas Ļisicinas piedalīšanos. Prorgrammā – ērģeļu repertuāra meistardarbi – Adadžio Albinoni, “Vasara” no Vivaldi “Gadalaikiem”, Baha ārija Re mažorā un Prelūdija ar fūgu Mi bemolā, Vjerna “Vestminsteras zvani” un Franka Korālis La minorā.

KUR? Deglava iela 1

CIK? Ieeja par ziedojumiem

Operas “Didona un Enejs” koncertuzvedums

1. oktobrī zālē “Ave Sol” būs iespējams redzēt baroka komponista Henrija Pērsela operas “Didona un Enejs” koncertuzvedumu, kas stāsta par Trojas varoņa Eneja un valdnieces Didonas traģisko mīlestību.

KUR? Citadeles iela 7

CIK? 3-5 eiro

Daņilova klostera vīru kora koncerts

Foto: publicitātes

3. oktobrī Lielajā ģildē noritēs Daņilova klostera vīru kora koncerts. Kora sastāvā ir 30 profesionāli dziedātāji – Maskavas valsts konservatorijas, Gņesinu vārdā nosauktās Krievijas mūzikas akadēmijas, Svešņikova vārdā nosauktās koru mūzikas akadēmijas absolventi. Kora repertuārā – pareizticīgo dziedājumi, garīgie dzejoļi, vēsturiskas dziesmas un himnas, romances, valši, tautas dziesmas, mūsdienu autoru dziesmas, krievu un ārzemju klasiskā mūzika.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 17-30 eiro  

Koncerts Ave Maria

3. oktobrī Rīgas Doma baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Herdera iela 6

CIK? 15-35 eiro

Kamermūzikas koncerts “eiropas romantiķi”

Foto: publicitātes

4. oktobrī Lielajā ģildē ar koncertu “eiropas romantiķi” uzstāsies jaunās kamermūzikas zvaigznes Ona Kolobovaite - soprāns, Magda Amara - klavieres, Daļa Dedinskaite - vijole, Johanness Fleišmans - vijole, Gļebs Pišņaks – čells. Koncertprogrammā iekļauti Franča Šūberta, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Roberta Šūmaņa, Kamila Sensānsa, Gustava Mālera un citu izcilu romantisko komponistu meistardarbi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5-15 eiro

Opera “Tanheizers”

4. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – operas “Tanheizers” pirmizrāde. Riharda Vāgnera meistardarbā Tanheizers kā mākslinieks iedvesmu gūst ekstrēmos pretstatos: baudā, kuru piedzīvo pazemes grotā un askēzē savā svētceļojumā uz Romu. Viņš tāpat mīl ekstrēmi atšķirīgas sievietes, vienlaicīgi meklējot pilnību šo pretstatu vienotībā: jutekliskās Venus personībā Tanheizers grib atrast Elizabetes šķīstumu, bet šķīstajā Elizabetē – Venus jutekliskumu. Režisors Vilpu Kiljunens par ieceri saka: Galvenais jautājums manā iestudējumā: kā iespējams mīlēt un iemīlēties tādā kulturālā kontekstā, kas varmācīgi nošķir sievietes būtību un lomu starp svēto un netikli?

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Baleta uzvedums „Pērs Gints”

Foto: publicitātes

5. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – balets „Pērs Gints”. Sižeta pamatā ir slavenā Henrika Ibsena drāma: dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga. Vai mīlestība kļūs par Pēra Ginta pēdējo pavērumu? Starptautiski atzītais slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs savā neoklasiskajā baletā apvienojis pašironiju, absurdu un sirreālismu ar Edvarda Grīga valdzinošo melodiju poētiskajiem sapņiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Opera “Karmena”

6. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā – opera “Karmena” ar Žorža Bizē mūziku, režisore – Marija Eva Sinjerola. Režisores mūsdienu versijā Karmenas stāsts norisinās priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Tradīcijas un pārmantojamība mūsdienu Slovākijas tautas mākslā”

No 28. septembra Rīgas Jūgendstila centra muzejā būs iespējams apskatīt izstādi “Tradīcijas un pārmantojamība mūsdienu Slovākijas tautas mākslā”. Ekspozīcijā izstādītas rotaslietas, juvelierizstrādājumi un dekora elementi, kurus savām rokām radījušas ģimenes, kas savas gadsimtiem izkoptās prasmes ir nodevušas no paaudzes paaudzē.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro

Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Sapņu upe”

Foto: publicitātes

No 15. septembra līdz 15. oktobrim Mākslas un tehnoloģiju kvartālā noritēs slavenās latviešu mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Sapņu upe”. Izstāde ir neliela, ar skaņas, gaismas un animācijas efektiem tiek “iedzīvināti” vairāk nekā 100 darbu. Daļa ekspozīcijas tika parādīta 2015. gadā un izsauca milzīgu interesi, tagad tai pievienotas gleznas, kuras māksliniece ir radījusi pēdējo divu gadu laikā.

KUR? Sporta iela 2 (ieeja no Hanzas ielas)

CIK? 5-18 eiro