Brīvdienas galvaspilsētā: Latgales pops, klasiskā mūzika un bērnu modes vēsture

11. Augusts, 2017

Rīga jau pilnā sparā gatavojas saviem dzimšanas dienas svētkiem, kuri šogad tiks atzīmēti veselas trīs dienas – no 18. līdz 20. augustam. Taču arī šajā nedēļas nogalē nebūt nebūs garlaicīgi. Ieskatieties mūsu afišā – šeit jūs atradīsiet lērumu dažādu pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Pasākums par godu “Latvijas dzelzceļa kausa 2017” atklāšanai

Foto: publicitātes

12. augustā Origo laukumā noritēs pasākums par godu Starptautiskā hokeja turnīra “Latvijas dzelzceļa kausa 2017” atklāšanai. Turnīrs noritēs no 13. līdz 17. augustam. Rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida programma ar hokejistu un mūziķu piedalīšanos – grupa “Dzelzs Vilks”, hiphopa izpildītājs Fakts, kā arī radošā grupa Pasaku nams.

KUR? Origo laukums

CIK? Bezmaksas

Zemnieku un amatnieku tirgus Kalnciema kvartālā

12. augustā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku un amatnieku produktu tirgus. Šoreiz tas tiks veltīts konservēšanai, jo kas gan ir ziema bez kraukšķīgiem gurķīšiem un aromātiska ievārījuma? Bet ziema galu galā vairs nav aiz kalniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde „Kur ņemt vienu apkampienu?”

Foto: publicitātes

Latvijas leļļu teātrī 12. augustā mazos skatītājus gaida tikšanās ar izrādes „Kur ņemt vienu apkampienu?” varoņiem. Izrādes pamatā ir slavenā bērnu rakstnieka Deivida Mellinga grāmata par lācīti Duglasu, kas meklē visīstāko apskāvienu. Jo meklējot vienu apkampienu, var gadīties bīstamais, nedraudzīgais. No tā gan derētu izvairīties. Nevar taču apkampt ko pagadās. Bet kā atrast to ĪSTO? Izrāde paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem – bērniem no 2 gadu vecuma.

Plkst. 11:00 izrāde norisināsies latviešu valodā, bet 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Rīgas svētki

Šogad ikgadējie Rīgas svētki pilsētas iedzīvotājus un visus priecēs trīs dienu garumā. Svētku pasākumi sāksies jau 18. augustā. Programma ir ļoti daudzveidīga – gaidāmas gan izstādes, gan koncerti, sporta pasākumi, iespaidīgas instalācijas un ledus skulptūras, un, protams, tradicionālā uguņošana.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Koncerts Hard Bop Legacy

12. augustā klubā Pashkevich Jazz Club ar programmu Hard Bop Legacy uzstāsies saksofonists Deniss Paškevičs. Programmā iekļautas 50-to un 60-to gadu kompozīcijas. Īpašais viesis – amerikāņu trompetists Džeisons Hanters.

KUR? Palasta iela 10

CIK? 15 eiro

Dziedātājas Eva Simons koncerts

12. augustā klubā Coyote Fly uzstāsies dziedātāja no Nīderlands Eva Simons ar saviem slavenākajiem hitiem: This is Love, Take Over Control, Policeman, Heartbeat, un citām.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 10-20 eiro

Grupas Dabasu Durovys koncerts

Foto: publicitātes

16. augustā Spīķeru radošajā kvartālā uzstāsies grupa Dabasu Durovys. Tas ir viens no nedaudzajiem kolektīviem Latvijas popmūzikā, kas dziesmas izpilda ne tikai latviešu valodā, bet arī latgaļu izloksnē. Kā sola pasākuma organizatori, koncertā gaidāmi pirmatskaņojumi.

ГДЕ? Ул. Маскавас, 6

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas

Koncertprogramma “Dziesmu tilti”

18. augustā uz Origo Summer Stage vasaras koncertu skatuves startēs trīs dienu ilgs muzikālais cikls “Dziesmu tilti”, kas veltīts Rīgas svētkiem. Koncertos piedalīsies dažādu žanru populāri mūziķi – no klasiskās un etniskās mūzikas, līdz popam un rokmūzikai.

KUR? Origo laukums

CIK? Bezmaksas  

3.Ar otro pusīti

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

16. augustā teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slavveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti. Skatītājus gaida pavisam neparasta izrāde – šoreiz mākslinieciskā grupa piedāvā lugas lasījumu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Džeza koncerts Vecrīgā

27. jūlijā skvērā pie Mazās ģildes noritēs šīs sezonas pirmais vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Emmijas laime”

Foto: publicitātes

16. augustā Jaunajā Rīgas teātrī noritēs Valmieras drāmas teātra izrāde “Emmijas laime”. Izrādes režisore ir Maira Ķimele un tā ir veidota pēc Rainera Fasbindera scenārija “Bailes saēd dvēseli” motīviem. Stāsts ir par pensionāres Emmijas un jaunā marokāņa Ali saikni. Saikni, kas padzīvojušās sievietes ģimenē izraisa bailes un aizdomas.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts Viva Mozart

12. augustā Doma baznīcā ar programmu Viva Mozart uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.Programmā Viva Mozart - G.F. Hendelis, V.A. Mocarts, Dž. Morandi, Dž. Rosīni, F. Lists, F. Šūberts.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 15-35 eiro

Koncerts “Bahs, Dvoržāks, Debisī”

Foto: publicitātes

15. augustā Rīgas domā noritēs koncerts, kurā piedalīsies orķestris Rīga un ērģelniece Diāna Jaunzeme – Portnaja. Diriģents – Valdis Butāns. Programmā – Baha, Dvoržāka un Debisī skaņdarbi.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10-20 eiro  

Izrāde “Bolero…”

18. augustā Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīti trīs viencēliena baleti ar Morisa Ravela un Modesta Musorgska mūziku: “Bolero” ar Krištofa Pastora horeogrāfiju, “Dafnīds un Hloja” ar Atilas Egerhazi horeogrāfiju un “Izstādes gleznas”, kuru veidojuši jaunie Latvijas horeogrāfi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 12. līdz 18. augustam (izņemot 13. augustu) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Maija Tabaka un Rietumberlīne”

Foto: publicitātes

9. jūnijā izstāžu zālē “Arsenāls” tiks atklāta izstāde, kas veltīta latviešu māksliniecei Maijai Tabakai un viņas radošajam periodam 1970-to gadu otrajā pusē Rietumberlīnē. Eksponātu izlase veidota no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas mākslinieku savienības muzeja, Berlīnes Nacionālās galerijas, Ludviga muzeja Āhenā krājuma, kā arī no Volfa Fostela, Jutas un Manfreda Heinrihu, Zuzānu un citām privātkolekcijām Vācijā un Latvijā.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts”

No 3. augusta līdz 1. oktobrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde “Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts” no starptautiski pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva un Latvijas muzeju kolekcijām. Šoreiz tiks eksponēts bērnu apģērbu un aksesuāru plašs klāsts. Šoreiz viņa lielisko, unikālo bērnu tērpu kolekciju papildina rotaļlietas, sadzīves priekšmeti un ievērojamu Latvijas kultūras personību fotogrāfijas bērnībā no vairāku Latvijas muzeju krājumiem.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 2-3,50 eiro

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm